Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

333 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      13
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      107
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      86
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      13
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      280
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      43
    • Beztrofejni debakl
      9
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      22
    • CMM
      7
    • Daum
      97
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      49
    • Niko!
      138


Recommended Posts

Па није као да цена игра, Макаби је Хоарда довео за 400к. А те скупље опције углавном и нису слободни играчи тако да и остаје само неко испод радара да се узме.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A i već je prošlo 4 meseca od juna kad se potpisuju ugovori. Tako da će taj koji dođe za 500k uzeti 500k za 4 meseca manje igranja tj. za 8 meseci ugovora. To nije mala para. I pretpostavljam da se radi o igraču koji će doći iz NBA s obzirom da ovo šta je slobodno u Evropi da smo hteli doveli bismo ih još na početku. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, elmulinho said:

Mozda nisu zeleli da idu na produzetak. Ti nikada ne znas da li im je Sferopulos rekao "ako imate sut za tri, sutirajte". A sto se tice toga da je Kenan bio otvoren, vrati snimak malcice nazad, pri naskoku CMMa na sut, niko u tom trenutku nije otvoren i na 4 sekunde do kraja, nema nikakve potrebe da se ne sutne u toj poziciji.

 

Bas teska prica da je trener trazio tako nesto pogotovu sto je poslednji tajmaut bio par napada ranije. Za Kenana nisam ni rekao da je bio otvoren nego da je Kodi krenuo u napad na nepostavljenu odbranu gde bi prosao njegovog cuvara lagano (mislim da je cak i neko visoki ostao na njemu) i onda bi imao ili lagano polaganje za produzetak ili otvorena trojka Kenan/Kalina. 

 

Svakako se slazemo da imamo mnogo vecih problema od ovoga tako da nije toliko ni bitno. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DijametralnoSuprotan said:

Ovoliko grobara nije bilo na nasoj maticnoj temi jos od poslednje titule 'generala' Vujosevica. Sad ce oni nama fino da objasne i pojasne stvari koje mi navodno nismo znali i solidarno pomognu da prodjemo ovaj tezak period adaptacije na njihove bivse igrace.

 

Ne znam, baš mi je glup ovaj pristup. Šta, najbolje da smrdi svaka grupa simpatizera u svoja četiri zida? 

 

Meni ne smeta da pročitam mišljenje komšija, pogotovo što velika većina navijača partizana na ovom forumu su pristojna i iskreni ljubitelji košarke. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Creed Bratton said:

 

Bas teska prica da je trener trazio tako nesto pogotovu sto je poslednji tajmaut bio par napada ranije.

Tako nesto se nuzno ne odlucuje na poslednjem tajmautu, moze biti nesto sto su se i pre utakmice dogovarali, da ne zele da igraju na produzetak vec da zavrsavaju tekmu svojim posedom. Kao sto neki treneri biraju da brane poslednji napad, neki da prave faul.

 

1 hour ago, Creed Bratton said:

 

Za Kenana nisam ni rekao da je bio otvoren

Neko je pre tebe okacio isti frejm i rekao da je Kenan otvoren, pa sam pretpostavio da si ti, maj bed.

 

1 hour ago, Creed Bratton said:

 

nego da je Kodi krenuo u napad na nepostavljenu odbranu gde bi prosao njegovog cuvara lagano (mislim da je cak i neko visoki ostao na njemu) i onda bi imao ili lagano polaganje za produzetak ili otvorena trojka Kenan/Kalina. 

Znam da mozda tako izgleda, ali veruj mi, na 4 sekunde do kraja, da je Kodi isao na ulaz, lako bi se pomagalo sa Kaline npr, dok bi Kenanov igrac rotirao na Kalinu, igrac sa pika rotirao na Kenana. Nije bitno sto se pravi mismatch, imas mozda sekund kada taj igrac primi loptu i mora da sutne preko ruke. U mojoj glavi je ovo bio najbolji sut koji smo mogli imati sa 4 sekunde do kraja i licno bih popizdeo na Kodija da ga nije sutnuo.

 

1 hour ago, Creed Bratton said:

Svakako se slazemo da imamo mnogo vecih problema od ovoga tako da nije toliko ni bitno. 

O da. Jedan od njih je neuigranost odredjenih petorki, jer, zamisli, nemamo ni definisane petorke.

