Jump to content

Grupa F (Turska, Gruzija, Portugal, Češka)


Grupa F  

11 members have voted

  1. 1. Prva dva u grupi?

    • Turska
      5
    • Gruzija
      1
    • Portugal
      11
    • Češka
      5
  2. 2. Pobednik grupe?

    • Turska
      0
    • Gruzija
      0
    • Portugal
      11
    • Češka
      0

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/14/2024 at 07:07 PM

Recommended Posts

40 minutes ago, Bugl Khan said:

Ono kad pobjedišl Portugal i cijela repka je za Provod

Voditelj na HRTu mi ukrao ovaj urnebesan štos.
 

Mario Carević nahvalio Martinezovu postavku.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Mora Martinez da se prebaci na 4-3-3 formaciju, da Bernarda prebaci u sredinu a da mu na krilu pocinju Leao i Neto, sto kaze Miki odmah druga prica kada udje igrac koji igra direktno.

Nije to veliki problem da Bernardo njde na krilu ali da, mora 4-3-3. Bernardo je odigrao sjajno 2 pol, sjetio se da je medju najboljim veznjacima danas a ne Zivkovic.

Problem je dupliranje pozicija Cancelo/Mendes a Dalot bek. Za to apsolutno nema nikakve potrebe. Neves jedan ili drugi ili Palinha umesto nekog od te 3 ( ona 2 koja ostaju da igraju bekove ) i bombonica.

 

Strasna ekipa a ocigledno i na psiholoskom planu su spremni. Primljen gol od ovih sto su 1 put presli pola u 62 min i nema panike. Ni posle ponistenog gola u 90 nema panike. 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Martinez gori od Sautgejta ako je to ikako moguce. Trebalo bi mi sat vremena da ispisem sta sve ne valja sa postavom Portugala. Krivo mi je za Cehe plus sto su odvratne reakcije imali Portugalci kroz ceo mec.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jedan od glavnih razloga zašto retko gledam fudbal, je što uvek vreba prilika da sudije solidno useru, nekad i presudno. A nevezano za to ko je bio bolji u ovom meču, pokazao više, zaslužio pobedu... Ovom prilikom bi pitao ove što redovno prate fudbal: U kom univerzumu, nije faul onaj NFL nalik start kod aut linije malo pre 2-og gola Portugala? (Gde lik mrtav ladan ruši protivnika u kretanju bez ikakvog starta na loptu, ama baš totalno van konteksta lopte). Mislim, u kom veku bi trebalo da dođe na red to da oštećena strana ima kako da momentalno svrsishodno odreaguje na sudijsko skrnavljenje... Lično, ovakve situacije mi ekstremno idu na onu stvar, i jedan su od razloga zašto mi fudbal nije ni u Top 20 sportova za gledanje (Van te zajebancije i druženja koje je gledanje sa društvom). 

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Marko said:

U kom univerzumu, nije faul onaj NFL nalik start kod aut linije malo pre 2-og gola Portugala?

 

Čist faul. Mislim da je Semedo tu čak i svestno išao na to da napravi faul, jer je bio uhvačen na ničijoj zemlji. Preblizu je čuvao igrača i ostavio mu prostor da mu utrči iza ledja, gde bi ta situacija potencialno mogla da bude jako opasna po njihov gol. Šta su tu gledale sudije (pogotovo stranski na toj strani), pojma nemam.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marko said:

Jedan od glavnih razloga zašto retko gledam fudbal, je što uvek vreba prilika da sudije solidno useru, nekad i presudno. A nevezano za to ko je bio bolji u ovom meču, pokazao više, zaslužio pobedu... Ovom prilikom bi pitao ove što redovno prate fudbal: U kom univerzumu, nije faul onaj NFL nalik start kod aut linije malo pre 2-og gola Portugala? (Gde lik mrtav ladan ruši protivnika u kretanju bez ikakvog starta na loptu, ama baš totalno van konteksta lopte). Mislim, u kom veku bi trebalo da dođe na red to da oštećena strana ima kako da momentalno svrsishodno odreaguje na sudijsko skrnavljenje... Lično, ovakve situacije mi ekstremno idu na onu stvar, i jedan su od razloga zašto mi fudbal nije ni u Top 20 sportova za gledanje (Van te zajebancije i druženja koje je gledanje sa društvom). 

VAR je morao reagirati u toj situaciji, riješava se utakmica i možda sudbina Čeha na turniru. Ali to nije u domeni VARa. Može se uvest 100 videoanaliza, challenge 5x po poluvremenu, i opet će "mali" bit naguženi. Dal famoznim intenzitetom, dal činjenicom da se ne radi o "očiglednoj pogrešci", dal "slobodnim uvjerenjem", dal nadlakticom u zaleđu....

Link to comment
Share on other sites

Svasta covek moze da procita, cak i to da su Cesi solidno igrali, nisu imali jedan korner za 90 minuta. Portugalci su ih nadigrali u svim aspektima igre, jedino sto meni smeta je previse fokusiranje na Ronalda koji je zreo za penziju. Imaju mladje igrace na klupi , njega mogu da ubace pri kraju ako bas mora da igra, ali startovati ga dok su Jota ili Felix na klupi nema puno smisla.

Link to comment
Share on other sites

Utakmice Gruzije su stvarno odlične za gledanje. Njihova odbrana je užasna, nevjerovatno kakve sve propuste prave, ali vadi ih koliko može golman Mamardašvili. 

 

Ono što je dobro kod njih je da pokazuju ambiciju da napadaju na svakom meču. Bekovi-krila su im prodorni, Kviča je majstor, Mikautadže dobar strijelac. Koriste najviše što mogu taj ograničeni kapacitet i to je za pohvalu. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Obožavam slovačka i češka prezimena. I dalje je neprikosnoven Radoslav Zabavnik, ali evo i Lukaš Provod ima odlično, omogućava komentatorske konstrukcije poput Provod se nudi konstantno.

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...