Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Bedno je evropsko trziste ovog leta, a tako ce biti i ubuduce. Top 5-6 ekipa (Pao, Oly, Barsa, Real, Monako, Fener) uzme sve sto valja, kao sto je i sada, kao i proslog leta, kao sto ce i sledeceg.

 

Predosecam pleja iz NBA ili G league, i to ne bas na vreme. Za cetvorku msm da ce doci iz evrope i da nece biti neki ekstra kvalitet, da ce nam posle Ledeja ta pozicija biti najveci znak pitanja. Zavisi i kako se Majk adaptira i koliko brzo. Mada je EC nikad gori i to sto je covek bio u prvoj petorci takmicenja apsolutno nista ne znaci za EL. Kvalitet skoro kao da je bio u petorci ABA lige.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Predosecam pleja iz NBA ili G league, i to ne bas na vreme. 

 

Ovo ce biti veliki problem, naime evropski klubovi koji nisu u top 5-6 kao sto si i sam primetio, morace da ganjaju igrace iz G lige a oni ce pak cekati poslednji momenat u nadi da ce ostati u NBA. A to znaci bas to, dovodjenje u oktobru ili kasnije, potpuno neuigrani, a kao treba da budu lideri tima.

Link to comment
Share on other sites

mene je prilicno iznenadila ova da kazemo neaktivnost kkp u prelaznom roku do sada

jasan mi je drugaciji koncept, ali opet sam ocekivao jedno 2 kapitalca u rosteru

problem sada je sto je tih kapitalaca u evropi ostalo samo par, a ove preko bare je mnogo teze i neizvesnije dovesti

cini se da je kkp ove godine upao u onu zamku u kojoj je kkcz skoro svaki prelazni rok - dovodjenje backup i role playera, pa onda cekanje njega koji treba tim da izdigne na jedan nivo iznad

 

ostavljam prostora i da gresim, i da savic i zelimir u tajnosti zavrsavaju takve igrace

u tom slucaju kapa dole njima

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mene je prilicno iznenadila ova da kazemo neaktivnost kkp u prelaznom roku do sada

jasan mi je drugaciji koncept, ali opet sam ocekivao jedno 2 kapitalca u rosteru

 

Calathes, Lorenzo, Baldwin, Poirier i Šmits su odavno ugovorili nove klubove. Ona lista free agenata je presiromašna, prvi je Clyburn koji je verovatno veliki liability za svaki tim gde bi bio prva violina.

 

Ima malo i do toga što se napravio utisak kod većine ljudi da se ima love i da to znači dolazak elitnih igrača i bombi, a u realnosti ima makar 6 ekipa koje su platežno moćnije i takmičarski stoje bolje ili mnogo bolje.

 

Jedino Moneke koji i jeste pojuren. Možda su mogli ranije da kontaktiraju & jure, ali to ne možemo da znamo kako se odvijalo. Verujem da je Željko otpisao dobar deo igrača dosta ranije, ali da odlasci Pantera, LeDay-a i Nunnaly-a nisu bili izgledni dok nije postalo kasno.

 

Ali da, i ja sam iznenađen da nismo decidirano, aktivno, agresivno izašli na tržište osiguravši glavne mete. I tu imaš više čkola mišljenja - dobra aktivnost na tržištu i potpisi = ima se love, loša aktivnost na tržištu = propust GM-a i trenera. Verujem da je negde između, gde se na kraju dana igrači odluče za najbolje destinacije iz više faktora. A u poređenju sa prošlom sezonom, najprivlačniji smo verovatno nekim liderima manjih ekipa ili igračima iz drugog plana jačih ekipa koji hoće da budu nosioci. A ni tu nismo jedini...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charles De Ketelaere said:

 

Calathes, Lorenzo, Baldwin, Poirier i Šmits su odavno ugovorili nove klubove. Ona lista free agenata je presiromašna, prvi je Clyburn koji je verovatno veliki liability za svaki tim gde bi bio prva violina.

