Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

1 minute ago, Green23 said:

Nije to, nego što državne televizije ne mogu da isprate privatne medijske kuće po ponudama. I onda se desi da negde, kao u Italiji prošle godine i kod nas godinama unazad, kuće koje imaju pravo prenosa, daju jednu utakmicu sredom nekoj nacionalnoj frekvenciji.

 

Pošto je Arena privatna nadasve televizija... a ne indirektno pod šapom vlade "Republike" Srbije, pa nacionalni RTS nije finansijski mogao da isprati nadasve "ne državni" Telekom Srbija i njihov kablovski TV Arena Sport. :s_d:

 

 

Znam da nisu platili (RTS) prava za EP i kvalifikacije što treba da budu 2020, pa ih je pokupila SK, al za ovo sam siguran 99% da je u pitanju ovo neko zakonsko da Nacionalni emiteri imaju pravo na jednu utakmicu sedmično

 

 

sad čukam po netu da nadjem to gde sa pročitao, pa nađoh i ovo:

 

Quote

Na oba kanala RTS-a je, u vreme kada je trabalo da bude emitovana utakmica izmedju Bajerna i Mačester junajteda, išlo obaveštenje da će na molbu predsednice Skupštine Srbije Slavice Djukić-Dejanović biti nastavljen prenos skupštinskog zasedanja, a da će snimak utakmice biti emitovan naknadno.

 

:krstipd4::krstipd4::krstipd4:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stondisha said:

 

Rts po nekim EU zakonima, koje smo prepisali i primenili nema pravo kao nacionalni emiter da radi prenose...  kako to već ide s pravne strane jer su u povlaštenom položaju kao javni servis koji se finansira novcem gradjana...  neko od pravnika ko se bolje razume zašto RTS sme jedan prenos sredom da radi... isto je sa HRT-om na primer  i oni samo sredom rade prenose igrao-neigrao Dinamo...

 

 

edit: Da li beše oni kao taj državni operater nemaju pravo da otkupe prenos lige šampiona celokupan, ali da ne bi bili u totalno nepovlaštenom položaju, imaju pravo na tu jednu utakmicu sedmično  koju kupuješ od ne nacionalnog otkupljivača prava na prenos LŠ, u ovom slučaju Arena Sport... a valjda je fora da izabereš dan, jer ti se nacionalni predstavnik rotira malo utorak, malo sreda...


zavrzoh se sav u ovom objašnjenju, al se nadam da je iole mao razumljivije :s_d:

To oko LŠ je samo deo cele priče koja je malo šira i kojo ima svega od politike do želje da se napravi jaka sportska televizija kod pokroviteljstvom Telekoma, kako bi se isti lakše prodao, kada dođe vreme za to, tj da bi dobio veću cenu.

RTS je izgubio LŠ davno, tj. kada se pojavio B92 i otkupio prava pre 15 godina, to im je bio udarac za sistem pošto je bila prećutna saglasnost da kada RTS pošalje cenu, da se niko od drugih televizija ne javlja kako ne bi dizali cenu. Međutim, B92 je ipak poslao masnu ponudu koja je prihvaćena. To je bila epozida 1.

Epizoda 2, koja i dalje traje, je borba između Arene i RTS, koja i nije prava borba, obziom da sve što zapadne za oko Areni, RTS neće moći da dobije. Tako je bilo sa domaćom ligom u fudbalu,. ABA ligom, pa preko drugih manje ili više važnih takmičenja, koje ako želi Arena, RTS neće da moću da dobije. Zadnji primer je SP u vaterpolu i plivanju. Jedina spas za RTS je da United Media otkupi prava velikih takmičenja, pa kao što radi u celom regionu, ponudi mečeve domaće reprezentacije nacionalnom operateru.

