Jump to content

Zanimljivosti na OI


Recommended Posts

1 hour ago, Barker said:

Koji su demostrativni sportovi za ovu Olimpijadu?

Breaking (tj. ovo igranje sto je okaceno koji post iznad), penjanje, surfovanje i skejtbording. 

 

Za LA 2028 uvode bejzbol (ocekivano, i softbol za zene), kriket, flag football (opet ocekivano jer tako klinci uce kretnje iz NFL-a), lakros i skvos. 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Helena said:

Žoli režira i ceremoniju zatvaranja igara.

Nadam se da Francuzi neće razočarsti primanjem na "klasiku".

 

Kažu da se pedersatanisti nismo pokolebali 🥲

 

Pročitao sam da će nastupiti Peppersi, ako je istina, nadam se da će odsvirati Under the Bridge, a ne ljigavu Californication. I naravno, očekujem da Flea bude go i ofarban u plavo kao štrumpf, da se trigeruje još neki vo, ako već nisu svi iz prvog pokušaja 😄

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da Kinezi od Pekinga naovamo imaju znatno bolji omjer zlata u odnosu na ukupan broj medalja u usporedbi s Amerima (pa i drugim nacijama). Sad gledam, dobio njihov dizač utega zlato, jesu li sad prestigli Amere? Imaju li šanse da budu najuspješniji na kraju? Njihova je ritmička gimnastika i ekipni stolni tenis, pretpostavljam. Možda ima još nešto/možda Amere izvuče atletika? Ili možda boks (ne pratim to)?

Prati li itko kako bi to moglo završiti? Znam da je @LayupFromTheMidget pratio u Tokyju i da su tada Ameri pobijedili u fotofinišu.

 

Edit:skroz sam zaboravio košarku 😄 onda znači ništa od Kineza

Edited by neko me sabotira
Link to comment
Share on other sites

Bice blizu, imaju kinezi par finala danas, stoni tenis + zenski boks.

Dok Ameri imaju Z fudbal gde su favoriti, mislim da ce biti bolji Ameri za 1/2 zlata a bili su apsolutni favoriti slabe Igre za njih + bez Rusa.

Edit: I kinezi su zajebali badmiton plus smo im mi uzeli zlato u mixu gde su bili 1 favoriti, mozda im Vembi spasi bulju.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Barker said:

Koji su demostrativni sportovi za ovu Olimpijadu?

Demonstrativnih sportova više nema. Ranije ti sportovi nisu ulazili u bilans medalja. To je zamenjeno sa time da domaćin može da predloži sportove, ali oni imaju jednak status sa ostalim sportovima, tako da nisu na nivou "demonstracije".

Edited by Don Juan
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, RatzenStadt said:

Msm da bi Rusi vise kineskih medalja pokrali nego Amerikancima, jer se preklapaju u vise disciplina 

 

U principu mislim da će i jedni i drugi uzeti manje zlata nego u Tokiju. Tako da su u praksi izgleda drugi preuzeli Ruske medalje.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska će na kraju osvojiti 7 medalja, osim ako se neko čudo ne dogodi na ženskom maratonu. Kladionice su uoči Igara stavile granicu 8.5 s čime sam bio baš iznenađen, bio sam uvjeren da nećemo prijeći tu granicu. Granica na zlatne medalje je bila 2.5, premašimo li ju ocijenit ću ove OI kao uspješne, osvojimo li srebro u vaterpolu neću biti zadovoljan iz perspektive uspjeha na ovim OI. Vjerujem da tako razmišlja dobar dio mojih sunarodnjaka.

Link to comment
Share on other sites

Totalno očekujem post od @Nicklord sutra: "Bio sam na ceremoniji zatvaranja..Prodao mi neki Litvanac, na hevi-metal festivalu u Češkim Buđejovicama,kartu za 15 eura.. Pepersi su me razočarali,ali zato je Billie Eilish pokidala..Tom Cruise isto ništa posebno sa onim skokom..Bolje da su angažovali Keanu Reevesa.." :smiley50:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Drug Crni said:

Totalno očekujem post od @Nicklord sutra: "Bio sam na ceremoniji zatvaranja..Prodao mi neki Litvanac, na hevi-metal festivalu u Češkim Buđejovicama,kartu za 15 eura.. Pepersi su me razočarali,ali zato je Billie Eilish pokidala..Tom Cruise isto ništa posebno sa onim skokom..Bolje da su angažovali Keanu Reevesa.." :smiley50:

Dobio sam poziv da mogu da dođem na snimanje. Ja reko, oho, znači treći put u Ryanair pa za Pariz... I onda pročitam i piše snimanje u Los Angelesu lol

Edited by Nicklord
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Drug Crni said:

Kako se uopšte našla tamo? :lol_2:

To se i mi ovde pitamo. Čuo sam da joj je muž bio u žiriju što objašnjava neke stvari :lol_2:

 

Videh klince na raznim trgovima širom Australije koji su 10 puta bolji od ove. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Izvesno da ce u medal countu biti 40-40 (treba Amerikanke jos da uzmu basket) i da ce Ameri dobiti Kinu kroz tiebreaker (vise srebra).... ne bih bio u kozi onog kineskog gimnasticara sa timskog takmicenja, neka trazi azil.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nlavrnja said:

Izvesno da ce u medal countu biti 40-40 (treba Amerikanke jos da uzmu basket) i da ce Ameri dobiti Kinu kroz tiebreaker (vise srebra).... ne bih bio u kozi onog kineskog gimnasticara sa timskog takmicenja, neka trazi azil.

Znači Kina navija za Francusku u finalu ženske košarke.

 

Jel ostao još neki sport?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...