Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Pa ništa posebno, osim što je kratak, nejak, spor, skromnog šuta sa sporim izbačajem - sve ostalo ima. 🤷‍♂️
 

Edit: Da odgovorim i za ove ostale, svaki od njih ima falinke, naravno, ne vi bili kod nas da nemaju. Ali isto tako imaju bar jednu stvar koju rade na top nivou u Evropi, ovaj baš nema ništa posebno.

Edited by Son_of_a_gun
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

EL Iffe, Vanja, Jones, Davies

Eurocup+ Ntilikina, Brown

Eurocup Mike, Bonga, Lakic, Nakic, Koprivica

 

Preterujes, Brown je stigao prosle godine iz NBA u EL i pokazao da je legitiman EL igrac. Prosao prvu godinu adaptacije, ove godine se ocekuje jos vise.

Bonga iz NBA dosao, dve godine EL, prilicno solidna rola, iako statistika ne govori mnogo. Izuzetan igrac rotacije. Menja Ponitku. Drasticno bolja statistika nego Poni, koji je ruku na srce, bio ubedljivo najveci promasaj prosle godine.

Frank, videcemo, dolazi iz NBA, nije igrao EL, ima nekih kvaliteta koji mogu da ga zadrze u EL priicno dugo, cak iako se ne pokaze u KKP, njegov sledeci tim je Paris ili Asvel. Dolazi na mesto Jaramaza.

Mike definitivno EK nivo, mozda pokaze kvalitet koji je dovoljan za neku rotaciju u EL. Da ne zaboravimo da dolazi na mesto Smajlija, koga isto tako ne mozemo da okarakterisemo kao legitimnog EL igraca.

Ovo ostalo Lakic, Nakic, Balsa, to je da grize u ABA ligi, odmara nosioce.

Edited by TripleJ
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Ali isto tako imaju bar jednu stvar koju rade na top nivou u Evropi, ovaj baš nema ništa posebno.

 

Na osnovu čega ovo (mislim zaključujem iz upisa) da KKP treba da ima baš sve igrače koji nešto rade na top nivou za Evropu? Možda treba malo spustiti očekivanja, ne može se istovremeno izigravati sirotinja (u odnosu na top 4 ekipe) i dovoditi igrači sa top skilovima za EL uslove... 

Edited by DameTime
dopuna
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jedini navijači koji su nerealniji od nas cirgoša ste vi grobari... a to zaista nije lako...nešto kao...mi smo u tripu da smo Real , vi ste u tripu da ste Boston...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, DameTime said:

Na osnovu čega ovo (mislim zaključujem iz upisa) da KKP treba da ima baš sve igrače koji nešto rade na top nivou za Evropu? Možda treba malo spustiti očekivanja, ne može se istovremeno izigravati sirotinja (u odnosu na top 4 ekipe) i dovoditi igrači sa top skilovima za EL uslove... 

 

Ne čini mi se da je negde rekao da mora da ima, samo ih je poredio sa ostalim pojačanjima, tj. šta mu smeta u odnosu na ostala pojačanja kod ovog Karlice.

 

I ne znam ko je ovde glumio sirotlju, uglavnom smo ekskluzivno primoravani da priznajemo brutalne budžete, ali ovog leta niko da navrati da primeti zmiju u džepu kod Ostoje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Ne čini mi se da je negde rekao da mora da ima, samo ih je poredio sa ostalim pojačanjima, tj. šta mu smeta u odnosu na ostala pojačanja kod ovog Karlice.

 

Pa da, smeta mu što nema top skill za Evropu 😄 

Mislim super, svi bi voleli da gledaju neki dream team™, ali realnost je da moraš imati u rosteru igrača koji je borderline korektan i ništa više. 

 

4 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

I ne znam ko je ovde glumio sirotlju, uglavnom smo ekskluzivno primoravani da priznajemo brutalne budžete, ali ovog leta niko da navrati da primeti zmiju u džepu kod Ostoje.

