Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

Hvala ti. Neću da ispadam nepristojan, pa kao ja sam nešto uzvišen i moralan, a neki drugi nisu, imam ja i te kako svojih mana i demona, a što sam ih tek imao ne smem ni da razmišljam o tome... I stvarno mi nije bio cilj da se tako postavim - samo sam verovatno ogorčeniji i osećam da je ovde mogu istresti povremeno a da me baš svi ne dočekaju na nož nego da čak i nadjem istomišljenike.

 

Volim i ja košarku mnogo, zato sam i ovde. I razumem te. Nego sam ja utopista pa mislim da kada bi se svi udružili i pokazali im da ne želimo to uspeli bi nešto promeniti... Ali naravno ništa od toga. I u pravu je čovek da je ovo u vezi basketa još i najmanje nepočinstvo. Mene duša boli recimo kada vidim u gradu od oko dva milona 20 soma ljudi na protestima za važne stvari.  Ili kako ljudi ćute dok nam stoka bahata gazi decu.  Ne mogu da shvatim da smo dozvolili posle ubistava one jadne dece da se i dalje prikazuju rialiti u kojima se promovišu ološi i govor mržnje. Trebala je cela Srbija da izgori ako treba ali da se nešto promeni. 

 

Zapravo Vučiću najviše zameram što mi je nacrtao koliko loših ljudi ovde živi.

 

Nego je ovo košarkaški pod forum pa sam zato potencirao Zvezdu i Partizan, a i kao što rekoh veoma volim basket pa dodatno boli...

 

A što se fudbala tiče vidi se po posetama da nismo usamljeni slučajevi. I hvala svemiru po meni pokazuje da u ljudima ima još morala i razuma. Mene lično nisu mogli kupiti devedesetih kada sam najsiromašniji bio za odlično radno mesto, a kamoli da me kupe za nekakve titule...

 

 

 

Hvala tebi čovek puno na razumevanju! 

Edited by Utopista
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

 

 

Partizan i Zvezda nemaju strpljenja niti kapaciteta više da proizvode igrače. Vujoševićev Partizan je igrao Evroligu i stigao na Final 4, a u isto vreme je pravio igrače i dovodio talentovane strance tipa McCaleb, Marić itd. I siguran sam da nije koštao ni blizu koliko ovaj tim Partizana i Zvezde koštaju danas. 

 

Drugo, jedno je prosipanje privatnih para, drugo državnih. 

 

To ne radi gotovo niko vise u Evroligi na taj nacin a pre je to vise bio jedini nacin sa malim budzetima plus stari sistem takmicenja.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

To ne radi gotovo niko vise u Evroligi na taj nacin a pre je to vise bio jedini nacin sa malim budzetima plus stari sistem takmicenja.

"Stari" način je funkcionisao i to jeste jedini način da se nešto uradi sa malim budžetom. Ovako, i Zvezda i Partizan bacaju silne milione iz džepa građana Srbije a opet ništa ne urade, niti razvijaju domaće. Bezlični timovi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad Zvezda pukne od Intera to nije neki problem jer su čak odigrali i ok a izgubili su od višestruko skupljeg tima.

 

Kada, međutim, sa 20 milki budžeta puknu od Splita koji ima 1 do 2 miliona budžet, možda ni toliko, to jeste problem. Veliki.

Link to comment
Share on other sites

Kakav veliki problem? Mi volimo da se hvalimo kad sa tim istim budzetima pobedimo velikane po budzetu, a sad kad su se uloge obrnule odma neki potopi i te price. Jel se ijedan od tih klubova koje je DV svojevremeno pobedjivao ugasio ili propao, jer je izgubio od Partizana? Samo jedan, ali to nije imalo nikakve veze sa pricom o porazima a i sa pricom o budzetu. Jednostavno, nismo mi generalno kao drustvo navikli na novac. Cak i necemo da priznamo da ga imamo. Secam se kad smo sa divljenjem posmatrali Nokia arenu i nekih 11000 sezonskih Makabija. Mislili smo da je to nesto sto je ovde nemoguce, a sad ni sami ne zelimo da verujemo kad se objavi koliko su veciti prodali sezonskih da je istina. Tek da ne pricam o cenama karata za Partizan. Sve samo ne ekonomske. To nikad ovde nije bilo tako. Ali nekako ne zelimo to da priznamo. Isto kao i cinjenica da bi igrali EL moramo da imamo veliki budzet. To je bukvalno uslov. 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Utopista said:

Kako se ono kaže - ko jedno nedelo opravdava drugim, taj se blatom umiva...

 

Ne razumem čemu ovo vređanje? Ja sam dao širi kontekst da se profesionalni sport u mnogim mestima svetu koristi za mutne stvari gde isto obični građani na neki način ispaštaju. Takođe, svi smo ovde svesni od kojih para večiti prave svoje timove i da nema potrebe za stalnim ponovljanjem iliti spamovanjem tim informacijama. A to se radi jer eto, dosta ljudi piše na ovom podforumu.

 

Sa druge strane da li ćeš biti dosledan i prestati da koristiš struju kada znaš da mnogo više novca odlazi u EPS zbog nesposobnosti SNS rukovodioca? Da li ćeš prestati da se voziš na naftne derivate kada znaš da sve benziske stanice u Srbiji kupuju gorivo od NIS-a i da se to gorivo pravi od nafte koja JANAF-om stiže uglavnom iz Iraka i Kazahstana? Jedna zemlja koja ne poštuje ljudska prava a druga koja ima diktatora na vlasti. Na povrh svega, profit tu pravi Gasprom čijim novcem Putin finansira rat u Ukrajini.

 

Verovatno nećeš jer bi to značilo da sa lukom i strelom moraš u šumu. Slično i sa večitima, pravimo kompromise i radujemo se pojačanjima jer volimo te klubove a ne zbog Vučićevih para.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vujoševićevi a delom i Radonjini timovi su funkcionisali u drugačijem kontekstu, to je osnovna razlika. Drugačiji sistem takmičenja, veća dostupnost talenata, manja konkurencija u EL. Ta Mega ili Vujošević danas (sa akcentom na mlade igrače) ne bi ništa uradili u EL pa verovatno ni u EC.

