Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

333 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      13
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      107
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      86
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      13
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      280
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      43
    • Beztrofejni debakl
      9
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      22
    • CMM
      7
    • Daum
      97
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      49
    • Niko!
      138


Recommended Posts

15 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Nadam se da ih je Sfero dobro izribao. Ono je bilo nedopustivo. Mozda bi i moglo pod tepih da su dobili ali na onakvu partiju jos i izgubiti od prosjecne ekipe, veliki problem. Igrali kosarku 5 min u 2/4 a 35 min jedno veliko nista. 

Jeste smijesno ali prvo treba da se pozabave sa decom preko bare. Bolomboy je bio najgori na terenu ubjedljivo. Posle njega CMM. Rokas je promasio otvorene trojke ali se za razliku od ove dvojice i cimao. CMM ajde sto je u napadu sve zivo usporio nego su ga u odbrani zaobilazili kao da je cunj.

Prvo Sfero da izriba malo sebe, a onda igrače.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Ovo je problematika, prilično realna. Strance ne zanima ABA previše. Ne cimaju se previše. Ali ih moraš imati jer su kvalitetni, pa kad zapnu u Evroligi, možeš nešto postići.

Domaći, uglavnom, nemaju kvalitet, ali uglevnom zapinju u ABA ligi.

Tako da je fora naći balans. Zato smo mi bili bolji od komšija u ABA a slabiji od njih u Evroligi.

Nadam se da ne pada Bolomboyu na pamet tako nesto da radi a njegove dugogodisnje partije u raznim timovima ukazuju da je ono sinoc bila samo losa partija i lose odradjene pripreme.

Yago i Rokas ce uvijek dati sve od sebe, nekad ce to biti dobro ili lose ali imaju taj benefit of the doubt.

CMM vidjecemo, znamo da moze bolje mnogo. Canaan je ono sto jeste, nekad ce nas to spasiti a nekad ukanaliti ali na Sferu je to da dozira. Samo da se ne poklope losi dani Nedovica i Canaana. 

 

Sfero je bas lutao juce sa petorkama, vec na pocetku 2/4 je dao minute svoj 3 centara? Aposutno nema razloga za to osim ako nije neka povreda ili problem sa licnim greskama.

5 minutes ago, DejoLazaKalina said:

svi osim Kaline jer svi imaju iskustva sa busenjem trenera.

Pa Kalina izbusio Grimaua. Nisi upoznat sa tim? 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
Link to comment
Share on other sites

Kad se pogleda raspored minuta, rekao bi čovjek da je u pitanju neka sredina sezone I da se vraćamo sa 2 teška EL gostovanja poslije duplog kola. Rotacija od 12 igrača u situaciji gdje nismo imali probleme sa faulovima mi nikako nije jasna. 

 

Uz ovo, glavni utisak mi je da Sfero nema pojma trenutno kako da najbolje koristi CMM-a. Nebrojeno puta smo se našli u posljednjim sekundama napada gdje CMM bezidejno ganja neke step back šuteve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da će ovde Sfero da bude u ogromnom problemu kako god okreneš.

 

Tačno je da imamo na svim pozicijama upgrade u odnosu na prošlu sezonu, ali je tu problem dodatnih 7-8 igrača skoro pa istog kvaliteta koji zahtevaju svoje minute.

 

Ovde imamo 2 varijante:

1. Doveli smo CMM-a, Kenana, Kalinu i uz Bolomboja oni moraju da peglaju 25+ minuta. Međutim, u tom slučaju "Tečina osovina" će do novembra najkasnije da napravi revoluciju i jednu laganu sabotažu i Sferu ne gine noga.

2. Sfero će da nastavi da kompromisno deli minutažu na ravne časti kako bi i oni bili zadovoljni, i tu sreće nema, rezultati će da budu katastrofalni i opet mu sleduje isto.

 

Daj Bože da grešim, ali sve deluje da je ovo bezizlazna situacija po njega.... obrni, okreni, na istom je...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Bolomboy je bio najgori na terenu ubjedljivo. 

