Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

387 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      123
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      96
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      94
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      24
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      308
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      64
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      68
    • Niko!
      153


Recommended Posts

20 minutes ago, Borky said:

Kod ovih zalbi jedino sto je glupo sto u slucaju odbijene zalbe ne mozes dobiti vecu kaznu kao npr. u fudbalu. Ovo je ocigledno iskoristavanje rupe u pravilu al sa obzirom da je EL takmicenje sa puno nelogicnosti ovo nije nikakvo iznenadjenje!

Neko je juce napisao, da li ovde ili na twiteru, ako se odbije zalba treba uduplati kaznu ili dodati +1 utakmicu, ili neki sistem koji ima smisla da ne mozes da kalkulises sa zalbom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Nellthe said:

Neko je juce napisao, da li ovde ili na twiteru, ako se odbije zalba treba uduplati kaznu ili dodati +1 utakmicu, ili neki sistem koji ima smisla da ne mozes da kalkulises sa zalbom.

 

Treba kao za saobraćajni prekršaj, ako uplati/pauzira u roku od osam dana kazna duplo manja :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Fenerova petorka koju očekujem da najviše vremena provede na terenu (Boldvin, Hol, Kolson, HejsDejvis, Birč/Meli) je poprilično fizikalna, ali kojoj možemo da odgovorimo našom (Kodi, Kenan, Rokas, Kalina, Boki) i koja je po atleticizmu i gabaritima zapravo solidno slična - visok plej, undersized pokretljiva četvorka, centar defanzivac,..

 

Najveća enigma je za kakve centre će se opredeliti Šaras, jer je u ovih par mečeva, što u EL što u turskom prvenstvu, dosta mešao karte i niko nije imao sigurne minute. Pritom je pored tri redovna centra, dobre minute na 5 dobijao i Meli, što bi moglo i večeras da se desi.

 

U svakom slučaju, imaju dovoljno kvalitetnih i spremnih igrača koji mogu da gule 30+ minuta i da skrate rotaciju na 7, 8 igrača, i stvarno se nadam da neki od nosioca neće biti u ritmu, jer nam trenutna (ne)dubina njihove klupe uliva nadu. Recimo da bi im nervozni Boldvin i Hejs-Dejvis koji je u "0 od 5 za tri" ritmu sigurno zakomplikovali život, jer su im i Gudura i Vilbekin bili ozbiljni faktori u izmišljanju poena i kreaciji.

 

Što se nas tiče, motivacija i fokus u odbrani, pametna rešenja u napadu i da nas šut ne izda se podrazumevaju ako želimo da budemo u utakmici.

 

Nema sumnje da je Fener favorit, ali može da se igra sa njima. Imamo 2-0, bez nekog pritiska, bićemo opušteniji i kao što je neko ranije primetio, onda bi mogla i da se "otčepi ruka"...

 

Naravno, sve ovo gore pada u vodu ako Melih Mahmutoglu nakon 3 godine rekreativnog (ne)igranja Evrolige pogodi 4 od 5 trojke. A nije nam stran osećaj...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Prosle sezone 53% za 3 i 2. najbolji u takmicenju po procentima. Nije neka on ekstra klasa od igraca al bi nam bilo dosta znacajno kad ne bi igrao jer ako bude igrao uglavnom ubacuje te svoje 2-3 trojke (a ume i 5 da ubaci ako ima vecu minutazu). Bio je u par kljucnih igraca protiv Monaka u game 5 odlucujucoj za prolaz na f4. Imao je prosle sezone vise partija sa 15+ poena i daleko je on od beznacajnog igraca, ne treba ga precenjivati ali ni potcenjivati.

 

Zato imaju Boldvina koji je ekstra klasa od igraca. Mrzi me sad da trazim al vrlo verovatno da je igrac sa najvise 20+ partija prosle sezone a pritom kao nije neki Hauard samo trojkas, vec bude tu i asistencija uvek i ume da kreira pa i da odigre neke odbrane. Po meni je i Kolson top opcija sa pozicije 3, kao i Najdzel. Ostali su korisni igraci. Svih 10 igraca nabrojanih su upotrebljivi koji su navedeni (Boldvin, Zagars, Hol, Kolson, Pjer, Najdzel, Meli, Bobi, Birc i Sanli) sto se videlo u prethodna 2 meca ko je gledao svako je imao neki svoj doprinos (neki u prvom, neki u drugom a vecina u oba) i to je vise nego dovoljna rotacija a ako igra Biberovic ima tu i da prelije.

