Jump to content

Srbija na Evropskom prvenstvu 2024


Recommended Posts

9 hours ago, Unknown said:

Antic je za Piksija kao trener druga dimenzija, ali potpuno iste osobine su pokazali, samo Antic nije delovao tako prosto i priglupo. Jako lose smo mi odigrali to prvenstvo, Gana nas je nadigrala i nadmudrila, a Antic je izveo istih 11 kao protiv Rumunije 8 meseci ranije sto je Rajevac rutinski procitao. Nemce smo dobili jer smo imali igraca vise 70ak minuta, a cak i u takvom odnosu snaga smo igrali bunker i spasao nas je Stojkovic. Slicno je bilo i sa Francuskom u Bg gde smo igrali sa igracem vase celu utakmicu i bili igracki razbijeni. Najbolje smo odigrali prvo poluvreme protiv kengura ali fudbalski Bogovi nisu bili na nasoj strani. I nakon SP nismo ni na sta licili, izgubili od Grcke i iscupali bod protiv Slovenije kuci, a da Antic nista nije hteo da menja vec je terao neki svoj inat. Najvise mi je zao sto nijednom nismo probali sa Lanetom u spicu pored Zigica, a sa Tosicem na krilu(lane igrao levo krilo a brnabic u spicu). Mislim da bi tako bili i brzi i kreativniji.

 

 

 

Tačno sam znao na toj utakmici sa Ganom da nemamo šta da tražimo, jer su mu u vezi igrali Milijaš i Stanković, čije su trkačke sposobnosti bile na nivou volovske zaprege. Na suprotnoj strani, Rajevac izvodi na sredini zgusnutu 4-5-1 formaciju sa sve samim galoperima. I umesto da Antić izvuče pouku iz utakmice sa FRA u BG, gde su Sanja i Evra ubili Krasića i Jovanovića na krilima, ostavivši tako na vetrometini Milijaša i Stankovića, on ponavlja grešku sa Ganom. E sad, Antić nakon te utakmice brzo reaguje (reakcija je nepoznata reč za sadašnjeg selektora), izbacuje Pantelića i postavlja formaciju 4-3-3 sa Žigićem u špicu i Jovanovićem i Krasićem po krilima, koji su stajali bliže najisturenijem napadaču. Milijaša menja Kuzmanovićem a glavni kreator u vezi postaje Ninković. Meni je to bila najbolja postava reprezentacije koja je istrčala na teren u poslednjih dvadeset godina. Šteta što se makar jedan iz dvojca Vučinić-Jovetić (neuporedivo bolji od Žigića i Pantelića) nije opredelio za Srbiju, mislim da bi daleko dogurali na tom takmičenju. A onda je stigao i onaj nedosuđeni penal protiv Australije.

 

Slažem se u vezi tvrdnje o Antićevoj tvrdoglavosti nakon tog kolapsa. Znao sam da nema više ništa od te priče, kad je protiv Grka izveo ekipu sa Milijašem i Raćom Petrovićem u startnoj postavi. Voleo je te spore dugajlije, a Raća mu je bio fiks ideja koju je malo ko tada razumeo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To sto nam igraci ne igraju u Realu, Sitiju, PSZu, Barseloni, Bajernu i ne znam jos kome... a kome igraju?

 

Francuzima, Englezima, Spancima, Nemcima, Portugalcima?

 

Zamisli, to su i najjace reprezentacije na turniru, bas cudno.

 

Hrvati su sa tri igraca koji igraju bitne uloge u velikim klubovima i "gomilom pomocnog osoblja" na poslednja dva svetska igrali finale i polufinale.

Edited by McLeod
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, McLeod said:

To sto nam igraci ne igraju u Realu, Sitiju, PSZu, Barseloni, Bajernu i ne znam jos kome... a kome igraju?

 

Francuzima, Englezima, Spancima, Nemcima, Portugalcima?

 

Zamisli, to su i najjace reprezentacije na turniru, bas cudno.

 

Hrvati su sa tri igraca koji igraju bitne uloge u velikim klubovima i "gomilom pomocnog osoblja" na poslednja dva svetska igrali finale i polufinale.

Upravo to i pričam. Najače reprezentacije imaju igrače u najjačim ekipama,  gde ti igrači prave razliku.

Da li bi Hrvatska bila to što jeste da im recimo Modric ne igra tu gde igra , I ne samo da igra, nego da bude jedan od nosilaca? Naravno da ne bi, + hrvati imaju i taj timski duh koji ih nosi, a ne jednog nego su imali i jos dva igraca koji su sa bitnim ulogama u svojim ekipamaa ne sporednim.

. Da li bi Portugal bio to što je bio dok je Kristijano bio u naponu forme? Naravno da ne...bez njega to nije isti tim. Ovo su momci koji prave razliku u odnosu na dobre igrače, I to je ono što prevagne u većini slučajeva. Dobar igrač i VRHUNSKI igrač je razlika. Mi imamo dobre igrače ne i vrhunske. Ovako iz glave igrač koji je bio vrhunski to je Vidić. Kapiten tima, najbolji igrač lige, I u Mančesteru koji je bio faktor u Evropi koji je bio šampion Engleske 5 puta za vreme njegovog angažovanja. Drugi stranac kapiten tima. 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Pa ne slazem se sa tobom, jer mnoge ekipe sastavljene od manje vise anonimnih igraca su uspevale da naprave rezultat.

