Jump to content

Recommended Posts

Odprilike mu je tako i rekao, sudeci po gestikulaciji, sedeo sam iza klupe…

 

i kao sgo rekoh, on nije ni na 50%… samo cemo da vidimo npr protiv Pariza za pocetak kako ce da izgleda…

 

ife odlican, prepametan igrac, kao i Dejvis… Nilikina ima problem organizacije i to je jako vidljivo, al odbranu razvaljuje… kao u ostalom i cela ekipa

 

Bosnjakovic odlicnu energiju ima, telo za seniorssku kosarku a cini mi se i da muda nisu problem…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, realno *w said:

Ne vredi ovo previše analizirati, em smo puno jači, em nam se otvorilo sve i onda je posle bilo lako.

 

Kako god, neki obrisi se naziru, na primer jasno je da će ova ekipa bukvalno duplo više trčati od prošlogodišnje, da će lakše i bolje preuzimati, svega tu ima u najavi.

 

Sviđaju mi se ideje sa dva visoka.

 

I da, čudno mi je sve oko Karlika. On bukvalno kako udje, tako radi samo dobre stvari. A opet igrao jako malo. Možda sam previše optimističan, ali kao da je Žoc rekao u fazonu - ok, ti si uigran sam po sebi, tebe ne moram puno da cimam. Danas za 7 minuta 7 poena i 3 asistencija.

 

Screenshot-2024-09-13-222026.png

 


Sve korektno osim što sam stekao utisak da nam se nije ništa otvorilo nego smo sve zaslužili. Rijedak osjećaj i stoga dragocjen.

Edited by Son_of_a_gun
Link to comment
Share on other sites

I  da napisem jos, da je ova ekipa istrcala vise kontri za ove tri utakmice nego li proslogodisnja za celu sezonu…

 

samo Pokusevski ima lroblem sa tim, al valjda mu ono kucanje malo pomogne

10 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Nadam se da ce Majk poceti rad sa ekipom pre starta EL. Jel ima tu nekih prognoza?

 Kazu da mozda zaigra u Atini… th bude spreman…

 

inace moj utisak o njemu, cisto kad sam ga danas video izbliza… tesko on moze igrati cetvorku protiv ozbiljnijih cetvorki u EL… nekako mi tu fali ramena i kila, moj utisak barem

Edited by ScepanScekicSto
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, realno *w said:

Sviđaju mi se ideje sa dva visoka.

 

40 minutes ago, Magia said:

S obzirom da nisam gledao, ja uopste ne mogu da zamislim da Tajrik i Dejvis mogu da igraju zajedno i da to u napadu lici na nesto, previse je to zapusen napad i los spejsing, ali uputite me gde gresim 🙂

 

2 hours ago, ScepanScekicSto said:

Zeljoo Dejvisa gura na 4, upotno su danas u 2/4 isle lopte na njega…

 

Ne mogu da se samoquote-ujem jer je nasa stara tema zakljucana ali sam ovo video kao mogucnost i Zoc je sada to i prakticno pokazao:

 

Citiracu se ovako, sa nase teme, u prici kad smo poredili cetvorke (visoke igrace vecitih rivala):

Quote

Dakle Dejvis i Dzons. U smislu da mogu cak i u isto vreme biti na terenu, pa sad da li ce Dejvis biti taj koji malo siri igru zbog boljeg suta spolja (a cuva ga recimo Plavsic/Bolomboj ili jos gore Luka) ili ce Dzons biti taj pa fizikalijama unositi DeDa-u/Mitrovica... manje je bitno. 

 

Nisam vas gledao veceras, samo vidim da pominjete pa sam se setio da sam pisao o tome 🙂 

 

Zna Zoc sta radi 😄 zato me ne bi cudilo da dovedete mozda i jos jednog kombo igraca a ne nuzno 4. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo je baš dobrih momenata juče, može tu svašta nešto da se kombinuje. Nemoguće je sada prognozirati rezultate, ali jedino što im ne bih oprostio jeste nedostatak energije i agresivnosti. Imamo sasvim dovoljno mladosti i fizike da grizemo u svakom meču, nebitno je li to ABA ili EL.

Edited by Shonewizard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Son_of_a_gun said:


Sve korektno osim što sam stekao utisak da nam se nije ništa otvorilo nego smo sve zaslužili. Rijedak osjećaj i stoga dragocjen.

 

Ovo sam rekao u smislu da smo otvorili tekmu sa 4-4 trojkama, odmah ih poljuljali, raširili, onda lakpe ide.

 

Ali da, malo je to bilo nekih ludih šuteva koji su ušli, dobrim delom dobre kretnje i akcije.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Magia said:

S obzirom da nisam gledao, ja uopste ne mogu da zamislim da Tajrik i Dejvis mogu da igraju zajedno i da to u napadu lici na nesto, previse je to zapusen napad i los spejsing, ali uputite me gde gresim 🙂

 

Pa čak je i vrlo jednostavno. U postavi još 3 dobra šutera, ako četvorka uzme Dejvisa, ide napad leđima. Trojica spolja, a Džons čeka na ivici reketa sa suprotne strane, da kažeš iza leđa čuvara Dejvisa. 

