Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Detroit će da škartira Wiseman-a izgleda... On bi za EL bio odličan, ali nakon godinu dana privikavanja, treniranja i menjanja navika i sopstvenih očekivanja. Voleo bih da ga vidim kod nas, kapiram da apsolutno nije to što nam treba, ali eto, bio bih spreman da istrpim jedno 666 nervnih slomova pošto mi se čini da bi finalni proizvod mogao da bude odličan

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Kooineeperk said:

Zakon je zanimljiv. 😄 

 

Clan 123 stav 2 tog zakona kaze da mozes da mu obustavis najvise do 1/3 zarade ali odlukom suda.

 

Bez odluke suda, internom odlukom poslodavca, clan 179a kaze da moze max 20% i to max 3 meseca. 

 

Ma ne, mogu da obustave 2/3, jedino može zaposleni da traži da mu se isplaćuje 1/3 zarade ako dokaže da samostalno izdržava porodicu.

 

Kako god, da zaista jedina kazna za napuštanje kluba usred sezone može da bude 20% na plate dok nije tu, pa svakog trećeg igrača ne bi gledali po trećinu sezone u timu.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Dzep said:

Detroit će da škartira Wiseman-a izgleda... On bi za EL bio odličan, ali nakon godinu dana privikavanja, treniranja i menjanja navika i sopstvenih očekivanja. Voleo bih da ga vidim kod nas, kapiram da apsolutno nije to što nam treba, ali eto, bio bih spreman da istrpim jedno 666 nervnih slomova pošto mi se čini da bi finalni proizvod mogao da bude odličan

Takvi se vuku jos nekoliko godina po raznim fransizama cisto na bazi draft pozicije sa koje su izabrani jer svako ima taj problem "i can fix him" tako da nece on skorije put Evrope.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:

Takvi se vuku jos nekoliko godina po raznim fransizama cisto na bazi draft pozicije sa koje su izabrani jer svako ima taj problem "i can fix him" tako da nece on skorije put Evrope.

 

Puno puta sam pričao o tome. Koliko neki likovi dobijaju bezbroj šansi u NBA, a drugi posle čak i nekih solidnih sezona, odigraju jednu slabu i ćao.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MrTwister said:

Takvi se vuku jos nekoliko godina po raznim fransizama cisto na bazi draft pozicije sa koje su izabrani jer svako ima taj problem "i can fix him" tako da nece on skorije put Evrope.

 

Kapiram da uvek mogu da ga uzmu neki bezeveznjaci tipa Šarlot, Juta, Vašington, ko god, ali je pravo pitanje šta on u stvari želi? Da bi dobio značajnu ulogu u NBA on mora ponovo da nauči da igra košarku, i to da je igra (i trenira) na visoko kompetitivnom nivou. Iz mog ugla ubedljivo najbolja opcija mu je Evropa, ali istovremeno sam i svestan da su šanse male do nikakve

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dzep said:

 

Kapiram da uvek mogu da ga uzmu neki bezeveznjaci tipa Šarlot, Juta, Vašington, ko god, ali je pravo pitanje šta on u stvari želi? Da bi dobio značajnu ulogu u NBA on mora ponovo da nauči da igra košarku, i to da je igra (i trenira) na visoko kompetitivnom nivou. Iz mog ugla ubedljivo najbolja opcija mu je Evropa, ali istovremeno sam i svestan da su šanse male do nikakve

Vecina njih prica i voli da naglasi kako im je kosarka zivot, kako vole kosarku i sve sto ide uz nju, ali je cinjenica da je za vecinu to vazi iskljucivo kada se radi o NBA kosarci, sve ostalo je da tako kazem, bezveze, nivo ispod i ni blizu primamljivo kao NBA sto je donekle i razumljivo. Statusni simbol isto koji dobijas kao NBA igrac pa i onaj najgori dosta vise njima znaci nego ne znam ti kakva veca uloga i prilika da se nauci da se svoja igra prilagodi novoj realnosti. Sve se radi da se tu ostane sto duze pa i u bilo kakvom obliku da se zadrzis pod kapom NBA. Coek kome su citavo vrijeme titrali muda i bio glavni od srednje skole, koledza i NBA, odjednom nije tako vise uticajan i bitan, pokusava da se nametne ko neki mentor tim mladjim al ni to nije za svakoga ko ne moze svoj ego po strani da ostavi. A za vecinu njih taj ego stoji na putu da se ode i proba nesto drugacije jer bi ih drugacije gledali "kuci" u fazonu odustali su od ozbiljne karijere i otisli da uzimaju pare preko grane jer nisu bili dovoljno dobri da to u NBA rade.

Imas brdo high-major igraca sa koledza koji bi bili dobri ako ne i elitni igraci u Evropi ali ih jednostavno to ne interesuje i zavrse igracku karijeru sa 28 godina i postanu neki asistenti po koledza da bi se preko toga nametnuli da eventualno opet se vrate u NBA ali kao treneri ovaj put 😄 I tako se ciklus nastavlja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, najoštrija olovka said:

pre će biti da je dorsi zamena za kenana.

 

ne znam šta čekaju vaši u klubu, baš sporo rade i ne povezuju vas sa bitnim imenima. da ne bude ko i prošle sezone, da dovodite nezainteresovane igrače iz nba.

sta cekaju? junace, danas je 27 jun! Cuj ovo jbt ''baš sporo rade i ne povezuju vas sa bitnim imenima''. Iskreno verujem da ti nas malo lozis..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...