 

Bolomboj se sinoć trudio, brljao je i iz razloga što nije igrao jedan period zbog povrede. U njega ne treba sumnjati. Niko se sinoć nije proslavio igrom, i Kalinić je loše odigrao prvo poluvreme.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Molina23 said:

Guru je čini mi se prvi opominjao i podvlačio važnost uloga i selekciju od 12. 15-16 može razvuče Real, jer je Real a i ti igrači im budu klinci Endiaje, Dianje, Garuba i slični a nama su to sad Dobrić i Daum, formirani igrači po 29 godina....

 

7 hours ago, bergkamp bcd said:

Pisao sam i ja o tome, o bahacenju kluba koji umesto da se (ako se vec sipaju pare) fokusira na dovodjenje 5-6 nosilaca, 5-6 igraca zadatka i da svi igraci van 12 budu igraci koji su daleko od nivoa EL (juniori....

 

 

Kako to lepo i bajkovito izgleda, kad napišeš da Real ima 2 neka juniora u 12 i oni imaju i ulogu.

 

A onda razmisliš kako je došao do ta dva juniora. Od mlađih pionira pa nadalje jure sve talente po Evropi, Africi, dovode čitave porodice u Španiji, završavaju poslove i državljanstva. I onda na recimo 30-40 takvih talenata u 2-3 generacije, ispadne možda jedan igrač kojeg će koristiti. I onda skontaš da je taj jedan košta par miliona eura, kad se sabere sve oko njega i svih onih kojih nisu prošli. 

Edited by realno *w
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, realno *w said:

Kako to lepo i bajkovito izgleda, kad napišeš da Real ima 2 neka juniora u 12 i oni imaju i ulogu.

 

A onda razmisliš kako je došao do ta dva juniora. Od mlađih pionira pa nadalje jure sve talente po Evropi, Africi, dovode čitave porodice u Španiji, završavaju poslove i državljanstva. I onda na recimo 30-40 takvih talenata u 2-3 generacije, ispadne možda jedan igrač kojeg će koristiti. I onda skontaš da je taj jedan košta par miliona eura, kad se sabere sve oko njega i svih onih kojih nisu prošli. 

 

Naravno.

 

Ima čak i dokumentarac kako je Real doveo Serža Ibaku. Lik bukvalno svako leto ide kući da finansijski opravi porodicu od 20 ljudi. Usput daje pare deci na ulici.

 

Quote

Košarkaši Crvene zvezde zbog "tehničkih problema" sa avionom kasne sa povratkom iz Dubaija u Beograd.

 

Teča nije poslao avion. Plivaće nazad.

Edited by Juan Pablo Montoya
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Markoss said:

Meni je od Kenanovog idiotskog suta veci problem sto je on igrao 15 minuta, a nije da je bio hladan, nego je bio duplo bolji od Nedovica koji je igrao 18, nicim izazvan. Kenan udje, pljusne dve trojke i posle ga klupira covek na 10 minuta maltene da se izigra Nedovic malo.

Kenan je u prvih 3 minuta meca napravio 2 faula nad Prepelicem od kojih je jedan bio 2+1 a drugi za dva bacanja (gde je pogodio jedno) i izmedju dva faula je dao trojku. Onda ga je zamenio Dobirc koji je uskoci na poziciju 2. U prvom poluvremenu Nedovic ulazi na 2 minuta do kraj prve certvrtine i igrao je celu drugu cetvrtinu jer je bio u petorci sa Teom, Jagom, Gedraitisom i Mitrovicem koja je napravila seriju 18-0 i logicno je sto trener nije hteo da menja tu petorku. Posle serije 18-0 Mitrovic je dao jednu dvojku i onda u poslednja 4 mintua jednih 5 poena koje smo dali je postigao Nedovic (1 dvojka i 1 trojka). 

