Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Drago mi je zbog prolaska Francuske. Navijao sam protiv Portugala zbog Ronalda. Čovjek ima mentalni sklop kao Patrik Bejtmen iz filma "Američki psiho". Svaka čast ljudima koji imaju želudac da preguraju ovo. Tu mislim na ljude koji su njegovi fanovi. I kod njih bi posle ovoga trebao da izgubi kredibilitet. 

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Aj sad ozbiljno, Portugal treba da koriguje ulogu Kristijanu. Jeste legenda i dosta ih je zaduzio ali on ne moze vise da bude starter i da bude neko ko ce se ciljati u napadu i gledati da se za njega i kroz njega odvija igra.

 

Nego bi bilo najbolje da pocinje mec sa klupe pa poslednjih pola sata kada su starteri umorni a on odmoran pa na svezinu da napravi dar mar.

 

I da jeste Felix usrao ali on je usao u 2(ili 1) produzetku. Jebiga nije prvi a ni poslednji ko ce promasiti ili zeznuti penal seriju.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Inace bice fora da ova nova generacija Portugala osvoji bar jedno prvenstvo od naredna 3-4 bez Ronalda sto je skroz realno.

Već su mogli SP 2022 i ovo EP. Imaju sve bukvalno., ali bolest jednog čovjeka ih sprečava. Ne treba abolirati ni Martienza koji mu je dao da bude starter na svakoj utakmici. I ne smije da ga zamijeni. Santoš je tu ispao mnogo hrabriji. Ostavio ga protiv Švajcarske na klupi i bum! 6 golova u mreži Švajcarske, najbolja partija bilo koje repke na prošlom Mundijalu. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno da ljudi hejtaju Ronalda. Sve kao ljudima smeta moderan sport, letargični sportisti koji su često polički korektni, zainteresovani samo za novac i ugovore… 

 

Brate ljudski je plakanje, ljudski je da se neko prži, loži, nervira. 
Sa sve njegovim toksičnostima, bolje nego gomila autističnih, neautentičnih, bezličnih… prolaznih.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Onaj slobodnjak desno iskosa kad Ronaldo od svih mogućih opcija šutira na gol i naravno pogađa živi zid možda i najbolje simbolizuje njegovo forsiranje u reprezentaciji Portugala. Na silu preko svake mere.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Prodje i ovaj dan. Prva cetvrtfinalna utakmica bila je i najbolja utakmia na turniru. Ipak pamtice se po sudiji koji je zalutao na utakmicu. Treba imati i srece pa u 1/4 finalu (tako rano) eliminisati domacina turnira. Sto se drugog meca tice, Francuska ne igra lepo, tecno... Portugal je bio blizi prolasku. Ipak savrseno izvedeni penali francuskih igraca. 

Link to comment
Share on other sites

U Portugalu već odavno javno kritikuju privatizovanje reprezentacije. Da je čovek spreman za ulogu džokera pa da kažeš okej skroz, ovo već prelazi u patologiju jurnjave svih živih rekorda.

 

Hrvati imaju rezona da guraju Modrića i sa 38 jer znaju da boljeg nikad neće imati. Mogu zamislim kako bedno se oseća jedan majstor poput Žote ili Gonsala Ramosa. Ono malo što odigraju svaki put pokažu da su dve klase iznad. Sreća pa nisu Srbi, mi da imamo ovakav slučaj pola ekipe bi se penzionisalo. U fazonu evo ti legendo pa igraj sam do 47-e. Mada Duća Tadić nam se loži na CR7 dugovečnost, ništa tu nije isključeno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odose kokosari u polufinale da nisu dali gol iz igre.:smiley26:

Ronaldu je ovo zadnje takmicanje, pustili su ga da igra koliko hoce, ali bez obzira na njegovu velicinu i doprinos prethodnih godina, glupo je zrtvovati celu reprezentaciju u zahvalnot jednom coveku, pa makar bio Ronaldo. Da su krenuli sa drugom postavom, a imaju dobre napadace na klupi, mogli su da pobede ove kokoske, sa sve malim nosonjom koji je na turniru pokazao koliko i Sergej.

Spanija-Nemacka odlucile nijanse, mada je individualni kvalitet na strani Spanaca, Nagelsman je izvukao maksimum iz ove ekipe, ali nema tu nekog velikog talenta. Spanci bi ponovo mogli da dominiraju evropskim fudbalom ako jos malo doteraju igru i ne menjaju selektora svake godine.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja nekad mislim da većina ljudi koji komentarišu utakmice i ne gledaju utakmicu već gledaju u telefon i na osnovu nečeg što neko negdje napiše formiraju mišljenje. 