Mislim da je Dejvis 2, od svoje 3 asistencije, bacio iz tog položaja. Jednom za otvorenu trojku, drugi put za zicer Džonsa. 

 

Ako slabiji visoki igrač protivnika uzme Džonsa, onda se igra drugačije naravno, ne da on sam kreira, nego da se omogući da iz kretnje primi loptu jako blizu koša, što opet on može solidno da rešava protiv četvorki.

 

Sve u svemu, zanimljiva kombinacija. Naročito što nam je i skok u toj postavci jako kvalitetan.

 

Zato sam i rekao da bi nam puno značilo da se Balša skoncentriše i pokrpi 8-10 minuta na petici.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

Ovo sam rekao u smislu da smo otvorili tekmu sa 4-4 trojkama, odmah ih poljuljali, raširili, onda lakpe ide.

 

Ali da, malo je to bilo nekih ludih šuteva koji su ušli, dobrim delom dobre kretnje i akcije.

Bice hrpa utakmica gde stvoris dobre pozicije ali jednostavno ne ulazi. Takve tekme okrece odbrana i to ove sezone moramo imati (jedan od najvecih failova proslogodisnje ekipe)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ScepanScekicSto said:

 

 

inace moj utisak o njemu, cisto kad sam ga danas video izbliza… tesko on moze igrati cetvorku protiv ozbiljnijih cetvorki u EL… nekako mi tu fali ramena i kila, moj utisak barem

Majk je fizicki solidno nabijen, msm da se on u tom kontekstu bas potcenjuje.

 

 

Takodje bas je mali broj ekipa sa post up igracima na 4, dok videcemo kakav ce biti na skoku.

 

Po meni on je sledeći koji ce iz ek odigrati jaku rolu u el...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da ne bude da samo hvalim...

 

Jasno je da od direktne organizacije Nilikine nema previše leba. On može da baci sasvim dobru asistenciju iz nekih napada na nepostavljenu odbranu, ali direktna organizacija u pozicionom napadu, baš podseća na Ogija ili Aleksu u lošim izdanjima. Juče 2 puta vrtenje nekog bezidejnog pika, onda uvaljivanje koske Dvejnu.

 

Dvejn zapravo jeste odličan par sa Frenkom i može da u kratkom periodu iskreira i za sebe, pa i za druge, ali ne da, kao juče, primi loptu na 5 sekundi do kraja napada, nego na 10+.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Tscno se juce videlo to sto pises, napad stane i dobijamo copy/paste prosle sezone i mucenja… 

 

ali mislim da Frenk inicijalno nije ni doveden da kreira za to su tu Carlik, Ife i Duejn, cak je i Sterling deluje dobro sa loptom.

 

Frenkisa je doveden da onim rucerdama i telom ugusi protivnicke igrace i mislim ds ce mu to biti neka prevashodna uloga… mada je juce i pogodio 2 ili 3 trojke..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sterling po meni nije dobar kreator u tom plejmejkerskom smislu, da se svi razmaknu i on traži pik i kreira.

 

On je imao zavidan broj asistencija i prošle godine, ali to najbolje izgleda kada ima neku izlazniu kretnju, odbrambeni već nije u idealnom položaju i onda iz napada na koš, ili pretnje šutem, baca neku dobru loptu kada se aktivira strana pomoći.

 

Što je po meni ok, čak i poželjno kad već imamo Karlika i Ifea.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Da ne bude da samo hvalim...

 

Jasno je da od direktne organizacije Nilikine nema previše leba. On može da baci sasvim dobru asistenciju iz nekih napada na nepostavljenu odbranu, ali direktna organizacija u pozicionom napadu, baš podseća na Ogija ili Aleksu u lošim izdanjima. Juče 2 puta vrtenje nekog bezidejnog pika, onda uvaljivanje koske Dvejnu.

 

Dvejn zapravo jeste odličan par sa Frenkom i može da u kratkom periodu iskreira i za sebe, pa i za druge, ali ne da, kao juče, primi loptu na 5 sekundi do kraja napada, nego na 10+.

 

 

Velikim delom si u pravu, ali mora se uzeti u obzir da je Nilikina drugaciji tip igraca od Lundberga i Karlka, jer je vrlo los u inprovizaciji u napadu. Ko ga je pratio u reprezentaciji zna da svaku akciju u napadu organizuje upravo onako kako trener zahteva od njega i deluje kao produzena ruka trenera na terenu. 
 

Ekipa se je skupila pre 4 nedelje, realno je da se akcije tek uigravaju i ne zavisi sve od niega jer ako samo jedan igrac ne ispostuje svoju kretnju on je primoran na licnu kreaciju a slozili smo se da u tome nije dobar. Takodje, znamo koliko akcija ima kod Zeljka i koliko varijacija ima svaki napad, kako se ekipa bude uigravala tako ce i Nilikina bolje delovati u organizaciji i mislim da ce biti jedan od X faktora kada se ekipa uigra. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...