Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

25 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Na to mirise ako sam dobro skapirao i ako se uzme u obzir trenutni rezultat.
Ostalo ce se odrediti zrebom. Narocito da li cemo mi na pobednika USA-BRA ili CAN-FRA.

Naravno, ako preskocimo Giddeya i druzinu.


Mislim da nisi u pravu.

 

Nemacka i USA su I sesir i oni ne mogu u 1/2 finalu.

znaci zreba se da li cemo mi/aust protiv USA ili Nemacka/Grcka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jbg ispade da taj zDreb nije poludirigovan nego devetdesetina dirigovan

svi pricali dobro je sto smo sa USA u grupi, mozemo ih posle izbeci do finala...realno da smo bili na mestu Nemacke isto ovako bismo zavrsili prvi u grupi i izbegli USA do finala

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Ne da mislis, nego si naravno u pravu jer je Nemacka u sesiru jedan.


to to, imaju bolju kos razliku od Kanade.
Vise mi se svidja sistem iz Rija 2x6 ekipa. 
Ovako, em su ga zakomplikovali, em ako se potrefi ujednacena grupa kao sto je grupa A  odmah su ostale dve u velikoj prednosti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, McLeod said:

Testament tome koliko je Evroliga propala je kada je on jedan od najboljih centara u njoj. Panj najobicniji.

 

Stavi ti tog Lesora u Nemačku ili Srbiju, imao bi laganih 10-12 poena po meču.  Ovako ograničena minutaža zbog Vembija + plejevi Nilinika i Albisi, ne znam baš ko bi se tu snašao.

 

Ili npr da igra recimo taj Vagner ili Tajs u Bajernu, pa da igraju protiv Panatinaikosa, kako bi to izgledalo. Ja bih rekao zlostavljanje.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

 

Stavi ti tog Lesora u Nemačku ili Srbiju, imao bi laganih 10-12 poena po meču.  Ovako ograničena minutaža zbog Vembija + plejevi Nilinika i Albisi, ne znam baš ko bi se tu snašao.

 

Ne pricam samo o napadu, vec i odbrani, postavljanju, citanju igre, bukva.

 

Imao bi Plavsic 10-12 ppg lagano kad bi igrao 25+ minuta, nije to neki argument.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shonewizard said:

Definitivno idemo na Australiju?


ako pobedimo Sudan 😬

 

iz razloga sto imamo najbolju kos razliku od ekipa sa skorom 2:1, bicemo II sesir. 
sa nama ce u sesir Kanada , a ona je u grupi bila sa Australijom sto implicira da idemo ja Kengure. 
 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

 

Ne pricam samo o napadu, vec i odbrani, postavljanju, citanju igre, bukva.

 

Imao bi Plavsic 10-12 ppg lagano kad bi igrao 25+ minuta, nije to neki argument.

 

Netačno i jedno i drugo. Posebno ovo za Plavšića. Baš treba da porobe bekovi i naprave toliko zicera, jer 1 na 1 ne postoji.

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Shonewizard said:

Definitivno idemo na Australiju?

Koliko sam razumeo, ako pobedimo SS onda smo najbolji drugi. Tzo bi znacilo da je 1 sesir USA i Nemacka, 2 sesir: Kanada i Srbija 3 sesir: Australija i Francuska i 4 sesir: Brazil i Grcka. Koliko sam razumeo u tom slucaju ne mozemo na USA do finala, a protivnik u 1/4 ili Australija ili Francuska, polufinale onda vrv Nemacka.

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi lepo da mozemo na Brazil/Francusku/Grcku, ali jbg, ne mozemo bas da biramo. Australija je sigurno najjaca reprezentacija od ovih slabijih, ali trebalo bi da smo favoriti. Pogotovo je vazno da obratimo paznju kako su udavili Milsa u poslednje dve utakmice.

3 minutes ago, realno *w said:

 

Netačno i jedno i drugo. 

