Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

376 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      90
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      301
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      63
    • Niko!
      147


Recommended Posts

3 hours ago, MiskoNis said:

Volja vecine navijaca je da svi gore navedeni budu deo tima zbog starih zasluga a i kvaliteta koje poseduju,volja vecine nas,forumasa,je da se oteraju i dovedu atleticni stranci na deficitarnim pozicijama...

Svi navijaci Zvezde zele da Zvezda napravi iskorak u Evroligi..Ako vecina zeli "domacu osnovu",to samo moze da znaci da zelimo nemoguce, i da se ne razlikujemo od grobara,koji zele titule i Obradovica na mestu trenera..ali,dobro,odredjen stepen bipolarnosti izgleda da mora da postoji..🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ako sutra pobedimo Baskoniju, u potpunosti sam zadovoljan sa početkom sezone.

 

Pametni smo ako nam je Aba liga u drugom planu, jer je konačno vreme za iskorak u Evroligi, naravno, uz veliki znak pitanja da li za to imamo kvaliteta.

 

A na sve to, mislim da Čović u savezu i ima ulogu da se napravi domaća liga, kakva takva.

 

Za kraj, ne pamtim skor 2:0 da smo imali u Evroligi u novom formatu, a upravo taj skor bi i mogao da bude vetar u leđa za neke nove sjajne partije u Evroligi.

 

Uostalom, ako šampion Jadrana plaća da igra Evroligu, onda je sve besmisleno.

 

Znam da se mnogi neće složiti sa mnom, ali potpuno mi je nebitan rezultat u regionalnom takmičenju ove sezone, uz opšti utisak da smo i ovakvi streptomicin za našeg ljutog rivala.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Lepo bi bilo da dobijemo sutra, bar dok smo ovakvi kakvi smo da pobeđujemo i to timove koji su sličnog kvaliteta. Posle imamo pet paklenih kola, Fener, Barselona, Real, Pao, Žalgiris. Tu i da smo u dalekoj boljoj formi ništa nam garantuje pobede, a ako vala uspemo i dve utakmice da dobijemo biće to ogroman uspeh. :smiley53:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Brajan Danston Iskorak u Evroligi da, ali imamo 16 igraca valjda da se ne bismo blamirali u ABA ligi, sto se trenutno desava.

Ali naravno, oni koje je techa doveo nisu dovoljno dobri ni da jedan Split rutiniraju nakon minimalne minutaze u evroligi. Valjda su umorni, sta li.

 

Aj se ne lazemo, nista ovo nije licno niti direktan odgovor tebi, ali dao si mi povod. Nije ovo dobar pocetak sezone i nece ni biti nakon eventualne pobede sutra. Ali svakako ce biti napredak.

 

nXMfiqH.png

 

O cemu mi pricamo? Umor? Pa ja bih ovo mogao da izdrzim i to ovakav debeo. Jos Teo nije ni igrao ali ajde, covek je u godinama. Treba da ih je sramota novca koji primaju.

Edited by JPM
Link to comment
Share on other sites

Jedan tren...i ova ekipa može da klikne(ako se dovede to meso u reketu) i bude ono što je Partizan bio one sezone, u drugom dijelu. Tanke su tu linije i zato bi bilo bomba nakupiti što više pobjeda dok trokiramo.

2-0 posle Baskonije bi bio takav poklon da bolji nismo mogli zamisliti. 

 

I ja sam za svakakva napušavanja ali kad ja moram reći da ladno još nije vrijeme za to 🙂

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Hoće, kliknuće, evo samo što nije. Ljudi da li ste vi svesni da vi očekujete od tima u kojem su Lazić, Deda, Dobrić, Mitrović, Nedović, Kalinić, Teo, plus Plavšić i Daum, DA KLIKNE 😂 Treba porazgovarati sa Markom Simonovićem, da se aktivira iz penzije, on je taj delić slagalice koji nedostaje!

