Jump to content

Grupa F (Turska, Gruzija, Portugal, Češka)


Grupa F  

11 members have voted

  1. 1. Prva dva u grupi?

    • Turska
      5
    • Gruzija
      1
    • Portugal
      11
    • Češka
      5
  2. 2. Pobednik grupe?

    • Turska
      0
    • Gruzija
      0
    • Portugal
      11
    • Češka
      0

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 06/14/2024 at 07:07 PM

Recommended Posts

Sastav grupe:

 

Turska:

image.thumb.png.6b731c5fda89384d5c2e9c041537b203.png

 

Gruzija:

image.thumb.png.ea267f5709dc4694f77ca461d22aa80f.png

 

Portugal:

image.thumb.png.f8bf75eb89a1fc07e317065f811dc4d4.png

 

Češka Repubika:

image.thumb.png.0d656e4d56190bd149f0c0a65cedcc50.png

 

Raspored utakmica:

image.png.0d9443cb217329b81353b80dcbcb6f31.png

 

Na papiru jedna od lakših grupa, mada to može da zavara. Portugalci su svakako favoriti za prvo mesto, ali opasno im prete Turci koji žele da se vrate na stare staze uspeha iz prve dekade ovog veka. Vrlo je verovatno da će sa Portugalom odlučivati o prva dva mesta. Gruzini, koji debituju na EP, i Česi su autsajderi u ovoj grupi, što ne znači da neće da pokažu zube.

Nije nemoguće da je ovo zadnje Ronaldovo veliko takmičenje i daće sigurno Poetugalci sve od sebe da ponovo uspeh iz 2016 godine, tako da će i sa tog aspekta biti zanimljivo da se vidi kako će Porrugal izgledati.

Edited by Don Juan
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Don Juan changed the title to Grupa F (Turska, Gruzija, Portugal, Češka)

Mislim da to sa navijačima više nije problem za nikog. Svi sad skupe 10k ili i više navijača na tekmama na EP. Problem za Turke će biti da će njihova ultras ekipa najteže dolaziti u Nemačku a od gastosa nema neke uzavrele atmosfere 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Don Juan said:

 Turci koji žele da se vrate na stare staze uspeha iz prve dekade ovog veka

 

Auh... kakva je to ekipa bila, znao sam im napamet sastav - Hasan Sas, Hakan Sukur, Emre Belozoglu, Kerimoglu, Umit Davala, Ilhan Mansiz... 😄  Ovi Turci su od sjaja do ocaja, dobre kvalifikacije, a ove godine bez pobede u prijateljskim, poraz od 6:1 sa Austrijom, 2:1 od Poljske... Mozda su samo nalozeni kad je bitno, videcemo.

 

1. Portugal

2. Ceska

3. Turska

4. Gruzija

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Turska ponovo dark horse ali nakon što su počišćeni prethodno EP vidim retko ko se zaleće i ovaj put.

Meni tradicionalno baš gotivna repka, dosta pasije, lepih golova, 90+11 winner-a protiv Letonije i teških kikseva odbrane. Moguće da je efekat Hakana Šukura, koga sam baš gotivio kao klinac, ali i njihove 2002. ekipe uradio svoje pa su mi uvek simpatični. 

 

Češka je imala odlično prethodno EP, imaju ogromnu prednost u tome što većina igrača igra u domaćoj ligi i svi manje-više prolaze slične drill-ove pre nego što se oprobaju u pečalbi. Visoki, jaki, tehnički dobri na levom beku i krilima, njihov duel sa Turskom će prštati od duela i kartona, siguran sam.


Baš teško za predvideti, Portugal je imao najbolje kvale u svakom parametru, talentom su možda i najdublja ekipa turnira, ali nešto su usporili poslednjih meseci čini mi se. Mogu svašta da menjaju, sa ili bez Ronalda, sa tri pozadi ili četiri, kako god okreneš jaki su kao crna zemlja. Mislim da će prštati u ovoj grupi.

Kvari želim da se upiše na velikoj internacionalnoj sceni i voleo bih da ima dobar turnir. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Portugal mi je prvi favorit za osvajanje, uprkos neznalici Martinezu. Bukvalno su na svim pozicijama jaki kao crna zemlja, i nekako mi timskije deluju i od Francuske i od Engleske i od Nemacke. 

 

Gruzija ce da uzme krompir, a ako se uzme u obzir da Portugal dobija sve, ostaje taj direktan duel Turska - Ceska. Prednost dajem Turskoj ipak.

 

1. Portugal

2. Turska

3. Ceska

4. Gruzija

Link to comment
Share on other sites

H2H na dosadašnjim velikim natjecanjima i kvalifikacijama

 

Portugal-Češka 4 0 1 10-2

Na Euru su igrali 3 puta dosad: 1996. (četvrt-finale, 1-0 za Češku), 2008. (grupa, 3-1 za Portugal) i 2012. (četvrt-finale, 1-0 za Portugal)

U Ligi nacija 2022-23 bilo je 2-0 i 4-0 za Portugal.

 

Portugal-Turska 6 0 0 14-2

Na Euru su igrali 3 puta, svaki put je završilo pobjedom Portugala: 1996. (grupa, 1-0), 2000. (četvrt-finale, 2-0) i 2008. (grupa, 2-0)

 

Turska-Češka 3 0 1 8-4

Na Euru 2008 bilo je 2-1 za Tursku, a 2016. 2-0 za Tursku

Jedina pobjeda Češke bila je u kvalifikacijama za Euro 2016.

 

Turska-Gruzija 1 1 0 6-3

Igrali su u kvalifikacijama za SP 2006 (1-1 i 5-2 za Tursku)

 

Gruzija dosad nije igrala protiv Češke i Portugala.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Мџе said:

Bogami dosta Gruzina. Čini mi se Rumuni i Albanci brojniji od Turaka. 
 

Ajmo braćo gruzijska, odlična vina i ukusan Hačapuri. 

Ja sam za sada za doner. Kladiona, a i krv nije voda...:ss:

Edited by Constantin
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...