Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Aleksa ima ugovor za sledecu sezonu?

 

Po meni on ostaje i mislim da necete dovoditi beka, vec samo 4.

 

Partizan i Zvezda su ove godine oformili sastave takve da im jedan igrac na 4 poprilicno moze odrediti hoce li biti 7-10 mjesta ili top 12 😁

Link to comment
Share on other sites

Meni se Jones mnogo više sviđa nego Smith koji je školovan igrač i sve ali je neki igrač kakav ne uzbuđuje nikoga i koji ne diže plafon nikome, baš osrednji igrač kakvih već imate dosta. Uostalom i odlazak u Bahčešehir pokazuje to, mogao je bar u nekog slabijeg evroligaša ali kažem takav tim igrača nije nešto uzbudljiv nikome. Jones je, sa druge strane, mačka u džaku ali je brz, eksplozivan, dinamičan, malo divlji, može da se zapali šuterski - dobro dođe takav igrač na ove zadnje vezne poput Nilikine i Bonge, a ni Lundberg i Brown nisu baš pojam dinamičnosti i igrača koji imaju visok plafon već su to što jesu, nema tu mesta nekim velikim iznenađenjima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

U Nemackoj pre odlaska u NBA je igrao i pleja, tako da moze da pokriva sve 1-4. Ima dobar size da preuzima i centre, ali nije bas jak u duelima. Ali kod nas ce vrv uzimati najvise minuta na trojci i nesto malo na cetvorci. 

Sad nam jos ostaje da dovedemo startnu cetvorku. Neko rece da jurimo jos jednog beka, ali mislim da to zavisi od Alekse.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Alek The Great said:

U Nemackoj pre odlaska u NBA je igrao i pleja, tako da moze da pokriva sve 1-4. Ima dobar size da preuzima i centre, ali nije bas jak u duelima. Ali kod nas ce vrv uzimati najvise minuta na trojci i nesto malo na cetvorci. 

Sad nam jos ostaje da dovedemo startnu cetvorku. Neko rece da jurimo jos jednog beka, ali mislim da to zavisi od Alekse.

Kad smo kod toga koliko je jak. Meni je što se tiče tog segmenta ostalo u sećanju da ga je na utakmici u Areni protiv Bajerna prošle sezone, Teodosić preuzimao nekoliko puta uspešno u reketu. Bonga Teodosića od 37.godina nije uspevao da,, ugura" u koš. Tad je Bonga igrao kao krilo. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Čočo said:

Kad smo kod toga koliko je jak. Meni je što se tiče tog segmenta ostalo u sećanju da ga je na utakmici u Areni protiv Bajerna prošle sezone, Teodosić preuzimao nekoliko puta uspešno u reketu. Bonga Teodosića od 37.godina nije uspevao da,, ugura" u koš. Tad je Bonga igrao kao krilo. 

 

Cekaj da mu Zoki Savic pokaze neke forice u odbrani. :classic_biggrin:

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Zar se nismo mogli preko Dantea malo raspitati za zdravlje Pattija Millsa nego smo se upecali na ovog kineskog polovnjaka?

 

Zasto bi on dolazio u Evropu? Lik je Stephovo godiste i jos uvek fenomenalno igra, kad se bude raspao i bio za penziju e onda moze neki EL klub da ga pozove i baci jos koji milion za njegovu platu. 

 

Inace, zasto sva ova silna pojacanja nisu i ozvanicena? Sta se ceka? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, goldberg said:

 

Zasto bi on dolazio u Evropu? Lik je Stephovo godiste i jos uvek fenomenalno igra, kad se bude raspao i bio za penziju e onda moze neki EL klub da ga pozove i baci jos koji milion za njegovu platu. 

 

Inace, zasto sva ova silna pojacanja nisu i ozvanicena? Sta se ceka? 

Verovatno sezonske i da se lock-uje bar jedno ime koje ce pogurati cenu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, to je razumna pretpostavka. 

 

Mada, nema tu mnogo prostora za neku transfer bombu. Ostala je jos cetvorka, a njih nema vise na trzistu (mislim, ima Sikma, ali on nije bomba). 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Zar se nismo mogli preko Dantea malo raspitati za zdravlje Pattija Millsa nego smo se upecali na ovog kineskog polovnjaka?

 

Uprava works in mysterious ways... Veruj da bih i ja voleo znati kako i kojim kanalima se traze igraci i ima li tu ista od struke, skauta, pracenja i slicno. Fillam je pisao da navodno kao Carlika prate dugo, da je bilo interesovanja i pre godinu dana. Ne mogu da tvrdim i ne zelim bilo koga da nazivam lazovom, ali prosto ne mogu nikako da poverujem u to. Nista od ovoga sto je do sada radjeno od kako su dosli Savic i Zoc mi ne daje materijal za zakljucak da se nesto kao studiozno prate desetine i desetine igraca, razmislja u razlicitim pravcima, out-of-the-box... Uz to, ja generalno ozbiljno sumnjam u Zeljkovu sposobnost da 'vidi' igraca u nekoj ranoj fazi karijere. On vec vise od cetvrt veka funkcionise po principu prepoznavanja vec gotovog, vrhunskog igraca (pokaze prstom u fazonu 'dovedite mi ovoga') i uklapanja njega u vec jasnu viziju ekipe i kosarke koju zeli. Sada kada to nije u prilici da radi, bas je mnogo lutanja, a meni i ovogodisnje akvizicije pokazuju da tu ima jako malo neceg svezeg, novog, nego uglavnom guranje i micanje igraca nekim vec ustaljenim i oprobanim kanalima ili po sistemu potpisi prvo zvucno ime koje nam postane zaista dostupno. Ima jos bezbroj ideja i mogucnosti na foru ove tvoje, nevezano za to koliko je konkretno ona realna.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, goldberg said:

Da, to je razumna pretpostavka. 

