Jump to content

Transferi $$$


Nenson

Recommended Posts

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Možeš li ovo pojasniti? Zbog čega je izrazito glup?

 

Jednostavno limitiran u glavi. S tehnicke i fizicke strane njemu nista ne fali. Fenomenalan je tehnicar, lopta mu se lijepi za nogu, gradja fenomenalna i strasan korak plus brzina al on to ne zna koristiti. Redovno pravi glupe greske, ne cita igru nikako. Nikad necu zaboraviti Klasiko 2018. u decembru kad ga je Zidane stavio u prvu postavu nakon sto je par utakmica fenomenalno cuvao Messija i intelektualac toliko bukvalno shvatio taj zadatak da je stajao pored nepokretnog Messija na sredini terena dok 10ak metara od njega Sergi Roberto sam samcat vuce tranziciji iz cega je pao prvi gol Barcelone na tom mecu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bernarda Silvu ce da proda City u neki Saudi shit, pa ce da ga pozajme za dzab od istih arapa neki drugi evropski Arapi, a City ce da ispegla papire.

Kakve vrteske nas cekaju, bice ludilo.

 

Ukoliko i United u padne u pricu sa Qatar-om, bukvalno biće apsurdnije nego moje prevare an cm ko dete, kad mi Real kupi Luke Chadwick-a za 70, Valencia Groeninga za 40 miliona (to tad sve bile pare) a ja Aimara i Gutia u paketu u United za 3 miliona 😄

 

Ne znam šta da mislim. Fudbal umro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@BattleBender Ae da ne odgovaram i na temu Utd nego 2 u 1. 

 

Mount je dobar igrac ali placamo 50+ mil £ za igraca u poslednjoj godini ugovora. Taj igrac dobija 200k £ platu. Rashford je dobio 375k £. Onda se cudimo sto Martial, Lingard, Jones, Maguire ostaju tolike godine u Utd. Raspad sistema na svim nivoima. 

Pojave se price oko WHU i Maguire, McT ali naravno da za pola sata izadju reporti iz kampa Maguire-a da nece on nidje jer ko je lud da mu da 240k £. Niko osim Utd.

 

Evo DDG ce izgleda otici. Utd sa ovim pljackasima iz SAD ima transfer budzet 120 miliona za ovo ljeto, pola od toga ode na Mounta a tek treba da dovedes golmana ( Onana, Costa koji ce kostati 50tak miliona ) a gdje je napadac? Ni na vidiku. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, alpaka Bereta Sida said:
Ovo je cirkus. Bukvalno se pisaju po kretenima iz UEFA-e.  

 

 

Samo neka jasu... Saudijci da se posprdaju sa PL, Njukastl da se popisa po svima i onda da slusamo bt/skysport strucnjake sto cute 20 godina kako je Saudi money baaaad money i drzava duradi nesto ali zato Qatar/UAE money gOooOOoD mONeY

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 said:

@BattleBender Ae da ne odgovaram i na temu Utd nego 2 u 1. 

 

Mount je dobar igrac ali placamo 50+ mil £ za igraca u poslednjoj godini ugovora. Taj igrac dobija 200k £ platu. Rashford je dobio 375k £. Onda se cudimo sto Martial, Lingard, Jones, Maguire ostaju tolike godine u Utd. Raspad sistema na svim nivoima. 

Pojave se price oko WHU i Maguire, McT ali naravno da za pola sata izadju reporti iz kampa Maguire-a da nece on nidje jer ko je lud da mu da 240k £. Niko osim Utd.

 

Evo DDG ce izgleda otici. Utd sa ovim pljackasima iz SAD ima transfer budzet 120 miliona za ovo ljeto, pola od toga ode na Mounta a tek treba da dovedes golmana ( Onana, Costa koji ce kostati 50tak miliona ) a gdje je napadac? Ni na vidiku. 

Koliko puta mora da se ponovi da je cenq takva kakva je zbog više faktora.

 

1. United mora da dovede nekog Engleza zbog registracije

2. United ili ima nove prebogate vlasnike ili je pod pritiskom da troši

3. I Chelsea je izvesno neka arapska priča sad, tako da neće da prihvate ispod cifre koje žele. Nije im ni do tih para, nego to su statement pregovaranja. Dali 600 miliona na nešto je kao tim, 10,15 miliona im ništa ne oredstavlja i rade to samo da se kurče maltene. I nece da ih zaboli ako ode sl godine za dzabe. Sedece im tu u timu, nece da igra, a njihov rival ce da dobije igraca u slabijoj formi, dodatno

 

 

Doveden si na svršen čin. I za to su zasluzne 7,8 godina lošeg managementa, tokom kojih samo Moyes nije unakazio klub dugoročno.


Sad ti je alternativa da ne prihvatis uslove Mounta, ili npr Rashforda, i da ti ostanu McFred osovina, da Maguire još vedri i oblači, da imaš administrativno prostora za još možda 2 igrača koji nisu tzv precenjeni Englezi…


Što je postala inače pomalo i promašena tema. Sad su svi precenjeni. Normalno sa će Englez istog kvaliteta da košta barem 10,15 više nego non-Englez tog kvaliteta. Zna jezik, lakše se registruje tim itd itd. Ali sad su svi precenjeni.

