Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

On 10/22/2023 at 1:28 PM, DameTime said:

Nesigurnost kad su u pitanju egzistencijalna pitanja i konstantan osećaj straha su ono čime se Hamas hrani i dobija tu podršku od dela palestinskog naroda. S druge strane, Vučićevi glasači ne mogu da imaju to "opravdanje" - većina stanovnika Srbije ipak ima rešena egzistencijalna pitanja te imamo izbor da budemo dostojanstveni i ne potpadnemo pod uticaj zla (sem onih ljudi koji žive u baš zabačenim delovima i vrlo su siromašni). 

 

Taj osećaj distresa, pretnje, nasilja, deluje kao mehanizam povratne sprege koji smanjuje želju za kompromisom, a pojačava želju za konfliktom.

 

Da li imamo resena egzistencijalna pitanja, dobro je pitanje...

Dobar deo nasih sugradjan bi rekao da nemam.


Mog oca da pitas npr, mi (Srbi) smo u borbi za goli zivot, u odolevanju pred napadima kako spoljnih, tako i unutrasnjih neprijatelja koji imaju samo jedan cilj - da nas zbrisu sa lica zemlje, demografski i drzavno, a ti napadi su se posebno intenzivirali poslednjih par godina. 

- "Meni je bitno da imam hleb, struju i vodu. Kakve slobode, ljudska prava..."
- "Cale, to cak nije ni 20-i vek. To je reseno jos u 19-om veku. Drzave su tehnoloskim napretkom prosle nekoliko stadijuma od tada"
- "Kako da napredujes kad ti ne daju, kad te kolju, ubijaju..."

Strah, najpouzdanije orudje vlasti...

 

49 minutes ago, Smrtokapa said:

Ako će vas imalo utešiti, ovo je Memri video, a tu ćete videti odabrane najveće ekstremiste i budale iz bliskoistoćnih medija. Znači ovo mogu biti neka njihova Jovana Jeremić i Dragoslav Bokan.

 

Što ne znači da ne treba biti svestan da postoje i ovakve... pojave.

 

MemriTV je bliskoistocni Balkan Info, sa jos bizarnijim izjavama ondasnjih likova, urnebesnim svadjama i riznica mimova. Potezati izjavu obskurnih likova bez sluzbene duznosti i moci odlucivanja koji tamo gostuju kao argument da su isti ti ljudi iciji glasnozbornici je...bas impotentna argumentacija. Budala koji razmisljaju po istom sablonu ces naci na svakom delu sveta.

 

Meni je drago da postoje...

 

 

Spoiler

91ee85039c7e3407ee017292dba0307fb9fc840a

 

Spoiler

image.png

 

Spoiler

main-qimg-6f2ac544d0cd751ac39bd1a543ac34

 

Spoiler

main-qimg-62631d622e6d8263512e9cbdac7df8

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice kopnene invazije Izraela postoji jedna bitna razlika (gledala sam juce vrlo interesantnu emisiju na tv na temu tog rata pricali su i o tome) izmedju vojnika izraela i hamasa: izraelski vojnici su uglavnom mladi ljudi ne bas sa iskustvom a invazija bi trebalo da se sastoji u tome da se ulazi u tunele koji su masovno napunjeni tempiranim bombama i sl - realno je za ocekivati veliku smrtnost medju vojnicima a to im se bas i nece, nisu oni  obuceni za to vise su za "rat iz vazduha"; za razliku od njih hamasovci su spremni na smrt koju maltene prizeljkuju jer ih posle ceka nagrada itd a rekli su i da su ustanovili da su hamasovci silno nadrogirani imaju neku travu-drogu u ogromnim kolicinama rekli su naziv ali nisam shvatila koju, ne lici mi naziv biljke na nista sto sam cula ranije pa su i zbog toga skroz happy i orni za sve. 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

MemriTV je bliskoistocni Balkan Info

 

Baš obrnuto, Memri TV je hroničar budalaština i ekstremizama koji se pojavljuju u bliskoistočnim medijima, a koji su Izraelci iz sopstvenih interesa osnovali u Vašingtonu da bi skretali pažnju na njih i predstavljali najekstremnije stavove kao opšteprihvaćene.

 

Quote

The Middle East Media Research Institute (MEMRI; officially the Middle East Media and Research Institute) is a nonprofit press monitoring and analysis organization co-founded by former Israeli military intelligence officer Yigal Carmon and Israeli-American political scientist Meyrav Wurmser. Headquartered in Washington, D.C., MEMRI publishes and distributes free English-language translations of Arabic, Persian [official language of Iran], Urdu [official language of Pakistan], Pashto [official language of Afghanistan], and Turkish media reports.