 

Ima malo i do toga što se napravio utisak kod većine ljudi da se ima love i da to znači dolazak elitnih igrača i bombi, a u realnosti ima makar 6 ekipa koje su platežno moćnije i takmičarski stoje bolje ili mnogo bolje.

 

Jedino Moneke koji i jeste pojuren. Možda su mogli ranije da kontaktiraju & jure, ali to ne možemo da znamo kako se odvijalo. Verujem da je Željko otpisao dobar deo igrača dosta ranije, ali da odlasci Pantera, LeDay-a i Nunnaly-a nisu bili izgledni dok nije postalo kasno.

 

Ali da, i ja sam iznenađen da nismo decidirano, aktivno, agresivno izašli na tržište osiguravši glavne mete. I tu imaš više čkola mišljenja - dobra aktivnost na tržištu i potpisi = ima se love, loša aktivnost na tržištu = propust GM-a i trenera. Verujem da je negde između, gde se na kraju dana igrači odluče za najbolje destinacije iz više faktora. A u poređenju sa prošlom sezonom, najprivlačniji smo verovatno nekim liderima manjih ekipa ili igračima iz drugog plana jačih ekipa koji hoće da budu nosioci. A ni tu nismo jedini...


to je odprilike to…

 

glavni igraci su zavrseni od platezno sposobnijih timova odavno.

 

ti glavni igraci nece da dodju u Bg ocigledno… ne sumnjam ja da se npr Zeljko nije hteo Colsona ili Boldwina, ali ti ljudi i pored sto su god dana proveli u Bg, imaku vece ambicije nego li borbs za play off, jbg i Fener vise placa, i Istanbul je prelep…

 

Mislim da smo doveli koga smo mogli, dobre igrace iz osrednjih klubova (Virtus, Bayern, Baskonia) kao i iz ovoj losijih (Alba)

 

sto nismo uspeli neko veliko ime, jbg ne znam… mozda je nesto dogovoreno al se ceka, ili nije nista tj izduvali smo svuda kao sa Monekeom…

 

mislim da je jako tesko pre svega Zoranu jer odavno (a pitanje je da li je ikad) neko nije isekao ekipu kao Zeljko i sad treba da dovede 13-14 igraca… kod domacih ima problem sa Covicem, Megom gde igraci radije idu tamo, od bivsih igraca Partizana uspeli smo da dovedeno jedino koga smo i mogli i to je to. 
 

nije ovo sve tako lose, zavisi od 2 imena pre svega na 1, poziciju 5 amo solidno zatvorili… 

Link to comment
Share on other sites

Kapiram da za Okoba ne postoje nikakve sanse, pre svega zato sto Monaku treba kao domaci igrac jer i tamo imaju pravilo o broju stranaca a fale im kvalitetni francuski igraci jer Strazel, Tarpi, Kornelije i Zaite nisu bas toliko dobri da prave veliku razliku u francuskom prvenstvu te su nakupili 5 poraza u domacem prvenstvu i mislim da ne postoji opcija da ih Okobo napusti, iako ga zvanicno jos uvek nisu produzili.

 

Mislim da je sada vec izvesno da ce ponovo doci startni plej iz Nba. Ono sto je ostalo u El mislim da se ne razmislja o tome. Najbolji preostali igraci su: Nejpir, Li, Lo (ima ugovor al je i visak u Armaniju), Jokubaitis, Madar... Buboa ima +1 i kombo je (puno je vise plej nego Lundberg na primer) al ne verujem da se razmislja u pravcu njega zbog njegovih godina. T.J. Shorts ima +1 takodje al custo sumnjam da se razmislja o njemu. Edvards je vise dvojka nego plej. Goss navodno ostaje u Olimpijakosu. Nema vise ko iz El ili su sad potpisali ugovore ili su pod ugovorima a imaju velike ugovore ako pricamo o boljoj polovini plejmejkera u ligi. Ne kapiram zasto bi Efes pustio Tompsona kada nema boljih slobodnih plejmejkera od njega i itekako im je potreban i daje taj neki balans sa Larkinom u petorci. Ne bih iskljucio opciju da se Lundberg planira kao startni plej i dovede dvojka, mada ne verujem nesto puno u to.

