Jump to content

Grupa A (Nemačka, Škotska, Mađarska, Švajcarska)


Grupa A  

29 members have voted

  1. 1. Prva dva u grupi?

    • Nemačka
      29
    • Škotska
      1
    • Mađarska
      7
    • Švajcarska
      21
  2. 2. Pobednik grupe?

    • Nemačka
      29
    • Škotska
      0
    • Mađarska
      0
    • Švajcarska
      0


Recommended Posts

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Hvala na odgovoru.

Ali opet mi je tu dosta stvari čudno. Recimo, ako se svejedno dodeljuje crveni za nesportski potez, grub faul i odbranu gola rukom... Koja je to onda situacija koja bi inače bila crveni karton, ali se ne daje ako je ujedno i penal? Meni ovako iz prve na pamet pada samo prekršaj poslednjeg igrača.

Nema neke misterije, ranije su i za neki obicniji faul u 16 davali crveni i penal pa su skapirali da je prestrogo.

 

Nema vise ni pravila "poslednji igrac", redefinisano je i to, gleda se da li je SPA ili DOGSO situacija (zuti ili crveni).

 

Quote

Na sudijama je da daju procenu da li je situacija SPA (Stopping a Promising Attack) ili DOGSO (Denying an Obvious Goal-Scoring Opportunity) od cega zavisi da li ce biti zuti ili crveni. Faktori koji uticu na donosenje odluke su gde su ostali igraci obrane (cak i da je poslednji igrac odbrane napravio faul gleda se da li su ostali imali priliku da uticu na dalju igru), gde je pozicija faula (sto dalje od gola, naravno, veca je verovatnoca da bude SPA a ne DOGSO, rule of thumb je da je DOGSO u poslednjoj trecini terena, mada ne obavezno), kretanje lopte (da li ide ka golu ili autu/gol-autu), da li napadac ima kontrolu nad loptom, da li je obrambeni igrac pokazao nameru da igra na loptu ili samo da onesposobi napadaca)... ako jos nesto nisam zaboravio. 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dobra je Njemačka i individualno i timski. Nagelsman je to fino posložio. Tehnički su izuzetno snažna ekipa. Mislim da je u kontroli lopte i posjeda samo Portugal moćnija ekipa, možda i Španija. Kretnje bez lopte su im isto dobre iako nijesu prirodno najbrža ekipa. 

 

Kros i Gindogan su donijeli klasu i sigurnost na sredini terena. Oni omogućavaju Vircu i Musiali da se razmašu u poslednjoj trećini terena. Kimih na poziciji desnog beka je luksuz. I Fulkrug se previše osporava. Potencijalno slabe tačke su Ta i Andrih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Polako sa Nemcima, ljudi moji, ipak se malo vise secam utakmica protiv Japana, Kolumbije i ostalih, gde su delovali ocajno. 

 

Skotska je odigrala verovatno najgoru utakmicu u zadnjih 30 godina na nekom velikom takmicenju, mogu oni MNOGO bolje od ovoga, a zasto nis, to ne znam. Igrali su oni 0 0 sa Englezima 2021 u Londonu, ali ovo nije bila Skotska koju svi znaju, niti trke niti borbe, utakmica nije reper za neke ocene, treba sacekati i sa ocenjivanjem Nemacke i Skotske. 

 

Ne moze na osnovu jedne utakmice da se nesto sudi, Yugoslavia je 1990 pukla 4 1 od Nemacke u prvoj utakmici na SP, pa nas je penal serija delila od 1/2, mozda kasnije i samog finala. 

 

Na kazem da Nemacka nema dobar tim, ali na osnovu jedne u takmice koja je bila specificna po mnogo cemu, tesko da mozemo da nesto sudimo.

Link to comment
Share on other sites

Nemci ušli kako treba u meč - od samog starta autoritet na maksimum.

Pravi blickrig u prvom poluvremenu. 

 

Svojski pomogli i Škoti svojom nemoći i isključenjem. 

Moraće mnogo bolje od ovoga jer su se sinoć istakli samo strastvenim pevanjem himne.

 

Nemačka dobila bukvalno sve: tri boda, pet golova, trojka napred se upisala, klupa se upisala, Kros porobio, upalili euforiju koja će sad da ih nosi.

Savršen start

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Nemci ušli kako treba u meč - od samog starta autoritet na maksimum.

Pravi blickrig u prvom poluvremenu. 

 

Svojski pomogli i Škoti svojom nemoći i isključenjem. 

Moraće mnogo bolje od ovoga jer su se sinoć istakli samo strastvenim pevanjem himne.

 

Nemačka dobila bukvalno sve: tri boda, pet golova, trojka napred se upisala, klupa se upisala, Kros porobio, upalili euforiju koja će sad da ih nosi.

Savršen start

 

 

IMG-3525-jpeg-8a1f1b60a321d62003ce90b912

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Nisam očekivao mnogo od ove utakmice što se tiče uzbuđenja i neizvesnosti, ali baš nekako mlako otvaranje. Doduše, kasnio sam na početak utakmice pa nisam lepo ni upio događaj. 
 

Veliki propust Škota kod prvog gola što su 1. pustili Kroosa da ima dosta vremena da skenira teren i uputi dugi pas i 2. što je Kimmich bio sam kao duh na mestu gde uvek & zauvek lurkuje kada igra tog desnog beka. 
 

Drugi gol majstorski potez Gundogana gde je potpuno izbacio vezni red Škota i posle sjajan šut Musiale. 
 

Posle je sve nekako krenulo normalnim tokom kada domaćin koji je ionako osetno jači ima 2:0 i sve u svojim rukama. 
 

Drago mi je što se Fullkrug upisao, pregotivan igrač, ružnjikav, loši zubi, obrazi, pravi derač Meraka ispred mesne zajednice. 

Link to comment
Share on other sites

Meni je opet, najači utisak Emre Kan koji do prošle nedelje i nije bio među 26, a juče starter i gol.

Baš čudna odluka selektora da ga ignoriše mesecima, a onda iznenada ubaci u prvi tim i sa mu značajnu ulogu na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Džan je ušao u 80. minutu umesto Kroos-a, nešto si pomešao. Ali svakako je zanimljivo što je uleteo pre 5 dana i napravio impact golom, kakav-takav. 
 

Biće im koristan on, osim Andrich-a nemaju šljakera na sredini, pritom preiskusan. Gross je baš zahvalan igrač ali je spor i prekid-majstor. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...