Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Simpatičan događajčić...

Od iznenađenja ni traga, igrači svi oni za koje se odavno znalo da su Partizanovi, par wtf momenata koji baš idu uz "simfoniju"...

Sve u svemu, nije transfer blama, ali da je crveno bijela tj. moja strana organizovala i izvela ovako nešto bio bi transfer blama. 

 

p.s. skandiranje "Uzmi Zeljko evrotitulu" ipak odnosi pobjedu, prikladnije bi bilo "uzmi Zeljko bar jos neku titulu u 4. sezoni uz ogroman budzet...", no dobro 😊

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

 

Videli smo ekipu, ono što je važno napomenuti da naš roster još nije završen, angažovaćemo najmanje jednog, a najviše dva igrača u narednom periodu. Očekujem da kroz nekoliko dana završimo naše glavno pojačanje - najavio je predsednik crno-belih.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Aman 2 said:

 

Videli smo ekipu, ono što je važno napomenuti da naš roster još nije završen, angažovaćemo najmanje jednog, a najviše dva igrača u narednom periodu. Očekujem da kroz nekoliko dana završimo naše glavno pojačanje - najavio je predsednik crno-belih.

Kad je izjavio?

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, vladovlado said:

Simpatičan događajčić...

Od iznenađenja ni traga, igrači svi oni za koje se odavno znalo da su Partizanovi, par wtf momenata koji baš idu uz "simfoniju"...

Sve u svemu, nije transfer blama, ali da je crveno bijela tj. moja strana organizovala i izvela ovako nešto bio bi transfer blama. 

 

p.s. skandiranje "Uzmi Zeljko evrotitulu" ipak odnosi pobjedu, prikladnije bi bilo "uzmi Zeljko bar jos neku titulu u 4. sezoni uz ogroman budzet...", no dobro 😊

Najprikladnije bi bilo "Uzmi Zeljko ponovo evrotitulu", no dobro 😊

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Coz29 said:

Najprikladnije bi bilo "Uzmi Zeljko ponovo evrotitulu", no dobro 😊

Baš prikladno nakon 3 sušne, a nikad skuplje godine 😊

Ali u pravu si, bilo bi više smisla...eto samo jedna ubačena rijec i odmah je mnogo bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zamisljam da su cigani imaji priliku da odjednom predstave celu ekipu kako bi forum pao na 48h, udjem ovde i vidim zucnu raspravu o Zeljkovom vitiligu na 3 strane…

 

 

 

 

Ostoyah i marketing tim in shambles

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Bio… meni bilo bas lepo.. i pored par ubacivanja vesne covic… 

 

utisak je zvizdanje telekomu, rio tinto mars iz srbije… i generalno je bilo pozitivno… ljudi su masovno dolazili sa decom, bilo je dosta devojaka/zena… zaista je bilo super… uzeleli se ljudi Partizana..

 

ekipa.. zajednicko gotovo svim igracima je energija koju imaju u sebi.. mislim da ce Iffe biti jedan od miljenika, Washington je paljevina samo da ne pregori… Tajrik nema bas inteligentnu facu ali sa druge strane Davies je njemu susta suprotnost…

 

sve je ovo palamudjenje, sto rece Vanja, daj da pricamo na parketu…

 

ako ekipa klikne bice mnoooogovali bas mnoogo zajebana… imamo fizike najzad, imamo klasicnog pleja najzad, imamo Bongu da udavi svakog, imamo centre koji mogu da skoce i imaju energiju, nemamo cetvorku da valja…

 

e i da.. od svih igraca,Poku mi deluje sa najmanje zivota u sebi.. daj Boze da gresim…

 

aj vise neka krenu treninzi i utakmice, da vidimo gde smo

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam za Vasingtona kolika je paljevina ali najveca paljevina bi trebao biti Tajrik Dzouns. Posto sam ga dosta gledao stekao sam utisak kad god je zakucao u utakmicama koje su igrali kod kuce da je pokusao da raspali pozorisnu Efesovu publiku. On je nesto najblize Lesoru i kao paljevina ovako ali i po igrackim kvalitetima. Po skocnosti rekao bih da je najblizi Nibu s tim da je eksplozivniji od njega rekao bih.

 

Na svega 75 poseda uvidja se da je Lesor pretodne sezone bio bolji jedino u ppg(i mala razlika u blokadama):

 

IMG-20240820-004046.jpg

 

Mozda bi i on nabio Lesorovu statistiku da je igrao minuta koliko i Lesor, minimum priblizan indeks korisnosti, ubedjen sam. A Lesor je igrao minuta koliko je igrao zato sto su mu konkurencija bili Balcerovski i Adetokumbo a pre toga Smajlagic i Koprivica, dok su Dzounsu bili takodje dobri Oturu i Plajs koji je imao dobru individualnu sezonu iako je mator i znacio im je kao jedini centar sa sutem i mozda najbolji centar u ligi po efikasnosti (preko 50% za 2, preko 40% za 3 i skoro 90% sa linije penala).

