Jump to content

Nokaut faza - osmina finala


Prognoza  

51 members have voted

  1. 1. Najveće iznenađenje osmine finala će biti

    • Ispadanje Španjolske
    • Ispadanje Njemačke
    • Ispadanje Portugala
    • Ispadanje Francuske
    • Ispadanje Nizozemske
    • Ispadanje Austrije
      0
    • Ispadanje Engleske
    • Ispadanje Italije
    • Neće biti iznenađenja
  2. 2. Titulu osvaja

    • Španjolska
    • Njemačka
    • Portugal
    • Francuska
    • Belgija
      0
    • Nizozemska
    • Austrija
    • Engleska
      0
    • Italija
    • Švicarska
      0
    • Grčka 2004. scenarij
      0
  3. 3. Volio/voljela bih da osvoji



Recommended Posts

6 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Zao mi Ilicica, taman se vratio iz depresije

 

Mislim da nema šta da mu se prigovori za penal. Išla je lopta maltene u malu mrežicu kao i Ronaldov udarac. Fenomenalna odbrana Coste. 

Verbič i Balkovec več druga priča. Alibi udarci, poluvisoko, kakve ovaj golman jede za doručak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ovo nema veze sa predvidljivošču, nego samo sa kvalitetom egzekucije. Užasno je šutirao. Nonšalanto, po podu, sporo, blizu golmana.

 

Džabe što je Costa dobro predvidio gde če da šutira, on u ovakvim situacijama ne može da se baci pre nego što napadač uputi udarac. A tad je kasno, ako je udarac izveden kako treba.

Upravo si savršeno odbranio kontekst onoga što sam ja rekao. Danas igraci uce da sutiraju da bi natrenirali kako da izvedu savrsenu instancu operacije. A za bilo sta u zivotu ne mozes da se oslanjas na best case scenario, niti da sistematski gradis metod trenirajuci ga za te edge vest case scenario.

 

Ni Beckham nije u svaku loptu uso savrseno. I to kod centarsuta koji je se izvidi sa mnogo ma je rizika nego sut na gol.

 

Pogledaj Zubu Ronalda protiv Turske.

Sporo, “kljakavo”, lopta  nije ni uz zamu stativu. Ali nenajavljeno. To je poenta. Mnogo mozes vise da dobijes kao leverage u duelu sa golmanom ako ne moze mnogo ranije da se namesti na tvoj sut, tj ako ga ne procita.

Sa druge strane danas jo golmani su predobri. Ako je nesto napredovalo u odnosu na raniji fudbal to je atleticnost golmana. Svi su mačke u odnosu na one prethodne. Samo Dida i VDS mogu sa se porede sa ovima po tome.

 

Poenta je da niko danas ne uci da sakrije sut, i da improvizuje. Svi treniraju da je sutnu sto odsecnije u stativu.

Edited by BattleBender
Link to comment
Share on other sites

Neiskustvo i strah kad je prvi promašio ali nema se šta zameriti igračima Slovenije, odigrali su na 200% mogućnosti. Prilika je bila da Šeško reši ali i on kao da se uplašio da bude junak utakmice. Portugal mnogo tupi u napadu, moraju to brže da rešavaju.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Petak 05.07:

18:00 Njemacka-Spanija

21:00 Portugal-Francuska

 

Mislim da bi ova prva trebalo da bude spektakularna tekma, ova druga ce najverovatnije biti cekalica.

 

ali kakvo klanje sa ove strane zreba, tacno ce osvojiti mrtvi Englezi na kraju

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BattleBender said:

Sa druge strane danas jo golmani su predobri. Ako je nesto napredovalo u odnosu na raniji fudbal to je atleticnost golmana. Svi su mačke u odnosu na one prethodne. Samo Dida i VDS mogu sa se porede sa ovima po tome.


Pa sad… @bodo je po vlastitom priznanju bio mačka. Ne znam šta kažu @Perkos2 i @Janne240

😁

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, BattleBender said:

Upravo si savršeno odbranio kontekst onoga što sam ja rekao. Danas igraci uce da sutiraju da bi natrenirali kako da izvedu savrsenu instancu operacije. A za bilo sta u zivotu ne mozes da se oslanjas na best case scenario, niti da sistematski gradis metod trenirajuci ga za te edge vest case scenario.

 

Ni Beckham nije u svaku loptu uso savrseno. I to kod centarsuta koji je se izvidi sa mnogo ma je rizika nego sut na gol.

 

Pogledaj Zubu Ronalda protiv Turske.

Sporo, “kljakavo”, lopta  nije ni uz zamu stativu. Ali nenajavljeno. To je poenta. Mnogo mozes vise da dobijes kao leverage u duelu sa golmanom ako ne moze mnogo ranije da se namesti na tvoj sut, tj ako ga ne procita.

Sa druge strane danas jo golmani su predobri. Ako je nesto napredovalo u odnosu na raniji fudbal to je atleticnost golmana. Svi su mačke u odnosu na one prethodne. Samo Dida i VDS mogu sa se porede sa ovima po tome.

 

Poenta je da niko danas ne uci da sakrije sut, i da improvizuje. Svi treniraju da je sutnu sto odsecnije u stativu.

 

Ok, ali zašto oni treniraju taj udarac u dalji ugao? Pa zato što je to u ovakvim situacijama najbolja opcija da se postigne gol (uz dribling, ako golman loše stoji), pa je zbog toga i logično da se taj udarac usavrši što je bolje moguče.

 

bold: Je, ali je ta situacija bila malo drugačija. Dribling sa leve strane u pun kazneni prostor... Svakako situacija u kojoj ima više smisla da se majstor kakav je Zuba nešto izmisli svojom improvizcijom. 
ali evo kad smo več kod njega, pogledaj šta je uradio u malo klasičnijoj situaciji, odma u sledečoj utakmici. Uštopao loptu i udario loptu uz stativu. Školski, ali izvedeno kako treba. Kahn nemočan.

 

Razumem ja šta želiš da kaže. Ali ipak ostajem pri mišljenju da je Šeškova odluka bila prava, ali je egzekucija nedostajala.

 

Link to comment
Share on other sites

Tri penala u penal seriji na Evropskim prvenstvima su omašili Holanđani protiv Italije 2000. (dve odbrane Tolda, Stam promašio), Hrvati protiv Turske 2008. (promašili Modrić i Rakitić, Petriću odbranjen) i sada Slovenci (prvi put tri odbrane golmana).

 

Ali Toldo 2000. protiv Holandije je sigurno najbolja ikad partija golmana. Italija sa 10 igrača od 35. minuta, dva penala za Holandiju, de Buru brani a Klajvert u prečku, dovuče tim sa 0:0 u penale i tu skine dva penala, opet de Buru i Bosveltu. Poezija.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Pokusavam zamislit nase jadnike kako ginu ovako 120 minuta protiv apsolutnog favorita i pocnem se sam sebi smijat 

Ako mislis na Srbiju, ne moras da zamisljas, desilo se u skorijoj proslosti protov istog rivala na njegovom terenu. Mnogo bolje od ovoga sto su Slovenci pokazali. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...