Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

377 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      121
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      93
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      91
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      23
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      11
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      302
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      61
    • Beztrofejni debakl
      13
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      108
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      11
    • Neko ko nije naveden
      64
    • Niko!
      147


Recommended Posts

2 minutes ago, Markoss said:

I ne znam kako nam to ne gori na poziciji PG, kad CMM deluje trenutno kao Nikola Radicevic. 

Pa kada smo doveli lika kome je forte tranzicija a nasem rosteru koji je pun veterana i starijih igraca to ne odgovara.

I onda ti u pocetku gubis jednu veliku prednost sa njim.

Onda pogledas kada se nadje sa Mitrom u petorci.

Sta moze taj pick and roll da donese?

 

Jebiga mi i dalje dovodimo strance u fazonu dovoljno veliko ime nadam se da ce kliknuti.

Umesto ovakav i ovakav na profil treba.Ali za to treba imati skauta i znanja...

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji trener koji će od ovakvog sastava da napravi funkcionalnu celinu. Veliki broj igrača sam po sebi nije nerešiv problem, ali kad u ekipi svi očekuju minutažu tu nema čarobnog štapića osim seče. Priča "neki će da igraju samo ABA, biće i povreda tokom sezone" je šuplja, mogao je to da uradi večeras i da nosioce ostavi u civilu, pruži šansu drugima, čak i nekim klincima i po cenu poraza, bar bi nešto korisno uradio po pitanju podele uloga i odabira 12 koji će mu izneti sezonu. Nama je danas 11 igrača imalo dvocifrenu minutažu. Ne vodi se ekipa po sistemu "da se niko ne naljuti". Poraz u ABA je ovde najmanje bitan, problem je što je isto ovo radio u Parizu, izvukao se nekako i opet isto uradio nakon 2 dana. Ima sreće koliko je težak da je najbitniju utakmicu do sada dobio, ali mu je Baskonia u svakom slučaju biti ili ne biti.

 

Ako ti praviš ovako preglomaznu ekipu, to samo znači da si svestan da imaš u timu igrače koji ne mogu da igraju u kontinuitetu dobro, neki zbog godina, neki zbog istorije povreda, neki jednostavno zbog nedostatka kvaliteta. I ti ćutiš dok ti onaj sa 50 godina staža trpa roster takvim igračima. Sam pao sam se ubio.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Da smo bar isforsirali Yaga, Dobrica, Davidovca, Dauma i Plavsica po 25-30 minuta pa da kazes evo ovi nisu ni za k, ne mogu ni Split da dobiju, i damo sebi opravdanje sto ce protiv Baskonije ti igraci biti van 12 ili bez minutaze. Jok, rotiraj i danas do besvesti, vadi Dobrica koji ne moze da promasi trojku, vadi Plavsica posle prvog loseg poteza, itd... 

 

Rotacija, rotacija...Evo recimo Yago danas napravi u 3Q 2 dobra poteza konacno se poveze sa igrom.I ti ga klupiras.

Tako za svakoga.Nema tu sigurnosti..Kad se plasis greske tada najvise i gresis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Ispada da svaki trener poslednjih sezona izgubi ekipu, pa je svake sezone najbolji potez otkaz treneru u prva dva-tri meseca sezone. To je najblaže rečeno smešan take, a najstrože rečeno totalno neozbiljno.

 

Jasno je da postoji sistemski problem u klubu, ali to ne znaci da treba da gledamo brod koji tone da bi Sfero "pojeo govna koja je iskakio". Svaka promena trenera u prethodne tri sezone je donela nesto, i koliko god to bilo neozbiljno, delovalo je kao dobar potez iz ove perspektive. 

 

Na kraju krajeva, nisam siguran ni da ce da bude oteran sad, a opet ako dobije Baskoniju, moze da promeni stvari u svoju korist. 

Edited by Markoss
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hemija nam je 0.

Teo siri ruke Kodiju jer mu nije dao, Kalina Yagu, Nedovic nezadovoljan odlazi u svlacionicu 5 sek pre kraja ni sa kim se njje pozdravio…. Svi nezadovoljni i ljuti.

 

Janis je mnooogo doprineo time sto ih rotira kako ih rotira, svi su van ritma i niko nema definisanu ulogu i sta treba da radi.

