Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

3 minutes ago, drgnk said:

Vrlo dobar igrač ali top klasa nije. Kjeza, šta bi bilo da je bilo. U štopere se ne razumem baš tako dobro. Sadašnja Italija nema top klasu igrača tipa Mbape, Kros, Modrić, Belingem, Kamavinga, Kejn, De Brujne, Levandovski, Ronaldo, Bernardo Silva, Soboslai...

 

Pa vidi, Barella je sigurno jedan od nekoliko najboljih veznjaka na svijetu. Drugaciji je profil veznjaka od skoro svih koje si nabrojao. Nit bi ti veznjaci koje si nabrojao (sem Judea koji moze igrati sve u veznom redu) mogli igrati ono sto Barella igra, nit bi on mogao igrati ono sto Kroos, KDB ili Bernardo igraju. Uz Fede Valverdea meni licno najbolji box to box vezni igrac svijeta. Od Camavinge i Liverpoolovog Madjara je meni bolji igrac. Ovaj Inter u kom je on uz Lautara i Bastonija najbolji igrac je vrhunska vrhunska ekipa koja samo zbog nesrece protiv Atletika u LP nije isla daleko. 

 

Jasno, nije ova danasnja Italija vise ona nekadasnja all star ekipa sa Tottijem, Del Pierom, Nestom, Maldinijem i sicnim Bogovima fudbala ali ima tu itekakvog kvaliteta. Bastoni i Barella su definitivno igraci svjetske klase u rolama koje igraju, tu nema dileme. Takodjer je i Interov Dimarco jedan od naboljih lijevih bekova, a ovih par mladih stopera sto imaju su vrhunski potencijali. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

Meni je Italija primer ekipe koja u poslednje vreme nema igrače top klase (istina, ima puno dobrih i vrlo dobrih igrača) a uvek stižu daleko i neretko i osvoje takmičenje. Nemojmo sad pričati da su Barela i Kjeza nekakve zvezde evropskog fudbala koje prave razliku.

Barela je top plass igrac, da igra u nekom City-u ili Liverpulu sigurno bi tu percepciju imale i sire mase.

Takodje i Bastoni, uskoro verovatno i najbolji stoper na svetu(nisam navijac Intera😂)

Tu je takodje i Donaruma...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Polivalentni Stevica said:

Roj Makaj bi protiv ovakvih Poljaka već postigao het trik.

Mislis Huntelar? 

 

Depaj je i meni bezveze, ali brojke su na njegovoj strani, efikasan je koliko i Van Persi u reprezentaciji, samo 5 golova mu fali da bude prvi u istoriji. 

 

 

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dimarco je teska koska od igraca, lik je bukvalno italijanski Luk So. Zapravo imam bolje poredjenje poor poor man's Kolarov. A mozda se i lozi na njega jer gledao sam ga 15 puta svaki put visi 20 metara ispred pozicije na kojoj treba da bude i pokusava da proda jednu fintu dok premece loptu s jedne na drugu nogu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Videli smo ipak po nešto i od Poljske, ja sam očekivao da će da budu još grđi za gledanje. Holandija je po meni pre u klasi sa ekipama poput Danske, Srbije, Austrije, Švajcarske nego se ovima iz vrha. Provukoše se nekako ovde. Inače, vrh mi je ova holandska rezervna garnitura, baš lepi dresovi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gakpo je dobro odigrao, dosta bolje od Depaja. Problem za Holandiju je vezni red, oni praktično igraju sa rezervama. Druga stvar je što nemaju klasično desno krilo, tu pati Ćavi Simons koji je odličan igrač ali igra van pozicije. I nemaju napadača top klase ni blizu. Mogu dobiti Poljsku i slične ekipe, ali biće baš teško protiv ovih jačih reprezentacija. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

@Drug Crni

 

Nije loš ni ovaj vaš Rejnders.

I on se kasnije uklopio u sivilo veznog reda.

Sve si lepo anlizirao..isuviše su tanki kvalitetom u sredini. Jedan Frenki de Jong bi ih sam podigao,ali jbg. Nije mi stoga jasno zašto Kuman nije uigravao Simonsa u veznom redu? On može da odigra i dublje u sredini. Ovo je kreativno jako tanko.

 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Don Juan said:

Šta je sada uradio?

