Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

14 hours ago, Smrtokapa said:

Tako nekako.

 

A što se tiče Mitra, dok je Piksi imao autoritet i auru, nije bio nikakav problem da startuje sa klupe (videti pod meč sa Portugalom).

 

Ostaje da se nadamo da igrači imaju dovoljno svesti da pokušaju da izguraju ovaj turnir kao tim uprkos vođi sa klupe.

 

 

Ima jedan intervju sa Piksijim koji sam gledao, a sad ne mogu da ga nađem, gde je pričao kako je morao da obavi razgovor sa Mitrom pred Lisabon i da mu je objašnjavao da će se utakmica rešavati u drugom poluvremenu i da ni tad Mitru nije bilo pravo da ulazi sa klupe.

Edited by Ledd
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nazalost nasi najbolji igraci nisu bas previse inteligentni. Zao mi je sto to moram da kazem, ali tako je. Tako da nista ne cudi to sto proste stvari moraju da im se pazljivo objasniavaju i sto i nakon toga ne razumeju.

 

inace procitao sam sad da je Sergej igrac sa najvise pretrcanih km na prvenstvu- 13.9, a da je imao i 49 tacnih dodavanja od 55. Tih 6 sto je promasio su bili neki rizicni pasevi iza ledja odbrani. Nije bilo neke koristi od ovih 49, ali on u onakvoj postavci nema sa kim da odigra i ispada da je koristan samo ako da gol.

Link to comment
Share on other sites

2Unknown

 

Mislim da fudbalska inteligencija mora da postoji kod profesionalnog fudbalera, posebno ako je reprezentativac....koga briga da li razume ovo ili ono, ali ako ne razume fudbala onda kako su uopste zaglavili u reprezentaciju? Samo ne recite da je opet preko neke veze ili iz necije koristi neko stigao do evropskog prvenstva.....

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Bugl Khan said:

To nema puno veze s Arabijom. Imalo bi da imaju 20 godina. Npr. sumnjam da će Ronaldu smetat SA. Ili na utakmici Hrvatska-Španjolska, tko je na terenu pretrčao najviše?

 

Iz prve ruke sam upucen kako se radi u najvecim klubovima Arabije i tvrdim da se ozbiljnije trenira u Radniku iz Surdulice. 

 

Dao si primere Ronalda i Brozovica koji su ekstremi. Prvi je verovatno najveci workaholic u istoriji fudbala i deluje da trenira 24 casa dnevno, a Broz je lik koji ima najveci kapacitet pluca na svetu i koga ni to sto pusi od osnovne skole otprilike, nije moglo da pokvari. 

 

Hocu reci, da Ronalda ne bi zatvor sprecio da bude prespreman, a Broza nisu kamioni Malbora, pa sumnjam da ce i Arabija, ali to su genetski cuda prirode. Mitrovic i SMS su average likovi sto se toga tice, pa cak i ispod tog nivoa, jer je Mitrovic vazda kuburio sa viskom kilograma, a SMS je redovno bivao igrac koji najmanje trci na terenu.

Edited by Markoss
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sergej je igrač koji je najviše pretrčao na EP za sada od svih ekipa. 
 

https://www.uefa.com/euro2024/statistics/players/?sortBy=distance_covered&order=desc
 

Nemam pojma kako rade u Arabiji ali nalazim teškim da poverujem da igrači u svom prajmu mogu toliko sebi da naštete glede fizičke spreme time što igraju u Saudijskoj Arabiji. 

Edited by Charles De Ketelaere
Link to comment
Share on other sites

Sa sve top speedom od 27 km na cas, pri cemu je na samom dnu, sto znaci da mu je i prosecna brzina kretanja otprilike takva da je pri samom dnu, sto znaci da je ta statistika kad je on u pitanju apsolutna prevara. Jer tim tempom dzoginga i ja mogu da istrcim toliko, bez problema. 

 

Treba da se gleda distanca, top speed i prosecna brzina, i da se na osnovu toga izvuce prosek. To daje pravu sliku, a tu Sergej nije u prvih 100 na turniru.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Markoss said:

Treba da se gleda distanca, top speed i prosecna brzina, i da se na osnovu toga izvuce prosek. To daje pravu sliku, a tu Sergej nije u prvih 100 na turniru.

 

To daje sliku koliko igrač terena pokriva, koliko je dinamičan u kretanju, a to nije ono što je tema, već tejkovi da je Sergej lenj i da ne trči. Kako se baš njemu omaklo da najviše izdžogira od 22 ekipe?


Evo ti ga Asllani, lik koji se tukao sa Barellom i Žoržinjom 95 minuta, sa skoro 2 kilometara manje i manjim top speed-om.