Ajde ništa to nije strašno, da li Arena ili RTS, ali RTS koliko god imao mana je po profesionalnom radu za tri nivoa iznad Arene, pošto ljudi sa Arene jednostavno ne znaju kako da isprate kvalitetno velika takmičenja, i to od voditelja do same realizacije. Imali smo primer, skoro, da nismo mogli da vidimo dva finala u prilvanju i svetski rekord, zato što je Arena u tom terminu emitovala emisiju iz studija (?). Nešto što je neverovatno samo po sebi, da nekome može da padne na pamet da to radi, ali da ne davim.

Verujem da će prenos biti na RTS:

 

edit. e da...Najvažnije. RTS može da otkupi prava, ništa ih ne ograničava da otkupe celu ligu šampiona, ali nacionalni emiteri se generalno povlače iz ove priče zato što je skupo i što teško mogu da se nose sa privatnim televizijama. Kod nas je malo čudno da u stvari gube meč od drugog državnog preduzeća, ali to je život.

Edited by DonJuan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DonJuan said:

ali RTS koliko god imao mana je po profesionalnom radu za tri nivoa iznad Arene, pošto ljudi sa Arene jednostavno ne znaju kako da isprate kvalitetno velika takmičenja, i to od voditelja do same realizacije

 

Arena da nema Edina i još par likova koji prate NCAA i ostale "američke" sportove, bila bi na nivou SOS kanala, tj ispod jer ovi imaju barem Tegija i Baneta Loknera...

 

Arena, težak odron od televizije. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2019 at 8:41 AM, Liska Manjina said:

Baš nam je Boaći ključan za pas igru, njegovo saplitanje o loptu je ključno, te kreativne i pravovremene koske za saigrače su krucijalne. Ljudi zaboravljaju njegove povratne lopte ka protivničkim napadačima koje razdvajaju našu odvranu poput Mojsija. Ko je gledao njegov i Žanderov performans na zagrevanju između dva poluvremena tekme protiv Kopenhagena na Mari zna šta pričam.

 

Tomane će, nadam se, oplemeniti našu igru pošto je tehnički mnogo bolji, a može da izdrži i duel. To je krucijalno za tekmu protiv YB obzrirom da oni forsiraju brz tempo, ako ih uspremo umrtviti gotovi su.

poyy

 

bocko.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sutra cemo prvi put u Milojevicevoj eri imati utakmicu u kvalifikacijama kada veliki broj navijaca smatra da smo favoriti za prolazak dalje. Naravno, racunam na utakmice u poslednjem kolu kvalifikacija. 

Protiv Krasnodara i Salzburga nije bilo ni izbliza takvo razmisljanje, vec nada da mozemo da iznenadimo i cini mi se da Vladan najbolje pliva u tim vodama. 

 

Videcemo sutra kako je spremio tim, nadam se da nece biti atmosfere na tribinama kao da je sve gotovo, samo Bojsi da skinu gace.

 

Kao sto rekoh, nadam se Kelnu, a moze i 3:0.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Pa,mi i jesmo favoriti.

Igramo revans na domacem terenu,stadion je rasprodat,imamo jako dobar rezultat iz prve utakmice i za protivnika ekipu koja nije drlog,ali nije ni nepremostiva prepreka. Ovo su cinjenice i ne treba da bezimo od uloge blagog favorita i krijemo se u misje rupe. I pre nego sto neko skoci na ovo poslednje - ne mislim na taktiku,vec iskljucivo na cinjenicu da smo kuci jaci i da se ovde mi vise pitamo.
Ja sam i pre prvog meca napisao kako volim kad Zvezda igra protiv svajcarskih ili austrijskih klubova. Mislim da nam leze,njihova filozofija je da gaje napadacki fudbal i da vole da se nadigravaju. Iz toga cesto dolazi da su malkice "meksi",nisu bas navikli kad se ide cvrsto,u "kost". A Zvezda pod Milojem igra bas tako.

