Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

Da bi bio trenerska prevara prvo moraš biti trener. Piksi je igračka legenda i ikona svog doba, trener nije i nikada neće biti.

 

Ne mogu reći da nisam malo zasuzio, kakva egzekucija mog madridsko-milanskog plejboja. Bravo debeli, još smo živi ❤️

 

spacer.png

  • Like 7
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Za onaj voljni momenat Gaćinovića i Sergeja pre primljenog gola je da im se nalupaju šamarčine,obrazi da bride.Jedan se svadja sam sa sobom što se odbila lopta od njega kao od zida,a drugi lagano džogira.Vrlo sraman pristup.

 

Samardžić za 10 minuta pokazao ozbiljnu klasu i mora da igra od starta već protiv Danske.

Milenković posle Kejna,uhapsio je i Šeška,za sada odličan.

 

Piksi je taktičar na nivou Čede Djoinčevića.

Edited by Polivalentni Stevica
  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2024 at 10:53 PM, TB Told said:

Upravo tako, ali umesto da se izvuče pouka da je početni pristup i startnih 11 totalni promašaj, bojim se da će ipak biti preovlađujući stav kolege forumaša da je ovo častan poraz i da nema mesta žaljenju.

Naučilo se naravno nije ništa. Opet je izašla ista formacija, opet smo prespavali prvo poluvreme i uz dosta sreće imali nerešen rezultat. 

Kao vrhunac glupog pristupa je uvođenje Milinković Savića i ostavljanje Tadića u veznom redu, što je rezultiralo sa defanzivnom rupom, koja je dovela do gola Slovenaca. 

Protiv Danske ne očekujem ništa novo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uglavnom igramo očekivano loše a to što bi mi želeli da bude bolje i da bude bolji rezultat je naša navijačka želja. Trenutno Srbija i je zaslužuje da bude učesnil završnih takmičenja kakva su SP i EP. Dobrom delu naših igrača je ispod njihove časti da igraju ta takkmčenja. Dolaze nespremji, mrzi ih da igraju, neće da sarađuju sa saigračima, samo im je neka lična promocija bitna. Selektor nezreo za ozboljno takmičenje upotpunjuje cirkus. Ali šta da se radi navijaćemo i protiv Danske, to je naša reprezentacija, jeste da većina njih to ne osrća ali većini naroda je stalo da se napravi  neki rezultat ili barem ne obruka na EP.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Tesko je za opisati govor tela nasih igraca. Velika kurcobolja i onda stalno šire ruke jedni na druge i nešto gundjaju. Totalno su bili bez fokusa i nije čudo što smo ga jedva umuvali. 
 

Jedino ta radost na kraju, bas dobar osecaj.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, suptil said:

Gacinovic je zakopao PIksija. Saudijci bas losi u reprezentaciji. Sergej bas blamantan, Mitrovic takodje nije eksplozivan. Plus lenj nece da se vrati da pokrije odbranu. Samardzic mora da igra.  Ovo sto mi igramo je ispod svakog nivoa. 

Meni je misterija da je on i pozvan, da se ne lažemo, preskroman igrač, a još ga stavi na pogrešnu stranu i eto belaja. Nestvarno je da Samardžić i Birmančević ne igraju mnogo više, možda od starta.

Opet da se vratim na ono što pišem od starta. Nama Mitrović-Vlahović u napadu ne znači apsolutno ništa. Da smo imali Samardžića od starta unesto jesnog od njih imali bi em stabilniji vezni red, em bi neuporedivo bili opasniji.

Nisam optimista, ali videćemo. Piksi posle ovog EP mora da ide. Nemam pojma šta on novo više ima da pruži.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Tačno sam se nadao da nam Slovenci uvale drugi gol i da ova agonija prestane.

Tadić ništa nije pokazao, bolje da ga je Piksi opet ostavio na klupi.

Valjda je i skapirao koliko je besmisleno da igramo s ova dva debla od dva špica i njihovom kurcuboljom za odbranu. Tačno je da su van svojih pozicija, pogotovo Vlahović, ali je opet sramota kako se vuku po terenu kad Slovenci kreću u napad. Bukvalno svaki put su za nekoliko sekundi pred našim šesnaestercem bez ikakvog otpora. 

