Jump to content

Predlozi, pitanja, dogovori


Recommended Posts

13 hours ago, stefan81888 said:

Ne znam na kom topiku da pitam pa ću ovde:

 

 

 

Kolege forumaši koji su u Francuskoj, koji bus je safe bet da mogu sutra da kupim kartu iz Pariza za Lil i nazad, da stignem na utakmicu? Da idem na Bercy stanicu? 

 

 

 

Otkazali mi voz zbog ovih napada na železnicu a tanak s vremenom sutra da se oslanjam samo na internet update-e. 

 

 

 

Edit: moderacijo, praštajte što ovo kopiram na više tema

 

@Beonegro

 

Nego, da ja pitam za prenose. Ovaj max na sbb je l' ok da se uzme? 

Ili bolje da se uzme redovno na njihovom sajtu?

 

A i tamo me zbunjuje da li treba da doplatim za taj sportski paket ili pripada osnovnom.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, uvrnuto said:

Nego, da ja pitam za prenose. Ovaj max na sbb je l' ok da se uzme? 

Ili bolje da se uzme redovno na njihovom sajtu?

 

Stvar lične preferencije, šta ti dođe jeftinije 🙂

 

Ako ne nameravaš da koristiš MAX na duže, pazi da ti SBB ne uvali neki dvogodišnji ugovor.

 

10 minutes ago, uvrnuto said:

A i tamo me zbunjuje da li treba da doplatim za taj sportski paket ili pripada osnovnom.

 

nema doplate, sve je u osnovnom paketu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

 

@Beonegro

 

Nego, da ja pitam za prenose. Ovaj max na sbb je l' ok da se uzme? 

Ili bolje da se uzme redovno na njihovom sajtu?

 

A i tamo me zbunjuje da li treba da doplatim za taj sportski paket ili pripada osnovnom.

Uzmi redovno na njihovom sajtu, ne na SBB - sljaka bez problema na svim mrezama.

Koristim ga tako godinama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uvrnuto said:

 

@Beonegro

 

Nego, da ja pitam za prenose. Ovaj max na sbb je l' ok da se uzme? 

Ili bolje da se uzme redovno na njihovom sajtu?

 

A i tamo me zbunjuje da li treba da doplatim za taj sportski paket ili pripada osnovnom.

 

Nemam pojam, nisam doplaćivao za max.

Link to comment
Share on other sites

Nadjoh se ponukana da napisem svoj prvi post ikada na pdf-u Sport na topiku Ceremonija svečanog otvaranja (OI), kad ono - topik zakljucan (!?). 

 

Pa nisam znala da će otvaranje baš tako da zdrma dobar komad sveta, ja sam bukvalno uživala u svakoj sekvenci.



Ali nisam prepoznala tajnu večeru koja je odmah proglašena sodomom i gomorom i sličnim glupostima, konstatacijom da je to "uradio gej Jevrej koji se ruga hrišćanima" i šta sve još nisam pročitala. Francuzima još veći rispekt. >>>

 

Inspiracija za neshvacenu sekvencu  je slika holandskog slikara Jana van Biljertsa Praznik bogova naslikana oko 1635. I bez ove informacije bilo je vrlo lako uociti Dionisa, boga vina i uzivanja jer simbolika nije mogla biti jasnija. Sam naziv slike otkriva da ”Olimpijske igre nisu hriscanska sluzba i da su, u slucaju sumnje, blize grckim bogovima nego monoteizmu koji ih je uzurpirao” i da ”savremeni svet poznaje veću bozansku i ljudsku raznolikost nego sto sugerise povrsno tumačenje Biblije”. Sve sekvence otvaranja su na originalan i do sada nevidjen nacin docarale upravo ljudsku raznolikost kojoj su time nedvosmisleno sirom otvorena vrata a sto je verbalizovano u zavrsnom govoru sa – parafraziram - ”narednih 16 dana grad je sviju vas!”.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Cyber said:

Nadjoh se ponukana da napisem svoj prvi post ikada na pdf-u Sport na topiku Ceremonija svečanog otvaranja (OI), kad ono - topik zakljucan (!?). 