 

@Utopista Nisi crna ovca. Nažalost, propustio si kvalitetne rasprave ovde na tu temu. Ukratko, bliži si po stavovima većini forumaša. Retko ko zatvara oči i pravi se blesav. Razlika je samo u tome što ljudi ne žele ili ne mogu da se odreknu nečeg uz šta su odrastali i što im znači, ispunjava im život. Moj kum, teški cigan, nije dve godine otišao na stadion kada je Terzić preuzeo klub. A onda je shvatio da mu život prolazi a stvari se ne menjaju. Ionako ima milion muka, bar da mu ostane nešto od onog što mu znači, pa i pod ovim uslovima. A ne može na silu da počne da navija za neki drugi klub i da se kao raduje njegovim uspesima. Pa neka traje dokle traje, a neće blizanci upropastiti ovu zemlju (u odnosu na npr. 600 miliona za Arenu) niti je spasiti. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, bergkamp bcd said:

Projekat ABA lige je jednostavan - ako nijedna zemlja nema prostora/resursa za vise od 3-4 profi ekipe sa tradicijom, navijacima, lokacijom, svime sto prati profi sport, onda je regionalna liga nuznost. Po meni bi ovi kosarkaski mudraci koji su zabrinuti za nasu kosarku trebalo da pocnu sa kritikom EL, da krenu sa predlozima kako klubovi treba da izadju iz ovako organizovane Evrolige, ali ne, to nije popularno u sirim narodnim masama, za njih su KKP i KKCZ klubovi koji pronose nasu slavu i nadmoc sirom kontinenta, nije u njima problem, problem je u zlim i iskompleksiranim milogorcima, ujama, beckim konjusarima i (evo sad i) besnim arapima.

 

Hajde da izbegnemo ove formulacije i da ne pravimo fasisticki, sovinisticki, rasisticki problem od ovoga kad to nije, jer ja nisam cuo ni od jednog kosarkaskog radnika niti ikoga ovde na forumu procitao da misli ista slicno, a kamoli da je upotrebio takvu formulaciju. 

 

Problem je cisto sportski i nacionalni, a cilj je da Srbija ima vise timova i igraca koji ce igrati sa najboljim timovima, kroz to sto ce redovno igrati sa Partizanom i Zvezdom, kroz to sto ce imati prohodnost u Evropu... 

 

 

 

Inace, bas me cudi da nisi neki kriticar KK Dubai, instant klubica koji je pregazio sve sportske norme i pojavio se u ABA. Takav potez ABA lige i KK Dubai nije za kritiku?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Barkley#34 said:

Vujoševićevi a delom i Radonjini timovi su funkcionisali u drugačijem kontekstu, to je osnovna razlika. Drugačiji sistem takmičenja, veća dostupnost talenata, manja konkurencija u EL. Ta Mega ili Vujošević danas (sa akcentom na mlade igrače) ne bi ništa uradili u EL pa verovatno ni u EC.

Ne samo da ne bi ništa uradili, nego gotovo sigurno ne bi ni imali priliku da igraju EL. Potreban (ne i dovoljan) uslov za učešće naših klubova u EL je veliki budžet, inače bi nas precrtali, i Partizan i Zvezdu. Niko od nas ne voli što je tako, ali tako je.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Barkley#34 said:

Vujoševićevi a delom i Radonjini timovi su funkcionisali u drugačijem kontekstu, to je osnovna razlika. Drugačiji sistem takmičenja, veća dostupnost talenata, manja konkurencija u EL. Ta Mega ili Vujošević danas (sa akcentom na mlade igrače) ne bi ništa uradili u EL pa verovatno ni u EC.

 

@Utopista Nisi crna ovca. Nažalost, propustio si kvalitetne rasprave ovde na tu temu. Ukratko, bliži si po stavovima većini forumaša. Retko ko zatvara oči i pravi se blesav. Razlika je samo u tome što ljudi ne žele ili ne mogu da se odreknu nečeg uz šta su odrastali i što im znači, ispunjava im život. Moj kum, teški cigan, nije dve godine otišao na stadion kada je Terzić preuzeo klub. A onda je shvatio da mu život prolazi a stvari se ne menjaju. Ionako ima milion muka, bar da mu ostane nešto od onog što mu znači, pa i pod ovim uslovima. A ne može na silu da počne da navija za neki drugi klub i da se kao raduje njegovim uspesima. Pa neka traje dokle traje, a neće blizanci upropastiti ovu zemlju (u odnosu na npr. 600 miliona za Arenu) niti je spasiti. 

 

Ovo je i meni bio razlog, bar sam sebe ubedio u to. Navijao sam i kad su Zvezdi skidali koševe i terali je iz Pionira, navijam i sad. Iako se slažem sa svim što je čovek napisao. Tema je za drugi topik, ali naše borbe protiv ovog zla su na drugim frontovima i drugim temama... i boli što to nije uspešno... ali život prolazi i teško je odreći se nečega što voliš i što si voleo u popunosti, iako si svestan da će sve jednog dana da se raspadne kao kula od karata...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Мџе said:

 

Ne razumem čemu ovo vređanje? Ja sam dao širi kontekst da se profesionalni sport u mnogim mestima svetu koristi za mutne stvari gde isto obični građani na neki način ispaštaju. Takođe, svi smo ovde svesni od kojih para večiti prave svoje timove i da nema potrebe za stalnim ponovljanjem iliti spamovanjem tim informacijama. A to se radi jer eto, dosta ljudi piše na ovom podforumu.

 

Sa druge strane da li ćeš biti dosledan i prestati da koristiš struju kada znaš da mnogo više novca odlazi u EPS zbog nesposobnosti SNS rukovodioca? Da li ćeš prestati da se voziš na naftne derivate kada znaš da sve benziske stanice u Srbiji kupuju gorivo od NIS-a i da se to gorivo pravi od nafte koja JANAF-om stiže uglavnom iz Iraka i Kazahstana? Jedna zemlja koja ne poštuje ljudska prava a druga koja ima diktatora na vlasti. Na povrh svega, profit tu pravi Gasprom čijim novcem Putin finansira rat u Ukrajini.

 

Verovatno nećeš jer bi to značilo da sa lukom i strelom moraš u šumu. Slično i sa večitima, pravimo kompromise i radujemo se pojačanjima jer volimo te klubove a ne zbog Vučićevih para.

Čekaj prijatelju, vidim da stvarno nisi neki tupan, lepo pišeš, kulturan si... I onda jebeno uporediš struju koju moram koristiti i sns mafijaški klub koji mogu laganini odjebati - nisi realan...