Link to comment
Share on other sites

Ljudi čitam o minutima na terenu, problem sa previše igrača, još veći problem ispade što su kvalitetni..

Što se tiče minuta, oni se zarađuju i gube. Koliko je prošle sezone trebalo da budu projektovani minuti za Nejpira? Da li je imalo smisla to ispoštovati? Koliko bi dali minuta Tobiju? Da li bi se Bolomboj pojavio onakav kakav je da su ti minuti na centru tako kruto postavljeni?

Brojimo ovde minute igračima a neki nisu ni pogledali tekmu. Lepo je na primer objašnjeno zašto Kenan nije imao više minuta. Pa ne može kad je čovek napravio 2 lične u 5 minuta. Posle se nadovezalo dosta toga. 

Zamisli Sfero probao sva 3 centra u prvom poluvremenu! Katastrofa.. Pa da nije ubacio tog Mitrovića kao trećeg koji je ušao pitanje je da li bi pričali o šutu za pobedu ili o laganih 10-ak poena za Dubai?

Ovde se mnogo deli na domaću osnovu, i strance, mnogo se obraća pažnja na minute. Pa košarka je živa igra, jadan onaj trener koji pravi šablonske izmene zbog minuta a da nije deo cirkusa NBA pre plejofa. 

Jeste li bili deo tima, pa kad na treningu imaš više dobrih igrača, kako taj trening pršti.. i kako ti je drago kad na tekmi ne igraš protiv tog igrača kojeg si čuvao ili koji te je čuvao, nego znaš da igrate zajedno a obojica ste pakleni, kad znaš da možeš da se odmoriš, i ako ti nije dan da drugi može da preuzme. Kad znaš da moraš da izvučeš najbolje od sebe da bi dobio minute na parketu. 

Ovde ispade sve obrnuto, ko da imamo NBA all star team pa sad sujeta ubi, kolju se međusobno..

Vidi se da je dobra atmosfera, momci podržavaju jedni druge, gde vi tu vidite problem ja ne znam. 

Mnogo je veći problem što nama igra zavisi od dva igrača. Prvi je CMM zato što je jedini bek/plej koji može da igra i napad i odbranu, a drugi Bolomboj koji je jedini centar koji igra na obe strane.. Ostali igrači (ne računam krila) su jednosmerni.

Sama minutaža jednog Kenana neće zavisiti samo od toga koliko igra Nedović, nego i koliko igra CMM. Zato što sa Kenanom i Teom odbrana je otvorena rana, a sa Jagom je smešno i pričati. Jedno vreme su igrali juče Jago i Kenan i sreća pa nismo kažnjeni zbog toga, ali realno neka jača ekipa..

A i CMM i Boki odigraše katastrofalno. Nadam se samo da je loše veče, ali CMM je sinoć delovao tako pogubljeno i bezidejno da to boli. Pogotovo što nema uigranih akcija, rade samo duple blokove na protrčavanju na 3 i to je rezultiralo sa čitave dve uspešne akcije na celoj utakmici iz tog otvaranja.  I naravno da će se onda tražiti druge petorke, i naravno da će trebati vremena, čak i da su pripreme bolje odrađene. I naravno da će se Sfero na početku, po potrebi, više oslanjati na proverene igrače od prošle sezone, dok se novi ne uigraju. Ali to ne znači da on nema viziju ili ideju kako treba igrati. Trebaće vremena da se novi igrači uklope pogovoto CMM od koga zavisi mnogo toga. 

Nama je juče počela postava koju su svi ovde očekivali, osim što je umesto Bolomboja počeo Plavša, vrv zbog igara koje je pokazao u Rusiji, Sfero je hteo da mu da priliku pošto je on takođe igrač koji nam potencijalno mnogo donosi. Ali svi su podbacili, svi su bili u grču i odigrali smo ispod svakog nivoa. Na stranu rezultat, igra je bila loša.

Jasno je da odbrana mora čvršće, jasno je gde nam nedostaje atletike i mišića. Jasno je da je to do uprave, a trener mora da vadi kestenje iz vatre.. ali opet sam je birao da ostane ovde i ovu sezonu pa nek se pokaže.

Ja vidim dosta toga lošeg kao i svi vi, ali verujem da ovi momci mogu da izguraju sjajnu sezonu. Da im bar damo šansu pre nego što oteramo pola tima, zato što smo mi svi ovde nervozni zbog situacija iz prošlih sezona..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...