Jump to content

Tenis - Pariz 2024


Recommended Posts

25 minutes ago, diego said:

udarce koja udara samo "mrtav" covek koji nema sta da izgubi (kao Djokovic protiv Federera u pomenutom finalu US Opena), ili igrac koji je tako "usao u udarac", i oseca da lomi protivnika, da igra kao na traci sa ubedjenjem da ne moze da pogresi i to savrseno projektuje na teren, mec i poen, kao Djokovic danas. Neverovatno.

 

 

Ovo:

 

 

Posle ovoga, Alkaraz vise nista nije mogao. Nije osvojio ni jedan poen. I poslednji Novakov poen je bio odlican, opet neodbranjiv, ali ovo iznad je bilo... pa kao to protiv Federera na Vimbldonu. Novak je usao u zonu - ruka slusa, noge drze, glava na mestu. Nema jace od toga.

 

Edited by Kooineeperk
  • Like 32
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Meni se čini da je ipak druga opcija bila u pitanju. Novak je bio uveren da može da ga dobije, jednostavno je prvi put posle duže vremena izašao na teren sa tim stavom. Znala sam da uzima zlato kada je odmah na početku meča Karlosu zapretio brejk loptama. Poslao je poruku kako nije došao da se zajebava ili igra mačke i miša, straight to the business. 

 

I koliko god se Karlito izvlačio na tim brejk loptama, na čemu svaka čast (najimpresivnije je na 0:40 kada vezuje tri fantastična servisa), sve vreme je delovalo da mu Nole probija oklop i krcka ga deo po deo... sve dok ga nije potpuno slomio. Na kraju ga jeste "udavio" na neki način, naterao da igra skroz napadački tenis i počeo je mnogo da greši.

 

Jednostavno nije bilo šanse da Nole ovo izgubi. Alkaraz je odigrao izuzetan meč i nije bilo dovoljno - stara dobra vremena...:)

 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novak je car, šta drugo reći?

 

Gledao sam do 3-3 i otišao na spavanje, bilo je kasno u Australiji a i mislio sam da neće moći Novak protiv ove grdosije. Probudih se u 5 ujutru, i umesto da se vratim na spavanje nisam mogao da izdržim i da ne proverim rezultat. Bio sam poprilično smiren pošto sam ionako očekivao pobedu Alkaraza. I onako bunovan, videh par naslova, zlatnu medalju pored Novakovog imena, i pobeda od 7-6 7-6. Morao sam da uradim double take i naravno, osmesi na licu i sreća. Posle sat vremena lupanja pluseva na forumu i gledajući highlights, odoh nazad na spavanje nekako :lol_2:

 

37 godina, povreda kolena, nijedna titula ove sezone, protiv 16 godina mlađeg protivnika koji je osvojio i Roland Garros i Wimbledon i usput razneo Novaka u finalu. 

 

Šta reći osim ... kapa dole majstore! 

Edited by Darko
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Da li bi Novak produžavao ovoliko karijeru (za godinu-dve, bar) da je ranije uzeo ovo zlato? Kad se pogleda unazad, sve je nekako došlo onda kad treba.

 

Nisam najbolje ispratio ovih dana pa me ispravite ali mislim da su ovo prve OI na kojima nije pravio cirkus od sebe u selu nego se fokusirao na cilj. Sad može da se slika sa celim svetom. :classic_biggrin:

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Velike utakmuce, veliki dueli se upamte i po komentatoru. Po tome da zaćuti kad treba da ćuti, po tome da kaze pravu stvar u presudnim trenucima, narocito finalnom. Šteta što Viško nije ovo prenosio, dodatno bi oplemenio celokupan dozivljaj.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Barkley#34 said:

Da li bi Novak produžavao ovoliko karijeru (za godinu-dve, bar) da je ranije uzeo ovo zlato? Kad se pogleda unazad, sve je nekako došlo onda kad treba.

 

Nisam najbolje ispratio ovih dana pa me ispravite ali mislim da su ovo prve OI na kojima nije pravio cirkus od sebe u selu nego se fokusirao na cilj. Sad može da se slika sa celim svetom. :classic_biggrin:

 

I ja mislim da su prve igre gde nije 24/7 bio u selu nego čini mi se boravio gde inače boravi kad igra RG. Pun fokus.

 

Sad eno ga đuska kolo sa Mikecom i ostatkom ekipe, ako, zaslužio je. 

 

I par crtica o meču. Bukvalno od prvog gema sam bio spokojniji oko ishoda na jebenoj šljaci nego što sam bio u finalu Wimba. On je dva puta izgubio od istog rivala na podlozi koja je Novakov forte a dva puta za redom pobedio rivala na podlozi koja je rivalov forte. Malo me bilo strah na pocetku kad je onih 4-5 BL tako lako propustio, posebno onu na drugi servis Karlitosa, gde je zicer zakucao u mrežu. Krenuo je da napada Karlitosov BH, ali je dobijao nazad lotpice na svoj BH koji je juče bio najblaže rečeno ispodprosečan. Ali zato FH, one dijagonale iz punog trka 😍

 

Novak često kroz karijeru, to svi znamo, nije uspevao da nađe fokus od početka do kraja meča, bilo je padova, svađa, pičkaranja, nerivranja. Ono juče je bio ful fokus od početka do kraja, koji ni par majmuna sa tribine (jebene Srbende) nisu narušili sem onog jednog dranja na publiku.

 

Ne znam da li neko deli mišljenje ali ono juče je bio apsolutno najbolji teniski meč sigurno u poslednjih godinu dana.