 

Gledao sam ga dovoljno puta da tvrdim tako nesto, jos od Zvezde. On je bukvalno napredovao samo u iskustvu od tog perioda, smanjio je broj gluposti i snazniji je, to je bukvalno sve. Sad igra u najjacoj ekipi, i u Partizanu se dosta toga svodilo na njega, stoga i tvoje misljenje.

 

Uostalom, videcemo Plavsica u Evroligi ove sezone, treba mu 15 kila misica u telu, u mozgu svakako ima vise od ovoga.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Gledao sam ga dovoljno puta da tvrdim tako nesto, jos od Zvezde. On je bukvalno napredovao samo u iskustvu od tog perioda, smanjio je broj gluposti i snazniji je, to je bukvalno sve. Sad igra u najjacoj ekipi, i u Partizanu se dosta toga svodilo na njega, stoga i tvoje misljenje.

 

Uostalom, videcemo Plavsica u Evroligi ove sezone, treba mu 15 kila misica u telu, u mozgu svakako ima vise od ovoga.

 

Da, slažem se da ćemo videti. Dve planete različite.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Admiral said:


ako pobedimo Sudan 😬

 

iz razloga sto imamo najbolju kos razliku od ekipa sa skorom 2:1, bicemo II sesir. 
sa nama ce u sesir Kanada , a ona je u grupi bila sa Australijom sto implicira da idemo ja Kengure. 
 

 

Nisam najbolje shvatio zreb, tj ja sam shvatio da jedino ako smo najbolji drugi ne mozemo u kostur sa Amerima, tako da nisam siguran da ne mogu i Australija i Kanada da odigraju u 1/4. Mada kada malo bolje razmislim ima vise logike ovo sto si ti napisao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, djurava said:

Meni licno je bolje Australija nego Francuska. Domaci teren, ima ce Francuyi ozbiljnu gurku u 1/4

 

Mogu oni kakvu hoces gurku da imaju, sa tom gurkom smo bolji 20-ak poena od njih.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Nisam najbolje shvatio zreb, tj ja sam shvatio da jedino ako smo najbolji drugi ne mozemo u kostur sa Amerima, tako da nisam siguran da ne mogu i Australija i Kanada da odigraju u 1/4. Mada kada malo bolje razmislim ima vise logike ovo sto si ti napisao.


Ne ne. 
I sesir ide na 4ti , a 2 i 3 igraju. 
ekipe koje su bile u grupi ne mogu medjusobno. 
 

Znaci ako dobijemo SS sa vise od 3 razlike 

 

Parovi su

Usa - brazil

mi - aust

kanada-fra

nemacka-grcka. 
 

u polufinalu ne mogu nemci i ameri. 
zreba se da da li mi ili autralija idemo ili na amere ili na nemce. 

 

Link to comment
Share on other sites

Stvar je jasna, poraz od Južnog Sudana:

 

- navlači luzerski mentalitet u ekipu,

- donosi težeg protivnika u četvrtfinalu,

- namešta Amere u finale, a tu ćemo ih teže pobediti nego u polufinalu. :wink2:

Edited by Smrtokapa
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Dođoh da vidim kapira li neko žreb lol

 

Ono što piše na competition system delu niko ovde nije spomenuo

 

Timovi koji su prošli se rangiraju na tabeli od 1 do 8. To u teoriji znači da smo mogli da budemo ispred prvog iz grupe A, da je Španija dobila Kanadu, iako smo bili drugi. 

 

Zatim se timovi raspoređuju u 4 šešira. Prvi i drugi na tabeli su prvi šešir itd.

 

Prvi šešir ide na četvrti a drugi na treći. Mi i Kanadjani smo drugi, ako dobijemo sutra. 

 

Aus i Fran treći. 

 

Znači možemo i protiv jednih i protiv drugih. Kao sto možemo i na Ger i na USA posle toga, zavisi od žreba. 

 

Možda nisam u pravu, ali tako je objašnjeno 😄

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...