 

Ne kukaj onda nad alternativom, po kojoj bi trenutno bili kvalitetom peti ili šesti klib u ligi, s obzirom da drugi dovode.

Samo da znaš Unitedu je 3 pita teže da ima 4,5 peti klub.

To Liverpool, Chelsea, Arsenal mogu da imaju dark horse priče. United ne može, i to ti je cena najpopularnijg kluba na Svetu.

 

Btw odakle ti znaš koliko transfer budget Uniteda za ovo leto?

Ja od kad pratim fudbal nikad nije bilo nejasnije situacije oko toga nego ovo leto i United. Svi mi koji nismo privirili nos u neki od meeting room-ova starih/novih vlasnika nemamo pojma ni odokativno. Bukvalno Unitedov budget za ovi leto može da bude 0, a koze da bude i 400,500 miliona. Toliko se ne zna.

 

To što se kao zna, to su lupetanja engleskih novinara koji ne damo da su neobavešteni, nego su i glupi i izmanipulisani. 9 godina pričaju “i understand” i “my source told me”. Realnost ih je uvek oborila i ogolila do srži da deda koji jos kupuju Žurnal ili Blic zna više nego oni… šta se dešava u nekakvom Stockport Unitedu.

Link to comment
Share on other sites

On 6/22/2023 at 3:04 PM, alpaka Bereta Sida said:

 

Jednostavno limitiran u glavi. S tehnicke i fizicke strane njemu nista ne fali. Fenomenalan je tehnicar, lopta mu se lijepi za nogu, gradja fenomenalna i strasan korak plus brzina al on to ne zna koristiti. Redovno pravi glupe greske, ne cita igru nikako. Nikad necu zaboraviti Klasiko 2018. u decembru kad ga je Zidane stavio u prvu postavu nakon sto je par utakmica fenomenalno cuvao Messija i intelektualac toliko bukvalno shvatio taj zadatak da je stajao pored nepokretnog Messija na sredini terena dok 10ak metara od njega Sergi Roberto sam samcat vuce tranziciji iz cega je pao prvi gol Barcelone na tom mecu. 

B1: kako onda redovno prelazi u najveće klubove i tamo igra?

B2: Znači prvo je par mečeva fenomenalno čuvao Messija, a onda kad je trebao čuvati Messija nakon tih par puta je krivo shvatio kako čuvati Messija?
Po meni njegova falinga nije niti IQ, niti čitanje igre, nego odluke u zadnjoj trećini terena. Tu prečesto ide krivi pas, krivi potez, pas umjesto udarca itd. što mi je neobjašnjivo.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bugl Khan said:

kako onda redovno prelazi u najveće klubove i tamo igra?

 

Jer ima nevjerovtnu kombinaciju vrhunskih fizickih predispozicija u rangu elitnih box to box veznjaka u kombinaciji sa strasnim tehnickim sposobnostima. IQ je razlog sto se nikad nije uspio probiti do kraja i postati jedan od par najboljih veznjaka svijeta. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih iskoristio rec glup, jer i mnogim fudbalskim genijima ne bih dao dve nacrtane ovce da cuvaju. Glupost je neadekvatna rec verovatno, ali je tacno da Kovacic ima taj problem sa selekcijom poteza kada god je trebalo da iznese neku vecu ulogu na terenu to se nije zavrsavalo dobro. Sta je razlog ne znam, ali je ocigledno da je tako.

Link to comment
Share on other sites

Brozovic bi mozda bio ok igrac za Barcu, barem kratkorocno dok se ne steknu uslovi za nekog dmf-a od 100+ miliona. Mada lutrija je sa njim ali svakako bolje nego Parejo.

 

Gundo je vec done deal i ako Broz stigne onda je to to sto se tice veznih igraca u ovom prelaznom roku.

 

Ne bih imao nista ni protiv Lo Celsa.

 

Pricamo o pristupacnim opcijama za Barcu, obojica su daleko od onoga sto Barci treba.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, McLeod said:

Ja ne bih iskoristio rec glup, jer i mnogim fudbalskim genijima ne bih dao dve nacrtane ovce da cuvaju. Glupost je neadekvatna rec verovatno, ali je tacno da Kovacic ima taj problem sa selekcijom poteza kada god je trebalo da iznese neku vecu ulogu na terenu to se nije zavrsavalo dobro. Sta je razlog ne znam, ali je ocigledno da je tako.

na kojem dijelu terena bi rekao da ima najviše problea sa selekcijom poteza?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, BattleBender said:

Brozovic je klasa za Kovačića, ali izgleda nije zavrsio u Realu, Barsu, City-u, Vaternu, Unitedu jer je debil izgleda. Lajsna ovako. Inače na terenu zna šta radi.

Bold: Da. Izrazito kratak.

Inter ga nije htio pustit. tražili su što nitko nije htio platit. Onda je ušao u zadnju godinu ugovora, i ovi se usrali da će ga izgubit za djabe ili siću i dali mi najveći ugovor u klubu. I sad ga se žele riješit pod svaku cijenu.

1 minute ago, McLeod said:

U zavrsnoj trecini. Nije dovoljno konkretan i opasan po gol.

Upravo tako.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...