 

Evo Svajcarska - redovni ucesnik svih prvenstava i njihovih nokaut faza, nisu bili blizu da osvoje, ali 90% reprezentacija bi se menjale za njihove uspehe. A ako im gledas igrace - drugi, treci esalon evropskog fudbala u najboljem slucaju. Mi smo na primer uvek imali bolje igrace od njih, i dva puta izduvali od njih na velikom takmicenju.

 

I kad nam je Vidic bio kapiten, sta smo uradili? Taj Vidic na primer nikad nije igrao na Evropskom prvenstvu, kako to?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Pa ne slazem se sa tobom, jer mnoge ekipe sastavljene od manje vise anonimnih igraca su uspevale da naprave rezultat.

 

Evo Svajcarska - redovni ucesnik svih prvenstava i njihovih nokaut faza, nisu bili blizu da osvoje, ali 90% reprezentacija bi se menjale za njihove uspehe. A ako im gledas igrace - drugi, treci esalon evropskog fudbala u najboljem slucaju. Mi smo na primer uvek imali bolje igrace od njih, i dva puta izduvali od njih na velikom takmicenju.

 

I kad nam je Vidic bio kapiten, sta smo uradili? Taj Vidic na primer nikad nije igrao na Evropskom prvenstvu, kako to?

 

 

Gledam juce Svajcarce koliko su potcenjena ekipa na svakom takmicenju, bukvalno se o njima slabo sta i prica, nemaju igraca top klase a uvek odrade vise nego korektan turnir

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Govorim o Vidiću koji je bio top igrač u top klubu svojevremeno, gde je bio kapiten svog tima , šampion najjače lige na svetu. Nisam govorio o reprezentaciji. Njega sam apostrofirao da je nešto najpribliznije što smo mi imali pandan Modricu koji je u Hrvatskij npr. 

Ono što je činjenica sa druge strane , ti je da je Vidić u reprezentativnoj karijeri pružio malo s obzirom na mogućnosti koje je imao.

Naveo si primer Švajcarske koja igra, ali nema vrhunske rezultate , mislim ako je četvrt finala najbolji uspeh kod njih u istoriji onda ok. I ovde se pravi paralela izmedju dobre sto SUI svakako jeste, i vrhunske fudbalske reprezentacije... Svakako da bi se mi menjali sa njima, ali to više govori o nama. Uvek se može desiti "incident" poput 2004 g ,čini mi se da Grčka osvoji prvenstvo, ali kontinuitet ne. To je sušta razlika, jer opet kažem,  vrhunski igrači iz Top klubova prave razliku u korist Francuske,Španija, Nemačke, I to si reprezentacije oko kojih se vrti, sa pojedinim incidentima poput Grčke.

 

 

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

Meni je Italija primer ekipe koja u poslednje vreme nema igrače top klase (istina, ima puno dobrih i vrlo dobrih igrača) a uvek stižu daleko i neretko i osvoje takmičenje. Nemojmo sad pričati da su Barela i Kjeza nekakve zvezde evropskog fudbala koje prave razliku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

Barella je top klasa bez ikakve dileme. Chiesa bi isto bio da ga povrede nisu ubile. Bastoni vrhunski stoper, jedan od par najboljih na svijetu. 

Vrlo dobar igrač ali top klasa nije. Kjeza, šta bi bilo da je bilo. U štopere se ne razumem baš tako dobro. Sadašnja Italija nema top klasu igrača tipa Mbape, Kros, Modrić, Belingem, Kamavinga, Kejn, De Brujne, Levandovski, Ronaldo, Bernardo Silva, Soboslai...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, drgnk said:

Vrlo dobar igrač ali top klasa nije. Kjeza, šta bi bilo da je bilo. U štopere se ne razumem baš tako dobro. Sadašnja Italija nema top klasu igrača tipa Mbape, Kros, Modrić, Belingem, Kamavinga, Kejn, De Brujne, Levandovski, Ronaldo, Bernardo Silva, Soboslai...

 

Pa vidi, Barella je sigurno jedan od nekoliko najboljih veznjaka na svijetu. Drugaciji je profil veznjaka od skoro svih koje si nabrojao. Nit bi ti veznjaci koje si nabrojao (sem Judea koji moze igrati sve u veznom redu) mogli igrati ono sto Barella igra, nit bi on mogao igrati ono sto Kroos, KDB ili Bernardo igraju. Uz Fede Valverdea meni licno najbolji box to box vezni igrac svijeta. Od Camavinge i Liverpoolovog Madjara je meni bolji igrac. Ovaj Inter u kom je on uz Lautara i Bastonija najbolji igrac je vrhunska vrhunska ekipa koja samo zbog nesrece protiv Atletika u LP nije isla daleko. 

