Jump to content

EUROLEAGUE 2024/25 - every game matters


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 hours ago, DameTime said:

 

Ti si se jutros probudio u tipa 2015. godini, nemam drugo objašnjenje.

Tako i ja zamišljam Mišu kako vrti pik u Zvezdi do 43 god, taman dok mali Bogdan ne stasa 🥰 Ne diraj Meka, to je njegov izraz ljubavi prema Bobiški. 

Link to comment
Share on other sites

Po meni Pariz-Zvezda je vrhunski zabavna utakmica za nekog neutralnog navijaca. Igrao je tim koji je 16. bio prosle sezone protiv novajlije kom se predvidja neko 16. mesto. U Nba gledam regularan deo sezone Vasington-Detroit krvare mi oci od runngun, izolacija i neigranja odbrane. Neke utakmice sam dozivljavao izrazitu neprijatnost sta sam gledao. Neko to voli i razumem to (kao sto treba razumeti da je nekom iz Evrope uvreda za kosarku taj nacin kosarke) , ali su cinjenice prosecna evroligaska utakmica osim sto ima vise taktike i sto se igra sa vise odbrane nego tamo, ima daleko vise kontakta, generalno su intenzivnije utakmice i sa vise adrenalina, naboja i emocija od Nba regular season utakmice. Nije slucajno sto tamo prolaze igraci poput Pokua i Tristana u ovom trenutku a ovde ne (doduse videcemo za Pokua jos ovde) ili recimo Kaminskog.

 

Taj plej of traje mesec ipo dana u Nba, pre toga se igra 6 meseci regular seasona gde mi je ako sam pogledao recimo 25 utakmica jedno 15 bilo negledljivo (dok mi je vamo obrnut slucaj) i radije bi gledao bilo sta iz Evrope (ili NCAA) u tom trenutku da ima. Ovde se igra 7 meseci u visokom intenzitetu u svim aspektima igre. Ima i ovde losih utakmica naravno, ali pricam o proseku utakmica iz 2 najbolje lige u regularnim delovima sezona koja traju 6 odnosno 7 meseci.

 

Da ne pricam sto El ima posebnu draz u tih par derbija sto ima gde tek puca od adrenalina i naboja. Grcki i nasi derbiji su nesto posebno. Aj sto nas derbi dozivljavam emotivno, al recimo ono u Oaki prosle sezone Pao-Oli je pucalo od dobre kosarke, naboja i odlicne atmosfere. Tek o atmosferama je izlisno raspravljati a i to nekako cini samu utakmicu kao usputna stvar. Zalgiris ima bas dobru kosarkasku atmosferu bez obzira sto nemaju vece kopove sa navijacima. Zvezda, Partizan, Oli, Panata, Virtus, Makabi (dok su igrali u Tel Avivu), Fener... Evo i veceras je bila super atmosfera bas pola Zvezdini pola Parizovi navijaci i nekako je bas pasala uz borbu na terenu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fenerbahce is near a deal with Manisa's Saben Lee who shined in his first #BasketballCL game with 36 points. Things are moving fast after Wilbekin's injury. 

 

More on @Eurohoopsnet and @EurohoopsTR

 

Dobra zamena za Vilbekina sa Sabenom Fener će biti još brutalni u fizici i tranziciji naravno Saben ne može doneti one lude suteve Vilbekina ali može biti dobro pojacanje

Link to comment
Share on other sites

Kampaco pred disciplinskom komisijom zbog nasrtaja na sudiju. Može se desiti da u toku ove nedelje dobije zabranu igranja od nekoliko utakmica i preskoči meč protiv Partizana. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Grobarcina1992 said:

Fenerbahce is near a deal with Manisa's Saben Lee who shined in his first #BasketballCL game with 36 points. Things are moving fast after Wilbekin's injury. 

 

More on @Eurohoopsnet and @EurohoopsTR

 

Dobra zamena za Vilbekina sa Sabenom Fener će biti još brutalni u fizici i tranziciji naravno Saben ne može doneti one lude suteve Vilbekina ali može biti dobro pojacanje

Očajan šuter. gledao sam ga puno u Sunsima.teško da on može uskočiti u njegove cipele.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Pa i napisao sam od Sabena ne mogu očekivati lude suteve Vilbekina ali donosi atlecizam i igru u tranziciji 

brzinu ima ali loše finišira na obruču. iskreno bio bih prilično iznenađen da igra nešto spektakolarno tamo. ali kad je već to prinudno rešenje.

Link to comment
Share on other sites

Saras i Barcokas se na kraju utakmice umalo pobili 😄

 

Saras je posle tvrdio da je Barcokas tokom utakmice komentarisao njegove odluke i hteo da ga poduci kako se vodi tim 😄

 

Vrhunski igrac i dobar trener ali bas je prskalica realno.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ako je tako, Šaras mu je fino šuknuo konačnim rezultatom meča.

