Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

316 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      6
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      99
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      82
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      85
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      20
    • F4 baby!
      12
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      0
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      274
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      38
    • Beztrofejni debakl
      3
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      4
    • Kenan
      21
    • CMM
      5
    • Daum
      87
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      47
    • Niko!
      136


Recommended Posts

Ja zadovoljan. Bez 4 igrača iz uže rotacije imalo je mnogo toga dobrog za videti. Mnogo toga šta već znamo. Ali i po koje neprijatno iznenadjenje.

Raduje Plavša, Kenan, 25 asistencija. 

Kad noge budu lakše doći će i brzina i svežina što čini mi se najviše nedostaje ovom timu. 

Kalina neprepoznatljiv. 

 

Edited by Čočo
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Dobro je ovo, opet igrali smo bez 4 bas bitna igraca...

Raduje Plavsic.

Za Kalinu ne brinem, glupo je uopste komentarisati njega i ovu partiju i generalno partije na prijateljskim utakmicama.

Sa kim sutra igramo?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Napad je bio ok, nedostajalo je i par bitnih igrača.

Odbrana loša, posebno na pozicijama 4 i 5 i tu ne znam koliko ima prostora za napredak.

I naravno činjenica da Davidovac i Mitrović nemaju mesta u timu koji ima ozbiljne ambicije u El.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Prosle godine nam falila 2 igraca da napravimo iskorak, ove jedan. Bio sam misljenja da ako ne moze Petrusev niko ali sam ga definitivno promenio, Daum mi se svidja ali on ima kvaliteta samo za back up igraca.

Ajzea legenda i CMM me uopste ne brinu oni ce svoje da isporucuju. Plavsina odlicna partija i ohrabrenje da necemo da gledamo Luku kada igra i Bokica.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

- Daum je prva cetvorka

- Kalinu mislim da nismo ni minut koristili na 4

- Plavsic veliki potencijal

 

Komentarisati pojedinacnu formu igraca nema smisla. Isto tako potpuno drugacije cemo izgledati sa cetvoricom igraca koji fale, pa ne znam ni koliko ima smisla pricati o nekim timskim i sistemskim stvarima. Kako ce izgledati Nedovic i Rokas sa manjom minutazom, ko ce biti drugi centar pored Bolomboja, kakva ce biti uloga Tea... To su neke stvari koje jos uvek ne znamo. 
 

Kao sto ne volim kritike na osnovu jedne utakmice, pogotovo prijateljske, tako ne volim ni preterane pohvale. Plavsic jeste izdominirao, ali ipak je samo jedna utakmica. Imao je "srece" da Bolomboj nije bio tu pa je dobio vise minuta nego sto bi u drugacijim okolnostima dobio nakon onako loseg uvoda u utakmicu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Bravo za Plavšića, mislim da je pokazao da se na njega i te kako može računati u Evroligi.

 

Iako je jednom ishitreno reagovao, čini mi se da kad god da se odlučuje lopta treba da ide Kenanu u ruke, strašan šuter.

 

Oduševljava me Mekintajer, čovek sve vidi i svako loše pozicioniranje pokušava odmah da iskoristi. Imali smo par veoma dobrih akcija nakon tajm auta Sfera.

 

Naravno, igru u odbrani moramo da popravimo, ali su i košarkaši CSKA pogodili nekoliko baš teških šuteva, kada je odbrana bila vrhunska.

 

Neću o lošim stvarima, video sam veliku borbu, želju, nekoliko sjajnih akcija i mislim da ćemo tek napredovati, pa bi vrlo lako ovo mogla da bude jedna od lepših sezona u poslednjih desetak godina, makar što se tiče Evrolige.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo dosta dobrih stvari, pre svega Plavsic, Kodi, Kenan, Dobric, ali i ocekivanih rupa gde su Yaga razvalili, jer jednostavno nema sta da trazi defanzivno na bilo kom visem nivou. Malo mi je cudna igra Kaline koji je bio nevidljiv i bez onog njegovog borbenig moda, nadam se da ce mu pristup biti drugaciji u zvanicnim tekmama. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako ćemo da sudimo po ovoj utakmici baš se vidi da nam nedostaje atletična četvorka. Petica više ne. Ali četvorka kao leb nasušni. Sa njom bi cela dimenzija ekipe bila sasvim drugačija. Mi smo večeras kao i cele prošle sezone imali mizeran učinak sa te pozicije. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Oni izasli da odigraju takmicarsku utakmicu, mi prijateljsku. Posle smo se trgnuli i odigrali korektan mec, ali utisak je da su stare boljke tu, pozicija 4 i dalje katastrofalno impotentna na oba kraja, a x faktor Kalina prilicno daleko od takmicarske forme i govora tela kakvom sam se nadao.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sve je ovo ok. Malo su i sudije svirale svaki mrk pogled ka Trimbleu a i Kurbanov je ubacio par važnih poena i podsetio zašto je bio respektabilan EL igrač. Mitrović me daleko najviše nervira i mislim da moraju on i Plavšić da imaju apsolutno egal tretman kad je u pitanju pozicija back up centra, pa u zavisnosti od situacije da pokrivaju minute iza Bokija. CMM mi se jako sviđa, a i Canaan će biti dobar, šteta što je midžet. Na 4 baš tankoza, jebiga. Što se Kaline tiče, NikadprotivKaline.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Ako bih gledao utakmicu kao takmicarsku, odigrali smo onako, ali je ovo bila pripremna utakmica, bez 4, a neko bi rekao bez 5 igraca koji ce verovatno biti u 12. Igrale su petorke koje verovatno ne bi igrale, uvezbavale su se akcije. Plavsic ubuduce mora bez treme, jer moze dosta. Daum ima jako spore noge, ali o tome cu da sudim za jedno 2,3 nedelje kada noge budu lakse. Sto se Kaline tice, treba uzeti u obzir da je pre 10 dana igrao basket u NS. Kenan igra drugacije nego u Oliju i to ce nam tek biti plus. Dobric je trenutno Dobric 2.0 i voleo bih da tako ostane do kraja sezone. 

Ajd, pa nek nam je sa srecom 😀

 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Da ne zaboravimo Dobrića. Nastavio sa dobrim partijama sa OI. Baš se nameračio bio na druga Avrama. Cepao odbranu, trčao i ubrzavao igru i imao par odličnih čitanja igre. Ovaj Dobrić jeste unapređena verzija starog. 😄🔥

Edited by Čočo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ali kako Plavsic sa 2,13 ili koliko vec trci kontre ... najvise mora na odbrani sa njim da se radi. Jes' da nije jedan mec pokazatelj ali ovaj tim place za atletikom na 4 ... pogotovo defanzivno. Bice toga medju NBA otpadom koliko hoces. Mozda i sad ima ... ali ko to da gleda

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...