Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

19 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Ovaj covek da nam komentarise svaku utakmicu. 

 

Kakav bre Plavsic... Kuzmanovic... poslusacu ih u podcastu kad ja hocu 🙂 

Bas sam to sa zenskom sinoc komentarisao,kad on komentarise ne gubimo toliko cesto a i svakako je zanimljiviji za slusanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guru said:

 

Zato što čovek već godinama igra plejmejking dvojku, o čemu sam pisao i prošle sezone, a što je i sam izjavio u Edinovom podkastu. Drugi mu prenose loptu i postavljaju napad, on često onda dobije blokove od lopte iz kojih ili šutira, ili iz kretnje ulazi u pik/uručenje u pokušaju da stekne inicijalnu prednost u odnosu na čuvara.

 

A rešenje za poziciju PG je zapravo Nedović, s tim što ne verujem da će biti hrabrosti da se to proba... Odnosno da sve minute koji ostanu iza Kodija i Kenana dobije on i da se tako maksimizuju kvaliteti sve trojice, a ujedno i izbegnu inferiorne petorke sa tri beka. 

Podrzavam predlog, samo, bice veselo u odbrani sa Nedovicem i Teom u duetu.

Logicnije je da se to razbije i upari sa Kodijem, odnosno Kenanom, sa aspekta odbrane naravno.

 

Opet, stoji sve sto si napisao gore, i sve je bolje od petorki sa 3 mala.

Kad si vec u kancelariji, kako ti deluje eksploatisanje Kaline u napadu?

Cini mi se da smo daleko manje igrali za njega nego sto bismo mogli, narocito u igri sa niskog posta.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, pavlaka said:

Predivna pobeda od sinoc, al vidi se iz aviona da smo se zeznuli oko.Jaga da je morao da ode za ono obestecenje a da smo umesto njega doveli nekog Krisa Jonesa... za Dauma sam odmah na startu video kad je potpisao da nece biti to to, govorio sam ovde da smo morali dovesti kvalitetniju opciju na 4. Za 5 se i dalje najvise pribojavam, ne dajj Boze da se Joel povredi, najebali smo bas bas. Tu je morala da se dovede startna 5tica, Mitrovic out a Plavsic kao 3 opcija..

Sto se komentatora tice uvek sam za Kovacica, jer sa tim "deranjem" bas izaziva adrenalin kod gledaoca..

Kakav bre Kris Jones, tek onda ne bi mogli minute da delimo, a nije da nam ide sjajno 

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran ali mislim da je Plavsic opet otisao u Ameriku , ne vidjam ga nigde na sk a cini mi se da sam negde proticao to .

Sta znam , meni prija i  Plavsic jer je odlican poznavalac kosarke i  a opet i Kovacic je malo bucniji pa mi nekada i to odgovara , generalno su mi obojica za klasu bolja od Marka IDEEEEE Vlahovica , uzasno mi je iritantan komentator .

 

Sto se nas tice , protiv Splita ocekujem veliku minutazu Plavsica , Dobrica , Jaga itd , jer moramo nekoga dici , Plavsic deluje prenervozno , Dobricu je ono samopouzdanje sa SP palo jer dobija sansu na kasicicu , Jago nikad gore nije izgledao ali verujem da se mogu doci kroz minute u Abi , a  nosice koji nisu u cvetu mladosti ( Neda , Kenan , Kalica ) moramo odmarati  u Aba ligi sto je vise moguce . 

Daum mi je juce bio skroz okej , krakate ruke ima i moze da pohvatasa neke def skokove , da je dao jednu od one dve trojke bila bi i vise nego korektna partija . Ima materijala u njemu , a bitan nam je kada je Kodi u igri zbog spejsinga i da se otvori prostor Kodiju za ono sto najbolje radi , a to je prodor .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Evo malo opšte statistike posle prvog kola. Imalo je juče mnogo toga dobrog da se vidi. 

Treći u defanzivnim skokovima. 

Screenshot-20241005-123752-com-huawei-br

Drugi u ofanzivnim skokovima

Screenshot-20241005-123801-com-huawei-br

Drugi u ukupnim skokovima

Screenshot-20241005-123810-com-huawei-br

Peti u blokadama

Screenshot-20241005-123819-com-huawei-br

Četvrti u pogođenim trojkama

Screenshot-20241005-123829-com-huawei-br

Moram napomenuti da smo šesti u asistencijama i to bez Teodosića. Sa njim i tu bismo bili u top 3. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Da se nadamo čudu i da Plavšić nekako vaskrsne. Ali mislim da je to teška priča. Bar na EL nivou. O Luki da ne govorim.