 

Jedva čekam revanš. Ovo je samo još jedan argument u prilog zanimljivostii EL u odnosu na NBA i tamošnji lažni gangsterizam. 😁

  • Like 3
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ScepanScekicSto said:

Da ponovim, i opet nece nista uraditi

 

Kako mislis opet nece nista uraditi? Igrali su f4 prosle sezone izbacili Monako na gostujucem terenu u top8 a pritom Saras nije ni selektirao tim, poceli su lose i nasledio je ne bas sjajnu situaciju a odveo ih na f4 koji godinama nisu igrali. Pride Fener nije bio u top4 budzeta da su bas duzni da se nadju na f4. Saras je u par najboljih evropskih trenera i njegove ekipe igraju najorganizovanije. Pre njega Barsa godinama nije bila na f4, doso Saras 3 f4, ode Saras, nisu otisli na f4. Da ne pricam Zalgiris da je najveci uspeh u novoj El u smislu uspeh podeljeno sa budzet. Covek je svake sezone napravio neki rezultat poslednjih 7 sezona gde god je radio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Kako mislis opet nece nista uraditi? Igrali su f4 prosle sezone izbacili Monako na gostujucem terenu u top8 a pritom Saras nije ni selektirao tim, poceli su lose i nasledio je ne bas sjajnu situaciju a odveo ih na f4 koji godinama nisu igrali. Pride Fener nije bio u top4 budzeta da su bas duzni da se nadju na f4. Saras je u par najboljih evropskih trenera i njegove ekipe igraju najorganizovanije. Pre njega Barsa godinama nije bila na f4, doso Saras 3 f4, ode Saras, nisu otisli na f4. Da ne pricam Zalgiris da je najveci uspeh u novoj El u smislu uspeh podeljeno sa budzet. Covek je svake sezone napravio neki rezultat poslednjih 7 sezona gde god je radio.


pa da, doveli su Sarasa da buce ucesnik play off-a i spucali milione.

 

kao i Barsa, bili su jako zadovoljni sa njim…

Link to comment
Share on other sites

On 10/2/2024 at 11:47 PM, bergkamp bcd said:

U ovom kolu bih bio zadovoljan i sa 1/2 ako pricamo o pobedama Baskonie i Paris Basketa. Ti timovi su medju autsajderima i bilo bi veliko iznenadjenje ako bili u prilici da se bore za TOP 10.

 

Eto, to se i desilo. Baskonia je iskoristila probleme Partizana sa skracenim rosterom, ali je realno Vitoria jedno od laksih gostovanja (barem bi tako trebalo, lakse je dobiti tamo nego u Istanbulu, Atini, Milanu, Madridu, Barceloni, Monacu, Beogradu...).

 

Baskonia je primer kako treba da radi jedan KK koji nema taticu u vidu drzave, tajkuna ili mocnog FK - umetnost je kako su oni dobili ovaj mec sa petorkom Forrest - Luwavu - Sederkeskis - Moneke - Hall + Howard sa klupe, ostale ovih 10 najbogatijih ne bi ni razmatrali, ma pitanje da li bi ih Cedevita razmatrala (Baldwin, Rogkavopoulos, Raieste, Diop, Jaramaz...)

 

Sto se tice Paris Basketa, steta za njih, ali previse divlje su igrali. Kada se KKCZ vratila sa 53:40 i kada su gostujuci navijaci poceli da prave domacinsku atmosferu bilo je jasno da ce tesko do pobede. Kad smo vec kod atmosfere, malo je glupo da u EL stalno postoje ovakvi klubovi koji u pola meceva na domacem terenu igraju kao da su gosti.

 

On 10/2/2024 at 11:47 PM, bergkamp bcd said:

PAO bi trebalo da se u domacinskom ambijentu proseta protiv najgore ekipe u ligi.

 

Malo teze nego sto je ocekivano, videcemo kako ce Ataman da se prilagodi novoj situaciji u kojoj mora da rotira mnogo vise igraca. Stucace oni tokom sezone. Alba standardno nezgodna, mozda ovog puta i ne budu poslednji.

 

On 10/2/2024 at 11:47 PM, bergkamp bcd said:

Zalgiris - Barcelona, tezak mec za predvidjanje, gosti su mnogo kvalitetniji, ali Zalgiris u Kaunasu je Zalgiris u Kaunasu.

 

Previse igraca u Barceloni je proslo svoj zenit i to se i oseti. Zalgiris je napravio jako dobar tim i imace jak domaci teren ove sezone.

 

On 10/2/2024 at 11:47 PM, bergkamp bcd said:

Monaco mi deluje kao ozbiljnija ekipa od Armanija, ali sada imaju probleme sa povredama. Armani je ta neka najslabija karika od ovih osam najbogatijih ekipa.

 

Na kraju rutinska pobeda Monaca, a Armani da se zapita kako je moguce da ne mogu da nadju vrhunskog beka na trzistu. Uzalud snaga na 4 i 5.

 

On 10/2/2024 at 11:47 PM, bergkamp bcd said:

Bayern - Real, gosti bi trebalo da dobiju ovaj mec.