 

Mada, nema tu mnogo prostora za neku transfer bombu. Ostala je jos cetvorka, a njih nema vise na trzistu (mislim, ima Sikma, ali on nije bomba). 

Kontam jos 3 igraca od cega 2 nosioca

Link to comment
Share on other sites

Komšije kakva vam je projekcija oko sezonskih? Naše digli cene ali ne toliko kao vaše i tu kod nas ima još prostora da rastu. Dok kod vas poslednje dve godine su baš velike cene. Mišljenja sam da više dizanja cene od ovih koliko su sad ne mogu da budu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Fillam je pisao da navodno kao Carlika prate dugo, da je bilo interesovanja i pre godinu dana. Ne mogu da tvrdim i ne zelim bilo koga da nazivam lazovom, ali prosto ne mogu nikako da poverujem u to. 

 

Generalno mi se sere od insajderisanja, niti se ložim na te stvari, ne vidim neku poentu, zanimaju me samo zvanične objave.

 

Sa druge strane, deo sam chatova sa ljudima sa kojima idem na utakmice, te sam prošle godine i za Kaminskog i za PJ saznao danima pre nego što su pomenuti u medijima, izvori su u principu i nebitni. Provuklo se i ovo ime, koje mi svakako tada ništa nije značilo. 

 

Naravno da ne mogu da tvrdim da je nešto sigurno istina, ali i sada kruži priča da je bilo nekoliko zainteresovanih evropskih klubova, al je Karlik odjebao tada sve zbog kineskih para, jer su poznati po tome da debelo preplaćuju strance.

 

Ako i potpuno zanemarimo to, jer ne mogu zasigurno da stanem iza tih tvrdnji, trudim se da ne brinem iste brige više puta. Bude li loše, biće i kenjanja, do tad mi je makar psihički prijatnije da verujem da će to da ima nekog smisla.

 

Mislim, ok je umereni skepticizam, ali žao mi je kad vidim totalni defetizam dok tim još nije ni sklopljen, a kamoli tapnuo loptu par puta. Podjednako ne volim ni preuranjeno loženje. Sve je to izvlačenje zaključaka kad im vreme nije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je baš Jones zanimljivo i out of the box thinking pojačanje za razliku od većine novih igrača koje ste potpisali koji su svi neki provereni ali osrednji igrači.

Waaaaaay out of the box 🙂

Vise ka bars on the window

Edited by jedibojan
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

Mislim da niko ovdje nije potonuo u defetizam pa ni Frensis (njemu je to prirodno stanje 😁) pa ni ja. Samo pokušavamo da shvatimo šta je to posebno u tom Carliku Jonesu koji je već igrač u zrelim godinama a da ništa posebno nije uradio u karijeri ako ne računamo jedan kratak bljesak protiv egzotičnih poluamaterskih reprezentacija.

 

Pa ako se za svako prethodno pojačanje moglo naslutiti koja mu je uloga namijenjena i šta tačno donosi na tanjir, ovo mi je potpuna misterija a koliko vidim i nekim drugim ljudima za koje smatram da znaju dosta više košarke od mene i čije mišljenje posebno cijenim.

 

Ne bi bilo prvi put da pojedem ono što se ne jede i naravno da navijam za to ali isto tako i sumnja je ljudska emocija kojoj smo vrlo podložni.

 

Bumo vidjeli.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni je baš Jones zanimljivo i out of the box thinking pojačanje za razliku od većine novih igrača koje ste potpisali koji su svi neki provereni ali osrednji igrači.

 

Out of the box bi bilo i vracanje Vuleta Avdalovica iz penzije. Sto ne znaci da to nije sasvim apsurdno resenje. Ne znam, meni je nejasno, da ne kazem smesno ocekivanje da ce se on ovakav kakav je i u ovoj fazi karijere u KKP-u pretvoriti u nekakvog EL mamojeba, a to je prakticno neophodnost da bismo napravili neki rezultat. No dobro, neka i on i Sterling pokidaju sezonu, pokazu da sam ja obican idiot i odvedu KKP na f4.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Mislim da niko ovdje nije potonuo u defetizam pa ni Frensis (njemu je to prirodno stanje 😁) pa ni ja. Samo pokušavamo da shvatimo šta je to posebno u tom Carliku Jonesu koji je već igrač u zrelim godinama a da ništa posebno nije uradio u karijeri ako ne računamo jedan kratak bljesak protiv egzotičnih poluamaterskih reprezentacija.

 

Pa ako se za svako prethodno pojačanje moglo naslutiti koja mu je uloga namijenjena i šta tačno donosi na tanjir, ovo mi je potpuna misterija a koliko vidim i nekim drugim ljudima za koje smatram da znaju dosta više košarke od mene i čije mišljenje posebno cijenim.

 

Ne bi bilo prvi put da pojedem ono što se ne jede i naravno da navijam za to ali isto tako i sumnja je ljudska emocija kojoj smo vrlo podložni.

 

Bumo vidjeli.

Ti vala jesi da jebe oca, iz tvojih postova imas osjecaj da ste na pleju doveli Otasevica, i to ne onog iz Buducnosti dok je tamo bio vec ovu danasnju verziju sto u podcaste uglavnom ide 😄 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Mislim da niko ovdje nije potonuo u defetizam

 

Ja jesam.

 

Biće borbe sa Asvelom, Albom i komšijama za 15-18 mesto.

Dobro, i Pariz, Bajern, znači 13-18 mesto.

Ajde i Baskonija, 12-18 mesto.

 

A kakvi smo baksuzi, možda nekim čudom opet zabodemo 11-to.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...