 

 

Izvini ako si onu poslovicu shvatio kao uvredu, nije mi bila stvarno namera da vredjam samo mi se svidja ta poslovica. 

 

Mada ne mogu ni da kažem da me ne nervirate svi vi koji učestvujete u Vučićevim orgijama i dajete mu legitimitet.  Još jednom bez struje se ne može bez sns mafijaških blizanaca se lagano može. Kao što neću ići u kafić (ipak primerenije poredjenje nego struja). koji drži neki ološ tako neću ni na utakmice klubova koje služe za višestruko prljave stvari.  Ili kao što sam izabrao SBB i ako sam mogao MTS 18 meseci po dinar...  Jebiga uvek je koštalo imati principe, a prestanak ili makar zaledjivanje navijanja za dva sns projekta je smešna cena koju ni ne osetim. Čak mi je i bolje jer se više ne nerviram nego radujem kada projekti puknu.

 

Evo kažu iznad ljudi Vujoševićev sistem sada ne bi uspeo i ne bi igrali Evroligu. Verovatno tačno, kao što je onda tačno da imate cenu i da ste se prodali za Evroligu. Izvinite ali tako je.

 

Iskreno više razumevanja imam za tešku sirotinju koja se proda za karton zejtina nego za vas koji se prodajete za nekakve sportske uspehe koji to baš i nisu... 

 

Izgleda da je ipak tačno ono - svi smo mi po malo socijalisti. Neko zbog tendera, neko zbog zejtina, a neko zbog Evrolige. Ovo zadnje je meni ubedljivo najsmešniji razlog. Ali eto ja možda ne znam šta su emocije, ja sam Dexter... 

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Utopista said:

Čekaj prijatelju, vidim da stvarno nisi neki tupan, lepo pišeš, kulturan si... I onda jebeno uporediš struju koju moram koristiti

ko kaze da moras koristiti struju?

moze se ziveti bez struje, ne komforno ali moze

kao sto se moze i bez sportskog sadrzaja

i svaki covek individualno za sebe odlucuje sta mu je deo zivota, koji nivo komfora, sitnica koje zivot znace ili sporskog sadrzaja mu je optimalan

ko si ti ili bilo ko da nekom drugom odredjuje od cega treba zivot da mu se sastoji i na cemu treba da postavi granicu ili crvenu liniju?

 

p.s. evo ne moras struju, iseci gorivo i javni prevoz

em ne podrzavas zlocince em je zdravije da svuda ides peske

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Utopista said:

Evo kažu iznad ljudi Vujoševićev sistem sada ne bi uspeo i ne bi igrali Evroligu. Verovatno tačno, kao što je onda tačno da imate cenu i da ste se prodali za Evroligu. Izvinite ali tako je.

 

Iskreno više razumevanja imam za tešku sirotinju koja se proda za karton zejtina nego za vas koji se prodajete za nekakve sportske uspehe koji to baš i nisu... 

 

Generalno imaš ispravan stav i verujem da bi svako ovde trejdovao ovaj finansijski procvat klubova za normalnu državu bez psiha.

 

Svakako, ne možeš tek tako imputirati bilo kome da se 'prodao' za nešto, ako je navijanje za klub i praćenje istog zapravo jedina konstanta kroz godine i decenije, bez obzira na situaciju, kako u klubu, tako i državi.

 

Sirotinja koja se proda za zejtin, proda se tako što garantuje svoj glas nekome na izborima. Šta onda tačno znači 'prodati se' u ovom slučaju? 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ko kaze da moras koristiti struju?

moze se ziveti bez struje, ne komforno ali moze

kao sto se moze i bez sportskog sadrzaja

i svaki covek individualno za sebe odlucuje sta mu je deo zivota, koji nivo komfora, sitnica koje zivot znace ili sporskog sadrzaja mu je optimalan

ko si ti ili bilo ko da nekom drugom odredjuje od cega treba zivot da mu se sastoji i na cemu treba da postavi granicu ili crvenu liniju?

 

p.s. evo ne moras struju, iseci gorivo i javni prevoz

em ne podrzavas zlocince em je zdravije da svuda ides peske

Baš si duhovit. Još jedan koji poredi život bez struje i život bez dva sns projekta.  

 

 

I treba Vučić da nas jebe - vas nekoliko ste čist dokaz da bolje ne zaslužujemo. Da mi je neko pre 20 godina pričao da će Srbi botovati za litijum oterao bih ga u majčinu.  

 

I nemam šta da vas nagovaram, hoćete da se prodajete za tutule i Evroligu, izvolite prodajte se.  Samo nemojte da obrćete priču da smo loši mi koji se ne prodajemo a da ste vi ispravni jer je to samo po sebi uvreda na koju ću odgovoriti onako kako mislim da je primereno.

 

 

Sada stvarno prekidam jer biram društvo - valjajte se u blatu bez mene a sa Čovketom, Terzinjom, Vučićem...

10 minutes ago, fillam said:

 

Generalno imaš ispravan stav i verujem da bi svako ovde trejdovao ovaj finansijski procvat klubova za normalnu državu bez psiha.

 

Svakako, ne možeš tek tako imputirati bilo kome da se 'prodao' za nešto, ako je navijanje za klub i praćenje istog zapravo jedina konstanta kroz godine i decenije, bez obzira na situaciju, kako u klubu, tako i državi.

 

Sirotinja koja se proda za zejtin, proda se tako što garantuje svoj glas nekome na izborima. Šta onda tačno znači 'prodati se' u ovom slučaju? 

 

Druže dajete legitimitet Vučiću i Terziću i Čoviću da rade to što rade - jel' treba stvarno da se crta? Kao kada neko ode i gostuje kod one Jovane Jeremić ma koliko bio pametan on joj daje legitimitet, a ne mora to da radi i to je ključno.

 

Kao što rekoh odoh, boli me baš briga - radite šta hoćete ali onda nemojte da kukate na Vučića jer kao što je vama emocija Zvezda nekima su emocija kurve i kokain i tenderi do kojih dolaze preko SNS mafije kao i vi do Evrolige...tako da je razlika samo u ceni. Ne može devojka biti malo trudna.  

 

Ovo je poslednji upis jer sam hteo da odgovorim čoveku. Zbogom socijalisti.

