Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

14 hours ago, Ab1995 said:

Joooj kako ova košarka ponekad baš ima dozu ljigavosti i mučnine u stomaku...eee čuj Lojd i Vildoza u Partizanu?!? U Zvezdi Kodi ... aj Lojd i Kodi su davno i bili al' svejedno za moj ukus ljigavo nekako... ja se nmg povezati sa takvim igračima... najbolje sad da Zvezda pošalje ponudu za Ledeja i ovaj prihvati... 

 

Pa da, to ti daje osecaj mucnine u stomaku, a ne visedecenijska patologija da se citav sport zasniva na stalnoj borbi dva kluba, dok sve ostalo treba da sluzi samo zarad razvoja igraca za pomenuta dva kluba. I onda ta ista patologija i kod nas i u Grckoj dovodi do toga da nijedno finale ne moze normalno da se odigra od pocetka do kraja, no, cak su i Grci bolji od nas pa kod njih rutinski prelaze iz zelenih u crvene i obrnuto.

 

Ako cemo da se igramo profesionalnih klubova, onda igraci treba da gledaju samo svoje interese i igraju tamo gde ce najvise da ih plate, tamo gde ce imati najvise minuta ili tamo gde im najvise odgovara. Ako cemo da udaramo na emocije, onda je bljutavo i da, sta znam, Luka Bozic prelazi u Partizan ili Cibonu. Ispada da samo PAO, OLY, Partizan i Crvena zvezda bitisu izvan zakona prirode i negde u nekom limbu, sto se tice morala i bitni su samo stavovi navijaca ova cetiri kluba, ostale ko sisa kad nisu toliko pasionirani (zlobnici bi rekli zadojeni mrznjom)

 

 

2 hours ago, Beonegro said:

Tri teme za razmišljanje:

 

- Darius Thompson, izgleda da bi ga se Efes riješio;

- Shavon Shields: postoje glasine da nije zadovoljan u Milanu i da želi da ide iz tima;

- Dan Oturu: nema ugovor, Efes sigurno planira da ga produži, ali dok god ne potpiše, valja pokušati.

 

To su tri igrača koja vrijedi platiti dobro i dati im ključeve ekipe.

 

Thompson bi mogao u Maccabi, Shields zeli u NBA, a Oturu je OK centar, ali to je i Motley - KKP ionako ne moze godinama da dovede pravog pleja (jer ih ima malo), sad ce morati da pogode sa skorerom. Jednostavno, Exum, Punter i LeDay su bili kicma Obradovicevog KKP i jako tesko je naci zamenu za bilo koga od njih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dildoza ne ni džabe. Dosta je bilo žonglera, driblera, preljepih napadača, jogi letača, loptozaustavljača, high-volume punjača. Ja znam šta je Partizan i kakvi igrači treba da igraju u njemu. Da li će se toga prisjetiti i nestručni štab i time zaslužiti uklanjanje jednog sloga iz naziva kojim sam ih okrunio?

  • Like 5
  • Ha-ha 16
Link to comment
Share on other sites

Mislim da sve dok zvanicno ne objave sastav EL necemo ni mi nista objavljivati. Cak mislim da je do tada sve dogovoreno na rec i da ce potpisi pasti tek od tada. To nama nikako ne ide u prilog jer ce ovi sigurni i bogati sve da pokupuju. Ali mislim da je trziste ovog leta znatno bolje nego proslog. Ali jasno je da to nece biti prva zelja, vec neka druga, treca itd. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Beonegro said:

Ja znam šta je Partizan i kakvi igrači treba da igraju u njemu. Da li će se toga prisjetiti i nestručni štab i time zaslužiti uklanjanje jednog sloga iz naziva kojim sam ih okrunio?

rekao bih da to sto ti zelis nije zelimir kosarka

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, NikadProtivKaline said:

rekao bih da to sto ti zelis nije zelimir kosarka

Zelimirove ekipe koje su uzimale EL su bez izuzetka igrale near-perfect odbranu. Uzivanje za gledati (koga loze takve stvari naravno 🙂)

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, NikadProtivKaline said:

rekao bih da to sto ti zelis nije zelimir kosarka

Sigurno. To bi rekli i svi ostali koji Želimiroa prate čak od povratka u povratka u Partizan 2021. godine, na čelu sa prvolajkačicom tvog posta.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Dildoza ne ni džabe. Dosta je bilo žonglera, driblera, preljepih napadača, jogi letača, loptozaustavljača, high-volume punjača. Ja znam šta je Partizan i kakvi igrači treba da igraju u njemu. Da li će se toga prisjetiti i nestručni štab i time zaslužiti uklanjanje jednog sloga iz naziva kojim sam ih okrunio?