Edited by Sinnerman
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Клуб објавио да је остало још свега 400-500 карата за сутрашњу утакмицу. Што је до нас је урађено и биће крцато, остало је на играчима да ношени навијачима одиграју најбољу утакмицу од почетка сезоне и мислим да победа неће изостати у том случају. 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Sinnerman said:

Hoće, kliknuće, evo samo što nije. Ljudi da li ste vi svesni da vi očekujete od tima u kojem su Lazić, Deda, Dobrić, Mitrović, Nedović, Kalinić, Teo, plus Plavšić i Daum, DA KLIKNE 😂 Treba porazgovarati sa Markom Simonovićem, da se aktivira iz penzije, on je taj delić slagalice koji nedostaje!

Шта је тачно проблем са Теом, Недовићем и Калинићем?

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, JPM said:

nXMfiqH.png

 

O cemu mi pricamo? Umor? Pa ja bih ovo mogao da izdrzim i to ovakav debeo. Jos Teo nije ni igrao ali ajde, covek je u godinama. Treba da ih je sramota novca koji primaju.

 

Uglavnom izbegavam statistiku i pustim da me oko i osećaj vode u oceni igrača,

ali sam se baš iznenadio da trojica gorenaglašenih na ovu mizernu minutažu imaju +/- redom  -3 -9 -5 i na to dodaš Yaga koji ima -6... 

Zna grk sigurno da kad se rešava treba da igraju CMM, Nemanja, Kenan, Kalina, Džoel, Rokas i eventualno Daum...

 

Split je incident, u pustinji će gubiti mnogi, verovatno i KKP

Kao i od Mege, Zadra, CedOli, Future, čak i Igokee... biće iznenađenja prilično

 

Tako da, prerano ste počeli da mračite.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sinnerman said:

Hoće, kliknuće, evo samo što nije. Ljudi da li ste vi svesni da vi očekujete od tima u kojem su Lazić, Deda, Dobrić, Mitrović, Nedović, Kalinić, Teo, plus Plavšić i Daum, DA KLIKNE 😂 Treba porazgovarati sa Markom Simonovićem, da se aktivira iz penzije, on je taj delić slagalice koji nedostaje!

 

Izostavio si Rokasa. I on je mrtvi belac.

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, СамоТи3 said:

Клуб објавио да је остало још свега 400-500 карата за сутрашњу утакмицу. Што је до нас је урађено и биће крцато, остало је на играчима да ношени навијачима одиграју најбољу утакмицу од почетка сезоне и мислим да победа неће изостати у том случају. 

Danas pre podne kad sam gledao na ticket.rs za nivo 400 bilo karata samo za zone iza koševe, malopre udjem i vidim da su ponovo pustili u prodaju i za srednje tribine, tako da baš u to i ne verujem. Znam da na nivou 400 nema numeracija sedišta, samo kažem.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čvarkov said:

 

Širooooko ❤️

Uletele, da sam ja kupovao išlo bi se na nivo 400 pa zato i pitam kakvo je stanje u tim ložama.

 

Poslednji put kad sam išao bilo je dok mi ćale još nije finansirao školu pa je bilo volje da mi plaća odlazak na utakmice

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

@goofy Iskreno ne mislim da mracim. Ok, neko to tako vidi. Ja mislim da igraci koje sam naveo, a ima ih i koje nisam naveo, moraju da pokazu da zasluzuju da nose dres Zvezde a to znaci da barem protiv ekipa kao sto je Split u ABA mogu da donesu pobedu. Ako ne mogu ni to, za sta ih placamo prosecno 600k+ evra godisnje?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, MiskoNis said:

Volja vecine navijaca je da svi gore navedeni budu deo tima zbog starih zasluga a i kvaliteta koje poseduju,volja vecine nas,forumasa,je da se oteraju i dovedu atleticni stranci na deficitarnim pozicijama...