Edited by Utopista
Link to comment
Share on other sites

@Utopista Ako ti poštuješ sve ovo o čemu pišeš, a što se principa tiče ja se skroz slažem sa tobom, onda si ti najverovatnije prvi i jedini čovek koji je hodao, hoda i hodaće planetom. Ja mogu samo da ti čestitam na tome, jer cena toga je najverovatnije ta da si se ti odrekao bukvalno svakog komoditeta koji postoji u životu.

 

Recimo, sad bih ti predložio da se dobro raspitaš da li ti je internet provajder u rukama nekog tajkuna ili čoveka sumnjivog kapitala, jer ako postoji i najmanja sumnja u to, ti ne bi trebalo da koristiš internet, već da pišeš pisma i donosiš ih nam na kućni prag. Nikako preko pošte jer su to korumpirani lezilebovići.

 

Iako deluje da te sprdam, JA TO NIKAKO NE RADIM, evo ne pomerio se više. Ali ti si toliko ekstreman u svojim stavovima da je to zastrašujuće. Ja lično nisam sreo još nikog ni blizu tebi a sebe smatram militantnim po tom pitanju.

 

Da nema KKCZ i KKP kralo bi se na drugi način. Deal with it. Jedino što mi ili ti ili ja da uradimo po tom pitanju je da odlučimo hoćemo li ili nećemo da bodrimo svoj tim. Ja volim klub koji se zove Crvena Zvezda. Nikad nisam tvrdio da taj klub vode pošteni ljudi. Samo želim da pratim svoj klub u omiljenim sportovima. Da li sam ja licemer. Pa, po tvojoj definiciji jesam, ali opet, po toj istoj definiciji bukvalno samo ti nisi.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam recimo izabrao da ne gledam KKCZ uživo dokle god vlada ova megalomanija koja se finansira od državnih para, iako sam pre toga imao sezonsku 10+ godina za redom. Nisam nešto principijelan jer sam kupovao sezonsku i u vreme Čovića i Žike pauka i Drakulića, jedini princip je onda da se uopšte ne navija za Zvezdu i Partizan jer njih nikad u istoriji, a posebno novijoj, nisu vodili pošteni ljudi već politički nameštenici, sumnjivi bizMismeni i slično. Ja protiv toga ne mogu, volim košarku i volim Zvezdu i zato je gledam na tv-u SBB operatera iako živim na 3 minuta od Arene i sad mi ne bio ni neki cim logistički da odem na utakmicu. Tako da ovo što priča gospodin Utopista je ipak...utopija.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Što kaže fillam, ne prodajemo se mi ovde. Mi kupujemo neke emocije, zabavu i uzbuđenje gledajući utakmice Zvezde/Partizana i navijajući za njih. I da, kupujemo ih od bandita i hohštaplera.

 

Neki kupe kartu za utakmicu, pa se deo tog novca slije u džepove prevaranata, a deo ode na funkcionisanje klubova kojima je uloga da zaluđuju mase metodom cirkusa. Neko plati da gleda TV preko provajdera koji emituje Arenu, pa taj novac ode na finansiranje medijske mašinerije koja truje umove ljudi. Neko ne radi ni jedno ni drugo, ali kuca postove na ovom podforumu i tako potpomaže širenje hajpa oko blizanaca - mogu da se kladim da je nekad nekom čitanje ovih strana pomoglo da odluči da ipak kupi kartu za predstojeći meč.

 

Mene je prestala da bude briga za FK CZ. Za košarku me je i dalje briga, jbg. Neko je prestao da navija za klub u svim sportovima. I svaka čast, ozbiljno.

 

Ali šta ćemo sa svim ostalim? Čovek mi je u kafani tražio cigaretu i ja sam mu je dao, jer je takav interni bonton. Znači, osim što sam trovao sebe, trujem i njega. Plus sam zbog toga ranije potrošio paklu pa je trovačka duvanska industrija zaradila dodatni novac. Isti slučaj kada ja žickam duvan - posredno finansiram trovače. Da ne pominjemo pasivno pušenje. Onda sam kupio miša u Gigatronu - ko ga beše drži, vođin bata? Kupio sam suvomesnato od nekih trovača i prevaranata umesto da tražim seljaka od koga ću direktno da kupim. Itd itd. Skoro svakog dana kršim nekakve principe.

 

News flash - svi ljudi su licemerni, manje ili više. Na nama je da probamo da smanjimo to na najmanju moguću meru, da budemo principijelni koliko možemo, a na žalost, ponekad moramo da biramo šta je to što nam je bitno i gde ćemo maksimalno držati do svojih principa, a šta je ono gde ćemo dati sebi malo oduška i popusta. U suprotnom, imamo dva izbora - ili da poludimo, ili da odemo negde na Crnook da živimo kao pustinjaci.

 

Kad-tad, doći će trenutak kada će zajednička principijelnost svih nas moći da odluči da li će se nešto bitno prelomiti ili ne. Slobodno je pričuvajte malo do tada, da ne potrošite i nju i sebe na tričarije poput jedne cigarete ili borbe da se slučajno ne poradujete klač trojci Nikole Kalinića u Parizu.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ima malo i do šansi da se napravi neki rezultat. Znamo da FK nema šta da traži u LŠ pa da ulože sutra 500 milki. Pa je interosovanje za to pomalo presušilo. A za košarku je druga priča, 20-30 milki te čini kandidatom za F4 i postoji neka bar mala šansa ako se sve poklopi, da uzmeš taj trofej. To što Zvezda radi sistematski loše sa novcem koji dobija od mafije i onoga što zaradi tokom sezone, druga je priča. I što malo love hoće i da operu kroz preplaćivanje domaće osnove. Tačno, svi smo mi pomalo licemeri, jer konzumiramo ono što nam bitange serviraju tamo gde nas radi na neki način... makar kao stara ljubav, koju pratiš kao neki beg iz odvratne svakodnevnice koju svi živimo sa ovim gubarima na vlasti... a svestan si da će da se raspadne kao kula od karata kad tad... 

 

Ja sam podvukao neke crvene linije, i smatram da je od mene dovoljno. Neću da plaćam mafiji za televiziju i Arene iz principa (kao i utopista), pa se snalazim za ono što nema na SBBu. Ni oni nisu cvećke, ali bar emituju drugu stranu priče i stvarnosti. Pa ih podržavam samo i isključivo zbog toga, bez obzira na kvalitet programa. Nudio je i meni Yettel 18 meseci za dinar, odbio sam i zalupio vrata. Pa mi je žena sela za vrat, rekla da sam lud. Izbacio sam sa liste "prijatelja" sve članove i glasače mafije na vlasti. Familiju iz unutrašnjosti takođe... 