U 3 cetvrtini Kenan daje 8 poena za radom i nakon 5 minuta ga menja Teodosic. Onda Kenan ulazi na pocetku cetvrte umesto Teodosica a Nedovic na 7 minuta do kraja meca umesto Kalinica. Posle minut Kenana menja Kodi i onda se vraca posle 2 minuta umesto Jaga dok je Nedovic sve vreme na parketu. U poslednjih 4 minuta - Nedovic daje 2+1, Kenan masi trojku, Kenand daje 2+1, Kalinic daje 2, Kenan masi dvojku, Codi daje 2, Nedovic daje trojku i Kodi masi trojku za pobedu.

Meni licno Kenan nije bio duplo bolji od Nedovica, dao je 13 poena naspram 11 Nedovica ali je vise i sutirao. Obojica su dobro sutrali iz igra, nisu mnogo forsirali i sem tih prvih 3 minuta Kenananove odbrane nismo primali poene preko njih dvojice.

Svakako ne stoji da je Kenan nakon serije od 8 poena izasao da bi Nedovic dobio minuta, cak svaki put kad je izlazio u toku meca mislim da ga je menjao neki drugi igrac umesto Nedovica i plus su u drugom poluvremenu imali neke minute kad su zajedno bili na terenu. 

Edited by BarryWhite
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, realno *w said:

 

 

 

Kako to lepo i bajkovito izgleda, kad napišeš da Real ima 2 neka juniora u 12 i oni imaju i ulogu.

 

A onda razmisliš kako je došao do ta dva juniora. Od mlađih pionira pa nadalje jure sve talente po Evropi, Africi, dovode čitave porodice u Španiji, završavaju poslove i državljanstva. I onda na recimo 30-40 takvih talenata u 2-3 generacije, ispadne možda jedan igrač kojeg će koristiti. I onda skontaš da je taj jedan košta par miliona eura, kad se sabere sve oko njega i svih onih kojih nisu prošli. 

Opet ih izadje jeftinije po igracu od FMP Zvezdu po igracu.

Link to comment
Share on other sites

Možda bi promašio i Canaan, ali je bio u boljoj poziciji svakako, plus je bolji šuter. Ali Kodi je hteo da bude heroj već u premijernom meču. Šta bi bilo, kad bi bilo. Izgubili smo, teraj dalje. U principu, većina nas vidi isto što i Sfero, ali možemo da iskalimo bes, dok on mora da ćuti, da bi zadržao posao. Evo, ja juče nisam mogao da se setim ko sve igra za nas, a ko ne igra, jer je višak.  

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kodi moze da vam bude velika greska. Secam se kod nas kako je ciglario, odaljavali su mu se metar cuvari (samo sto su nama tada ciglarili svi pa je problem bio veci).
Imao sam neki utisak da se posle toga popravio ali sada vidim da je prosle sezone sutirao 29% sto je bas slabo.
Imao je odlicnu sezonu, ali mislim da ce vam biti greska njegovo dovodjenje.

Link to comment
Share on other sites

Kodi je prosle sezone u Baskoniji dao nekoliko game winnera, i to pretezno u Evroligi, i bio sam ubedjen kad smo uzeli loptu da ce sam resavati. Ispade to bas lose, pogotovo kad vidim ovu sliku.

 

Ne znam, iako jesu plejevi ti koji uglavnom uzimaju ovakve situacije pod svoje, i dalje nije dovoljno dobar suter, pogotovo ne kao Kenan, tako da se nadam da cemo u tim kljucnim momentima, ako je moguce iz akcija, traziti Kenana i Kalinu primarno. 

 

Kodi da bude taj koji deli pas... pa ako ne prodje akcija ili specijal, neka resava sam. A ne da sa 20 metara od kosa odluci da ce je sa 7 sutnuti.