 

Mi smo u ogromnooom problemu ako Bolomboj uđe u problem sa faulovima, ili ne daj Bože povreda neka.

Nama je mnogo potrebniji još jedan igrač na poziciji 5 nego na poziciji 4, da bismo se bilo čemu nadali u EL. Naravno ako zanemarimo (što je realno nemoguće) da već imamo 16 igrača u rosteru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nama je veci problem na 5 nego na 4, jer na PF i mozemo nesto da skrpimo, ali na C smo bez Bolomboja mrtvi.

 

Mitrovic ce da bude ovosezonski Davidovac ako bude ovoliko igrao. Decko doslovno nema nijedan kvalitet za EL vise, osim da ispivotira nesto oko kosa, sto bukvalno nije u top 5 najbitnijih stvari koje ti trebaju od centra. Mucno je bilo gledati kako ga sinoc nadskacu, guraju, kako ne moze da brani ni nizeg, ni viseg igraca. Doslovno smo uprkos njemu pobedili sinoc, a sad je valjda i jasno svim protivnickim trenerima da treba da targetiraju Bolomboja, jer bez njega na terenu mi niti imamo skok, niti odbranu u reketu. Ako on udje u problem s licnim greskama, mi nismo favoriti ni protiv Cedevite, a kamoli nekog Evroligasa.

Edited by Markoss
  • Like 26
Link to comment
Share on other sites

Sinoć se odmah u prvoj utakmici pokazalo i ono što smo skretali pažnju.

Da u Nedoviću i Kenanu imamo baš veliki arsenal gde uvek jedan može da iskoči i da se obojica samo zapale i dopunjuju. 

Kalinić će biti zlata vredan za ovaj tim. 

Kodi će značiti spoljnoj liniji jer jedini ima telo za igru na obe strane parketa. 

I one loše strane:

Nemamo zamenu Bolomboju za EL nivo. 

Nemamo krilnog centra

Treba veće telo od Jaga uz Kodija na spoljnoj poziciji. Potpis Jaga, ako ovako nastavi biće velika greška. 

Ova tri nedostatka kad bi rešili mogli bi čak da sanjamo i o F4. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je trenutno gorući problem alternativaBolomboju. Znali smo da je Mitrović smešan igrač na EL nivou, ali ovo od sinoć je bilo tragično. Bio sam ubeđen da Muka nije u stanju da odbrani niti jednog EL centra ali sam debelo pogrešio. Ne može niti jednog igrača u EL da odbrani.

Edited by Bejn
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pobedili smo Pariz i svaka cast na ekipi na preokretu i vadjenju iz onoga.

Ali mi njih nismo pobedili zbog dobre igre vec individualnog kvaliteta.

Sledecu utakmicu nece Kalina ili Nedovic(u seriji) pogadjati trojke pogotovo kad se lomi.

Zato treba popraviti igru nalaziti mnogo bolja resenja a ne suteve na isteku napada.

 

I da se se smanji rotacija ili dovede na neki razumni nivo.

Zacudo mi smo proigrali u IIp tek kad se prestalo suludo rotirati.

  • Like 4
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Kockice su već bačene, to nam je što nam je. Osuđeni smo na Mitrovića i Plavšića kao bekap Bolomboju, od Mitrovića odavno znamo koliko smo mogli dobiti, a ubuduće će to biti sve manje i manje. On neće niđe što bi rekli, tako da ostaje nam da zapalimo sveću i da se nadamo nekom uskrsnuću Plavšića, mada svi znamo da su šanse 1:1.000.000 da se to i dogodi. Tu je recimo Partizan u odnosu na nas svemirski brod. Ovom timu je lako predvideti plafon, eventualno par procenata ekstra možemo dobiti ako jedna-dve nepoznanice odigraju vrhunsku sezonu. Biće tu pobeda, međutim biće i bolnih poraza i gutanja bensedina. A priče o top8 (ili top 10 kako želite) su na dugačkom štapu. O final 4 da i ne pričamo (mislim smešna je priča ali izjavljivali su pojedini). Zvezdu i Partizan mogu videti na F4 samo likovi koji imaju neke veze sa tim timovima, pa daju sladunjave izjave za ovdašnju publiku. Po mom nekom viđenju, nama fali jako puno stvari, kada se sagledaju stvari, Partizanu uprkos porazu u prvom kolu, mislim da manje fali da se sklopi mozaik i da kliknu.

Link to comment
Share on other sites

Ako moramo da biramo izmedju Mitrovica I Plavsica onda treba birati Plavsica. Dečko je sasvim dobro odigrao pripreme,  pogotovo u Rusiji. Videlo se da ima potencijal,  I da mu je plafon znatno viši u odnosu na Mitrovica.  Ne sme da se dozvoli da Mitrovic volsebno uzima po 15 -20 min po meču i da to tako prolazi.  On mora biti treća opcija, I da igra Aba ligu , o EL se ne sme razmišljati o njemu kao opciji broj dva.

