Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

Posted (edited)
4 minutes ago, Barkley#34 said:

Mislim da je dobar deo njih već ostvario nacionalnu penziju jer su osvajali medalje na EP i SP.

Jesu, ali zlato na OI nosi tri prosečne mesečne zarade, ostalo manje.

3 minutes ago, neko me sabotira said:

Otvorio se Aca momački 😁
 

Edit: @Don Juan toliko je godišnja penzija I guess (?)

Mesečna.

Edited by Don Juan
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

Auh 😮 

 

Francuzi daju 80k za zlato, 40k za srebro i 20k za bronzu. Sirotilja.

 

Vi tamo već imate 11 zlata a nije ni pola igara prošlo, mogli biste malo da olabavite s obzirom da vam je javni dug otišao u crveno koliko čujem. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Smrtokapa said:

 

Vi tamo već imate 11 zlata a nije ni pola igara prošlo, mogli biste malo da olabavite s obzirom da vam je javni dug otišao u crveno koliko čujem. :classic_biggrin:

Mislim da je u crvenom negdje od kraja devedesetih, sad već mora da se izmisli neka nova boja za gore od crvenog 😂

 

Stvarno Francuzi kidaju na ovim igrama, projekcija uzimajući u obzir statistički boost koji imaju zemlje domaćini je bila 40 medalja, oni su već na 37 i nije nemoguće da će već do kraja dana stići na 40, jer imaju ekipni džudo koji će vjerovatno osvojiti i mušku štafetu u plivanju gdje u finale idu sa najboljim rezultatom u kvalifikacijama. 

Doduše u tih 37 medalja imaju 6 u mačevanju i 4 u BMX-u 🙄

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kankkunen said:

Milica Žabić, džudo hit iz Pariza: Danas me niko ne bi pobedio, razbila bih i Silvu.

„Da je i ovaj Silva došao danas i njega bih prebila“, bila je nasmejana crvenokosa devojka, aludirajući na gorostasnog Rafaela Silvu.

https://meridiansport.rs/ostali-sportovi/milica-zabic-oi-2024-dzudo/

 

 

Ako postoji moralni pobjednik Milica Žabić je to

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Ali koliko smo mi bogata zemlja kada dajemo 200k za medalju

 

Postkomunjarske satrapije tako signaliziraju svojim gradjanima svoju moc i salju poruku blagostanja. Pokazivanje misica tudjim parama (tj parama otetih od poreskih obveznika) Mislim da sam u top 5 zemalja po visini nagrada za medalje video dve Balticke zemlje, treca je u top 10, a i Ukrajina je tu  negde u vrhu cini mi se, a drustvo nam prave centralnoazijske diktatorijalne komunjarstine uz po koju naftasku velesilu sa Arapskog poluostrva.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Don Dusko said:

Ali koliko smo mi bogata zemlja kada dajemo 200k za medalju

 

A koliko će medalja biti na kraju? Možda na idućim igrama ponudi i milionče za zlato, i na kraju mu ostane u džepu. Sport nam je u slobodnom padu, to se vidi na ovim igrama najbolje. Već vidim kako se na idućim zadovoljavamo plasmanom u 32 u izuzetno jakoj konkurenciji, a na balkonu dočekujemo moralne pobjednike.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, RatzenStadt said:

 

Postkomunjarske satrapije tako signaliziraju svojim gradjanima svoju moc i salju poruku blagostanja. Pokazivanje misica tudjim parama (tj parama otetih od poreskih obveznika) Mislim da sam u top 5 zemalja po visini nagrada za medalje video dve Balticke zemlje, treca je u top 10, a i Ukrajina je tu  negde u vrhu cini mi se, a drustvo nam prave centralnoazijske diktatorijalne komunjarstine uz po koju naftasku velesilu sa Arapskog poluostrva.

Teško da baltičke zemlje možeš da nazoveš postkomunjarskim satrapijama.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kankkunen said:

Računam jašta, al teško da sve budu zlatne.


Pa ako je 200k za zlato, pretpostavljam da je srebro barem 70 a i to nije malo kad uzmeš u obzir da ima 15 igrača/ica plus stručni štab 

 

@Don Juan osvaja li i stručni štab nešto ili i oni puni iznos i penziju imaju?

 

@Don Dusko

Tebe sam Duško greškom quoteao

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, neko me sabotira said:


Pa ako je 200k za zlato, pretpostavljam da je srebro barem 70 a i to nije malo kad uzmeš u obzir da ima 15 igrača/ica plus stručni štab 

 

@Don Juan osvaja li i stručni štab nešto ili i oni puni iznos i penziju imaju?

 

@Don Dusko

Tebe sam Duško greškom quoteao

Nemoj me držati za reč, ali mislim da i trener dobija isto kao i spoetista.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

 

Postkomunjarske satrapije tako signaliziraju svojim gradjanima svoju moc i salju poruku blagostanja. Pokazivanje misica tudjim parama (tj parama otetih od poreskih obveznika) Mislim da sam u top 5 zemalja po visini nagrada za medalje video dve Balticke zemlje, treca je u top 10, a i Ukrajina je tu  negde u vrhu cini mi se, a drustvo nam prave centralnoazijske diktatorijalne komunjarstine uz po koju naftasku velesilu sa Arapskog poluostrva.

 

Stvarno je red da se i vrhunski sportisti naplate. Pogotovo jer to onda funkcioniše kao odličan stimulans da se neki klinci bave tim sportom jer znaju da ako prave vrhunske rezultate da mogu da se obezbede.
 

Samo ako im je već bitno koliko medalja uzimamo, ja bih to raspodelio malo drugačije. Individualni sportisti 300k, ekipni po 100k. Pa neka forsiraju sportove sa manjom konkurencijom.

 

Sport me je toliko uveselio u mom životu da nemam nikakav problem da novac od poreza ide ovim odličnim ljudima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Davanje 200k i drugoj sestri Arunovic u ovom slucaju je vec bahacenje, ali nista novo za nasu drzavu. Gde ima tu i presipa. Za naionalne penzije sam znao kolike su i to mi nije nista novo, samo se uvek zapitam da li je to nesto sto je uobicajeno po svetu ili smo i po tome ekonomski tigar.

Sto se tice Milice Zabic, ona treba da bude na balkonu u ''honorable mentions'' kategoriji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Beonegro said:

Auh 😮 

 

Francuzi daju 80k za zlato, 40k za srebro i 20k za bronzu. Sirotilja.

Zato što će da osvoje dosta medalja. Lako je vučiću da obećava velike cifre kada zna da neće biti ni 5 medalja 🙂

 

Sećam se 1990. Emirati se prvi put kvalifikovali za SP u fudbalu. Njihov tadašnji vladar im obećao zlata koliko su teški ako osvoje SP 🙂 , kaže moj ćale "evo i ja ću im dati isto toliko" 🙂

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

Zato što će da osvoje dosta medalja. Lako je vučiću da obećava velike cifre kada zna da neće biti ni 5 medalja 🙂

 

Ali to ga ne sprecava da govori kako ocekuje 10. :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...