 

Ajde što se tiče Ronalda pošto svi misle da je on problem, neka mi neko argumentovano objasni u čemu je razlika između Ronalda na ovom evropskom prvenstvu i Ronalda na svim ostalim prvenstvima ranije? U čemu je to generalno razlika da je ranije pokazivao a sad ne? Najvećim igračima na reprezentazivnim takmičenjima je teško pokazati ono što rade u klubovima jer su manje više svi fudbaleri danas fizički prespremni a taktike i uigranost je daleko na nižem nivou od klupskog. Tako da uzmite Ronalda sa bilo kog takmičenja isto bi se moglo reći što i 2024. Dalje, takav nivo igrača uz sebe veže fokus čitave odbrane i ostavlja mnogo više prostora za druge. Tako da nije to jednostavno "loše je odigrao". Onda ovo da samo njega traže, ni to nije tačno. Večeras nije dva puta pipnuo loptu.

U suštini Ronaldo nije fizički opao, spreman je i za 120 minuta, normalno da će da igra. 

Ja njega i ne simpatišem nešto kao pojavu ali uzmite samo kako on sa 39 godina gori od želje dok Mbape izlazi sa svojih 25 godina na kraju prvog produžetka zbog nosa. Pa ovaj bi na jednoj nozi ostao. To je velika razlika. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Niko i ne spori Ronaldovu želju i fizčku spremnost. Ali dovoljno je što zauzima mesto nekom drugom i to možda utiče i na atmosferu. Ko što napisa čovek gore, Žota, npr, za to vreme sedi na klupi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, jabadabaadu said:

Ajde što se tiče Ronalda pošto svi misle da je on problem, neka mi neko argumentovano objasni u čemu je razlika između Ronalda na ovom evropskom prvenstvu i Ronalda na svim ostalim prvenstvima ranije? U čemu je to generalno razlika da je ranije pokazivao a sad ne?

Ako ga poredis sa onim kako je igrao u Kataru onda i nema velike razlike, osim sto je za nijansu sporiji, lakse gubi loptu. Ako poredis sa periodom kada je igrao u Realu, onda je razlika velika. Moze on i dalje da izdrzi 120 minuta, ali je daleko sporiji , odbrana nema problema da presretne loptu koja ide prema njemu, vise ga niko ne duplira , sto je ranije bio redovan slucaj. Cak i kod slobodnih udaraca vise nema tehniku koju je ranije imao, godine cine svoje. Definitivno bi ga imao u timu, uvodio u drugom poluvremenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, boxcube said:

 

Kad bi to tako islo diskusije ne bi postojale. Da bi se prihvatilo da neko nije u pravu moraju se dati dobra obrazlozenja a i sta su dobra obrazlozenja je nije ocito kao 2+2. Zato ovaj forum i mnogo drugi zive jer se vode polemike ne mnoge teme. 

Očigledno nisi upoznat sa "radom" dotičnog. Tvrdio je da je Teodosić trebao da ima 20 poena po utakmici u NBA da bi mu se sezona ocenila kao uspešna, da je Bobi najdominantniji igrač u NBA, da je Španski tim krš od tima i da neće proći grupu (a oni osvojiše Evrobasket), da smo mi krš od tima na prošlom svetskom (a stigli do finala) itd itd. Zato i postoji izraz Mekova kletva. Od 10 nagađanja, pogodi jedno.

 

Što se tiče diskusije, tvrdoglavnost do iznemoglosti ne vodi nikuda, pogotovo kada činjenice ti ne idu u korist. Zato ga i svi zezamo, jer nikad ne priznaje da nije u pravu, nego nalazi milion razloga zašto mu se predikcije nisu ispunile (sudija kriv, povreda igrača, sreća, pandan "visoka trava" izgovor). 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, DJORDJE said:

Ako ga poredis sa onim kako je igrao u Kataru onda i nema velike razlike, osim sto je za nijansu sporiji, lakse gubi loptu. Ako poredis sa periodom kada je igrao u Realu, onda je razlika velika. Moze on i dalje da izdrzi 120 minuta, ali je daleko sporiji , odbrana nema problema da presretne loptu koja ide prema njemu, vise ga niko ne duplira , sto je ranije bio redovan slucaj. Cak i kod slobodnih udaraca vise nema tehniku koju je ranije imao, godine cine svoje. Definitivno bi ga imao u timu, uvodio u drugom poluvremenu.

Uzmi Portugal bilo koje takmičenje od 2010.-2018. i vidjećeš da Ronaldo u tom periodu u reprezentaciji donosi isto što i sad. Nije Ronaldo uzeo i riješio nijednu veliku utakmicu u reprezentaciji pa da kažeš da je sad neka ogromna razlika, čak što se igre tiče ako se uzme u obzir snaga Francuza ovo je Portugalcima jedno od boljih izdanja. 

Link to comment
Share on other sites

Ja za vecerasnju utakmicu ne bih rekao da je CR7 bio problem Portugala, naprotiv, cak je dao jednom Brunu da sutne slobodnjak, dosta mu 😃

 

Odlicne utakmice danas, ona prva narocito, klasik EURA, sto je i bilo ocekivano.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pentatonik said:

Niko i ne spori Ronaldovu želju i fizčku spremnost. Ali dovoljno je što zauzima mesto nekom drugom i to možda utiče i na atmosferu. Ko što napisa čovek gore, Žota, npr, za to vreme sedi na klupi.