Plavsic bar ima telo pod košem, I nije operisan od skoka. 

Bolomboj broj 1. Plavsic broj 2, Mitrovic samo ako mora.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Dusko said:

Dosad sto sam video jeste da je on 2 nivoa ispod potrebnog za EL.

 

Kako igrač da eventualno napreduje na EL nivo ako nema minute? I zašto je doveden ako neće imati minute?

Najlakše je reći da ovaj ili onaj igrač nije na nivou koji navijači misle da je potreban.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Admiral said:

 

Kalina ce prebiti Yaga do decembra meseca😂

 

Celu karijeru je takmicar, ali kolika je ta zelja koju Nikola ima da pobedjuje kada obuce nas dres granici se ludilom.

 

Napisah ranije, da potpisemo i Lebrona , Kalina ce nam biti najvece pojacanje.

Ovo bi bar trebalo da bude jednostavna akcija, spusti coveku loptu i neka igra ledjima, retko ko ga moze cuvati u tim situacijama, a u najgorem slucaju ce ti vratiti loptu pa sutiraj trojku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A to radi iz nemoci. Probiti ne moze, a dodati ne vidi kome preko defanzivaca. Jbg. 

 

Kad nije tranzicija, za sta ima muda da ide do kraja, sve ostalo nije njegov forte.

 

Doduse, zna da zabada duge trojke, ali to je sporadicno.  Do sad nisam primetio aktivne akcij i plan da koristimo kao dio napadackog arsenala. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, FireKeeper said:

Ne skontah ovu reakciju Kalinica. Bas je bio isfrustriran. A Yago davi li ga i davi... 

13 minutes ago, Nini3112 said:

Zato je i isfrustiran,gnjavi loptu svaki napad po 20 sekundi,oslobodi se covece vise lopte

Kada stane onako sa loptom u rukama na 9m, gleda kao nešto i čeka 4-5-6-7s tačno bi mu tu loptu nabio u dupe. No homo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Čočo said:

Ma uvek bih stavio Plavšića pre Mitrovića. Kod Plavšića se ne zna plafon a sa Mitrovićem znaš da više od ovoga ne može i to nije za EL. Zato Mitrović mora da bude treća opcija bez obzira na sve. 

Ja ne bih. Mitrovic kakav god da je ima visok kosarkaski IQ i veliko iskustvo u EL. Sinoc je u 2. poluvremenudao neke bitne poene. To kazem potpuno svestan ocajne igre u 1. poluvremenu i svestan ostalih njegovih mana.

 

Plavsic s druge strane ne pokazuje da ima Mitrovicen IQ ni izbliza, a iskustvo znamo da nema. Tako da bih ja njega forsirao u EL da se ustali i poboljsa, a teko onda uvodio u igru u EL.

 

Ja vec duze govorim da nama treba centar minmalno kavliteta Bolomboya ili boljeg od njega. Tad moze Plavsic kao 3. centar. U sadasnjoj situaciji i sa ovim igrackim kadrom Mitrovic se namece kao 2. centar dok Plavsic ne stasa. A stasavanje se radi u AB, a ne u EL.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, drakon1 said:

Ja ne bih. Mitrovic kakav god da je ima visok kosarkaski IQ i veliko iskustvo u EL. Sinoc je u 2. poluvremenudao neke bitne poene. To kazem potpuno svestan ocajne igre u 1. poluvremenu i svestan ostalih njegovih mana.

 

Plavsic s druge strane ne pokazuje da ima Mitrovicen IQ ni izbliza, a iskustvo znamo da nema. Tako da bih ja njega forsirao u EL da se ustali i poboljsa, a teko onda uvodio u igru u EL.

 

Ja vec duze govorim da nama treba centar minmalno kavliteta Bolomboya ili boljeg od njega. Tad moze Plavsic kao 3. centar. U sadasnjoj situaciji i sa ovim igrackim kadrom Mitrovic se namece kao 2. centar dok Plavsic ne stasa. A stasavanje se radi u AB, a ne u EL.

Nama ne treba igrač sa IQ u reketu nego neko ko može da pokupi skok i ne bude čunj u odbrani. U napadu ima ko da isporuči i kad je Bolomboj na klupi. Tako da neka pokupi svoj IQ i na kraj klupe neka se druži sa njim. Da da 50 poena dzaba sve kad u odbrani primi preko sebe sve što protivnik proba preko njega. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...