 

Namerno sam dopunila u odnosu na top 4 ekipe, da mi ne bi vadio ovaj argument. Pošto postoji neki konsenzus da PAO, Real, Barsa i Monaco pokupe sve što valja, tim kao što je KKP (sa visokim budžetom, ali ne baš tolikim) ne može graditi ekipu tako što samo dovede 12 top igrača. 

 

DakleM, biće tu 3-4 vrhunskih, 3-4 odličnih igrača za Evropu i par radilica koje nemaju baš top skil za EL, ali vala jesu dovoljno dobri za klupu Partizana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

Mislim super, svi bi voleli da gledaju neki dream team™, ali realnost je da moraš imati u rosteru igrača koji je borderline korektan i ništa više. 

 

DakleM, biće tu 3-4 vrhunskih, 3-4 odličnih igrača za Evropu i par radilica koje nemaju baš top skil za EL, ali vala jesu dovoljno dobri za klupu Partizana.

 

Naravno da kada oćeraš 13 igrača moraš da popuniš i Trife i Anđuše ali zar to po poslednjim navodima nismo već učinili?

Slažem se da u teoriji može doći još 3-4 prajmara i da ovaj tim priđe prošlogodišnjem po nekom kvalitetu na papiru i finansijama, ali koliko je to realno? Ko su ti vrhunski igrači? Meni se čini da će Fredi Ljundberg, Dejvis i Vanja biti nosioci uz jednog, maksimalno dva igrača sličnog kvaliteta, a niko od njih nije iz kategorije vrhunskih.

Inače, nisam neki pesimista sve i da ova trojica budu ti nosioci, ali baš ne vidim scenario gde dolaze više od jednog, dvojice mamojeba i mi postajemo TOP8 ekipa po učincima do sada i finansijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TripleJ said:

Preterujes, Brown je stigao prosle godine iz NBA u EL i pokazao da je legitiman EL igrac. Prosao prvu godinu adaptacije, ove godine se ocekuje jos vise.

Bonga iz NBA dosao, dve godine EL, prilicno solidna rola, iako statistika ne govori mnogo. Izuzetan igrac rotacije. Menja Ponitku. Drasticno bolja statistika nego Poni, koji je ruku na srce, bio ubedljivo najveci promasaj prosle godine.

Frank, videcemo, dolazi iz NBA, nije igrao EL, ima nekih kvaliteta koji mogu da ga zadrze u EL priicno dugo, cak iako se ne pokaze u KKP, njegov sledeci tim je Paris ili Asvel. Dolazi na mesto Jaramaza.

Mike definitivno EK nivo, mozda pokaze kvalitet koji je dovoljan za neku rotaciju u EL. Da ne zaboravimo da dolazi na mesto Smajlija, koga isto tako ne mozemo da okarakterisemo kao legitimnog EL igraca.

Ovo ostalo Lakic, Nakic, Balsa, to je da grize u ABA ligi, odmara nosioce.

Naravno da preteruje, ali ako stavis ove EL igrace da su mid tier EL, a ove pobrojane za EC+ da su neki EL lower tier dobijas realniju sliku, a to je da smo ekipa ranga Minhena, mozda Baskonije. 

No bumo videli... Prelazni rok je daleko od gotovog.

P.S. ako ovo oko Carlika nije neslana sala, ili uslov za neki drugi deal - vreme je za brigu

Edited by jedibojan
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Slažem se da u teoriji može doći još 3-4 prajmara i da ovaj tim priđe prošlogodišnjem po nekom kvalitetu na papiru i finansijama, ali koliko je to realno? Ko su ti vrhunski igrači? Meni se čini da će Fredi Ljundberg, Dejvis i Vanja biti nosioci uz jednog, maksimalno dva igrača sličnog kvaliteta, a niko od njih nije iz kategorije vrhunskih.

