Jump to content

Borilački sportovi (Boks, Tekvondo, Džudo, Rvanje)


Recommended Posts

1 hour ago, Smrtokapa said:

Logično, aj vi bacite 130 kila.

Moja dva drugara su "džudiste" u penziji i jednom su sparingovali pre fudbala. Razlika u kilaži je nekih 40-50 kila plus 20+ u visini. Jednom je ovaj niži i slabiji bez problema bacio ovog drugog, očima nisam verovao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Onako laički ove teže su uglavnom ispadale i to na kartone (šido). Umore se posle nekog vremena i budu jako neaktivne. Sa druge strane ova Izraelka je tehnički odlično odradila svoje i vidi se tu velika veština pored snage.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

Inače nomen non est omen, kada sam video ime Milica Žabić očekivao sam nešto malo slatko žabasto što skakuće, a ono gospođa da te ispresavija ko tetrapak.

 

Plus se pola foruma uopšte nebi ni bunilo da bude ispresavijano ko tetrapak.  Počevši sa nekim moderatorima, da ih ne imenujem sad, pa nadalje.

 

Thirsty mode off

 

Ja kad sam vidio kako izgleda, rekoh pa dal je normalna što se bori u ovoj kategoriji. Činila mi se onako malo busty, ako smem da upotrebim tu vrstu stručne terminologoje (da, znam da sam napisao thirty mode off, jbg). Ali sam bio siguran da bi mogla da spušta lagano ispod 78. Kad je rekao komentator 97 kila, šokirao sam se.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Knipex said:

Kakve su joj šanse, odnosno koji je ranking ove dve?

Dicko je već viđena za finale, ne bi bilo dobro da joj ona zapadne.

Ni ova Brazilka nije naivna, ali bolje ona nego Francuskinja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je sa zvanične stranice:

 

Dicko:

Quote

Two-time Olympic medallist at Tokyo 2020 (gold in the mixed team, bronze in the +78kg category).

Became world champion in 2022 in Tashkent, has two silvers and a bronze in the mixed team event.

Four-time European champion (2018, 2020, 2022, 2023) and European junior champion (2017).

Seven-time Grand Slam gold medallist including three in 2024 (Paris, Baku, Astana).

Topped the IJF World Ranking in 2023 and 2024 at +78kg.

 

Souza:

Quote

First-time Olympian.

Three-time world championships medallist - silver (2022), bronze (2021, 2023). Competed at six World Championships since 2018 +78kg.

Collected 10 Pan American continental medals, five-time Pan American Champion.

Collected 24 World Cup medals (2017-2024), 17 in the World Judo Tour. Four victories.

Gold at the 2023 Grand Slam Baku +78kg and 2024 Grand Prix Upper Austria Linz +78kg.

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Plus se pola foruma uopšte nebi ni bunilo da bude ispresavijano ko tetrapak.  Počevši sa nekim moderatorima, da ih ne imenujem sad, pa nadalje.

 

Thirsty mode off

 

Ja kad sam vidio kako izgleda, rekoh pa dal je normalna što se bori u ovoj kategoriji. Činila mi se onako malo busty, ako smem da upotrebim tu vrstu stručne terminologoje (da, znam da sam napisao thirty mode off, jbg). Ali sam bio siguran da bi mogla da spušta lagano ispod 78. Kad je rekao komentator 97 kila, šokirao sam se.


Death by Snu Snu 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

Ja verujem u Milicu, vidi se do sada da su njeni misici krtina, a od ovih ostalih su slanina.

Misici ne mogu biti slanina, samo krtina. 

 

Tehnicki pravilnije reci - kod Milice uglavnom krtina, tek malo prosarano slaninom, a kod drugih sapunjara 🙂 

 

 

Nego, usra nam Mek sanse za bronzu? 😕 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...