 

Kad se jednom uspostavi konsenzus svih nas koji smo svesni svega što se događa, da se najzad izborimo sa ovom počašću onako kako treba, onda možda i ima smisla bojkotovati baš sve njihove "projekte". Ali za sad toga nema, a bukvalno su ušli u sve, od najsitnijeg biznisa pa do giganata... sve su zatrovali. KKCZ mi je ostao jedini SNS projekat za koji izdvajam vreme. Na utakmice ne idem odavno, niti ću. Tako da ih ne podržavam finansijski ni na taj način, samo trošim svoje slobodno vreme, i pomalo živaca...

 

Ali opet kažem, potpuno razumem utopistu, iako je redak slučaj da neko uspe da se izoluje od baš svega... 

Edited by Issey
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Issey said:

Ali opet kažem, potpuno razumem utopistu, iako je redak slučaj da neko uspe da se izoluje od baš svega... 

 

I ja ga razumem 100% ali on samo sebi cini stetu ako zivi na tim principima. Treba da shvati da za 99.99% stvari na ovome svetu niti je kriv niti moze da ih ispravi. On treba u svojim odlukama da bude cist i posten, i to je sve na sta moze da utice.

Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2024 at 11:01 AM, Kooineeperk said:

 

Hajde da izbegnemo ove formulacije i da ne pravimo fasisticki, sovinisticki, rasisticki problem od ovoga kad to nije, jer ja nisam cuo ni od jednog kosarkaskog radnika niti ikoga ovde na forumu procitao da misli ista slicno, a kamoli da je upotrebio takvu formulaciju. 

 

Pricam o drzavnim medijima, pricam o javnosti - ako ti mislis da ne postoji stav koji je utemeljen na sovinizmu da smo mi nadmocniji od "neprijatelja" i da "sa njima ne treba da imamo nista", onda ne znam u kojoj drzavi zivis.

 

On 10/7/2024 at 11:01 AM, Kooineeperk said:

Problem je cisto sportski i nacionalni, a cilj je da Srbija ima vise timova i igraca koji ce igrati sa najboljim timovima, kroz to sto ce redovno igrati sa Partizanom i Zvezdom, kroz to sto ce imati prohodnost u Evropu... 

 

Mozda za tebe, ali vec sam pisao o razlici izmedju dobrih namera koje su utopija u ovakvom stanju u drustvu i drzavi i malignih tendecijama i parola koje se mogu sve vise cuti protiv ABA lige ako govorimo o sirim narodnim masama.

 

On 10/7/2024 at 11:01 AM, Kooineeperk said:

Inace, bas me cudi da nisi neki kriticar KK Dubai, instant klubica koji je pregazio sve sportske norme i pojavio se u ABA. Takav potez ABA lige i KK Dubai nije za kritiku.

 

Pisao sam da je KK Dubai u ABA ligi manje zlo od toga da nemamo taj klub uopste u takmicenju ili da se igra KLS.

 

Ne mozemo ni pricati o nekom ustrojstvu ABA lige, a istovremeno cutati ili podrzavati de facto stanje da samo dva kluba mogu da igraju sa najjacima u Evropi, da samo ta dva kluba mogu da igraju finale ABA lige, da je smisao ABA lige ko ce od njih biti na mestu broj 1., a ko na mestu broj 2., da su svi ostali nebitni i da im se cini cast sto igraju sa dva velicanstvena kluba (i filijalom jednog od njih).

 

On 10/7/2024 at 11:04 AM, MarioKempes said:

Ne samo da ne bi ništa uradili, nego gotovo sigurno ne bi ni imali priliku da igraju EL. Potreban (ne i dovoljan) uslov za učešće naših klubova u EL je veliki budžet, inače bi nas precrtali, i Partizan i Zvezdu. Niko od nas ne voli što je tako, ali tako je.

 

Pa u tome je i poenta - SNS je samo nastavio da hrani mastarije vecine kosarkaske publike kod nas kako su KKCZ i KKP fakticki imuni na raspad SFRJ, da oni treba da nastave da budu ono sto su bili, da svi mi treba da zivimo u svetu u kojem se SFRJ nikada nije ni raspala nego je i dalje tu i komanduje se iz BG.

 

Mislim, bukvalno svi klubovi iz Srbije, svi klubovi iz CG (osim, delimicno Buducnosti), svi klubovi iz regiona - svi ti sportski kolektivi su podelili sudbine svojih drzava i naroda koji zivi u tim drzavama, samo su dva kluba nesto posebno i misle da treba da zive i postoje odvojeno od realnosti jer milioni navijaca, jer atmosfera, jer tradicija. O tome i pricam, svako takmicenje u kojem ova dva kluba ucestvuju na kraju se svode na borbu ta dva kluba za trofeje jer "tako narod hoce" i samim tim sve i postaje besmisleno. Zasto se onda cudimo sto izbori kod nas izgledaju kako izgledaju? Mi i ne zelimo da gledamo mogucnost da nasi klubovi gube, mi zelimo da gledamo fingirane predstave u kojima "nasi" klubovi imaju moc da cak i poraze pretvaraju u pobede, pa je tako i SNS u Nisu obezbedio vecinu. 

 

Ono sto bi bilo normalno je da niko ni nema sredstava da duze vreme igra EL (videti sta se desavalo sa klubovima iz Turske) i da se klubovi smenjuju ili da igraju stalno isti klubovi sa dosta malim budzetima (kao sto je bilo za vreme Vujosevica, koji sigurno nije dominirao zbog mnogo vise novca u odnosu na ostale klubove).

 

Edited by bergkamp bcd
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, bergkamp bcd said:

Pa u tome je i poenta - SNS je samo nastavio da hrani mastarije vecine kosarkaske publike kod nas kako su KKCZ i KKP fakticki imuni na raspad SFRJ, da oni treba da nastave da budu ono sto su bili, da svi mi treba da zivimo u svetu u kojem se SFRJ nikada nije ni raspala nego je i dalje tu i komanduje se iz BG.