 

Cetvorka, mislim da bi se Timan jos bolje uklopio nego Moneke. Ako ne dodje niko od njih dvojice, eventualno neki Miki, mislim da ce i cetvorka iz Nba doci. Uostalom svake sezone od kad je Zeljko tu dolaze Nba igraci. 1. Kurucs, pa Exum (doduse on je bio par meseci pre toga u El), pa Douzer i Kaminski... Mislim da je izvesno i sada 1 a veoma moguce i dvojica

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonas Lunden said:

Ima li igdje ovakav primjerak 🙂

 

Najdraži Amerikanac u istoriji KKP, jeste Borče Kalebovski bio čudo, ali TK šta je isporučio Lokomotivi Kuban jedne hladne zimske večeri u Areni je krajnje subjektivno i pristrasno napadački najbrutalnija utakmica koju sam gledao u životu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Iskren da budem, priželjkivao sam ovakav rasplet. Neznatno lošija statistika od Monekea a dolazi vjerovatno za trećinu para. 
 

Može on da da nekih 20 vrhunskih minuta još uvijek. Ostalo će da pokrpe Mike, Bonga, vjerovatno još neko. 
 

Nije nemoguće da pojurimo još neki nba prospekt na toj poziciji s obzirom da su se pare “oslobodile”, što bi se reklo… 😁

Link to comment
Share on other sites

Klajburn je i dan danas bolji igrac od čupavog tiktokera,prosto neverovatno da se toliki hajp podigao oko igraca koji iza sebe u karijeri ima jednu dobru sezonu na najvisem nivou.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Ne postoji NBA igrac koji moze odmah da pravi razliku u EL i pomogne ekipi da ode u TOP8, a da je dostupan. Nunn je izuzetak, cak i ja koji ne pratim toliko NBA sam cuo za njega. 

 

Ono sto je misterija je zasto se transferi konacno ne ozvanice? Sve su to ili prosecni EL igraci ili nivo ispod i ako je sve to tacno, onda KKP pravi ekipu kao KKB prosle sezone za bogate - gomila stranaca za drugu petorku i losi domaci igraci. Ni Bonga ni Brown ni Ntilikina ni Mike ni Jones ni Davies nisu za prvu opciju, da ne pricam o tandemu Lakic - Nakic. No, sto vise takvih igraca, to manje prostora za eventualno nekog ubicu na nekoj poziciji. O uigranosti da ne pricamo, prvih 2-3 meseca bice veselo. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Iskren da budem, priželjkivao sam ovakav rasplet. Neznatno lošija statistika od Monekea a dolazi vjerovatno za trećinu para. 
 

Može on da da nekih 20 vrhunskih minuta još uvijek. Ostalo će da pokrpe Mike, Bonga, vjerovatno još neko. 
 

Nije nemoguće da pojurimo još neki nba prospekt na toj poziciji s obzirom da su se pare “oslobodile”, što bi se reklo… 😁

Cisto sumnjam da dolazi za trecinu para - prosle godine je zaradjivao 2M po sezoni 🙂

Jeste imao nesto losiju sezonu (zbog povreda) ali su i cene skocile znatno. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Alek The Great said:

Ako dodje Clyburn sigurno nece igrati ispod 1,5m. Nema veze to sto je imao losiju sezonu iza sebe. Ja se iskreno nadam da je ovo samo jos jedno nagadjanje.


ne verujem… mislim za nagadjanje

 

a isto mislim da je on na 1.5 mil

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...