Quote

Jer Jeličić, koji će za HRT prvenstvo pratiti kao stručni komentator, ‘zablistao‘ je već u najavnoj emisiji emitiranoj u četvrtak kada je u televizijskom studiju ispalio:

- Mi nemamo brzinu, dubinu ni izolacijske igrače. Nemamo jer nam je takva genetika, a nismo bili ni kolonijalna sila. Tko je brz u Španjolskoj? Lamine Yamal i Noci Williams. U Francuskoj neću ni spominjati, a Jeremy Doku u Belgiji. Hoćemo li slati djecu u Afriku umjesto u Irsku? S obzirom na podatke Hrvatske udruge poslodavaca, projekcija je da će za dvije godine kod nas biti 400.000 Nepalaca, ovih, onih… Ne da nećemo dobiti na brzini, nego ćemo izgubiti na skok-igri - kazao je Jeličić dok su se u studiju na to samo nasmijali.

 

Vrlo neukusno i najmanje na granici rasizma i ksenofobije.

Danas je bilo uživanje pratiti meč uz komentar Željka Vele. Najbolji fudbalski komentator na ovom prostoru,makar za mene.

Link to comment
Share on other sites

Sporadični sukobi u G-kirhenu između Srba i Engleza i gle čuda Albanaca mogli bi da pokvare fudbalsku priču ako se pretvore u veće sukobe

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Nemci rutinirali Skote. Meni se generalno ne svidja taj mentalitet gde ti na EP udjes u utakmicu i igras zestok bunker. Mislim, ne vidim zasto to iko vise radi, kad takva taktika u modernom fudbalu vise ne moze da prodje i ne postoji teoretska sansa da se protiv vrhunske ekipe koja je za koplje bolja od tebe branis 90 minuta i izvuces 0:0. Naravno da ne trebaju ni da napadaju glavom bez obzira, ali bar da se videla neka ideja u igri.

 

Madjarska precenjivana jer su nas rutinirali, ali Svajcarska je preiskusna ekipa, cvrsta, i nema sanse da njih moze neko ko je nominalno slabiji da dobije na turnirima. Ne vredi, ima da te uvuku u svoju igru i rutiniraju, to su nama dva puta uradili, a uradili bi nam i ovo prvenstvo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je Xavi Simons bombetina igrac, mozda i najzanimljiviji od tih mladjih, bukvalno deluje da sve moze da uradi na terenu. Kompletan igrac u najavi i mnogo ce da znaci Holandiji, koja ima dobre igrace napred, ali niko nije klasa. Meni ni Gakpo nije nesto wow, sve je to solidno i korektno. Ipak, ne deluju mi kadri da naprave veci rezultat. Vezni red neubedljiv, odbrana meh.

 

Poljska verovatno nece proci ovu grupu, ali zajebani su oni, cvrsti, ne deluje mi da iko moze da ih napuni. Bas su nekako svi jaki i bezobrazni. 

 

Meni je Austrija pik da iznenadi, gledao sam ih par puta, bas dobro deluju. Tesko da ce moci Francuzima da uzmu bodove, ali Holandjane ce dobiti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Romantik said:

 

Meni nije problem broj timova i razvodnjen kvalitet koliko sam sistem takmicenja gde uglavnom idu 3 od 4 iz grupe, to ubija grupnu fazu. Ne sme vise od polovine timova/reprezentacija izaci iz grupe, samo tako se stvara pritisak na svaki grupni mec u prva dva kola, svakai prosut bod se krvavo placa i onda je to pravo takmicenje na visokom nivou, a ovako kad imas cak dve mogucosti za popravni mecevi u grupnoj fazi prakticno nemaju nikakav znacaj, a s druge strane oni bolji timovi dobijaju jedan nokaut mec vise i samim tim sansu vise da ispadnu od losijeg tima.

 

U teoriji, svaka reprezentacija bi zelela da bude prva umesto treca jer tako u 1/8 finala dobijaju lakse protivnike.

 

Mozda bi trebalo razmisliti o tome da cetiri najbolje plasirane ekipe idu direktno u 1/4 finale, a da ostali igraju osminu finala. Tako bi borba za prvo mesto i sto bolju gol-razliku u grupama imala jos vise smisla nego sada.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...