 

Ja sam uvek optimista, ali neki komentari su mi nerealno potcenjivanje. Olimpijakos su nadigrali sa ovim sastavom + Guduric koji nije briljirao tu utakmicu, Vilbekin se povredio maltene odma. Pobedili su kompletan Efes na strani. Dakle dobili su 2 legit f4 kandidata dok smo mi igrali sa 2 znacajno slabije ekipe. Imaju vrhunskog trenera, igraju kod kuce. Procentalno prema kladionicama po kvotama sanse za Fener su 74 prema nasih 26. Licno mislim da su nam nesto malo vece sanse, ali svakako da u kladonicama ne rade ljudi ala 'imaju upotrebljivih igraca koliko i Zvezda, sta, jaci su samo na 4, sanse su 50-50' vec se bave tim kvotama studiozno. Steta sto ne igramo kuci sad sa njima ili sto nam ne dolaze sa gostovanja kuci u 2. utakmici duplog kola i neke teske utakmice. Tu bi imali daleko vece sanse. Svakako idemo na pobedu pa sta bude, dobijemo super, izgubimo na strani od favorita, teraj dalje.

Imao sam ga na fantaziju, možda je imao maksimalno 2 ili 3 partije preko 15 poena, spreman sam da stavim ovo malo ku*ca na panj da nije imao više od tog.

 

Da mi oproste dame sa topica/foruma mada one ne zalaze ovde verovatno.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, quentin said:

Jasno da nam smeta kako je ovo ispalo, ali u raznim pravnim sistemima odvajkada je praksa da se žalbom (često sasvim neosnovanom) samo oteže, odnosno odlaže izvršenje. 

 

Npr. kazna u saobracaju ako platis odmah 50% jeftinije a ako se zalis i odbiju ti zalbu ide puni iznos. Takodje u fudbalu kazna moze biti uvecana,mislim da ima dosta primjera bas iz naseg fudbalskog kluba kad su nam uvecavali kazne nakon neuspjesne zalbe pa smo cak par puta izbjegavali zalbu jer nismo zeljeli rizikovati da kazna bude veca. Ovo za Biberovica je toliko jasno kao dan da nema nikakve osnove za zalbu i da je samo kupovina vremena. 

Kad bi se u zivotu svi na sve zalilli bez osnova i mogucih posledica pa sudovi bi bili zatrpani i nista drugo se ne bi moglo raditi od resavanja silnih zalbi.

Link to comment
Share on other sites

Izgleda samo ja mislim da cemo prije do pobjede veceras nego u petak.

 

Barsa nam nikad ne lezi, a protiv nas se uredno raspucaju + imaju dosta ozbiljnije centee nego Fener, dok veceras ako udjemo bez straha i maksimalno fokusirani itekako imamo sanse.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ако буде играо Недовић и Кенан буде у свом ритму, можемо да се добро пошибамо са Фенером, а што да не и добијемо. Ту је Теодосић, а ако и он одради своју ролу као прошле године неће толико бити битно да ли Недовић игра или не али свакако би нам значио многоо он данас. 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi, nema me nekoliko dana, mucim se sa temperaturom, sanjam cudne snove... 

 

Spoiler

U jednom snu, utakmicu verovatno igra Makabi u Pioniru protiv nekog tima, jer radnja se desava u praznom Pioniru, a ne gostuju ni veciti. Ja sam se nekako nasao tu, ali k'o od majke rodjen. Negde u nekim mracnim prostorijama Pionira, bio je neki sto za kojem sede razne kosarkaske licnosti, secam se da je bio Itudis koji je pricao sa nekim likom koji mu kaze "znaci dogovoreno?!" a Itudis se nesto kao necka... za istim stolom, Sfero, odvaljen ko letva, nudi mi neku klopu, tipa nesto nacionalno, valjda kao svako je nesto pripremio i doneo. A ja budala pitam "jel to paelja?" a ono ocigledno neka musaka. Kad me nije ubio pogledom. 

 

Pametnom dosta... Mislim da je sve jasno. 

  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kooineeperk said:

Ljudi, nema me nekoliko dana, mucim se sa temperaturom, sanjam cudne snove... 

 

  Reveal hidden contents

U jednom snu, utakmicu verovatno igra Makabi u Pioniru protiv nekog tima, jer radnja se desava u praznom Pioniru, a ne gostuju ni veciti. Ja sam se nekako nasao tu, ali k'o od majke rodjen. Negde u nekim mracnim prostorijama Pionira, bio je neki sto za kojem sede razne kosarkaske licnosti, secam se da je bio Itudis koji je pricao sa nekim likom koji mu kaze "znaci dogovoreno?!" a Itudis se nesto kao necka... za istim stolom, Sfero, odvaljen ko letva, nudi mi neku klopu, tipa nesto nacionalno, valjda kao svako je nesto pripremio i doneo. A ja budala pitam "jel to paelja?" a ono ocigledno neka musaka. Kad me nije ubio pogledom. 

 

Pametnom dosta... Mislim da je sve jasno. 

 

Kaznjeni al zalili se pa nam kaznu prebacili na utakmicu kad igramo u gostima, Itudis dogovorio za selektora, Sfero odvaljen jer je na 5:0 u EL.🤣🤣🤣

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...