 

Vildoza je nebitan, nisam ni ja fan. Medjutim, mislim da gresis odlazeci u krajnost, ponukan frustracijom i besom koju je ova grupa igraca (opravdano, jelte) izazvala. Ako je igrac ofanzivno orijentisan i prijatan za gledanje, ne znaci nuzno da je neodgovoran, bahat, neprofesionalan i bez vatre. Ne mislim da Partizan treba da bude u jednom kalupu i da jedini nacin prepoznavanja i glavna asocijacija treba da budu rezultati 59-46 i sto manji broj poseda. To jeste bila odlika jedne ere, ali znamo zasto je bilo tako - nedostatak sredstava da se pazari top klasa i natpucava sa evropskim bogatasima. U tom smislu, duboko sam uveren da je Duletov pristup bio pragmatski, a ne dogmatski. Dakle, iz mog ugla, jeste izuzetno vazno igrace birati i po karakteru. Medjutum, to ne znaci po automatizmu da smo osudjeni na Virginia basketball. Zeljko jeste evoluirao i fakat je da Fener nije izgledao isto kao PAO, bez obzira na to sto su i zuti igrali jako kompetentnu odbranu. Goudelock jeste zamenjen, ali ne Amarom Gegicem. Moze se itekako igrati ofanzivna kosarka i praviti rezultat. Nije ni meni nimalo prijala ova kosarka od kako se Zelimir vratio, ovo sistemsko pravljenje prostora konkretnim igracima za izolacije nije nikada bilo nesto sto me bacalo u ekstazu. Da li je dolazak Puntera bio razlog tome ili je ta ideja postavljena pa je potom dovedeni on i Leday (kokoska-jaje), manje je bitno. Mene je to mucilo od prvog dana, ali cak i sa tim sistemskim upitnikom, uveren sam da bi se zbog cistog kvaliteta igraca uradilo znatno vise da su igraci pokazivali bar bazicni profesionalizam i osecaj obaveze prema navijacima i celom kosarkaskom kolektivu kao takvom. Stoga je kljucno izbeci igrace koji cascavaju prisustvom i/ili fejkuju emociju i drajv. Ne moraju biti fanatici level Jo, pa cak ni loziti se na atmosferu uopste, ali lelemud i karakterni dupljak nikako ne treba da budu deo ekipe koja cilja na najvise. Mozda moze na nekom 11, 12. mestu, cisto kao popuna, ali nosilac i vitalan clan rotacije sigurno ne. Zato propovedam oprez, nemojmo zbog ovog loseg iskustva upadati u klopku prizeljkivanja polu-kosarkasa koji ne mogu da urade osnovnu stvar ovog sporta - proture tu prokletu loptu kroz obruc.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Beonegro said:

Sigurno. To bi rekli i svi ostali koji Želimiroa prate čak od povratka u povratka u Partizan 2021. godine, na čelu sa prvolajkačicom tvog posta.

nema potrebe da se svadjas/vredjas

zelimir je od tog koncepta koji ti prizivas digao ruke negde po odlasku iz pao, pre 10-12 godina

u feneru je furao top heavy napadacku kosarku, verovatno i prvi u evropi poceo da fura ultra smallball

to je jedna od stvari koje sam najvise i cenio kod njega, nije robovao proslim vremenima i kako se menjala kosarka menjao se i on. nije ostao zarobljen u 90-im ili 00-im kao mnogo domaci treneri

ocekivati sada od njega neku krvava kolena i borba bre kosarku ne znam koliko je realno