 

Jasno, nije ova danasnja Italija vise ona nekadasnja all star ekipa sa Tottijem, Del Pierom, Nestom, Maldinijem i sicnim Bogovima fudbala ali ima tu itekakvog kvaliteta. Bastoni i Barella su definitivno igraci svjetske klase u rolama koje igraju, tu nema dileme. Takodjer je i Interov Dimarco jedan od naboljih lijevih bekova, a ovih par mladih stopera sto imaju su vrhunski potencijali. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

Meni je Italija primer ekipe koja u poslednje vreme nema igrače top klase (istina, ima puno dobrih i vrlo dobrih igrača) a uvek stižu daleko i neretko i osvoje takmičenje. Nemojmo sad pričati da su Barela i Kjeza nekakve zvezde evropskog fudbala koje prave razliku.

Barela je top plass igrac, da igra u nekom City-u ili Liverpulu sigurno bi tu percepciju imale i sire mase.

Takodje i Bastoni, uskoro verovatno i najbolji stoper na svetu(nisam navijac Intera😂)

Tu je takodje i Donaruma...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dimarco je teska koska od igraca, lik je bukvalno italijanski Luk So. Zapravo imam bolje poredjenje poor poor man's Kolarov. A mozda se i lozi na njega jer gledao sam ga 15 puta svaki put visi 20 metara ispred pozicije na kojoj treba da bude i pokusava da proda jednu fintu dok premece loptu s jedne na drugu nogu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Sporadični sukobi u G-kirhenu između Srba i Engleza i gle čuda Albanaca mogli bi da pokvare fudbalsku priču ako se pretvore u veće sukobe

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Mijailovic ne moze da zatvori krila Radnickog 1923 i Cukarickog. Ne znam koliko su nezvezdasi pratili Zvezdu, ali je on bio bukvalno najgori igrac ekipe ubedljivo. 1 na 1 ne moze nikog da odbrani jer je trom, i jedino sto od njega imas to je sto ce da se bori, uklizava, i pobije. U napadu ce jednom po poluvremenu da bude u prilici da centrira i u toj situaciji ce da posalje preciznu, ali presporu loptu. 

 

Takodje, Tadic mora pre salonca SMS-a da igra, jer je duplo bolji igrac. 

 

Btw, ako nekog od tih ozbiljnijih reprezentacija mozemo da iznenadimo, to je Engleska. A mozda se i samo neosnovano lozim. 

Edited by Markoss
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, Markoss said:

Mijailovic ne moze da zatvori krila Radnickog 1923 i Cukarickog. Ne znam koliko su nezvezdasi pratili Zvezdu, ali je on bio bukvalno najgori igrac ekipe ubedljivo. 1 na 1 ne moze nikog da odbrani jer je trom, i jedino sto od njega imas to je sto ce da se bori, uklizava, i pobije. 

 

Takodje, Tadic mora pre salonca SMS-a da igra, jer je duplo bolji igrac. 

Ako bude igra mićko crveni karton je sigurica

Link to comment
Share on other sites

Naša ubedljivo najveća šansa je batađorista na klupi Engleske.
Em igra kukavički fudbal spram talenta sa kojim mu raspolaže ova generacija,em je sklon taktičkim izmišljotinama kojima samo može da sputa tim.

Za mafijaški savez Srbije nemam šta pozitivno da kažem. Piksi me veoma razočarao celokupnim ponašanjem od Katara naovamo..ali evo..neka bude da im kao pružam neku podršku..Dragane,lomi gi sve

GQGZGSuXgAE2QN5?format=jpg&name=900x900

:smiley50:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Perkos2 said:

Sporadični sukobi u G-kirhenu između Srba i Engleza i gle čuda Albanaca mogli bi da pokvare fudbalsku priču ako se pretvore u veće sukobe

Vidim da su nasi izgleda odlucili da odmene Ruse sa onog Eura u Francuskoj.

Ima dosta navijackih gruoa i iz R.Srpske i Crne Gore, pored nasih domacih 

Link to comment
Share on other sites

Sa Sautgejtom je Engleska dozivela procvat, bili su veciti luzeri sa Lampardom, Dzerardom, nikad polufinala ili finala nisu videli. Da li se samo poklopila generacija, ili je Sautgejt u pitanju, nikada necemo znati, ali cinjenica je da se to desilo onda kada je on preuzeo reprezentaciju i mogu da mu se sagnu svi oni Englezi sto ga kritikuju, kao da su Brazil ili Nemacka sa titulama pa im je nesto garantovano. Jedva cekam da ode pa da ponovo ispadaju u grupi ili od Portugala u osmini/cetvrtini finala. I Sautgejt uopste ne igra defanzivno, njemu su na terenu Saka, Foden, Kejn, Belingem.. svi u isto vreme, igra covek sa tri spica. Drugi je problem sto zjapi u sredini kod njih godinama, najveci "kreativac" u poslednjoj deceniji ima je bio Henderson, 'nuff said.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...