Critics describe MEMRI as a strongly pro-Israel advocacy group that, despite portraying itself as "independent" and "non-partisan", aims to portray the Arab and Muslim world in a negative light through the production and dissemination of incomplete or inaccurate translations and by selectively translating views of extremists while deemphasizing or ignoring mainstream opinions.

https://en.wikipedia.org/wiki/Middle_East_Media_Research_Institute

Edited by erwin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, ciao said:

Sto se tice kopnene invazije Izraela postoji jedna bitna razlika (gledala sam juce vrlo interesantnu emisiju na tv na temu tog rata pricali su i o tome) izmedju vojnika izraela i hamasa: izraelski vojnici su uglavnom mladi ljudi ne bas sa iskustvom a invazija bi trebalo da se sastoji u tome da se ulazi u tunele koji su masovno napunjeni tempiranim bombama i sl - realno je za ocekivati veliku smrtnost medju vojnicima a to im se bas i nece, nisu oni  obuceni za to vise su za "rat iz vazduha"; za razliku od njih hamasovci su spremni na smrt koju maltene prizeljkuju jer ih posle ceka nagrada itd a rekli su i da su ustanovili da su hamasovci silno nadrogirani imaju neku travu-drogu u ogromnim kolicinama rekli su naziv ali nisam shvatila koju, ne lici mi naziv biljke na nista sto sam cula ranije pa su i zbog toga skroz happy i orni za sve. 

 

 

Ovo je potpuno netacno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, qqruz said:


Jbg. Imas srecu da ne zivis u zemlji u kojoj je SPC pobijedila autokratu i sad imas pravoslavnu teokratiju.
Do mjere da vladika odredjuje koji ce biti dan opstine ili ko ce biti direktor drzavnog rudnika.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cela ta bratija je inače zabila nos u ženska međunožje i materice.

Da se (a možda i hoće, kako je krenulo) Nikanor i Porfirije pitaju, žene bi i ovde bile samo rađalice i čak ne ni sluškinje, nego robinje.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, erwin said:

 

Baš obrnuto, Memri TV je hroničar budalaština i ekstremizama koji se pojavljuju u bliskoistočnim medijima, a koji su Izraelci osnovali da bi skretali pažnju na to.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Middle_East_Media_Research_Institute

 

Haha, isprva sam sa nepoverenjem iscitao tvoj komentar, pitajuci se otkud erwin promovise teorije zavere, kad ono na zvanicnoj wiki stranici iste informacije ispisane 🤣

 

Pa dobra ideja. Ne moraju nista ni da fabrikuju, samo obezbede pozornicu sa sve engleskim prevodom svakom kozojebu koji misli da su Jevreji otelovljenje djavla, i tako kolektivno Arapi bivaju predstavljeni kao mudzahedini.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

rekli su i da su ustanovili da su hamasovci silno nadrogirani imaju neku travu-drogu u ogromnim kolicinama rekli su naziv ali nisam shvatila koju, ne lici mi naziv biljke na nista sto sam cula ranije pa su i zbog toga skroz happy i orni za sve.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/22/2023 at 12:47 AM, Smrtokapa said:

Pitanje nije upućeno meni, ali da dam svoje viđenje: podržavam svakoga među Palestincima ko nije aktivni terorista, u smislu da ne treba da bude povređen niti ubijen. Čak i one koji podržavaju Hamas.

 

Da obrazložim jednim primerom sa jednog drugog mesta: 11. septembar 2001, u osam sati ujutru, novopečenim gimnazijalcima, među kojima sam bio i ja, profesorka muzičkog otključava kabinet za prvi čas i pritom izgovara: "Deco, mnogo sam srećna. Desilo se nešto divno!"