 

edit: sad tek vidim da je i frencajz napisao nesto slicno

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3 slažem se, nisam ni ja mutav, imaš nekoliko postova unazad šta ja vidim kao preferred pojačanja za KKP, tu nema poluigrača, iako mislim da bi se pucalo na vrhunski rezultat (F4 i više, ako se baš sve poklopi) KKP i dalje nema izbora nego da za pare koje ima, koje su u apsolutnom iznosu velike ali istovremeno predstavljaju ne više od 40 do 60% budžeta Reala, Barselone, Monaka, PAO ili Turaka, mora prije svega da bude na nivou top ekipa odbranom, atletikom, čvrstinom i intenzitetom, ne da idemo sa cvijetom u pušci da se nadigravamo sa top ekipama pa da nam Makabi, Efes, Real, Fener i Barselona nabijaju redom po 90 plus poena.

 

That being said, ja nisam protiv slabotjelesnih igrača kad oni donose veliki kvalitet u napadu, nasuprot slici koju ljudi koji se sa mnom ne slažu pokušavaju da stvore na ovom forumu, ja ne mislim da Kevin Punter (ili npr. Nikola Mirotić) nema kvalitet da igra petorku u EL i doprinosi svojoj ekipi, nego tvrdim da kad odabereš da ti takav igrač bude glavna opcija, a onda sticaj okolnosti dovede do toga da ti bude maltene i jedina opcija, onda samo neka suluda sreća može da učini da ti sezona ne ode u kanal, kao što prošla nama jeste.

 

Dakle, ugrubo dva principa:

- slabotjelesni one-way napadač može na pozicijama 2, 3 i 4, nipošto na 1 i 5

- ukoliko je jedan od nosilaca slabotjelesni one-way napadač, sve ostalo oko njega mora da pršti od snage, atletike i odbrane. Je ne znam koja droga dovodi do toga da neko pomisli ma Punter i Kaminsky, biće to super, ali bih volio da je probam, da bar na tren sebi pauziram mog najstarijeg drugara egzistencijalnog užasa. Nači moe Kevin Punter, ali sa plejom koji je dovoljno veliki da u odbrani brani i 1 i 2 (u zavisnosti od toga ko dana D iz protivničke ekipe više buši KP-a) i sa centrima koji blokovima protivničkim bekovima odvajaju meso od kostiju.

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, NikadProtivKaline said:

u feneru je furao top heavy napadacku kosarku, verovatno i prvi u evropi poceo da fura ultra smallball

Osvojio titulu sa Fenerom sa Veselinom (25 mpg) i Perom Antićem (13 mpg) na 4 i Ekpe Udoom (32 mpg) na 5, na trojci imao Kalinu i nerijetko tu koristio i Datomea. Ekipa mu je davala 76,6 poena u sezoni, u prevodu morali su da dopuštaju manje od 75 ppg da bi dobijali utakmice. U finalu zaustavili OLY na 64 poena.

Edited by Beonegro
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zelje, cestitke i pozdravi...

 

1 - NWG, Smith, Lakic

2 - Baldwin, Marinkovic, Avramovic 

3 - Shields, Ponitka

3/4 -Nakic

4 - Moneke, Lucic, Tanaskovic

4/5 - Thiemann

5 - Ibaka, Caboclo, Dimitrijevic 

 

Otprilike slican budzet kao prethodne sezone. Za pojedine bi mozda morao i neki buyout da se plati, ali to je sad postalo simbolicno. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Alek The Great said:

Zelje, cestitke i pozdravi...

 

1 - NWG, Smith, Lakic

2 - Baldwin, Marinkovic, Avramovic 

3 - Shields, Ponitka

3/4 -Nakic

4 - Moneke, Lucic, Tanaskovic

4/5 - Thiemann

5 - Ibaka, Caboclo, Dimitrijevic 

 

Otprilike slican budzet kao prethodne sezone. Za pojedine bi mozda morao i neki buyout da se plati, ali to je sad postalo simbolicno. 

