Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

35 minutes ago, ZiS said:

Malo hladnije glave, ovo je čisto taktički, bila možda i najzrelija utakmica koju smo odigrali...Mi 90 min sa Dancima ne možemo da igramo, prvo poluvreme je žrtvovano i probalo se nešto direktnije u drugom...E sad, ja bih možda drugačije sa izmenama, ono sa 3 špica je moralo da bude poslednja opcija za bunarenje ali ipak je Mitar bio zreo za izmenu ranije...Nemamo kvalitet, posebno u veznom redu, promena strane nam je katastrofalna i ide u većini slučajeva preko štopera, sporo...Limitirana je ova ekipa, baš...a biće sve gore, nažalost...

Trebalo je ovako ubiti fudbal u prvom protiv Engleza a ne da nam duva na sve strane. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Tomislav Franjo said:

Kao što rekoh - kruške i jabuke. 

 

Evo, nama će se u košarci prije ili kasnije zalomit pa ćemo uzeti opet uzet medalju dok vi u nogometu nećete iako ste talentom neka srednja žalost.

 

Više vrijedi naše jedno srebro nego to sve vaše pobrojano.

 

 

 

 

 

Vama u košarci se nikad neće zalomiti da uzmete medalju, jer nećete ni učestvovati više na takmičenjuma. Toliko ste loši. Mi u fudbalu bar učestvujemo.

 

Što se fudbalskih "medalja" tiče, Srbija u svojim fudbalskim vitrinama ima pehar lige šampiona (to možete da sanjate i to više vredi nego sve vaše medalje u svim sportovima zajedno), pehar klubskog prvaka sveta (isto), Pehar Svetskog i Evropskog prvaka u omladinskim selekcijama, dok je vaš najveći pehar kup Franje Tuđmana.

 

Moram ovako da odgovorim jer si dosadan.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ovde samo moze da pomogne trener stranac, koji ima sistem i igra moderan fudbal.

Trenutno smo na nivou Bata Djorinoc sistema igre iz ranih osamdesetih.

 

Ali posto je kod nas selektor/savez politicka funkcija, nema od ozbiljnig trenera, niti ozbiljne igre nista.

 

Ovi ljudi nisu dorasli trosenja bilo kakvog slova da se analizira njihova igra i fudbalsko postojanje.

 

Sramota!

 

P.s kada cujem izjave selektora jos me je veca sramota!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Koliko god da je loš Mitar, sramotno je pljuvati ga za golove Litvaniji i ko zna kome. Trpao je redovno i jačim ekipama i vadio nas iz govana.

 

Njegova igra je naravno propala ove godine ali je još više propala jer je korišćen glupo. U onakvoj postavci u prvom je bio max beskorisan i odblejao je na svojoj polovini. Teško da bi i neko drugi bio korisniji isko bi više trčao. Kasnije je umro i počeo loše da se ponaša, kao što sam napisao, kao matorac na fudbalu (npr. ono kad lopta nije došla do njega a on pao i ostao da leži dok se akcija nastavlja), iako je realno povučen u onoj šansi. Svejedno, moraće beko da ga opameti ali nema ko.

Znam da tako zvuči, samo sam jako razočaran tim Bog i batina sam ovde pristupom koji provejava od kad je otišao u Arabiju. To za mene nije onaj stari brat Mitro koji diše za tim. Čak jedan lelemud Jović ima više osećaja koliko može i šta treba da radi na terenu i izgleda 3 puta korisnije.

 

Piksi je apsolutni dunster i amater, isto tako nema muda da preseče i zato ide iz kompromisa u kompromis kao i svaki poltron. To je posebna priča. Međutim Mitrović da ima manje ega i više mozga, sam bi tražio izmenu i pustio Vlahovića u vrh napada od poluvremena. I pobedili bi. Danci su nam se pristojno nudili u par navrata al' ko nas jebe. 

Edited by Molina23
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Barkley#34 said:

Bar da smo izvukli Dancima još jedan žuti.

 

Zašto?

Poslali bi smo Slovence na Nemačku, bolje ovako, sad im je nokaut faza laganija znatno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam među retkima koji nije bio skandalizovan sastavom koji je počeo utakmicu. Možemo da pričamo šta hoćemo, ali to je imalo nekog smisla. U ovako važnoj utakmici je bitno da ne primiš rano gol i da ti ekipa potone. Ali je sve uništeno time što Mitrović nije izveden na poluvremenu ili malo posle toga, a pogotovo kad smo počeli da igramo s tri špica. Da smo igrali protiv Španaca ili tako neke niže reprezentacije, pa i ajde, ali i tako možda u poslednjih 10 minuta.