Edited by Djirona
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, BarryWhite said:

Kenan je u prvih 3 minuta meca napravio 2 faula nad Prepelicem od kojih je jedan bio 2+1 a drugi za dva bacanja (gde je pogodio jedno) i izmedju dva faula je dao trojku. Onda ga je zamenio Dobirc koji je uskoci na poziciju 2. U prvom poluvremenu Nedovic ulazi na 2 minuta do kraj prve certvrtine i igrao je celu drugu cetvrtinu jer je bio u petorci sa Teom, Jagom, Gedraitisom i Mitrovicem koja je napravila seriju 18-0 i logicno je sto trener nije hteo da menja tu petorku. Posle serije 18-0 Mitrovic je dao jednu dvojku i onda u poslednja 4 mintua jednih 5 poena koje smo dali je postigao Nedovic (1 dvojka i 1 trojka). 

U 3 cetvrtini Kenan daje 8 poena za radom i nakon 5 minuta ga menja Teodosic. Onda Kenan ulazi na pocetku cetvrte umesto Teodosica a Nedovic na 7 minuta do kraja meca umesto Kalinica. Posle minut Kenana menja Kodi i onda se vraca posle 2 minuta umesto Jaga dok je Nedovic sve vreme na parketu. U poslednjih 4 minuta - Nedovic daje 2+1, Kenan masi trojku, Kenand daje 2+1, Kalinic daje 2, Kenan masi dvojku, Codi daje 2, Nedovic daje trojku i Kodi masi trojku za pobedu.

Meni licno Kenan nije bio duplo bolji od Nedovica, dao je 13 poena naspram 11 Nedovica ali je vise i sutirao. Obojica su dobro sutrali iz igra, nisu mnogo forsirali i sem tih prvih 3 minuta Kenananove odbrane nismo primali poene preko njih dvojice.

Svakako ne stoji da je Kenan nakon serije od 8 poena izasao da bi Nedovic dobio minuta, cak svaki put kad je izlazio u toku meca mislim da ga je menjao neki drugi igrac umesto Nedovica i plus su u drugom poluvremenu imali neke minute kad su zajedno bili na terenu. 

   da se nadovezem na ovu tvoju konstataciju...Nedovic nije bio losiji, ali i Kenan je bio dobar ali Kenan je stranac pa njega drugacije gledamo...Mitrovic kad udje svaka njegova greska se vrednuje duplo, ne daj boze da neko uhvati ofanzivni skok pored njega, to je haos...ali kad on odigra dobro kao juce niko nece primetiti...dok na primer vrlo malo ljudi primecuje kolika je rupa u odrani Jago i koliko nas protivnici "kaznjavaju" preko njega...u 1 na 1 odbrani ne postoji, close out situacije takodje jer je sitan i bilo koji protivnih sutira lagano preko njega...

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posle prespavane noći, stvarno mislim da onaj poraz nije tako loš. On je dokaz da mora krvnički da se radi, da se pristupa utakmicama ozbiljno i da niko neće skidati gaće pred ovom skalamerijom koja tek treba da postane tim. Kad se sezona zahukta, moramo imati jasno definsane sastave za EL i jače ABA utakmice i jasno definisan sastav za slabije ABA utakmice, kad već imamo ovako glomazan roster. Dok ne krene evroliga a posebno sa duplim kolima, najjača rotacija treba da igra i ABA ligu, posle može i Dobrić da preuzme 30 minuta protiv Krke i Mornara kada se timski koncepti postave. Najgluplje bi bilo sada proglašavati igrače individualno nekim pacerima, ovo jezgro od 8, 9 igrača je kvalitetno, to su odlični igrači gde bi nam svaki juče da igra u Dubaiju sasuo 15+ poena. Nije problem u individualnom kvalitetu jer ga definitivno imamo za zacrtane ciljeve, problem je što treba te sastojke sastaviti u celinu a ništa nije garant da će do toga doći.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Nema tu mnogo polemike. Za trenutno stanje ekipe nisu krivi momci. Na prvom mestu krivice je Sferopulos. Na drugom Čović&co. I to je to. Da se nadamo da će trener hteti da de bori sa vetrenjačama i da će tim položiti onako kako dolikuje. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...