 

S tim što njegovi saigrači iz reprezentacije ne deluju ljuto i ogorčeno, već ga u potpunosti podržavaju. Šta znam, možda kolektivno nisu normalni, a možda su samo svesni da ni Portugal neće skoro imati igračku legendu poput Ronalda.

3 hours ago, Don Dusko said:

Sto dovoljno govori koliko dobro su Francuzi sutirali.

 

Fasciniraju me tvoja opšta mesta, naravno da je golmanu lakše da pročita i skine penal kad izvođači šutiraju užasno poput Slovenaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovom sportu fali više igrača koji ga doživljavaju strastveno kao što to radi Ronaldo. I on i Pepe su primeri takmičara kakve ćemo teško više imati prilike da vidimo, sa beskompromisnom željom za pobedom, nadmetanjem i osvajanjem i u 40+. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nije problem Portugala Ronaldo nego onaj gubitnik sa klupe Martinez, nikako mi nije jasno da su ga Portugalci angažovali iako je pokazao sa Belgijom da nije trener za osvajanje velikih takmičenja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, jabadabaadu said:

 

Ja njega i ne simpatišem nešto kao pojavu ali uzmite samo kako on sa 39 godina gori od želje dok Mbape izlazi sa svojih 25 godina na kraju prvog produžetka zbog nosa. Pa ovaj bi na jednoj nozi ostao. To je velika razlika. 

Da, da, secamo se da Ronaldo igra na jednoj nozi i pored povrede, kao protiv Francuza u finalu i eura.

 

Mada Ronaldu nije ni tesko da ima zelju za igru, kada gotovo ne trci i samo statira. Hahah

 

Ne kapiram ova omalozavanja povrede, a da nisu upala testisa. Niko osim povredjene osobe ne zna bol i muke. Povrede nosa umeju biti vraski teske i mogu da predstavljaju problem za disanje, sto je izuzetno bitno za svaki sport, pogotovu fudbal, gde se sprinta i pravilno disanje je izuzetno bitno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Problem je sto je Ronaldo suvise licno shvatio ovo prvenstvo - takmicenje i protiv protivnika, ali i sebe, i svojih godina, ugleda koji ima u fudbalskom svetu i istoriji, i jednostavno je pregoreo, bio neupotrebljiv. Martinez nije imao puno izbora, i cini mi se da su postigli neki interni dogovor da mu se oprasta sve ovo prvenstvo, i da mu niko ne moze prigovoriti da nije legendi fudbala i Portugala dao svaki minut i sansu u slucaju da ispadnu. Ali problem je bio sto Ronaldo nije bio opusten, kao da je svaki njegov potez, dodir sa loptom dozivljavao da je na nekom testu, pregledu, umesto da je samo igrao fudbal. Jbg, i najveci imaju tu blokadu, pogotovu sto je bilo ocigledno da on igra zbog sebe, ne tolko zbog Portugala.

 

Sa druge strane, nije Portugal toliko dobro igrao u smislu da prenosi loptu do protivnickog gola, kako su znali ranije, totalno su zakazali Fernandes i Silva, nije bilo njihovih prodora i pasova, a Ronaldo je totalno neupotrebljivo blejao gore, samo je Mitrovic bio neupotrebljiviji spic od njega na prvenstvu. Kanselo i Mendes su najbolji igraci Portugala na ovom prvenstvu, i Vitinja dobar, ali nedovoljno da se ode dalje. Naravno, i Francuska je krs, skup atleta bez ikakve kreative i Spanci samo da su kompletni mirne glave bih tvrdio da ce ih pocepati, ali mislim da ce i ovo sto imaju biti dovoljno da im sakriju loptu i tehnicki nadjacaju, uz neki prodor sa krila ovih klinaca.

Edited by diego
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dracarys said:

Kapiram da je Ronaldo mnogo veliki, pa ne znate baš o kojem igraču da pišete, ali on i nije bio neki problem sinoć. I naravno, čovek je u penal seriji dao gol.

Naravno da nije bio problem, jer nije ni postojao na terenu.

 

Ako fudbaleri treba da igraju samo zato sto dobro sutiraju penale, onda bi Juninho, Beckham & co bili aktivni fudbaleri sve dok su zivi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Francuska je fizički superiorna ekipa.
Jaki,visoki,skoro svi vrlo dugog koraka,brzi..kao da gledam neke atletičare desetobojce,a ne fudbalere. Ima i mnogo talenta,ali to je kod Didija ipak u drugom planu. PLus,vedete im igraju dosta slabo.

Portugal ima sve. Bojim se da ima i viška. I ima selektora koji nema hrabrosti da ga ograniči makar.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...