 

Sličan top speed ima i Rice ali je holding veznjak i neki drugi atributi su daleko važniji.

 

I od svih igrača, i koji se zaleću i koji pametno trčetm baš Sergej pokrije osetno više.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni je zlocin da Samardzic ne dobije ni minut. Svi smo ga gledali bar nekd, a imamo oci. Mislim da bi bio pravo osvezenje za nasu reprezentaciju. Niko ne moze da me ubedi da u ovoj konkurenciji nije u top 3 nasa veznjaka.
To me je uvek bolelo, sto nikada kvalitet nije bio u prvom planu, tj nikada nisu igrali najbolji. To kod drugih nije slucaj, posebno top ekipa.
Ovde uvek neke kombinacije, drugi iz zahvalnosti, treneri vecito neke izlapele face (bez uvrede) itd.
Propusticemo i njega...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, Sergej je kao i Milijaš spor lik, nema te pripreme koja će od njega napraviti nekog sprintera. Njemu su vizija, glava, tehnika i visina forte, a u ekipi gde imaš dva trkača u Lukiću i Iliću taj aspekt koji mu je loš nije uopšte presudan. Veći problem je što često uopšte ne utiče na igru a kao kreativni, diktator tempa to je baš problem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

U Kataru je isto bio neki podatak da smo trčali najviše na turniru, međutim tada smo trčali glupo.

 

Sada protiv Engleza je bilo to dosta korektno, dobar deo meča smo imali kontrolu i na kraju popadaše Englezi, a naši su izgledali dobro. Videćemo protiv Slovenije kakva pluća imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lično gotivim Serđa kao vrlo specifičnog igrača van ovog vremena, njegov Lacio je bio super zanimljiv za gledanje. Međutim razumem i frust običnog naroda koji u eri super atleta i trkača prosto ne mogu da svare taj neobavezni balon stil i to je to.

 

Niti je on Mesi da ima 101 trik u džepu i bez sprinta pozadi, niti smo mi Argentina pa da ga okružimo elitnim kerberima na 5 pozicija. A opet držati ga previše na klupi ili čak precrtati je greh jer uvek može ponudi nešto, baš jebena situacija sa njim. Šta god da uradiš ulaziš u problem. 

Edited by Molina23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charles De Ketelaere said:

 

To daje sliku koliko igrač terena pokriva, koliko je dinamičan u kretanju, a to nije ono što je tema, već tejkovi da je Sergej lenj i da ne trči. Kako se baš njemu omaklo da najviše izdžogira od 22 ekipe?


Evo ti ga Asllani, lik koji se tukao sa Barellom i Žoržinjom 95 minuta, sa skoro 2 kilometara manje i manjim top speed-om.

 

Sličan top speed ima i Rice ali je holding veznjak i neki drugi atributi su daleko važniji.

 

I od svih igrača, i koji se zaleću i koji pametno trčetm baš Sergej pokrije osetno više.

 

Neverovatna slucajnost je da Rice koji je cuvao veci deo utakmice tog SMS ima mali top speed, tj identican Sergejevom. Naravno da ce da trci onoliko koliko ga ofanzivac natera ili na kraju krajeva protivnicka igra, ako pricamo o zonskoj odbrani. Oni su se svakako suzeno branili, a mi imamo prespor tim. Vec protiv Danaca ce da ima veci top speed, iako ni oni nisu brza reprezentacija.

 

Svakako je promasen fudbal da se poredi top speed za pozicije koje nemaju osnovnu istu funkciju glede odbrane i napada. 

 

Takodje, nije ni tacno da broj pretrcanih kilometara znaci da si pokrio veci deo terena. Poenta je u predjenoj kilometrazi u maksimalnom broju obrtaja, tj u proseku toga. Ako neko pretrci 15km prosecnom brzinom od 20kmh, nece pokriti veci deo terena od onog ko pretrci 13km sa prosecnom brzinom od 25kmh. Ta statisticka kategorija je jedna od najvecih varki i zato se cesto prica o i pametnom trcanju, kao i tome da celu utakmicu imas dobar tempo. 

 

Ja mogu da dzogiram i da na manjoj brzini istrcim 15km, ali ako bi mi se prosecna brzina podigla za malo vise, pitanje je da li bih mogao i 10. Ako bi je dodatno podigao, pitanje je da li bih mogao i 5. To se zove fizicka sprema i o tome pricam kad kazem da u Arabiji rade gore nego u Surdulici. Primeri Ronalda i Brozovica kao nature freakova nisu na mestu, ali SMS je odlican.