Počeo bih utakmicu bez Mitrovića i Tadića, a Vlahovića verovatno ne bih ni uvodio. Nije što je Jović dao gol, nego je realno bolji igrač od obojice. A i dosta više sa spomeničarima u reprezentaciji.

Tek vezni red bez ikakve kreativnosti. Tuga božija, da ne dužim.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Englezi dobu Dansku 1:0 i Slovence dva razlike, naši na neko čudo igraju nerešeno s Danskom i imamo tri tima sa dva boda, a mi i Danci i identičnu gol razliku i nerešeno međusobni skor. Šta se onda gleda, žuti kartoni? Pucaju penale?

 

Izvinite ako preterano serem, šesto pivo klizi niz grlo, ne mož čovek smisleno da kucka.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo mi sve lici na Katar.

 

Sanse za prolazak ima ali protiv Danske koja nam ne lezi kao sto nam ni Svajcarska ne lezi pa su nas zakopali poslednje kolo, tako da realno sanse nam nisu bog zna kakve.

 

Mi imamo vise kvaliteta od Slovenije niko ne moze da me ubedi da nije tako. Kad taj kvalitet ne mozes da pretocis u igru na terenu i bodove samo jedan je krivac za to, jasno targetirani Mister.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stiletto said:

Englezi dobu Dansku 1:0 i Slovence dva razlike, naši na neko čudo igraju nerešeno s Danskom i imamo tri tima sa dva boda, a mi i Danci i identičnu gol razliku i nerešeno međusobni skor. Šta se onda gleda, žuti kartoni? Pucaju penale?

 

Izvinite ako preterano serem, šesto pivo klizi niz grlo, ne mož čovek smisleno da kucka.

Higher number of points obtained in the matches played between the teams in question;

Superior goal difference resulting from the matches played between the teams in question;

Higher number of goals scored in the matches played between the teams in question;

If, after having applied criteria 1 to 3, teams still have an equal ranking, criteria 1 to 3 are reapplied exclusively to the matches between the teams who are still level to determine their final rankings.[a] If this procedure does not lead to a decision, criteria 5 to 9 will apply;

Superior goal difference in all group matches;

Higher number of goals scored in all group matches;

If on the last round of the group stage, two teams who are facing each other are tied in points, goal difference and goals scored then they drew their match, their ranking is determined by a penalty shoot-out. (This criterion is not used if more than two teams had the same number of points.);

Lower disciplinary points total in all group matches (1 point for a single yellow card, 3 points for a red card regardless whether it was a direct red card or two yellow cards, 4 points for a yellow card followed by a direct red card);

Higher position in the European Qualifiers overall ranking, unless the comparison involves hosts Germany, in which case a drawing of lots will take place.

Dakle, ako mi i Danci budemo egal, onda izvodimo penale, ako tu budu i Slovenci, onda se gledaju žuti kartoni i na kraju plasman u kvalfikacijama, gde smo najgori.

Link to comment
Share on other sites

Da zamislimo da se samo selektori zarotiraju, Kek bi sa ovakvom 0 balance-0 brain Srbijom rastočio Piksijeve Janeze sa rutinskih 2 do 3 razlike. Ne zato što mi sad imamo duplo bolji roster od njih nego što je čovek više nego solidan profesionalni trener. Sa ozbiljnim štabom oko sebe, jasnim sistemom igre i ulogama svih igrača. 

Edited by Molina23
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stiletto said:

Englezi dobu Dansku 1:0 i Slovence dva razlike, naši na neko čudo igraju nerešeno s Danskom i imamo tri tima sa dva boda, a mi i Danci i identičnu gol razliku i nerešeno međusobni skor. Šta se onda gleda, žuti kartoni? Pucaju penale?

 

Izvinite ako preterano serem, šesto pivo klizi niz grlo, ne mož čovek smisleno da kucka.