 

Navijači ne sastavljaju tim. Zna se ko ga sastavlja 10 godina unazad. Zato nam je kako nam je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Урош19 said:

Kakva je situacija sa ulazom u one lože (bela,plava,vip..), jel dovoljno da se ode nekih 45 min ranije? Kontam da ljudi poštuju numeraciju pa ne mora kao na nivo 400 sat i po ranije da se ulazi

Ја сам прошле године улазио на отприлике 20. минута раније, и никада се није десило да ми је неко заузео место.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ovo može da bude dobar start sezone. Ova 2 poraza u ABA ligi nisu rezultat toga da nam je EL u fokusu već da igramo užasno i da se i dalje ne znaju uloge. Protiv Pariza smo se provukli iako smo odigrali 3 očajne četvrtine, ali ima i do kvaliteta protivnika. Bruka i sramota je reći da nam je jedno takmičenje u fokusu, a drugo ne, a sam je početak sezone gde imamo 16+ igrača u rosteru, i gde je konkurencija u ABA ligi poluprofesionalna.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Систем те лаже said:

Опстанак Сферопулуса на клипи искључиво зависи од најискуснијих и најутицајних играча: Лазића, Теодосића и Калинића, Уколико они процене да је Јанис изгубио свлачионицу, нема му спаса. Увек се мења тренер а не играчи. 

:classic_love:

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Janis Sferopulos ovo nije zaslužio


 

Spoiler

Tviter, iliti novokomponovani "Iks", uprkos tome što je ubedljivo najmanja, a samim tim i najmanje uticajna društvena mreža, važi za najglasniju. Uz to, idealan je poligon za sve nesuđene stručnjake, selektore, razne ljude koji se kriju iza anonimnih naloga, ali isto tako i za iskrene navijače. Upravo tu, na "Iksu", poslednjih dana pojavio se popriličan broj onih koji su počeli da sve glasnije kritikuju trenera Zvezde Janisa Sferopulosa nakon starta ABA lige umrljanog sa dva neočekivana poraza.

 

Spoiler alert: Ovo nije "botovski" tekst za Janisa Sferopulosa, već činjenično stanje koje ukazuje da minuli rad svakog trenera, ma koji klub trenirao mora da se ceni, ako ste fer navijač i/ili ljubitelj košarke. A i ako niste.

Publika naših najvećih klubova je, kao i u većini zemalja sa duboko ukorenjenom sportskom tradicijom, izuzetno zahtevna i bogami, razmažena.

Jer, kako drugačije objasniti da se trener, koji je prošle godine odradio, shodno okolnostima, veoma dobar posao sa Crvenom zvezdom, odjednom našao na udaru posle samo četiri meča?

 

Janis Sferopulos preuzeo je Zvezdu nakon otkaza koji je usled loših igara uručen Dušku Ivanoviću početkom prošle sezone. Došao je u klub u neugodnom momentu, sa svlačionicom koja je bila poljuljana nakon lošeg starta sezone.

Svi su brzo zaboravili kakvu je pometnju napravio Šabaz Nejpir, kako je propao Majk Tobi i kako se radila naknadna selekcija tima u kome je u dobrom delu sezone najveći teret pao na najstarijeg - Miloša Teodosića. Teo, ma koliki majstor bio, nije doveden da igra po 30 minuta u poznim veteranskim godinama i vadi kestenje iz vatre već da bude mentor, produžena ruka trenera na terenu i neko ko podučava, savetuje i usmerava saigrače, ali i deluje kao faktor ubeđivanja pri dovođenju pojačanja, jer nema igrača koji ne bi igrao sa Teom. Pitajte Kevina Durenta.

Sferopulos je stigao, strpljivo posložio kockice u timu koji nije selektirao, stabilizovao ekipu i izvukao sezonu koja je mogla da bude u najmanju ruku baš, baš loša.

Formirao je kostur ekipe, dao veliko poverenje Jagu Dos Santosu, koji je takođe pod kritikama na početku ove sezone, napravio zver od Džoela Bolomboja, a od Rokasa Gidreaitisa stvorio čoveka koji odjednom može da brani 80% "četvorki" u Evropi.

 

Tačno, u Evroligi nije bio na nivou, i tačno, navijači su bili duboko razočarani. Bridi onaj poraz od Efesa, bridi to 16. mesto kao šamar na obrazu svakog navijača Zvezde. Ali Evroliga je džungla u kojoj velike zverke ne praštaju nijednu jedinu grešku. Zvezda ih je, nažalost, imala, kao što ih imaju mnogi, i to oni sa daleko većim budžetima.

Grk je ćutao, radio, gospodski se obraćao kako rivalima tako i medijima, osvojio Kup Radivoja Koraća, potom i ABA ligu, a onda i KLS.