Ali da ti taktika bude protiv visoke ekipe da gađaš špiceve u šesnaestercu mi je van svake pameti. Umesto da se ubrza igra kroz sredinu da se traži prostor između njihovih igrača i prave situacije za šut, mi smo radili sve suprotno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eriksen je majstor fudbala. Večeras je odigrao vrhunsku utakmicu, svaki kontakt sa loptom i svaka pas koji je uputio je imao smisla. Nije on trenutno ni blizu igrala kakav je bio u prajmu, ali je još uvijek ubjedljivo najbolji igrač Danske. 

 

Hojlund igra skromno na ovom prvenstvu. Ne samo da nema golova nego njegov uticaj na igru uopšte nije previše vidljiv. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pravo da vam kažem, kad se slegne sve… bolje što nismo prošli.

Holistički gledano, bolje da nismo prošli dalje, i sa gorkim ukusom bi bilo da smo se provukli. Morali bi da slušamo nekontrolisanu i razuzdanu gordost ove low iq seljačine. I to the sns one.


 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2024 at 11:31 PM, goldberg said:

Bas los mec, u 90 minuta je vidjeno malo toga.

 

Eto, Srbija i Hrvatska su za sada jedine dve reprezentacije koje nisu zatresle mrezu, odnosno, Srbija je jedina jer je Hrvatskoj gol nakon penala ponisten.

 

U slucaju da ne pobede Sloveniju ocekujem raspad sistema i lagan poraz od Danske.

 

Kao sto sam napisao posle meca sa Engleskom, skoro da se i ostvarilo osim sto je i Dancima bio potreban samo bod pa smo gledali uzasno dosadan mec bez nekih velikih prilika.

 

Nije da mi je sad nesto posebno zao (posebno nakon vesti u kojima Vodja porucuje: "Borite se i pobedite ih sve!", a nakon sto je osvojen samo jedan bod vice "Želimo im prolaz, i želimo im pobedu, a onda Nemci dolaze da se "igramo" sa njima, pa da prođemo i Nemce!"

 

Jezivo je koliko dosadan i impotentan fudbal igra ovaj tim. Ima tu igraca koji igraju u velikim timovima za veliki novac, ali nema ni E od ekipe. Samo su stoperi nesto pokazali, bekova nema, krila koja glume bekove nista, vezni red u konfuziji, napadaci se sudaraju na terenu.

 

Dakle, jos jedan turnir na kojem su i mediji i javnost imali prepotentna ocekivanja, a sve se zavrsilo fijaskom. Jos od 2000., evo prosla je cetvrtina veka i nijedan jedin prolaz u drugu fazu i samo dve pobede, nad Kostarikom i Nemackom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Мени је Пиксла одвратан јер је савршена персонификацијс СНС кадра на било ком положају. Константно вређање интелигенције изјавама, надобудним ставом и ничим изазваним самопоуздањем јер су компетенције и знање непостојећи.

Непотребно је причати о томе шта је потребно урадити и шта пресећи јер се ништа од тога неће десити. Нама треба ресет државе који ће проузроковати и ресет савеза а од тога свакако нема ништа тако да, што би Пиксла рекао "Идемо даље" 

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bellingham je kurac od ovce, prve 2,3 povrede od mesec, dva, gubljenje se svezine u zadnjoj lozi i preponama, mali drop samoppuzdanja i gubljenje ostrine i samopouzdanja u reakcijama, i pada u mediocre level…


Wharton ce bude bolji do njega.

 

  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Sastav i igra prvog poluvremena je omaz pokušaja Kosanciceve Zvezde čini mi se protiv APOELA sa 4-6-0 sa Koromanom kao najisturenijim.

 

Suma sumarum, odredis taktiku koju želiš i zoveš igrače komplementarne za taj sistem, nebitno za koga igraju.

Link to comment
Share on other sites

Btw maniite se Mitra, imao je taj loš šut, ali i dalje on cedi suvu drenovinu iz ovog naseg absurda od igre.

 

Nije on kriv sto je sve pogresno sa nasom igrom. Nemam neko ultimativno preskajno misljenje o njemu kao igraču, ali nije on kriv, i radi dosta dobrih stvari on.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Uopsteno receno, reakcije javnosti nakon poraza protiv Engleske su samo pokazale koliko mi slabo pratimo fudbal i koliko nas sve to interesuje samo zbog mogucnosti pracenja uspeha (koji nikako da stigne).