 

I dan danas to je jedna od najodvratnijh izjava koje sam u životu čuo, to je nešto gore i od Palestinaca koji podržavaju Hamas, jer je za razliku od mnogih među njima, ta osoba trebalo da zna za bolje. Pa ipak, ne mislim da je tu osobu trebalo zbog toga pogubiti

Ako si iz ovih krajeva, to ti je profesorka mogla reci tek 12.septembra 😉 ako me kapiras...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ciao said:

Sto se tice kopnene invazije Izraela postoji jedna bitna razlika (gledala sam juce vrlo interesantnu emisiju na tv na temu tog rata pricali su i o tome) izmedju vojnika izraela i hamasa: izraelski vojnici su uglavnom mladi ljudi ne bas sa iskustvom a invazija bi trebalo da se sastoji u tome da se ulazi u tunele koji su masovno napunjeni tempiranim bombama i sl - realno je za ocekivati veliku smrtnost medju vojnicima a to im se bas i nece, nisu oni  obuceni za to vise su za "rat iz vazduha"; za razliku od njih hamasovci su spremni na smrt koju maltene prizeljkuju jer ih posle ceka nagrada itd a rekli su i da su ustanovili da su hamasovci silno nadrogirani imaju neku travu-drogu u ogromnim kolicinama rekli su naziv ali nisam shvatila koju, ne lici mi naziv biljke na nista sto sam cula ranije pa su i zbog toga skroz happy i orni za sve. 

 

Autor emisije je uzeo malo vise autorske slobode u tumacenju kako situacije, tako i obucenosti strana u sukobu. Niko ne salje regularnu vojsku/rezerviste u minirane tunela, pogotovo ne IDF koji ima na raspolaganju citav niz specijalnih jedinica za takve zadatke.

Sto se obucenosti za borbu u urbanim uslovima, tesko da postoje oruzane snage bolje obucene od IDF-a, cak i Ameri salju svoje instruktore  kod njih na obuku.

44 minutes ago, Kosta said:

I dalje ne mogu shvatiti zasto pobogu ovi jadni Palestinci ne bjeze sa sjevera Gaze, uprkos upozorenjima....

Kuzim pricu 'dedovina' i tako to....ali jebes kucu ako ti je glava na panju svake sekunde....potpuno suludo 😶

Sprecava ih Hamas, postavljanjem blokada, oduzimanjem vozila, pretnjama, itd.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Kosta said:

Ako si iz ovih krajeva, to ti je profesorka mogla reci tek 12.septembra 😉 ako me kapiras...

U pravu si, vidiš. Mada, prekasno je, to nam je tad bila potpuno sveža vest, s druge strane u glavi mi je da je to bio prvi čas tog dana.

Onda je to bila popodnevna smena.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, A sad said:

 

Ovo je potpuno netacno. 

Ne znam sta da ti kazem kao odgovor na to - to je bila emisija na LCI  sa Darius Rochebin vrlo ozbiljna emisija, gosti (preko videa) su bili - jedan od  celnika izraelske vojske, ne pamtim imena ali pokusacu da nadjem (on je taj koji je ovo pricao sto sam prepricala znaci prica o svojoj vojsci), bio je bivsi francuski ambasador u usa strucnjak za Izrael, gostovala je licno palestinska ambasadorka u Parizu i jos par ljudi uglavnom novinara strucnjaka za temu. Ucestvovao je i izraelski ambasador u usa

 

Makron ide sutra u Izrael

 

 

 

 

 

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ciao said:

@A sad

Colonel Olivier Rafowicz je ime coveka on je porte parol izraelske armije - on je osoba koja je to pricala i jos mnogo toga, jedan od glavnih ucesnika u emisiji, moze da se nadje i snimak emisije

 

Ne, ne. Rafovic nije portparol izraelske armije. Ne secam se da li je nekada davno bio portparol nekog sektora ili neke komande. Svakako on u vojsci nije vec jako dugo. I on nije pukovnik, vec rezervni pukovnik. 

 

Covek je pisac i radi kao konsultant za komunikacije i vojna pitanja za francuske medije. On nema direktne veze sa IDFom. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, A sad said:

 

Ne, ne. Rafovic nije portparol izraelske armije. Ne secam se da li je nekada davno bio portparol nekog sektora ili neke komande. Svakako on u vojsci nije vec jako dugo. I on nije pukovnik, vec rezervni pukovnik. 

 

Covek je pisac i radi kao konsultant za komunikacije i vojna pitanja za francuske medije. On nema direktne veze sa IDFom. 

Na snimku se vidi on u uniformi (tri zvezdice na ramenima) pise da se on javlja iz Tel Aviv-a i pise da je on Porte-parole de l'armee israelienne. Ako oni lazu na ekranu i u emisiji onda i ja lazem - sve je moguce

Mozda je to neki drugi Rafowicz u odnosu na onog kog ti znas

- sorry ne umem da snimim fotku sa emisije i okacim ovde

Mozda @erwin nadje snimak i okaci sa sve fotkom doticnog

Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...