Pa nije ni čudo da si ih toliko popio uz onakvu igru. Ja sam toliko vrisnuo u trenutku gola da  me je celo naselje čulo. A šogoru ispala tava iz ruke. I gosti se u apartmanu uplašil kojima sam pola sata pre objašnjavao kako je ovo miran kraj. Toliko emocija sam izbacio od sebe. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Perkos2 said:

Dobrom delu naših igrača je ispod njihove časti da igraju ta takkmčenja. Dolaze nespremji, mrzi ih da igraju, neće da sarađuju sa saigračima, samo im je neka lična promocija bitna

ne bih rekao da su igraci i njihov stav glavni problem, pored onakve neznalice na klupi

bukvalno ga skoluje ko stigne, dok on i ne pojmi uopste sta se desava oko njega

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pentatonika said:

U Kataru su bar naše utakmice bile zanimljive za gledanje. Sad igramo ubedljivo najružniji fudbal na prvenstvu.

 

A posle kažete da Piksi ne vrši prilagođavanja.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, pentatonika said:

U Kataru su bar naše utakmice bile zanimljive za gledanje. Sad igramo ubedljivo najružniji fudbal na prvenstvu.

 

Ali ne primamo golove kao u Kataru, jbg sad ne moze i jare i pare.

 

Mi imamo prosek tim i treba malo da se spuste ocekivanja.Nemamo u timu igrace klase Belingema, Ronalda, Sake ,Palmera itd, pa da se nadamo da mozemo da dominiramo.

 

Nama jedan Lukic sifonjer od igraca igra prvih 11, sta dalje da pricamo.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam na BHT..gosti u studiju Amar Osim i jos jedan trener (Slaven Musa).Kazu prvi put u zivotu vide da skoro cijelo plv oba full back-a igraju na kontra nogu (ljevak desno a dešnjak lijevo). Bukvalno su se ljudi trudili da ne upotrijebe neki tezak izraz kad su pricali o Piksijevoj taktici i nasim greskama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo, covek pita novinara sa RTS-a "jel Jovic dao gol?"...simulira stanje soka, pa nastavlja da prica bajke.
Posle toga govori kako se nismo predavali na VECERASNJOJ utakmici.
U studiju su konstatovali da je mucenik utucen, ja sam zakljucio nesto drugo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zvezdinho said:

Mi imamo prosek tim i treba malo da se spuste ocekivanja.Nemamo u timu igrace klase Belingema, Ronalda, Sake ,Palmera itd, pa da se nadamo da mozemo da dominiramo.

Nama jedan Lukic sifonjer od igraca igra prvih 11, sta dalje da pricamo.

imamo sasvim dovoljan kvalitet igraca da ne izgledamo kao da smo potpuno zalutali na prvenstvo

mi protiv jednih slovenaca pola sata nismo loptu mogli da iznesemo preko pola

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Za onaj voljni momenat Gaćinovića i Sergeja pre primljenog gola je da im se nalupaju šamarčine,obrazi da bride.Jedan se svadja sam sa sobom što se odbila lopta od njega kao od zida,a drugi lagano džogira.Vrlo sraman pristup.

 

Samardžić za 10 minuta pokazao ozbiljnu klasu i mora da igra od starta već protiv Danske.

Milenković posle Kejna,uhapsio je i Šeška,za sada odličan.

 

Piksi je taktičar na nivou Čede Djoinčevića.

 

Ne bih da branim SMS-a, samo bih u moru stvari koje ne valjaju sa nasom postavkom spomenuo i izmenu Lukic-Sms. Ovaj drugi ne moze da igra centralnog veznog, on to ni u klubovima nikad nije igrao, da ja makar znam, ofanzivniji je igrac, nema on tu svest da krpi u odbrani kao sto bi trebalo da je ima igrac na toj poziciji. Sergej je po meni mozda i najslabiji nas igrac na ovom prvenstvu, ali svakako ne pomaze ni to sto ga ovaj gura van pozicije.

 

Da se ogradim da nisam gledao ljudski prvih pola sata, ali po meni, voljni momenat nasih igraca danas nije bio los, naprotiv, iako vidim da mnogi ovde ne dele moje misljenje. 

 

Generalno, nisam ni toliko nezadovoljan, ali to je verovatno i do ocekivanja. Jednostavno, na planu taktike i selektora smo poprilicno grozni + su nam neki od igraca na koje se najvise oslanjamo ipak u padu, da bi se realno ocekivao dobar fudbal. Sto se rezultata tice, iskreno bih bio iznenadjen da protiv Danaca izvucemo dobru partiju i prodjemo, ali ono, vidjale su se i vece senzacije, narocito u reprezentativnom fudbalu gde je vecina ekipa ipak relativno skromno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...