 

Nista igra protiv Engleske nije bila mnogo bolja nego protiv Slovenije i Danske. A ako je tako, onda je nebitno sto neko misli da samo 8-9 reprezentacija zna da igra fudbal (Engleska, Francuska, Nemacka, Belgija, Holandija, Portugal, Italija, Spanija, eventualno Hrvatska, to su po vecini jedine ekipe koje bi trebalo da budu favoriti protiv nas) jer se sa losim i bezidejnim fudbalom ne moze dobiti niko na EP.

 

Druga stvar, ovo guranje dva i tri napadaca na malom prostoru je samo odraz nepostojanja timske igre, nego daj zvezde u prvih 11, pa mozda i bude nesto na terenu.

 

Sve je ovde lepo receno i nema se sta dodati, ali tako je trebalo pisati jos nakon prvog meca.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, BattleBender said:

Btw maniite se Mitra, imao je taj loš šut, ali i dalje on cedi suvu drenovinu iz ovog naseg absurda od igre.

 

Nije on kriv sto je sve pogresno sa nasom igrom. Nemam neko ultimativno preskajno misljenje o njemu kao igraču, ali nije on kriv, i radi dosta dobrih stvari on.

 

Glavni "krivac" sto ispadamo je upravo - Mitar. Kazem "krivac" jer smo godinama zavisili od njegovog ucinka, a imao je 10 sansi da da gol protiv Slovenije i Danske, a nije dao nijedan, i zato idemo kuci. Vrlo jednostavno. Vlahovic je morao vise danas da igra jer Mitra nije islo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, nbtn said:

Sastav i igra prvog poluvremena je omaz pokušaja Kosanciceve Zvezde čini mi se protiv APOELA sa 4-6-0 sa Koromanom kao najisturenijim.

 

Suma sumarum, odredis taktiku koju želiš i zoveš igrače komplementarne za taj sistem, nebitno za koga igraju.

Možda mu je Piksi i napravio tu taktiku 😂

Da bi napravio neku uspeh moraš prvo da imaš trenera/selektora sa autoritetom i znanjem,jel kuća se gradi od temelja,a mi do sada nikada nismo znali da ubodemo sa tim,plus meni je smešan ovaj piksitov staf,sve trener do trenera,tu su verovatno samo zbog toga sto su lični prijatelji ili kumovi,stručnost nula.

Link to comment
Share on other sites

Da li mu je bilo jasno šta je selektor tražio cele utakmice? "Nismo znali postavu, saznali smo je sat i po pred utakmicu. Malo sam bio iznenađen, ali dobro, svi su momci tu, moraju da odgovore zahtevima i to je to"

Sat i po pred meč, koliko je puta saznao tako kasno sastav u karijeri? "Ne baš puno puta", dodao je kapiten Srbije.
 

 

 

Ja sam vam ovo pisao posle Brazila i to vise puta sam apostrofirao. Piksi ne razgovara sa igracima, a sastavim im saopsti dva sata pre meca, sto znaci da nema prostora za bilo kakvu takticku pripremu. Potpuno sulud covek.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

fudbal, sport, rat, mir, ljubav, neljubav... sve su to proste stvarii. ako ih razumes. 

prosto, svaki pijani mile, ispred prodavnice bi izvodio smislenie postavke i bolje taktike od milion ipo seljaka. 

neki trener, sa nekog drzavnog fakulteta, bi jos i bolje. 

ne moze se nista zameriti igracima. vecina ih je odigrala bolje od ocekivanog. sad, ko nie gledo tadica kako lesinari celu sezonu u feneru, ko misli da zile moze levo, dae gudelj igrac, izvuce mijalkovica iz sesisira, nesrecnog raspalog gacinovica.... taj je pixi. 

svee to normalno.

Link to comment
Share on other sites

https://streamable.com/cq3ryv

 

Ove mi je sanse najvise zao, to je bilo stvoreno za sut poput Italijana juce, samo da je pogodio uz dalju stativu, Smajhel nije video loptu dok nije dosla do gola, bio je totalno zaklonjen.

 

https://streamable.com/i0339z

 

I da kompletiramo katastrofalan ucinak "Saudijaca" - Tadic pravi majmunima igrace Danske, a Sergej dobacuje do Smajhela.

Link to comment
Share on other sites

Ova grupa je bila toliko bedna i odvratna za gledanje da su Slovenci sa sve Bate Borisov fudbalom izgledali napismenije moguće u svakom smislu. I svaka im čast, izvukli su maksimum od najtanje ekipe i još gratis dobili bolji deo kostura za nastavak svog sna. 