Za Monekea sam negde pročitao da je buyout 1.5m.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Beonegro said:

@SteveFrancis#3 slažem se, nisam ni ja mutav, imaš nekoliko postova unazad šta ja vidim kao preferred pojačanja za KKP, tu nema poluigrača, iako mislim da bi se pucalo na vrhunski rezultat (F4 i više, ako se baš sve poklopi) KKP i dalje nema izbora nego da za pare koje ima, koje su u apsolutnom iznosu velike ali istovremeno predstavljaju ne više od 40 do 60% budžeta Reala, Barselone, Monaka, PAO ili Turaka, mora prije svega da bude na nivou top ekipa odbranom, atletikom, čvrstinom i intenzitetom, ne da idemo sa cvijetom u pušci da se nadigravamo sa top ekipama pa da nam Makabi, Efes, Real, Fener i Barselona nabijaju redom po 90 plus poena.

 

That being said, ja nisam protiv slabotjelesnih igrača kad oni donose veliki kvalitet u napadu, nasuprot slici koju ljudi koji se sa mnom ne slažu pokušavaju da stvore na ovom forumu, ja ne mislim da Kevin Punter (ili npr. Nikola Mirotić) nema kvalitet da igra petorku u EL i doprinosi svojoj ekipi, nego tvrdim da kad odabereš da ti takav igrač bude glavna opcija, a onda sticaj okolnosti dovede do toga da ti bude maltene i jedina opcija, onda samo neka suluda sreća može da učini da ti sezona ne ode u kanal, kao što prošla nama jeste.

 

Dakle, ugrubo dva principa:

- slabotjelesni one-way napadač može na pozicijama 2, 3 i 4, nipošto na 1 i 5

- ukoliko je jedan od nosilaca slabotjelesni one-way napadač, sve ostalo oko njega mora da pršti od snage, atletike i odbrane. Je ne znam koja droga dovodi do toga da neko pomisli ma Punter i Kaminsky, biće to super, ali bih volio da je probam, da bar na tren sebi pauziram mog najstarijeg drugara egzistencijalnog užasa. Nači moe Kevin Punter, ali sa plejom koji je dovoljno veliki da u odbrani brani i 1 i 2 (u zavisnosti od toga ko dana D iz protivničke ekipe više buši KP-a) i sa centrima koji blokovima protivničkim bekovima odvajaju meso od kostiju.

 

Nisam ni rekao da si mutav, zanimljiv je ovaj tvoj predlog rostera. Ono sto je moj problem jeste sto ne verujem u kvalitet prisutan u evropskoj kosarci. Jako, jako malo EL igraca me ushicuje, a i ti su uglavnom nama sasvim nedostupni. Ponovicu po n-ti put, ne mozemo vise ignorisati momke koji izlaze sa koledza, samo zato sto nam treba "sure thing". Videli smo kako smo prosli sa vecinom akvizicija koje su dosle "gotove" ili kao evropski ubergigatalenti iz EL ili NBA. Od hiljadu puta svih hiljadu bih pre uradio sve na dogovaranju i dovodjenju Timmea pre Kaminskog recimo. Da ne pricamo kad sam kao slepac ovde trubio o Colsonu i Kelanu Martinu, kada su izlazili sa Notre Damea i Butlera pa se evo sad ovaj prvi priziva kao pojacanje. Svake godine propustamo veliki broj igraca koji vrlo rano mogu da budu kontributori i to za male novce uz potencijal da za sezonu, dve ili tri postanu nosioci i mozda cak i top level evroligaski igraci. Ne mogu da se nacudim vise tolikoj inertnosti i odsustvu osecaja. Trosimo vec godine u kao nekom razvijanju domacih prospekata, a return nam je 0 (u najvecoj meri zbog njih samih, ali doprinos je na Zeljkovoj strani, nemojmo se lagati). Njih mozemo da cekamo i nadamo se, ali zato zaboga ne mozemo sebi da priustimo sada tipa jednog Dunna ili Ighodara...

 

Tacna je ova konstatacija da novac koji se sada izdvaja jeste mnogo, mnogo veci ranijih, ali da i dalje predstavlja "kusur" za nabrojane ekipe. Medjutim, ono sto je takodje fakat jeste da takav novac obezbedjuje sasvim dovoljno da se ipak fino probere i napravi ekipa koja mozda ne moze i da osvoji, ali za koju neki f4 uz splet okolnosti i jako dobar rad nije nikakva naucna fantastika. To na kraju krajeva pokazuje i onaj nas proslosezonski run. Danas nema tolike razlike u realnom kvalitetu ekipa izmedju Reala i naprimer nekog Armania. Da, postoji, nesumnjivo je Real dublja ekipa sa ucinkovitijim nosiocima, ali tu nema Marijanskog rova izmedju, kao sto je to bilo nekada, recimo na pocetku ovog veka. Tako da ja uopste ne mislim da je nemoguce da se nadigrava sa 90% EL ekipa. Cvet u pusci je isao zajedno sa mudima u kibli i prstom u uvetu. Tu je bila srz.

