Jump to content

Košarka - Pariz 2024


Recommended Posts

2 hours ago, fancy said:

Grci bi ih imali da su se samo dosetili da primene cheat code u kome pre utakmice ili bar na poluvremenu - Spanulis i Kalates menjaju uloge.

 

Pa da obojica su celavi. Mozda bi i proslo. Samo bi se svi pitali otkud Kalatesu sut.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiva utakmica za gledanje, ali da se ne lazemo, i jedne i druge bi trebalo da bijemo 20+ bez ikakvih problema. Samo biti agresivan na lopti jer i jedni i drugi ce sutirati po 30 i kusur trojki bez obzira na poziciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja potcjenjivao ni jedne, ni druge. Nijesu slučajno Portorikanci izbacili Litvaniju, odlična šuterska ekipa koja igra solidnu, čvrstu defanzivu. Možda ih povreda vrlo bitnog igrača Alvarada izbaci iz zone komfora? Sudanci, s druge strane, osim fizikalija posjeduju i karakter, ne padaju bez obzira na fantastične procente protivnika. Po meni, i jedni i drugi su iznad očekivanja dobri. :thumbsup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zavisi koja su ocekivanja. Portorikanci su niski, Sudanci nedisciplinovani u odbrani i takticki tanki.

 

Uostalom, igrali smo relativno skoro i sa jednima i sa drugima, sastav im se neznatno promenio, ali i nas je - samo smo dodali najboljeg kosarkasa na svetu.

 

30 razlike je realno u oba meca, 20-ak bi trebalo da bude dovoljno za najbolje drugo mesto u grupama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I jedni i drugi su bolji nego lani, vidan je napredak. Ne kažem da su konkurentni za visoki plasman, ali svakako nijesu ni za potcjenjivanje. U jednoj utakmici mogu da izgube 30 razlike, ali mogu i da neprijatno iznenade na papiru jačeg suparnika. 

Link to comment
Share on other sites

Sanse da iznenade nas ili Amerikance su maltene nepostojece. Da pricamo recimo o Francuzima ili Grcima, mozda, ali i to tesko. Objektivno, ovo su dve najgore ekipe na turniru i tesko da je blizu.

Link to comment
Share on other sites

Carlik je fantastičan ubod Grobara, baš djeluje kao ozbiljno kvalitetan plej. :thumbsup: Dok ga Željko ne uzme pod svoje... :s_d:

 

Inače, Sudanci uvijek mogu da kažu da su igrali super neizvjesnu završnicu sa, po imenima, jednom od najboljih ekipa u istoriji košarke. Malo li je?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Ječmendo said:

Po meni obje su bolje od Japana, nažalost ne igra se razigravanje od 9 do 12 mjesta pa da provjerimo u praksi. 

 

Japan je bolji od Južnog Sudana, od 10 utakmica bi ih tukli jedno 7, a ako je Alvarado iole ozbiljnije povrijeđen Porto Riko je najgora ekipa na turniru, i to solidno daleko iza pretposlednjeg.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Zanimljiva utakmica za gledanje, ali da se ne lazemo, i jedne i druge bi trebalo da bijemo 20+ bez ikakvih problema. Samo biti agresivan na lopti jer i jedni i drugi ce sutirati po 30 i kusur trojki bez obzira na poziciju.

 

1 hour ago, Dracarys said:

U nikad lakšoj grupi smo.

 

Sada sam baš zabrinut.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Japan je bolji od Južnog Sudana, od 10 utakmica bi ih tukli jedno 7

 

Ja tvrdim obrnuto, čak bih se usudio reći da bi ovakvi Sudanci dobili 9 od 10 mečeva sa Japanom. Japanci imaju dva prosječna NBA igrača, jednog relativno pristojnog američkog centra i ostatak koji ne može da igra ozbiljnu košarku ni pod kakvim uslovima, a to je prevelik hendikep da bi bili konkurentni bilo gdje mimo Azije. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da podsetim kako je Ječmendo do sada uglavnom bio u pravu, retko kad greši u proceni 😄 

 

Japanci su fizički inferiorni čak i u odnosu na ovaj SSD. Pripaljuju dosta i jedni i drugi sa distance ali su Sudanci čvršći u duelima. 

Link to comment
Share on other sites

Japanci jesu fizicki inferiorni na beku, pod kosem nisu, plus Vatanabe i Hacimura su glava za glavu mnogo bolji od svakog Sudanca, plus su takticki neuporedivi.

 

Najveci njihov problem je sto im je bekovska linija fizicki nedorasla i to svi koriste, ali Sudan sa ovim stilom igre ne bi to radio.


Evo i sa Portorikom su se zlopatili, a Portoriko ima isto tako fizicki inferiornu bekovsku liniju, s tim sto su individualno slabiji igraci od Japanaca.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Smrtokapa said:

 

Bruks: Jel' ti se čini da je ovaj njihov ćelavi plej u drugom poluvremenu nekako... drukčiji?

Dort: Mislim da je promenio patike.

SGA: Nemam pojma braco, meni su svi belci isti.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DameTime said:

Samo da podsetim kako je Ječmendo do sada uglavnom bio u pravu, retko kad greši u proceni 😄

 

Hvala ti, Dame! :shake: Iako se ni sam ne bih složio. :s_d:

 

U principu u vrhunskom sportu važi da možeš da budeš tehničko-taktički i talentom bolji, ali ako si fizički značajno slabiji sve je uzalud. Takođe, kod timskih sportova važniji je floor u odnosu na ceiling, tj. ekipa je jaka koliko su jake njene najslabije karike, pa još u momentima kad ne ide sve po loju već kad je teško. Zato je Japan neozbiljan na ovom nivou. S druge strane, ekipa Sudana je nekako fluidna, svi igraju all around košarku i bez obzira na određene nedostatke u kvalitetu, izgledaju dobro na terenu. Baš me zanima kako će se njihova basket priča razvijati sljedećih godina i decenija. 

 

Zbog ovog što sam gore pomenuo mislim da je Srbija jača ekipa od šampionskih Nuggetsa. Tu je glavna karika, a ostatak u smislu floor-a i dubine je bolji. Ako igra bude bazirana oko Jokare kao sidra i ako saigrači budu uspjeli da isprate njegovu genijalnost medalja ne bi trebalo da izostane. A kojeg sjaja već zavisi i od okolnosti i sportske fortune. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...