 

Ovo je ona situacija gde ni pobeda u sredu ne resava problem.

Edited by Admiral
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nebitan poraz. Meni je ok ako uđemo sa četvrtog mesta u PO Aba lige i tad se uozbiljimo, ako u EL napravimo rezultat. Bravo za Split. Sfero mora da napravi svoju selekciju u okviru ove tečine selekcije.

Treba nam vise ovakvog nacina razmisljanja ovde.

Ljudi se zale na rezultate van lokala, a onda skacu na glavu kad se nakon El pobede u gostima upise poraz u Abi.

Gubice i ostali, samo polako, postoje druge stvari koje vise brinu od rezultata.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Da imamo pametnog trenera pa da iskoristi situaciju u kojoj je. Lepo izađe i kaže,, evo sa domaćom osnovom ni Split ne možemo da dobijemo" i sve ih skloni sa strane. Ali pošto je glup nastaviće po starom, rotiraće do iznemoglosti i biće bivši. 

Edited by Čočo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ne trebaju nam pojacanja, zadovoljan sam kako izgleda ekipom-rekao je Sferopulos pre jedno 2 nedelje

Ovom recenicom on je potpisao sebi otkaz u slucaju losih rezultata

I da budem iskren uopste mi nije zao sto ce dobiti otkaz. Pa nismo svi ovce pa da ne vidimo kako je domaci skart i dalje u klubu i kako neki stranci biraju utakmice

 

  • Like 17
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Markoss said:

 

Jago je dosao i rekao - bio sam MVP ABA lige, a imam platu kao da sam Lazarevic ili Ilic. Imam i izlaz iz ugovora za 200k. U klubu rekli - ok, razmislicemo, ali trebas nam. Pojavio se Uniks, Jago prvo hteo da ide, pa se predomislio, Uniks se povukao.

 

Jago ponovo dosao i rekao - bio sam MVP ABA lige, mislim da zasluzujem vecu platu. U klubu odlucili da mu ponude novi ugovor, jer su racunali da ce Teodosic da propusti dobar deo sezone, a i trener je na kraju krajeva rekao da hoce da Jago ostane.

 

To je sasvim normalna procedura, kad vec pricamo "biznis i zasluge", da neko ko se dokaze i ima egzaktne rezultate iza sebe (covek bio MVP najvaznijeg takmicenja), ima pravo da dodje i kaze - mislim da zasluzujem vise od ovog sto imam.

 

I ne znam kako nam to ne gori na poziciji PG, kad CMM deluje trenutno kao Nikola Radicevic. 

Pa ne gori kada imamo dva igraca na toj poziciji, Jago je nominalno 3. plej.

Mogao je Jago da kaze sta hoce, ima vazeci Ugovor koji stiti klub, isplacivan je na vreme. 

Isto kao i Petrusev na primer, ko ga pita ako mu se ide, klub je taj koji odlucuje.

Nekad ti visegodinji ugovori treba da stite i klubove, a ne samo igrace.

Pogotovo je nejasno sto smo toliko pojacavali ako su vec Rusi odustali.

Edited by Cavani
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

 

Jasno je da postoji sistemski problem u klubu, ali to ne znaci da treba da gledamo brod koji tone da bi Sfero "pojeo govna koja je iskakio". Svaka promena trenera u prethodne tri sezone je donela nesto, i koliko god to bilo neozbiljno, delovalo je kao dobar potez iz ove perspektive. 

 

Na kraju krajeva, nisam siguran ni da ce da bude oteran sad, a opet ako dobije Baskoniju, moze da promeni stvari u svoju korist. 

Neće da bude oteran jer nemamo koga da dovedemo. Verovatno jedini Itrudis bi bio rešenje ali postoji mogućnost da on čovek nije zainteresovan da dodje kod nas.

Ne bih se ja kladio da Alimpijeviću ovih dana neće biti usijan telefon od poziva

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nebitan poraz. Meni je ok ako uđemo sa četvrtog mesta u PO Aba lige i tad se uozbiljimo, ako u EL napravimo rezultat. Bravo za Split. Sfero mora da napravi svoju selekciju u okviru ove tečine selekcije.