 

I apsolutno zasluženo zlato. Alkaraz je odigrao maltene savršen meč, nijanse jesu presudile ali ja sam bio spokojan kao nikad do sada.

 

I pohvale stižu sa svih strana

 

GUKHEeBXIAAFhYI?format=jpg&name=small

 

 

  • Like 16
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uspeo je! Jos jednom je pokazao da ne postoji nemoguce!

 

I siguran sam da je ovako sladje nego da je osvojio kad deca nisu mogla ovako da ga zagrle ❤️

 

novak-djokovic-hugs-his-daughter-after-w

Jedan od najvecih sportista u istoriji, cast je prisustvovati njegovim cudima.

  • Like 2
  • Love 4
Link to comment
Share on other sites

Quote
56 minutes ago, NMX said:

 

 

 

Novak često kroz karijeru, to svi znamo, nije uspevao da nađe fokus od početka do kraja meča, bilo je padova, svađa, pičkaranja, nerivranja. Ono juče je bio ful fokus od početka do kraja, koji ni par majmuna sa tribine (jebene Srbende) nisu narušili sem onog jednog dranja na publiku.

 

 

 

Naročito su Srbende bile te koje su ga u nekoliko situacija ometale pri prvom servisu.

Tokom celog meča je bila Davis Cup atmosfera, tako da ti je ova generalizacija glupa.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stiletto87 said:

Naročito su Srbende bile te koje su ga u nekoliko situacija ometale pri prvom servisu.

Tokom celog meča je bila Davis Cup atmosfera, tako da ti je ova generalizacija glupa.

 

Premotaj snimak. Čak i ubogi Mijaljević sa RTSa to vidi pa kaže ovo su naši navijači. 

 

Daleko bilo da su samo oni ali se par puta, pa još na prvi servis, itekako moglo čuti AJMO NOLE i slična sranja koja teniseru baš trebaju u tom trenutku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, NMX said:

 

Premotaj snimak. Čak i ubogi Mijaljević sa RTSa to vidi pa kaže ovo su naši navijači. 

 

Daleko bilo da su samo oni ali se par puta, pa još na prvi servis, itekako moglo čuti AJMO NOLE i slična sranja koja teniseru baš trebaju u tom trenutku

Dobro, bio je i taj slučaj, ali su ga sigurno mnogo više ometali španski navijači.

Bilo kako bilo, bitno da je bio jači od svih😀

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Tooo Rafaaa

 

spacer.png

Mogli smo i bez ove najsujetnije cestitke ovde.

Postenije je da nije cestitao nego tako sto je:
1. stavio sebe kako je i on to uradio

2. napisao “uspeo si ono sto si uvek zeleo” - a u kontekstu toga kako je Novak opterecen da sve osvoji pa preteruje - a mozes misliti, copavi Nadal nije, on tako usput osvaja

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Posle poslednjeg slema bila je rasprava na nekoliko strana zašto Rafa nije čestitao, sad kad jeste ni to vam ne valja. Mari je isto ranije poželeo Ðokoviću zlato zato što ga toliko želi. Svi to znaju, nema potrebe tražiti neke slrivene motive.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa gde kući baš sad kad mogu da uživaju i opušteno da navijaju za ostatak tima, ne bih ni ja mrdala :classic_biggrin: doduše ne znam postoje li tamo rezervacije po datumima takmičenja ili ima mesta za sve.

 

In other news, Novak nije jedini juče kompletirao zlatni karijerni slem. Njegova vršnjakinja Sara Erani uradila je to u dublu, osvojivši zlato s Jasminom Paolini.

 

Fun fact, Serena je jedina u istoriji kompletirala zlatni karijerni slem i u singlu i u dublu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam znao da će biti kompletno drugačiji meč nego na Vimbldonu. Tamo sam Novakove šanse sveo na mizerne procente,ovde sam očekivao opasan fajt i tesan meč. Nisam sa druge strane bio uveren da će pobediti,ali sam bio prilično siguran da će uzeti set..i očekivao sam tri seta da budem iskren.

Paradoksalno,u ovom trenutku Đokoviću je odgovarao više format na dva dobijena seta. On u tri seta ne može protiv zdravog i spremnog Alkaraza..to sam rekao prošle godine nakon W i to i dalje mislim.

Bezmalo 30.godina pratim tenis..ne sećam se da je u istoriji ove prelepe igre iko ovako koristio teren kao oružje:njegove dimenzije, dužinu,širinu..eksploatacija teniskog pravougaonika kao oruđa u igri je do sada neviđena..to je i juče demonstrirao. Naravno,bez onih suludih forhenda to ne bi bilo dovoljno juče,ali ovo treneri mogu komotno početi da pokazuju polaznicima u teniskim školama i akademijama.

 

31 minutes ago, alcesta said:

Posle poslednjeg slema bila je rasprava na nekoliko strana zašto Rafa nije čestitao, sad kad jeste ni to vam ne valja. Mari je isto ranije poželeo Ðokoviću zlato zato što ga toliko želi. Svi to znaju, nema potrebe tražiti neke slrivene motive.

Ne vredi.
Ja sam odustao..nema smisla ni pokušavati nešto objašnjavati..Priznanja stižu sa svih strana sveta. Inače bih se ponadao da će ljudi u Srbiji shvatiti da nas niko ne mrzi. Ni nas ni njega. Svako poštuje velike šampione.
Međutim,ovde se primila ta nacional-socijalistička mantra..koja nas je pretvorila u periferiju,a njih enormno obogatila do mere da su postali gospodarima naših života. Kao najžilaviji korov..kojeg ljudi ovde masovno zalivaju.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...