Jump to content

Zanimljivosti na OI


Recommended Posts

5 minutes ago, Beonegro said:

Gledam nešto poredak u medaljama i provaljujem da Španija još nema medalju na ovim OI 😵


Čudno zvuči, ali Španjolska uopće nije ne znam kakva olimpijska sila, ni blizu npr. jedne Italije, Nizozemske ili Mađarske. Sad doduše osvajaju malo više medalja nego ranije ali nije to ni blizu ovih top 10 nacija. Plus njihove discipline su mahom ekipni sportovi a tu se medalje dijele kasnije, plus Alcaraz i možda netko u borilačkim sportovima.

Mislim da su i u jedrenju kandidati za medalju.

Možda i veslanju.

Edited by neko me sabotira
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

@Beonegro

 

Kakva je situacija sa funkcionisanjem grada ovih dana ? Kako funkcioniše centar odnosno taj deo gde su improvizovana borilišta oko Ajfelovog tornja ?

Ne zalazim tamo uopšte, treba propusnica koju onda pokazuješ policiji i volonterima na svakih 50m, previše je to truda za jednog sredovječnog polucrnogorca, posebno pošto su nas na poslu raspustili da tokom OI radimo samo od kuće, tako da sam u fazonu danju je samo $ed'o i prenose gled'o.

 

EDIT: inače sam u određenoj vrsti bojkota OI u smislu da im ne dam pare jer su 1) u prodaji karata nastupili prema ljudima kao prema stoci sa tim fazonom prvo masno plati kartu, pa ćeš tek za neki mjesec saznati šta ćeš sa tom kartom da gledaš, 2) košarku stavili u Lil, 3) karte za eliminacionu fazu košarke u Parizu su jezivo skupe (doduše legenda kaže da postoje i karte od 75 eura, ali te niko koga ja poznajem nije vidio).

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da iskoristim priliku da istovarim lopatu govana u usta Mijaljeviću koji je usred epskog Novakovog rezultata i trenutaka enormnog slavlja,čitao nepomenikovu čestitku. 

 

Takođe i uredništvu RTS. Trebali smo vas sravniti sa zemljom kad smo imali priliku.

 

Toliko

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 9
Link to comment
Share on other sites

Znam da je tokom godina o tome bilo priče ko zna koliko puta... Ali sad odoh na Medals Count, i vidim da je trenutno Kina na prvom mestu, sa jednom zlatnom više i ukupno 25 medalja manje u odnosu na USA 😁

Onako reda radi, ajmo dragi IOC ili ko već, da se promeni to full retard pravilo kako se broje medalje

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Marko said:

Znam da je tokom godina o tome bilo priče ko zna koliko puta... Ali sad odoh na Medals Count, i vidim da je trenutno Kina na prvom mestu, sa jednom zlatnom više i ukupno 25 medalja manje u odnosu na USA 😁

Onako reda radi, ajmo dragi IOC ili ko već, da se promeni to full retard pravilo kako se broje medalje

 

Realno srebro i bronza su utešne nagrade. Pamte se samo olimpijski šampioni. Zato se tabela i formira na osnovu zlata, a srebra i bronze su tu samo da odluče između onih koji imaju isti broj zlata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ja sam možda ranije razmišljao slično Marku ali što kaže Klotzen olimpijski prvaci su “besmrtni”, siguran sam da bi 95% sportaša dali 3 srebra za jedno zlato na OI. Nitko kao mali ne sanja da bude treći na OI. 
 

Ne zaboravimo, geslo OI je Citius, altius, fortius.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, BojanaCZV said:

Da li moze negde da se pogleda sta je ko osvojimo od medalja? 

 

Hvala 🙂


Guglaj olympic medal count. Izbacit će ti poredak medalja po državama. Onda klikni na zemlju čije medalje želiš pregledati, a nakon toga klikni na sportovi i vidjet ćeš koje medalje su osvojene po sportovima.

 


IMG-6840.png

 

 

IMG-6842.png
 

 

IMG-6843.png
 

Također, možeš na Googleu vidjeti i raspored srpskih sportaša za svaki dan.

Edited by neko me sabotira
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, suptil said:

Ne znam da li je bilo.  Alkarazovo stradanje nije nista u odnosu na ovu tragediju 😄

 

Šta reći... 😅

 

 

Jedino što ovo nije sa OI u Parizu...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...