 

Mislim, bukvalno svi klubovi iz Srbije, svi klubovi iz CG (osim, delimicno Buducnosti), svi klubovi iz regiona - svi ti sportski kolektivi su podelili sudbine svojih drzava i naroda koji zivi u tim drzavama, samo su dva kluba nesto posebno i misle da treba da zive i postoje odvojeno od realnosti jer milioni navijaca, jer atmosfera, jer tradicija. O tome i pricam, svako takmicenje u kojem ova dva kluba ucestvuju na kraju se svode na borbu ta dva kluba za trofeje jer "tako narod hoce" i samim tim sve i postaje besmisleno. Zasto se onda cudimo sto izbori kod nas izgledaju kako izgledaju? Mi i ne zelimo da gledamo mogucnost da nasi klubovi gube, mi zelimo da gledamo fingirane predstave u kojima "nasi" klubovi imaju moc da cak i poraze pretvaraju u pobede, pa je tako i SNS u Nisu obezbedio vecinu. 

 

Ono sto bi bilo normalno je da niko ni nema sredstava da duze vreme igra EL (videti sta se desavalo sa klubovima iz Turske) i da se klubovi smenjuju ili da igraju stalno isti klubovi sa dosta malim budzetima (kao sto je bilo za vreme Vujosevica, koji sigurno nije dominirao zbog mnogo vise novca u odnosu na ostale klubove).

 

Mislim da vas je malo koji čeznete za SFRJ, većina u Srbiji bi najviše volela da nikad nije ni postojala, a posebno me baš briga za zemlje iz okruženja i da merim patku s njima.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, bergkamp bcd said:

Pisao sam da je KK Dubai u ABA ligi manje zlo od toga da nemamo taj klub uopste u takmicenju ili da se igra KLS.

Ne razumem. Molim te pojasni. Posto ovo nema nikakve logike. 

 

Jedina logika koja mogu da izvucem, a znajuci s kim o tome raspravljam, jeste to da se na bilo koji nacin naudi vecitima pa makar to bilo i tako sto se mimo svih sportskih pravila u ligu ubacuje klub koji potencijalno ima para da stvori roster koji ce nadjebati vecite. 

 

Izvini, ali ako je to rezonovanje, bas je glupo (pazi, ne kazem da se ti glup, da ne shvatis pogresno) ali stvarno je tako nesto besmisleno. Neces nikoga u to ubediti. 

 

 

5 hours ago, bergkamp bcd said:

Ne mozemo ni pricati o nekom ustrojstvu ABA lige, a istovremeno cutati ili podrzavati de facto stanje da samo dva kluba mogu da igraju sa najjacima u Evropi, da samo ta dva kluba mogu da igraju finale ABA lige, da je smisao ABA lige ko ce od njih biti na mestu broj 1., a ko na mestu broj 2., da su svi ostali nebitni i da im se cini cast sto igraju sa dva velicanstvena kluba (i filijalom jednog od njih).

 

Kako mozemo pricati o ustrojstvu Grcke lige? Turske lige? Litvanske lige? 

 

Zasto uporno nabacujes krivicu Zvezdi i Partizanu zato sto oni imaju budzete da igraju EL, a Cibona grca u dugovima? Kakve to veze ima sa Zvezdom i Partizanom i njihovim budzetima? Kako je to tacno negativno uticalo na Cibonu? Vucic ukrao pare Ciboni i dao ih vecitima? Ta Cibona bi bila amaterski klub da nije klubova iz regiona (ne samo Zvezde i Partizana) koji drze neki kvalitet u ABA ligi. Uzeo sam Cibonu za primer ali vazi i za mnoge druge. 

 

Vrtis jednu te istu pricu i prezentujes vecite kao neke krivce, zle klubove kojima se ukazala prilika da igraju vrhunsko kosarkasko takmicenje, kao da sada oni gaze po drugima i ne daju drugima da isto uloze i da oni dodju u priliku da igraju to. Jel Buducnost u tome uspela - jeste jednom. Jel joj neko branio da uloze opet pare i da naprave tim koji to moze? Mozda im to neko nije omogucio (citaj drzava CG) ali svakako joj to nisu veziti zabranili. 

 

Da, vrlo dobro svi znamo odakle pare vecitima. I opet - to ni na koji nacin ne sprecava druge da uloze barem isto ako ne i vise. Ili makar priblizno pa da pokusaju da uz malo sportske srece, boljeg rada, skinu vecite sa trona. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MarioKempes said:

Mislim da vas je malo koji čeznete za SFRJ, većina u Srbiji bi najviše volela da nikad nije ni postojala, a posebno me baš briga za zemlje iz okruženja i da merim patku s njima.

 

Ne znam gde sam ja napisao da ceznem za SFRJ, ono sto znam je da je politika srpskih nacionalista i Milosevica bila "SFRJ u kojoj bi se Srbi najvise pitali i u kojoj bi se sve odlucivalo u Beogradu".

 

No, to je vec zadiranje u politiku pa cu ovde stati.

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

Ne razumem. Molim te pojasni. Posto ovo nema nikakve logike. 

 

Jedina logika koja mogu da izvucem, a znajuci s kim o tome raspravljam, jeste to da se na bilo koji nacin naudi vecitima pa makar to bilo i tako sto se mimo svih sportskih pravila u ligu ubacuje klub koji potencijalno ima para da stvori roster koji ce nadjebati vecite. 

 

Izvini, ali ako je to rezonovanje, bas je glupo (pazi, ne kazem da se ti glup, da ne shvatis pogresno) ali stvarno je tako nesto besmisleno. Neces nikoga u to ubediti. 

 

Ja se slazem sa tobom da je besmisleno da klubovi ulaze u ligu mimo svakih pravila kada bi posmatrali stvari u vakuumu.

 

Problem je sto se najvisem nivou krse sva moguca pravila vezana za sport, sto mi sami zazivamo krsenje sportskih nacela i u tom kontekstu naravno da mi biram ABA ligu sa Dubaijem nego ABA ligu bez Dubaija.

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

Kako mozemo pricati o ustrojstvu Grcke lige? Turske lige? Litvanske lige? 

 

Ove lige su nacionalne lige koje (jos uvek) moraju da se igraju, ali da, besmislene su i niko vise i ne pamti ko je kada osvojio trofeje u tim zemljama.

 

ABA liga je regionalna liga i ako EL krsi svoja sopstvena pravila i pravi ligu bogatih i takmicenje u kojem bi se skupljao otpad (EC), mozda je vreme da se porazmisli o istupanju iz tog sistema, umesto da se napada ABA liga.