 

Možda dođu, možda ne, ali pošto prelazni rok nije ni blizu gotovog mislim da je realno kako se bar traže 1-2 vrhunska igrača. Ntilikina nije lider ali je što se tiče odbrane verovatno na elitnom nivou za EL. 

 

Čak i da igrači budu izbalansiraniji međusobno što se tiče kvaliteta, ne vidim čemu odmah defetizam. Mada to više deluje kao perpetualno emocionalno stanje kod grobara bez kog ne možete 😛 

Link to comment
Share on other sites

Nego, da li neko vidi obrt u situaciji sa Avramom i moguc ostanak u KKP-u ? 🙂

Mozda voli sado mazo ...  ko ce ga znati .... deluje da je njemu bilo najjebenije poslednje 3 sezone.

Edited by TripleJ
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charles De Ketelaere said:

ali ovog leta niko da navrati da primeti zmiju u džepu kod Ostoje

 

Primetio ja i jedini objavio da je bilo ponude za Majk Dzejmsa u vidu potvrde Sase Obradovica, to mu dodje neka anakonda a ne belouska na sta mi mirise ovaj citat. Da je zmija u dzepu ne bi se ni razmisljalo u tom pravcu a kamoli slale ponude za jednog od najskupljih igraca u El, tako da nema neke zmije u dzepu, niste Alba ili Pariz. Bicete isto tu 9/10 budzet za plate, sve isto kao prosle sezone. 

 

Partizan evidentno ima osetnih poteskoca u dovodjenju igraca bez obzira na novac, ne kazem da novca ima beskonacno i slicno, bice to neki budzet slican kao i prosle sezone ali je situacija na trzistu teza po Partizan koji menja citav tim sto je prava retkost. Sigurno Zeljko nije lud da zeli nekog Karlik Dzounsa (ako je to uopste istina) pre Majk Dzejmsa, Lorenca Brauna, Boldvina, Gossa, Vildoze, Kris Dzounsa... Ali ocigledno ti igraci nisu zeleli u Partizan. (ne znam bas dal su svima slali ponude al nekoliko njih jesu sto se relativno zna i bez da je SO to javno potvrdio).

 

Na centru su se dovele najbolje opcije koje su mogle da se dovedu posto su Nibo i Poarje dogovorili sve jos od kad a i radi se o bogatijim klubovima i u koje stranci radije odlaze. Mislim da ce sezona pred nama pokazati da ce Partizan biti u nekih top5/6 ekipa po produktivnosti prva dva centra. Na 4 su pokusavali da dovedu Monekea koji je bio u par najboljih cetvorku prosle sezone, ali ocigledno se ne pita samo Partizan tu. Dakle Partizan odredjenu lovu ima, salje ponude najboljim mogucim dostupnim igracima po pozicijama, onda prelaze na B pa na C pa na D opcije itd. Trziste se suzava i ne pita samo Partizan, zapravo je poslednja sa suprotne strane (igrac i menadzer).

 

Na 2 i 3 se nema top igraca (nije ni bilo nekog izbora) ali se ima sirina i ima se po 2 kvalitetna igraca sto je po meni dosta bolja opcija i mislim da ce sezona pred nama pokazati da je bolje imati Lundberga i Brauna (ili Marinkovica ako je planirao Brauna na 3) na 2 nego Pantera i Andjusica i da ce njihova produktivnost napad+odbrana biti veca nego kad ste imali doslovno samo Pantera koji jeste top igrac sa svoje pozicije. Vise donose 2 igraca sa po 10ppg nego jedan od 15 sa uzasnom odbranom a bek ap opcija sa jos gorom odbranom pa onda si prinudjen da igras sa 2 pleja ili trojku spustas na sekundarnu poziciju. Uostalom vreme ce pokazati.