 

Real zapravo i nema vise tako siroku klupu i postalo je jasno zasto su toliko drzali ove svoje stare zvezde. Causeur, Chacho i Rudy su prosto bili nezamenljivi, na trzistu umesto njih mogu da se dovedu samo americki bekovi skoreri koji ne trpe sporednu ulogu i eto problema za njih. Sta oni zapravo uopste i imaju bez Hezonje na spoljim pozicijama? Campazzo - Llull - Musa + Abalde i ovaj novi Amerikanac, pretanko je to. Bayern ce mozda i dobiti nekoga kada je Napier raspolozen, ali tesko da mogu da pobedjuju u kontinuitetu.

 

On 10/2/2024 at 11:47 PM, bergkamp bcd said:

Maccabi - ASVEL, domacini imaju znatno losiji tim, ali ASVEL je ASVEL, ekipa za dno tabele, tako da "Ponos Izraela" koji igra u izbeglistvu ne bi trebalo da ima problema u ovom mecu.

 

Kao sto sam i napisao, ASVEL je tim za samo dno tabele i verujem da bi ih se EL rado resila (kad vec insistiraju na "nikad boljim atmosferama u Areni"). Maccabi ne bi ni trebalo da igra u BG, time su i KKCZ i KKP povlasceni u odnosu na sve ostale (manje putovanja, evo sad KKP "gostuje" u duplom kolu tako sto igra dva meca u BG). Ni jedni ni drugi nisu za vise od samog dna tabele.

 

On 10/2/2024 at 11:47 PM, bergkamp bcd said:

Fenerbahce - Olympiacos, trebalo bi da bude derbi kola koji ce biti odlucen u poslednja dva minuta meca,

 

Ovako je izgledalo, ali je Fener uspeo da prelomi mec pre samog kraja. Fener je inace odlicna ekipa kojoj je jedini problem sto nema pravog centra.

 

On 10/2/2024 at 11:47 PM, bergkamp bcd said:

Virtus - Efes, meni je Efes mnogo kvalitetnija ekipa, angazovali su dobra pojacanja i vreme je za njihovu dobru sezonu.

 

Ako se po jutru dan poznaje..

Link to comment
Share on other sites

KZN su jedino i zanimljive kod tih trenera koji ne znaju da gube. 😄 

 

Kad se krene sa nekim opštim mestima tipa nismo ispoštovali dogovor iz svlačionice, protivnik je više želeo pobedu, moramo bolje u narednim utakmicama...

Tagujte se, ja sam "da razmišljam kao vi postala bih baštovan" 😂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DameTime said:

KZN su jedino i zanimljive kod tih trenera koji ne znaju da gube. 😄 

 

Kad se krene sa nekim opštim mestima tipa nismo ispoštovali dogovor iz svlačionice, protivnik je više želeo pobedu, moramo bolje u narednim utakmicama...

Tagujte se, ja sam "da razmišljam kao vi postala bih baštovan" 😂


pa zato ti ljudi prave rezultat… jer ne gubi ni protov deteta…

 

suludo mi je prozivati nekog zbog toga.. 

 

Zeljko je gubio mnogo, al i osvajao jos vise, to dolazi iz toga da si rodjen da mrzis da gubis… to ne moze da se nauci

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ScepanScekicSto said:

pa zato ti ljudi prave rezultat… jer ne gubi ni protov deteta…

 

suludo mi je prozivati nekog zbog toga.. 

 

Zeljko je gubio mnogo, al i osvajao jos vise, to dolazi iz toga da si rodjen da mrzis da gubis… to ne moze da se nauci

 

Ma ja nemam ništa protiv toga. I ne znam mnogo vrhunskih sportskih radnika ili sportista koji su pobednici, a da nisu imali bar neku salty izjavu.

 

Pa šta se sve piše ovde na forumu nakon utakmica, dok je adrenalin na vrhuncu 😄 Jasno je da bi pojedini mogli da malo smanje svoj saltiness, ali bez tog začina ne bi bili ni to što jesu. Tako da ono, sve ima i prednosti i mane.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Šta je rekao? Mrzi me sad da tražim.

 

https://basketballsphere.com/en/andrea-trinchieri-alen-smailagic-is-playing-bad-he-needs-to-catch-up-with-the-team-instead-of-us-waiting-for-him/

 

Svašta je pričao, a generalno za Smailagića ovo ispod:

 

"Loše igra, svuda je spor. Mora da pronađe svoju igru. Mora da se prilagodi timu, a ne tim njemu."

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam zašto Fener uopšte juri igrača sada. Na bekovima imaju Baldwina, Halla, Gudurića, Žagarsa i Mahmutoglua (doduše, ne znam u kakvom je on stanju), a i Biberović može da odigra na 2 pored primarne pozicije 3 gde će ipak najviše minuta da pojede Colson. Bolje da sačekaju famozni last cut u NBA ako im se toliko dovodi novi igrač nego da jure ove polovnjake.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...