Da smo u Bernu odigrali 1:1 zaista bih smatrao da Boysi imaju svoju priliku. Svako danas moze da ucacka gol. Ali vec dva..na krcatoj Marakani? SumLJam! Sve vreme imam osecaj da cemo u revansu doterati onaj rezultat koji nas vodi u Ligu sampiona. Kako,ne znam..i da smo izgubili tamo 1-3 npr.mislim da bi ovde bilo 2-0 za nas :classic_biggrin:

Progutace ih sutra Marakana.

Link to comment
Share on other sites

HotSport nam dovodi Čavrića.

Ne mogu da verujem. Neću da pljujem dok stvarno ne dođe, ali to je dokaz da ništa nije naučeno na primerima Čaušića, Vukanovića, Simića...

Videli smo da Vukanovića u Kopenhagenu i Bernu koji loptu ne moze da kontroliše, e to je isto Čavrić.

Jedna skupa katastrofa u najavi.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, red_white said:

Tanko, pogotovo Meleg. Jirka je imao jedan dobar centarsut koji je upropastio Mihajlovic ocajnom reakcijom inace to bi dobar napadac pretvorio u gol. Napadi Radnickog uglavnom isli po lijevoj strani gdje je igrao Cumic. Nije bas Jirka ni imao neke lopte da nesto pokaze. Skromno iskreno, pogotovo Meleg koji je i izasao pa je Stojanovic jednim pasom pokazao da je u ovom momentu doktor fudbala za Melega. Bas dobra akcija Radnickog za drugi gol Haskica. Od Jirke mozda nesto i bude mada mi djeluje bas tanak tehnicki ali Meleg je u zescem kanalu.

Ja bih Jirku probao na desnom beku :87:  Dobar je u defanzivi, brz je da istrči kontru....malo mu nedostaju, čini mi se, cojones...ali mlad je ima vremena za  njega,ne bih nešto posebno računao na njega, ali ga se ne bih ni lako odrekao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Constantin said:

Ja bih Jirku probao na desnom beku :87:  Dobar je u defanzivi, brz je da istrči kontru....malo mu nedostaju, čini mi se, cojones...ali mlad je ima vremena za  njega,ne bih nešto posebno računao na njega, ali ga se ne bih ni lako odrekao.

Apsolutno se slažem! Fizičke perfektan, nije tehnički limitiran kao naši bekovi, samo mu malo treba iskustva i privikavanja na tu rolu. Inače postoji u svetu tendencija konverzije krila u moderne bekove i to ne treba zanemariti. Problem je što je dečko stranac, a našim je bedak da mesto stranca "troše" na poziciju levog beka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liska Manjina said:

Apsolutno se slažem! Fizičke perfektan, nije tehnički limitiran kao naši bekovi, samo mu malo treba iskustva i privikavanja na tu rolu. Inače postoji u svetu tendencija konverzije krila u moderne bekove i to ne treba zanemariti. Problem je što je dečko stranac, a našim je bedak da mesto stranca "troše" na poziciju levog beka.

....desnog.....:writing:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

- Mi kao ekipa smo spremni za meč. Veliki je plus što igramo pred našim navijačima. Ova ekipa zaslužuje da igra LŠ. Od svakog pojedinca, od Borjana do Krstovića. Imamo karakterno super ekipu i daćemo sve od sebe da ispunimo našu želju i želju navijača - počeo je Marin svoje izlaganje:

- Ući ćemo u meč u kom ne možemo da se branimo.Ne možemo na Marakani da se branimo. Mi ćemo našu evropsku utakmicu odigrati još bolje, znamo šta nas očekuje. Identična utakmica ne može da bude, biće sigurno promena. Mi smo spremni na sve i nadam se dobrom rezultatu.

 

Poznato je da je Marin najbolji asistent kvalifikacija, mada navijači od njega očekuju da možda golom reši meč sa Jang Bojsom.

- Vreme je za gol, ali najbitnije je da prođemo sutra. Nadam se da ću učestvovati kod gola, da pomognem ekipi da prođemo dalje.

 

 

Болдовано суштина, то је Звездашка филозофија због које је Звезда тако велики клуб са тако много навијача. И без читања знао бих да је то изјава Др Марина.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...