Uz to, doneo je navijačima Zvezde satisfakciju kakva se ne pamti decenijama - osam vezanih trijumfa nad Partizanom, i to nad Partizanom kog s klupe predvodi najbolji evropski trener svih vremena.

Nađite mi trenera koji može da se pohvali time, sačekaću.

Izlišno je i pričati o tome da li Sferopulos može da se nosi sa pritiskom koji nosi odelo Crvene zvezde, u klubu i zemlji u kojoj se svaki poraz shvata tragično. Godinama je vodio Olimpijakos i igrao derbije u kojima mreža deli navijače od parketa, jer sa tribina ne lete baš ruže. Igrao je i dva finala Evrolige. Godinama je vodio i Makabi u kom se rezovi prave kao "dobar dan", a godina korone je sprečila Sferopulosa da odvede i tim iz Tel Aviva na fajnal-for. Bio je viđen tamo. 

Janis je ostao u lepom sećanju navijačima oba kluba, napravio je dugu pauzu i nije žurio. Iako je došao posle starta sezone preuzimanjem "tuđeg" tima, ostavlja utisak čoveka koji je dobro "odmerio" svoju odluku. Zanimljiv je i kuriozitet da mu je rođeni brat agent, da je imao dug i strpljiv trenerski put - asistent je bio prilično dugo, od 1986. godine do 2012. kada je preuzeo Panionios. 

 

Posle dve godine je preuzeo Olimpijakos i proveo po četiri godine u Pireju i Tel Avivu. To je signal o njegovom funkcionisanju, načinu rada, trajanju, pa je i na Crvenoj zvezdi da to konačno iskoristi i napravi kontinuitet sa jednim trenerom bez "dana mrmota" sa jesenjim rezovima i neočekivanom doselekcijom. Mirnoća koju je Sferopulos pokazivao i na samom startu svog mandata, posle duplog poraza u derbiju, odnos sa medijima i komunikacija sa javnošću potvrdila je da u pritisku uživa i ume da se nosi sa momentima van terena.

Činjenica je da Zvezda igra loše na staru ABA lige. Činjenica je da su Dubai i Split, pa i teško izvojevana pobeda nad Mornarom alarm u klubu, uprkos trijumfu nad Parizom na startu EL. Tačno je da trener snosi najveću odgovornost i uvek prvi strada. Ali jedno je kada trener srlja iz greške u grešku ili izgubi poverenje svlačionice. Kod Janisa Sferopulosa ni jedno ni drugo nije slučaj.

 

Zaslužio je makar malo strpljenja i poverenja navijača, sezona je tek krenula.

Jer ako se krene sa olakim menjanjem trenera posle par loših mečeva, kola idu samo u jednom smeru - nizbrdo, a sat se resetuje na početak.

Pogledajte Mančester junajted u fudbalu. Tu ni milijarde ne pomažu. Zvezda nema te pare, ali ima dobrog trenera, samo da još to shvate i svi navijači.

 

Tekst u spojleru ako neko nece da klikce na link.

 

Ok tekst.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ajde da nekako dobijemo ovo danas pa da nam se slegnu utisci.

Nadam se da ce Arena biti puna, pre svega jer je 1. utakmica EL kuci i ljudi se uzeleli dobre kosarke.

Nije da je ekipa dosadasnjim igrama to zasluzila.

 

Nije Baskonija naivna, ali ovakve ekipe se moraju dobijati kuci ako zelimo play in.

 

Srecno nam bilo i da grmi veceras!

 

p.s. spremite one kerove sto djuskaju 😄

Edited by NikolaTest
typo
Link to comment
Share on other sites

Apropo toga šta je uspešna sezona.

 

Za mene:

Plej of evrolige, dakle ne samo plej in nego plej of, među 8 - uspešna sezona nezavisno od ABA i kupa i KLS

Izostanak plej ofa evrolige, ali osvojena ABA - nezavisno od KLS i kupa - uspešna sezona

Sve ostali - neuspešna sezona.

 

Dakle KLS i kup su ok za osvajanje ali ne menja na oceni sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...