 

ABA liga ima potencijal da postane atraktivno takmicenje, ali to se nece dogoditi dok se god EL sa jedne i lokalni nacionalisti (hrvatski i srpski) sa druge strane trude da je zajednicki uruse.

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

Zasto uporno nabacujes krivicu Zvezdi i Partizanu zato sto oni imaju budzete da igraju EL, a Cibona grca u dugovima? Kakve to veze ima sa Zvezdom i Partizanom i njihovim budzetima? Kako je to tacno negativno uticalo na Cibonu? Vucic ukrao pare Ciboni i dao ih vecitima? Ta Cibona bi bila amaterski klub da nije klubova iz regiona (ne samo Zvezde i Partizana) koji drze neki kvalitet u ABA ligi. Uzeo sam Cibonu za primer ali vazi i za mnoge druge. 

 

Cibona je ionako amaterski klub, sa ili bez ABA lige. Tu se ne zna ko pije, a ko placa, sad su dosli trener i 2-3 stranca koje placa neki stranac, ostale placa valjda grad (odnosno ti domaci igraci ni dobijaju platu).

 

No, moze Cibona da bude i hrvatska verzija Cedevite, to nece promeniti cinjenicu da celnik jedne drzave i javnost u toj drzavi imaju viziju u kojoj su odredjeni klubovi iz te drzave pandani onome sto su Fenerbahce i Efes u Turskoj. Ni to nije normalno.

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

Vrtis jednu te istu pricu i prezentujes vecite kao neke krivce, zle klubove kojima se ukazala prilika da igraju vrhunsko kosarkasko takmicenje, kao da sada oni gaze po drugima i ne daju drugima da isto uloze i da oni dodju u priliku da igraju to. Jel Buducnost u tome uspela - jeste jednom. Jel joj neko branio da uloze opet pare i da naprave tim koji to moze? Mozda im to neko nije omogucio (citaj drzava CG) ali svakako joj to nisu veziti zabranili. 

 

Da, vrlo dobro svi znamo odakle pare vecitima. I opet - to ni na koji nacin ne sprecava druge da uloze barem isto ako ne i vise. Ili makar priblizno pa da pokusaju da uz malo sportske srece, boljeg rada, skinu vecite sa trona.

 

Covece, ne pricamo samo o ulaganjima, pricamo o tezi koja se i ovde ponavlja skoro svake nedelje - "ako veciti dobiju trajnu licencu EL", pa "onog trenutka kada KKP i KKCZ dobiju B licencu EL", pa onda imamo trenera Partizana koji je koliko puta izjavio kako i KKP i "naglasavam KKCZ" moraju da imaju zagarantovano ucesce u EL. Sta je to drugo nego napori da se i Buducnosti i Cedeviti i nekom potencijalnom trecem klubu zatvore vrata EL za sva vremena? ABA liga je (kao sto si i sam napisao ovde) sansa i za te druge klubove da se probiju u EL, dakle trenutno stanje je da sva cetiri kluba imaju sanse da igraju EL ako osvoje ABA (barem je tako bilo do sada). To stanje ne da se svidja srpskim medijima, javnosti, sportskim radnicima, nego kukaju svaki dan kako je to nepravda, kako se razgovara o stalnom ucescu, kako zli zapad nema sluha za raspevane Srbe i njihov nikad bolji derbi...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bergkamp bcd said:

Problem je sto se najvisem nivou krse sva moguca pravila vezana za sport, sto mi sami zazivamo krsenje sportskih nacela i u tom kontekstu naravno da mi biram ABA ligu sa Dubaijem nego ABA ligu bez Dubaija.

 

Izvini, stvarno ne razumem. Koje krsenje svih mogucih sportskih pravila mi "zazivamo"? Ko smo to "mi"?

 

7 minutes ago, bergkamp bcd said:

Ove lige su nacionalne lige koje (jos uvek) moraju da se igraju, ali da, besmislene su i niko vise i ne pamti ko je kada osvojio trofeje u tim zemljama.

 

ABA liga je regionalna liga i ako EL krsi svoja sopstvena pravila i pravi ligu bogatih i takmicenje u kojem bi se skupljao otpad (EC), mozda je vreme da se porazmisli o istupanju iz tog sistema, umesto da se napada ABA liga.

 

ABA liga ima potencijal da postane atraktivno takmicenje, ali to se nece dogoditi dok se god EL sa jedne i lokalni nacionalisti (hrvatski i srpski) sa druge strane trude da je zajednicki uruse.

 

Nikada, ni jedna nacionalna liga, koja se igra u punom formatu (a ne kao nasa KLS) nije besmislena. Igras za trofej svoje drzave. 

 

ABA liga je bila super dok je bila ujednacenija, dok je region bio ujednaceniji, dok je imalo za sta da se igra (ne samo za trofej vec i prohodnost ka Evropi). Dok su se postovala i neka sportska pravila. Nije ni tada bila savrsena, ali je bila bolja. Proslo vreme. 

 

Iz EL sistema ako istupimo, i okrenemo se FIBA takmicenjima, usrali smo nacionalnu kosarku. Jos nije vreme za to. Prvo FIBA mora da pokaze da je sposobna da se bori sa EL. 

 

 

9 minutes ago, bergkamp bcd said:

Cibona je ionako amaterski klub, sa ili bez ABA lige. Tu se ne zna ko pije, a ko placa, sad su dosli trener i 2-3 stranca koje placa neki stranac, ostale placa valjda grad (odnosno ti domaci igraci ni dobijaju platu).

 

No, moze Cibona da bude i hrvatska verzija Cedevite, to nece promeniti cinjenicu da celnik jedne drzave i javnost u toj drzavi imaju viziju u kojoj su odredjeni klubovi iz te drzave pandani onome sto su Fenerbahce i Efes u Turskoj. Ni to nije normalno.

I za sve to u Ciboni nisu krivi ni Partizan ni Zvezda ni Vucic ni Covic ni Vujosevic ni Bokan ni Tedeski ni Dodik... itd. 

To je jbt poenta. 