 

Jednako mislim da je common sense da defanzivno moras biti pristojan u najmanju ruku, ako zelis nesto da napravis. Poenta i treba da bude da ti defanziva sluzi i kao instrument kontrole tempa utakmice, a i kao zamajac, odnosno prvi korak ofanzive.

 

Ne mogu se sloziti da "slabotjelesni one-way napadac" kako si ga ti definisao ne moze biti dopusten na poziciji 1. Ta pozicija je otprilike najmanje bitna za timsku odbranu ukoliko ostatak ekipe ima dobre defanzivne kompetencije i zna sta i kako radi. Mnogo, mnogo lakse ce se peglati rupcaga na 1 nego medju wingerima ili centrom koji bi trebalo da bude nekakav korektor i patrolira u poslednjem kvadrantu.

 

Pomenuti Punter mozda nije najvisi i najsnazniji bek evropske kosarke, ali ima sasvim dovoljno dobre alate da igra barem net-negative odbranu, ako ne i nesto vise. To smo i mogli da vidimo prosle sezone u onom jednom (cak ne tako kratkom) periodu. Dakle, nisu tu u pitanju ni fizika ni realne mogucnosti na defanzivnoj strani parketa. Ni sa njim ni sa dominantnom vecinom igraca (ok, Kaminsky je tu sigurno vristeci izuzetak). 

 

11 minutes ago, Beonegro said:

Osvojio titulu sa Fenerom sa Veselinom (25 mpg) i Perom Antićem (13 mpg) na 4 i Ekpe Udoom (32 mpg) na 5, na trojci imao Kalinu i nerijetko tu koristio i Datomea. Ekipa mu je davala 76,6 poena u sezoni, u prevodu morali su da dopuštaju manje od 75 ppg da bi dobijali utakmice. U finalu zaustavili OLY na 64 poena.

 

Nije toliko u pitanju broj poena i brzina, vec nacin na koji se do tih poena dolazilo. Nije Zeljko nikad furao posebno brzu kosarku, eto i ta ekipa koju pominjes mislim da je imala najsporiji pace u EL, ali kretnje, vrsta i nacin kreiranja suteva su bili daleko, daleko kvalitetniji i estetski prijatniji. Lopta je tekla, zato se i stvarao utisak da Fener igra znatno brze nego sto je to zapravo bio slucaj, ali se sat uvek kontrolisao. Eto na temu "slabotjelesnih one-way napadaca" - Dixon je bio izuzetno vazan sraf i nesumnjiv plus za ekipu uprkos tome sto u backcourtu nije bio okruzen nikakvim azdajama (Bogdan je bio odlican defanzivno, ali su Sloukas, Melih, Nunnally). Razliku je pravio frontcourt, (iako se moralo i tu voditi racuna o truplu Pere Antica) odnosno pre svih Udoh, zatim Kalinic i Vesely. Retko je tu na praketu bivalo vise od 3 vrhunska defanzivca i opet je masina radila. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni samo nije jasan ovaj mod gde se priziva igrac koji je povredjen svako malo, koji je imao krsinu od sezone i koji ce navodno prvi dan u crno-belom dresu da vaskrsne u svakom pogledu.

Po toj logici bi trebali da jurimo Sabaza a ne Vildozu, posto logicnih razloga za dovodjenje njega nema. 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Alek The Great said:

Slabo ti ide to citanje. Slobodan je u izboru nove sredine. Od ovih gore nabrojanih pod ugovorom su NWG, Shields i Lucic.

Moneke je pod ugovorom sa Baskonijom do 2025.godine. Slobodan je u izboru nove sredine samo sa otkupnom klauzulom za koju sam pročitao da je 1.5m.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...