 

 

 

 

Inspiracija za neshvacenu sekvencu  je slika holandskog slikara Jana van Biljertsa Praznik bogova naslikana oko 1635. I bez ove informacije bilo je vrlo lako uociti Dionisa, boga vina i uzivanja jer simbolika nije mogla biti jasnija. Sam naziv slike otkriva da ”Olimpijske igre nisu hriscanska sluzba i da su, u slucaju sumnje, blize grckim bogovima nego monoteizmu koji ih je uzurpirao” i da ”savremeni svet poznaje veću bozansku i ljudsku raznolikost nego sto sugerise povrsno tumačenje Biblije”. Sve sekvence otvaranja su na originalan i do sada nevidjen nacin docarale upravo ljudsku raznolikost kojoj su time nedvosmisleno sirom otvorena vrata a sto je verbalizovano u zavrsnom govoru sa – parafraziram - ”narednih 16 dana grad je sviju vas!”.

 

 

Ja sam videvsi te scene pomislila da se Felini povampirio, nisam razumela poentu, a nisu je ni sportisti razumeli, a trebalo je

da tema bude na neki nacin i sport. Mogao je da se povampiri i Karl Lagerfeld i napravi modnu reviju sa svojim genijalnim

kreacijama, ali to ne bi imalo veze sa ovom manifesticajom, a i tako su archili Luj Viton do iznemoglosti.

Link to comment
Share on other sites

Gledanje ove Olimpijade preko max je bas totalno drugacije iskustvo, bas uzivanje u dogadjaju. 

Prvo sto imas kompletan raspored za svaki dan, podjele po sportovima, sta je trenutno uzivo, i bukvalno biras sta god zelis, od toga koji ces mec macevanja da gledas do ekipnih sportova. 

Drugo, imas opciju za svaki dogadjaj da gasis komentatore, sa cistim tonom sa meca, a imas opciju da ih biras, skoro za svaki imas 10 zemalja, ja gledam engleski. 

I trece, nista manje vazno, slika je 4k, dolby vision, bukvalno ne moze bolja biti. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno... za OI u Londonu je bilo moguce isto gledati sve online na BBC sajtu ukoliko si u UK i znam da sam tada uzeo VPN i to mi je bukvalno promenilo pogled na Igre. Znaci apsolutno sve mozes da gledas live i on-demand i sa komentatorima koji se razumeju u sport i mozes svasta pametno da cujes. Od tih OI sam i zavoleo fencing, strelicarstvo i tako te sportove koje realno na RTS-u nikad nisi mogao ni da vidis, a i ako ti kojim slucajem puste dobijes Strajnica ili tako nekog pijanog komentatora da lupeta random sranja.

Tako da, od tada, pred svake OI mi je bio task da nadjem kako moze online da se gledaju OI a kapa dole za MAX sto su integrisali eurosport player u aplikaciju i jos dali u osnovnom paketu.

  • Like 1
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Old 666 said:

Sledeća protivnica tog majmuna treba u torbi na meč  da ponese bejzbol palicu pa samo da je izvadi iz krene da ga udara čim se začuje gong. 

Ja sam se nadao da ćwmo moći bez ovoga, ali 15 dana zbog pozivanja na nasilje i neprimernog rečnika.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

Nek me banuju, samo ako može nakon što pobedimo.

 

  Ako ti je za utehu, mada znam da nije, i ja sam banovao juniora ( napusavao sudije i igrače :classic_laugh: ), a cerka je blizu :classic_biggrin:

  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MikiMilane said:

To ti je to kad KKCZ i KKP razigravaju strance umesto da razigravaju domace igrace kroz Evroligu uz zadnjih 4 godina.

7 dana zabrane postovanja

Konstantno ponavljanje jednog te isto i ono što je po meni još bitnije, prenošenje klubaških tema na pogrešan pdf

2 hours ago, DameTime said:

 

Napuši se ti kurca svima u Savezu, a pogotovo u reprezentaciji

Kazna zbog vređanja - 24h zabrane postovanja.

Da obrazložim, i ako je za ovo predviđena steožija kazna, uzeo sam u obzir da je post rezultat provokacije, da je Dame dala veliki dopeinos ovom delu foruma od početka igara i na kraju zato što su naši pobedili.

 

  • Love 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...