Svakako ali kada gledas kako igramo od pocetka sezone i ono sto smo pobedili...Jasna ti je valjda frustracija ovde...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nebitan poraz. Meni je ok ako uđemo sa četvrtog mesta u PO Aba lige i tad se uozbiljimo, ako u EL napravimo rezultat. Bravo za Split. Sfero mora da napravi svoju selekciju u okviru ove tečine selekcije.

 

Apsolutno. Napisah pre par dana, da ima jednacinu sa dbe nepoznate. Ako skartira Tecinu osnovu, ode svlacionica. Ako nastavi ovako, odose rezultati. Pa nek Teca vidi sta mi je bitnije, osnova ili 4500 ljudi na EL revijalnim tekmama vec za mesec dana.

 

Baskonija mora da se dobije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

Jasno je da postoji sistemski problem u klubu, ali to ne znaci da treba da gledamo brod koji tone da bi Sfero "pojeo govna koja je iskakio". Svaka promena trenera u prethodne tri sezone je donela nesto, i koliko god to bilo neozbiljno, delovalo je kao dobar potez iz ove perspektive. 

 

Na kraju krajeva, nisam siguran ni da ce da bude oteran sad, a opet ako dobije Baskoniju, moze da promeni stvari u svoju korist. 

 

Kad bi Sferopulos bio trener u bilo kom drugom klubu, moglo bi se pričati o eventualnom otkazu. Mada i u tom slučaju smatram da je neozbiljno dati otkaz treneru posle par utakmica sezone, jer eto nije sve počelo idealno.

 

Međutim, u KKCZ je specifična uloga trenera i zbog toga ne treba da važe isti aršini. Bold: kratkoročno je to delovalo kao dobar potez jer je osvojena ABA i(li) su vezane EL pobede, ali na duge staze je zapravo samo doprinelo održavanju ovakvog poslovanja kluba. Samo se treneri menjaju, sve ostalo je isto...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Admiral said:

Hemija nam je 0.

Teo siri ruke Kodiju jer mu nije dao, Kalina Yagu, Nedovic nezadovoljan odlazi u svlacionicu 5 sek pre kraja ni sa kim se njje pozdravio…

 

Janis je mnooogo doprineo time sto ih rotira kako ih rotira, svi su van ritma i niko nema definisanu ulogu i sta treba da radi.

 

Ovo je ona situacija gde ni pobeda u sredu ne resava problem.

Pa onda su pored teče i Sfera, zakazali i "držači svlačionice"

Preglomazan roster i sumanuto rotiranje, ali sve i da ih je menjao na minut, morali bi dobiti faking Split...tako da je ovo sto je kolega primetio ključ svega. I to posle bitne pobede u Parizu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Kad bi Sferopulos bio trener u bilo kom drugom klubu, moglo bi se pričati o eventualnom otkazu. Mada i u tom slučaju smatram da je neozbiljno dati otkaz treneru posle par utakmica sezone, jer eto nije sve počelo idealno.

 

Međutim, u KKCZ je specifična uloga trenera i zbog toga ne treba da važe isti aršini. Bold: kratkoročno je to delovalo kao dobar potez jer je osvojena ABA i(li) su vezane EL pobede, ali na duge staze je zapravo samo doprinelo održavanju ovakvog poslovanja kluba. Samo se treneri menjaju, sve ostalo je isto...

I da dopunim.

Jedan otkaz treneru te u danasnje vreme kosta milion+.

Najpre za njegov ugovor, a zatim i za otpustanje i doselekciju koju svaki trener ocekuje, samo izgleda da o parama vise niko i ne razmislja

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nlavrnja said:

 

Pa sto ste mu onda podebljali platu, to nema nikakve logike ako je posao vec propao?

 

Pa brate zato što je ta priča šuplja na sto načina. Ne postoji nikakva logika u poslovanju KKCZ i treba da se prestane sa sipanjem novca. Ovo može da se postiže i sa budžetom Cedevite.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Issey said:

 

Najveći problem je rešen, Čović. Šta sad sprečava Drčelića da se reši pomenutih, ili ih baci na tribine? I trenera takođe? Sem ako i on hoće da pere pare preko njih... 

 

ti stvarno misliš da je on ispustio uzde i pustio nekog drugog sa 100% određenim rukama da vodi klub?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...