 

Razumem strepnju i sve, ali sto vam napisa neko na prethodnoj stranici jedini nerealniji od nasih navijaca ste vi, ne mislim sad na tebe nego pisem generalno ovde kad vec idem nasiroko. Prosle sezone sve sto se moglo cuti doslovno stalno je otprilike ukratko: "samo da se zavrsi sto pre ova agonija od sezone i da sledece sezone vise licimo na tim i nemamo vise promaje od igraca u odbrani". Evo sad se doveli dosta timskije nastrojeni igraci, borbeniji, daleko bolji defanzivno, doveo se Lesoroliki Dzouns (mislim da ce biti miljenik navijaca kao i Lesor zato sto je ista paljevina i jako slican igrac al uvidjam da ljudi jos nisu svesni toga), igraci zeljniji dokazivanja itd. i opet neko masovno nezadovoljstvo i tenzija kao i tokom prosle sezona, a ova jos nije ni blizu dapocne. Znaci nije problem u Zeljku koji je poprilicno otvorenog uma i spreman da pravi znacajne zaokrete i ne robuje sablonima, vec je rekao bih problem u razmazenim navijacima koji ne znaju ni sami sta hoce. Odnosno znaju sta hoce, hoce rezultat i po mogucstvu sto vise top igraca, a zapravo je problem u tome sto nisu realni pri sastavljanju rostera. Sto se kaze u sali nismo isti, ali u nerealnosti pogleda na sastavljenja rostera tu bi rekao da je vecina navijaca i Partizana i Zvezde poprilicno podjednako nerealna.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Primetio ja i jedini objavio da je bilo ponude za Majk Dzejmsa u vidu potvrde Sase Obradovica, to mu dodje neka anakonda a ne belouska na sta mi mirise ovaj citat. Da je zmija u dzepu ne bi se ni razmisljalo u tom pravcu a kamoli slale ponude za jednog od najskupljih igraca u El, tako da nema neke zmije u dzepu, niste Alba ili Pariz.


Srećom pa sam odslušao ceo podkast sa Sašom, ali i gostovanje Džejmsa kod Urbonasa, pa znam da je dima bilo ali prošle godine, a isto to je i Panter nagovestio smeškanjem u sledećoj epizodi. 
 

Dakle, iskoristio si KP-Mirotić-Džejms trougao od prošle sezone koji se nikada nije dogodio da kažeš da imamo love i ove sezone. Mašala. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DameTime said:

Pa da, smeta mu što nema top skill za Evropu 😄 


Tri petroke, 15 igrača. Evroliga. Prvu petorku ti čine igrači koji donose prevagu nad prvom petorkom protivničkog tima, ili želiš da to budu. Druga petorka odmara prvu petorku a da rezultat ne trpi, ili želiš da to budu. Treća petorka su igrači zadatka, neko koga ubaciš samo na kratak period vremena da obavi nešto specifično za šta taj igrač posjeduje top skil. Plaćaš ih i trpiš samo zbog toga.

 

E sad, prvi plejmejker prve petorke, najosjetljivija pozicija u timu, mastermind, alfa i omega, floor general ili kako god ga ljudi zovu. Tu nam recimo treba polupani dvadesetšestogodišnji kineski poluproizvod sa reputacijom ubice velikana Angole, Kine, Filipina i Portorika da smrdi na naftalin i plaši pse i komarce. 
 

Ne smeta mi uopšte, veoma sam egzaltiran i ushićen!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam što ste toliko gadljivi na Karlik Džonsa, tipičan je low risk - high reward. Sigurno ne košta puno, mala očekivanja, a mogao bi da dostavi. 

Jako dobar ball handler, prosječan defanzivac, iznadprosječan asistent, zna PnR, voli poludistancu, voli da rješava...

Možda nam ga je preporučio Marko Simnović kao MVP-a G lige 😀

 

Ovo bi, vrlo lako, moglo da znači da i Aleksa ostaje.

 

Ne zatvaramo roster sa njim (imaju >=4 igrača 😅), ne znamo ko će se još dovesti. Ne možemo dovući Goss-a ako ostaje u Oly, ne znam koji EL playmaker bi se mogao juriti, sve je prilično pokupljeno. Raul Neto je klasa, ali je baš sumnjivo da ga niko ne potpisuje. Sve što vrijedi u NBA će čekati do posljednjeg momenta, možda ćemo i mi pokušati nekog uzeti, ali do tada moramo imati bar nešto.