 

Po mom misljenju mislim da ce Dzouns u narednih nekoliko sezona biti u par najboljih centara u El (tesko da ce naredne igrati 25+ minuta jer mislim da ce Partizanu cesto trebati poeni Dejvisa koji ipak lakse dolazi do istih od Dzounsa tako da ocekujem ih tu na 20-20min gore dole koji min prosecno u zavisnosti od forme) jer se sve vise daje na vaznosti atletskim centrima u Evroligi i svaka ekipa ima po jednog da mogu da ispariraju drugima, a neke ekipe i po dvojicu kao sto je imao Efes Dzouns-Oturu a imace neke druge ekipe ove sezone.

 

Za razliku od Dzounsa, Dejvis je manje skocniji i rekao bih manje cvrsci. Sto je i prirodno jer polako ulazi u godine, sto je stariji manje je skocniji, eksplozivniji i agliniji, ali i dalje je napadacka klasa i u par najboljih napadaca sa pozicije centra u Evroligi. Samo su jos Veseli i Lovernj (sve vasi izgleda..)  davali 12+ppg od centara u El prosle sezone. To je ozbiljna brojka za centra. Od tog Dejvisa su manje poena davali recimo Kampaco, Mitoglu, Sterling Braun, Nibo, Marinkovic, Kenan, Okobo, Jabusele, Smits, Ledej, Tavares itd. itd. Dakle ozbiljna opcija za napadaca plus ima sirok arsenal u napadu i igru na postu i poludistancu i moze da pogodi i za 3 poena. Mislim da je idealno komplementaran sa Dzounsom i da ce jedna od najvecih Partizanovih snaga biti na toj centarskoj poziciji sto bi rekao da zanemarujete svesno ili nesvesno, odnosno premalo se pisalo o tome.

 

Ovde nema nesto domacih igraca ali igracki dosta podseca na Duletov Partizan. Dakle dobar deo boraca u odbrani, par dobrih sutera i pre svega zbog toga da ce se igra dosta bazirati na centrima kao sto je to bio slucaj i kod Vujosevica bio u vise sezona. Rekao bih da je to neki DNK Partizana, mozda ne toliko izvorski kao nekada, ali i druga su vremena, a svakako daleko blizi tome nego prethodne sezone kada su navijaci teze mogli da se identifikuju sa timom rekao bih. S tim da su proslog leta navijaci bili dosta euforicniji nego ovog, a uvek bi pre birao ovakav tim nego onaj proslogodisnji bez obzira koji zavrsili na tabeli. Kapiram i da je to bilo na talasu top8 tada i da su Douzer i Kaminski zvucnija pojacanja, da su ostali Panter i Ledej i Naneli.... Ali ovo je dosta timskije, dosta bolje defanzivnije, a videcete da ni u napadu nece nesto sa se zaostaje u odnosu na proslogodisnji tim.

 

Poente i gro price za ovu sezonu po meni je kakav ce Partizan biti u zavrsnicima i to niko ne moze da zna. U El se 90% utakmica igra egal do minut ili dva pred kraj a neretko se odlucuje i u poslednjih 20-30 sekundi ili u poslednjih 10 i tu se pokaze ko je kakav i zbog tih nekih pojedinaca neki tim zavrsi 9. na tabeli a ne 11. jer je neki Virtus imao nekog Lundberga koji je resio bar 3-4 utakmice dok u Partizanu ne znam dal su svi zajedno dali neke vazne koseve za pobede prethodne sezone na vise od 3 utakmice. Zato je doveden Lundberg, a od ostalih cemo da vidimo a bice vazno da tu iskoci jos 1-2 igraca da se pokazu pouzdani za zavrsnice. Od toga ce zavisiti sezona po meni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jedibojan said:

Ponovo maltretiranje na unutrasnjim pozicijama. Zasto? Zasto lako kad moze komplikovano...

Ovakva 2 instant quality centra ne secam se da smo imali. Ovde je samo pitanje kako ce se pokazati prelazak Mike-a iz EC u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki put bude fejl kada neki pokušava da iskopira onu PAOK-ovu konferenciju za 80 godina kluba gde se vidi iskrena emocija i spontanost. Ovako kod nas uvek izgleda usiljeno i isforsirano.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, ScepanScekicSto said:

mislim da ce Iffe biti jedan od miljenika

 

Mada i B. Davies je opaka lobanja:

 

https://www.instagram.com/p/C-GMGezxT7t/?hl=en

(bonus koga ovo podseti na jedan domaći film i našeg velikog glumca :classic_biggrin:)

 

Plus, oni selfiji na sceni i slikanje publike i orkestra su mu bili dobra promocija

 

https://www.instagram.com/stories/realbdavies.0/?hl=en

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...