 

Steta stvarno sto nema i to na sajtu da vidimo prosecnu SMS-ovu brzinu na toj kilomtrazi. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bode said:

Po meni je zlocin da Samardzic ne dobije ni minut. Svi smo ga gledali bar nekd, a imamo oci. Mislim da bi bio pravo osvezenje za nasu reprezentaciju. Niko ne moze da me ubedi da u ovoj konkurenciji nije u top 3 nasa veznjaka.
To me je uvek bolelo, sto nikada kvalitet nije bio u prvom planu, tj nikada nisu igrali najbolji. To kod drugih nije slucaj, posebno top ekipa.
Ovde uvek neke kombinacije, drugi iz zahvalnosti, treneri vecito neke izlapele face (bez uvrede) itd.
Propusticemo i njega..

Ja imam utisak da imaju bar 10% strpljenja za njega kao za sms da bi svi profitirali, ali avaj. SMS verovatno može odlično da funkcioniše u timu gde su svi na svojim prirodnim pozicijama, gde ima jasan sistem i gde ostatak tima može da kompenzuje tu njegovu šlager igru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mama_mia said:

2Unknown

 

Mislim da fudbalska inteligencija mora da postoji kod profesionalnog fudbalera, posebno ako je reprezentativac....koga briga da li razume ovo ili ono, ali ako ne razume fudbala onda kako su uopste zaglavili u reprezentaciju? Samo ne recite da je opet preko neke veze ili iz necije koristi neko stigao do evropskog prvenstva.....


ne radi se o fudbalskoj inteligenciji, nego ovoj drugoj. Al necu sad o tome ne bi bilo ok.

4 hours ago, Don Juan said:

Screenshot_20240618_180055_X.thumb.jpg.713026ca467bc5776ca5467389d5ae80.jpg

I evo gde je problem. Dok Englezi vrlo disciplinovano drže formaciju, naše linije predaleko (opet) jedna od druge. Ovde lopta može ili nazad ili na bok pasom od 30 metara, a taj prostor čuvaju dvojica Engleza. I tako manje više ceo meč.


problem je i sto se slabo igra na prvu, vec se lopta overava po nekoliko puta pre oslobadjanja, odemo desno, pa prebaicmo levo a oni nas vec cekaju, brze se pomerili nego lopta. Mora mnogo rizicnije i brze da se igra, brze da se razmislja i oslobadja inace nema kurca od ove nase tika taka.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čak i ako se pobedi Slovenija, imam osecaj da će i dalje preovladavati pesimizam, sprdanje  i potcenjvanje ove generacije. Čisto na umu treba imati da Srbija/SRJ/SFRJ (ubrajam bivše države jer je FSS pravni naslednik) u ove 64 godine koliko se igra evropsko prvenstvo, ima sveukupno  3 (TRI) pobede na takmicenjima. Zato ne znam odakle to kur..enje bez pokrića  i nerealna  očekivanje od navijača, kao da jesmo   Ili da smo nekada bila velesila u ovom sportu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Irski_srbin said:

Čak i ako se pobedi Slovenija, imam osecaj da će i dalje preovladavati pesimizam, sprdanje  i potcenjvanje ove generacije. Čisto na umu treba imati da Srbija/SRJ/SFRJ (ubrajam bivše države jer je FSS pravni naslednik) u ove 64 godine koliko se igra evropsko prvenstvo, ima sveukupno  3 (TRI) pobede na takmicenjima. Zato ne znam odakle to kur..enje bez pokrića  i nerealna  očekivanje od navijača, kao da jesmo   Ili da smo nekada bila velesila u ovom sportu.

 

To sa tri pobede je meni klasično igranje brojevima. Na EP smo igrali 2000. godine, pre toga 1984., dakle pre ravno 40 godina. Učestvovali smo na svega 5 EP pod svim imenima.

 

Ali da, stoji činjenica da smo u kontekstu EP go kurac. Razlog za to bih tražio na prvom mestu u nemogućnosti da se kvalifikujemo, mnogo pre nego brojao pobede u ovih nekoliko učestvovanja. A ni to ništa ne znači u kontekstu našeg potencijalnog rezultata ovde. Austrija ima dve pobede u svojoj istoriji, Švajcarska takođe tri pobede kao i mi. Turska ima četiri pobede ali i polu finale 2008. Vels je debitovao 2016. pa otišao u polufinale. And so on.

 

Vlahović, Mitrović, SMS i ostali nemaju nikakvu korelaciju sa nekim pređašnjim učincima. Ovde se ljudi ne kurče samo su većinski veoma kritični prema reprezentaciji. To onda vuče i česta potcenjivanja, sprdanja i svašta nešto.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barkley#34 said:

Ko ima nalog na Velikim pričama, ima dobra analiza naših grešaka od strane Mihovila Topića, analitičara iz Splita.

Novinara, budućeg trenera s lincencom, i analitičara iz Solina, grada Vedrana Bađuna

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...