 

"He who dares wins" 😃

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SteveFrancis#3 said:

 

EL Iffe, Vanja, Jones, Davies

Eurocup+ Ntilikina, Brown

Eurocup Mike, Bonga, Lakic, Nakic, Koprivica

 

 

Bez ikakve namere da podjebavam, Lakic, Nakic i Koprivica pitanje da li su i za Eurocup. Lakic nema nikakvo iskustvo ni u Eurocupu, Nakic je nesto igrao ali nije pokazao bog zna sta, Koprivica takodje.

 

Ali ok... oni su pretpostavljam tamo neki 11,12,13. igrac rotacije.

25 minutes ago, Mat Cauthon said:

Sigurno ne košta puno, mala očekivanja, a mogao bi da dostavi. 

 

Pa zato sto valjda nemate mala ocekivanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Mat Cauthon said:

Ne znam što ste toliko gadljivi na Karlik Džonsa

Zato što je kratež (dakle u startu hendikepiran u odbrani) sa nepouzdanim šutom i lošiji igrač od ovih koji su već tu (Fredi Ljundberg, Nateklina), od ovih koji više nisu (Smith) i od ovih koji su još ni tamo ni ovamo (Aleksa)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

Pa zato sto valjda nemate mala ocekivanja.


Imali smo velika očekivanja od PJ-a, pa smo dobili šta?

Što se prije vratimo u realnost i prihvatimo gdje nam je mjesto, a to je borba za play-in, to će nam biti bolje. 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Zato što je kratež (dakle u startu hendikepiran u odbrani) sa nepouzdanim šutom i lošiji igrač od ovih koji su već tu (Fredi Ljundberg, Nateklina), od ovih koji više nisu (Smith) i od ovih koji su još ni tamo ni ovamo (Aleksa)

Uh, prilično mi je diskutabilno da li je lošiji igrač od Smitha (Iz EL u Bahčešehir čovjek ode). 

Kratež može da zakuca 😇 i nije rupa u odbrani, nego sasvim prosječan.

 

Ne želim ni da ga uzdižem i da pravim igračinu od njega kad to nije, ali koliko para toliko muzike. Može biti jako dobar, a i ako ne bude, nismo toliko štetovali.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Son_of_a_gun said:

Tri petroke, 15 igrača. Evroliga. Prvu petorku ti čine igrači koji donose prevagu nad prvom petorkom protivničkog tima, ili želiš da to budu. Druga petorka odmara prvu petorku a da rezultat ne trpi, ili želiš da to budu. Treća petorka su igrači zadatka, neko koga ubaciš samo na kratak period vremena da obavi nešto specifično za šta taj igrač posjeduje top skil. Plaćaš ih i trpiš samo zbog toga.

 

E sad, prvi plejmejker prve petorke, najosjetljivija pozicija u timu, mastermind, alfa i omega, floor general ili kako god ga ljudi zovu. Tu nam recimo treba polupani dvadesetšestogodišnji kineski poluproizvod sa reputacijom ubice velikana Angole, Kine, Filipina i Portorika da smrdi na naftalin i plaši pse i komarce. 
 

Ne smeta mi uopšte, veoma sam egzaltiran i ushićen!

 

20 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Ljudi, jeo sam govna, dajte tog Micića.

 

Nije baš dotle došlo :classic_tongue:

 

Tbh, ja sam prilično sigurna da će Iffe biti prvi plej, ali bumo vidili. 

 

7 hours ago, Brat od Korneta said:

Primetio ja i jedini objavio da je bilo ponude za Majk Dzejmsa u vidu potvrde Sase Obradovica, to mu dodje neka anakonda a ne belouska na sta mi mirise ovaj citat. 

 

:79:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...