 

 

 

10 minutes ago, bergkamp bcd said:

Covece, ne pricamo samo o ulaganjima, pricamo o tezi koja se i ovde ponavlja skoro svake nedelje - "ako veciti dobiju trajnu licencu EL", pa "onog trenutka kada KKP i KKCZ dobiju B licencu EL", pa onda imamo trenera Partizana koji je koliko puta izjavio kako i KKP i "naglasavam KKCZ" moraju da imaju zagarantovano ucesce u EL. Sta je to drugo nego napori da se i Buducnosti i Cedeviti i nekom potencijalnom trecem klubu zatvore vrata EL za sva vremena? ABA liga je (kao sto si i sam napisao ovde) sansa i za te druge klubove da se probiju u EL, dakle trenutno stanje je da sva cetiri kluba imaju sanse da igraju EL ako osvoje ABA (barem je tako bilo do sada). To stanje ne da se svidja srpskim medijima, javnosti, sportskim radnicima, nego kukaju svaki dan kako je to nepravda, kako se razgovara o stalnom ucescu, kako zli zapad nema sluha za raspevane Srbe i njihov nikad bolji derbi...

Normalno je da ce klubovi da gledaju prvo sebe, pogotovo sada kada ABA nema nikakvu prohodnost i postala je nikad gora sa svim sto se radi. Od 2 sigurna mesta u EL za ABA, dosli smo do "prednosti za 2 placena mesta". 

 

A skroz pozitivno je sto veciti shvataju da treba oba tima da budu tamo. Oni time osiguravaju svoje ucesce, sta ih briga za ostale klubove koji, osim jednom Buducnosti, nisu u stanju nista da urade u ABA ligi? Sta, jel treba da se sklone? Pa eto, videli smo kako je ta Buducnost u toj jednoj sezoni prosla u EL.

 

Dugo je ABA imala 2 mesta, a onda je dozvoljeno da se sroza na jedno, pa je onda bilo jedno plus jedno placeno (kad se Partizan oporavio sa Obradovicem) a sada su dva placena mesta (i to uslovno). Ulazis u sezonu a ne znas sta dobijas. Kako mislis da pravis dugorocne planove, kako da dovedes igraca na 2-3 godine ako i pored finala ABA lige mozda ne dobijes priligu da igras u EL sledece sezone?! 

 

U takvoj postavci stvari, gde se to ne zna, gde ABA nista ne garantuje, gde ABA samo ubija ritam sa predugaskom sezonom i raspad klubovima, gde se ubacuju ekipe po sistemu "ko da pare", gde se prave mrtvi na dogadjaje medju vecitima, uzimajuci sve to u obzir, logicno je i pametno da veciti teze licencama. Pa ma koju ligu igrali uz EL. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Izvini, stvarno ne razumem. Koje krsenje svih mogucih sportskih pravila mi "zazivamo"? Ko smo to "mi"?

 

Svi oni koji su za to da KKP i KKCZ dobiju stalno ucesce u EL jer "tradicija", jer "atmosfera", jer "mi volimo kosarku".

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

Nikada, ni jedna nacionalna liga, koja se igra u punom formatu (a ne kao nasa KLS) nije besmislena. Igras za trofej svoje drzave. 

 

Zapravo, bas je ta grcka nacionalna liga bila obesmisljena jer je Olympiacos istupio iz iste nakon sto su durili zbog sudjenja. Toliko o tome gde je ovaj sistem doveo nacionalne lige.

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

ABA liga je bila super dok je bila ujednacenija, dok je region bio ujednaceniji, dok je imalo za sta da se igra (ne samo za trofej vec i prohodnost ka Evropi). Dok su se postovala i neka sportska pravila. Nije ni tada bila savrsena, ali je bila bolja. Proslo vreme. 

 

ABA liga se na pocetku nije igrala za prohodnosta ka Evropi (nego je KKP igrao EL zato sto je bio vecni sampion KLS).

 

Posle je pocela da se igra za plasman u EL, jedne sezone je KKB osvojila ligu i to je u Srbiji predstavljeno kao da je horda razbojnika dosla, uzela taoce i sama sebe proglasila za ucesnikom EL. Nesto se ne secam da se u CG ili u Hrvatskoj ili u Sloveniji na taj nacin prihvatao poraz na terenu.

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

Iz EL sistema ako istupimo, i okrenemo se FIBA takmicenjima, usrali smo nacionalnu kosarku. Jos nije vreme za to. Prvo FIBA mora da pokaze da je sposobna da se bori sa EL. 

 

Sta znaci "nacionalna kosarka"? Interes dva kluba i njihovih navijaca? Domaca liga? Reprezentacija? Reprezentacija ce imati bolju buducnost sa 4-5 ravnopravnih klubova koji nece moci da dovode kojeg god skupog stranca pozele (+ove iskusne 30+ godisnje domace igrace).

Na kraju krajeva, ako smo za interes reprezentacije i za neka pravila, onda bi morali da smo 100% protiv ovakve EL, a ne da ABA ligu krivimo za sve nase probleme.

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

I za sve to u Ciboni nisu krivi ni Partizan ni Zvezda ni Vucic ni Covic ni Vujosevic ni Bokan ni Tedeski ni Dodik... itd. 

To je jbt poenta. 

 

Ne znam ko je pisao da je za stanje u Ciboni kriv bilo ko od gorepomenutih?

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

U takvoj postavci stvari, gde se to ne zna, gde ABA nista ne garantuje, gde ABA samo ubija ritam sa predugaskom sezonom i raspad klubovima, gde se ubacuju ekipe po sistemu "ko da pare", gde se prave mrtvi na dogadjaje medju vecitima, uzimajuci sve to u obzir, logicno je i pametno da veciti teze licencama. Pa ma koju ligu igrali uz EL.

 

ABA liga nista ne garantuje upravo zbog KKP i KKCZ koji su i uveli taj princip kesiranja miliona za licence. Pa je onda EL shvatila sa kim ima posla, pa sad moze da muze te klubove u stilu "ko da vise".

 

Da su i KKP i KKCZ imali stav da samo sampion ABA lige igra EL inace niko iz regiona nece igrati, mozda bi i nesto svi zajedno postigli. Ionako ne postoje vise od 20 klubova u Evropi koji uopste mogu i zele da bacaju toliku kolicinu novca na ucesce u EL.

 

I sad ti od mene trazis razumevanje i simpatiju za takav oportunizam, pa zasto onda tu da stanemo? Zasto ne bih pokazao razumevanje i za svakog SNSovca, pocev od botova, pa do preletaca, pa i oni se samo bore za svoje interese, a sve druge ko sisa, principe ko sisa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...