 

Samo zato što su jedini imali profi trenera za razliku od preostala tri debila, tri muflona koji nakon svojih epizoda neće voditi ni Begaljicu. Sve po zaslugama. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nas covek se ne razume u ekonomiju, pa govnar moze da baljezga o BDP i privrednim rastovima, da mase stapovima po grafikonima i kenja o investicijama, fondovima. Ali, se zato ipak razume iu fudbal i ova pijandura dzabe moze tri dana da lupeta da smo dobro igrali, da su momci bili borbeni, da nije smak sveta. Ovo sto smo pokazali ovih dana u Nemackoj je slika i prilila nase drzave. Tuga, jad, beda, čemer... Pilsi je zreo za.ministra sporta. Nas fudbal je zahvatio kancer, metastaze svuda. Dok je ove vlasti, spasa nema, jer jednog mistera moze da zameni mister neimar i bice isti, ako ne i gore.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Citam neke komentare i ladno ne verujem koliko je vecinski fudbalska publika , prosto ODVALJENA od realnosti. 

 

Srbija je jedva prosecna evropska repstacija i nista vise od toga, rang Poljske, Ceske , at best. Nisam siguran da smo bolji od njih. Videli smo kako su Poljaci prosli, Cesi jedva prosli grupu sa Albanijom i Poljacima, isti ti Poljaci jedva prosli kroz baraz. 

 

Za Srbiju je svaki plasman na bilo koje takmicenje EPSKI uspeh i tu se svaka diskusija i zapocinje i zavrsava, sve sto se uradi preko toga je BONUS. Sa kojim pravom kvazi novinari, raznorazni strucnjaci koji nisu sutnili loptu profesionalno nikada, razni wannabe strucnjaci sa foruma , pustaju neke flmove u kojima Srbija MORA da dobije Dansku ili bilo koju iole ozbiljniji evro repstaciju. Dansa koja je bila u 1/2 Eura 2021 i samo ih je sudija sjebao da mozda ne dodju do susreta za zlato. 

 

Eeeeejjjj bre, jel ste vi svesni sta pisete i vi i ovi nazovi novinari sa Mozzarta i slicnih jadnih portala, koji veze nemaju sa novinarstvom. 

 

Srbija je protiv Danske odigrala onako bas kako treba da igra autsajder protiv boljeg tima. Samo da se ne primi gol u 1/2 i sto je moguce vise drzati NULU, da smo igrali otvoreno od starta, primili bi na keca bar jedan ili dva komada u 1/2 i tu bi prica bila zavrsena, na kraju bi bilo nekih 3 0 za Dansku. 

Ovako smo cekali 2/2 , da se Danci istrose i da i kod njih udje nervoza i postepeno uvodili ofanzivce. 

I to je sve islo dobro, imali smo par obecavajucih akcija, mogli smo da realizujemo neku od njih. 

 

Piksi nije promasio taktiku, ali jeste sa Mitrovicem u spicu, covek nista nije uradio protiv onih tornjeva pozadi, ali su zato danski stoperi nevidjeno tromi na zemlji, morao je Vlahovic mnogo vise da igra, Mitrovic je trebao da udje u zadnjih 20ak minuta. 

Sergej je u 92 imao zicer maltene, sut sa 16m sam neometan, takve suteve je zabijao u Laziju u visokom %. 

Danci su imali vise srece nego pameti u nekim situacijama, a imali su srece samo zato sto mi nismo znali da ih iskoristimo bolje, bas kao protiv Slovenije, gde smo promasili par odlicnih sansi, a primili retardiran gol na sopstvenu gresku. 

Znaci, kritikujete Piksija bezveze, odbrana je primila samo 2 komada, delovali smo daleko cvrsce i bolje nego na SP, na kraju su odlicile nijanse u ovoj grupi, od 6 utakmica 5 je zavrseno nereseno. 

 

Za razliku od SP, gde smo bili cirkus, ovo EP je obecavajuce, ma koliko da se dunsterima sa raznih portala ovo ne pojmi kao tacna konstatacija, ali je tako, Srbija se nije obrukala na EURU i delovala je daleko ozbiljnije i jace nego na SP gde smo bili cirkus Piksijato. 

 

I zaista, potpuno nebitno je da li su prosli ili nisu, niti ce drzavi biti bolje niti narodu, dokolica i zajebancija. Poenta je sto vecina ljudi dozvoljava da ih neki fudbalercici izbace iz takta i izvuku iz vas sve bes i mrznju, sto je suludo. 

Dovoljno je da se bore i da ne blamiraju drzavu, za ostalo treba kvalitet, koji Srbija nema. Tadic mator, Kostic povredjen, Mitrovic penzos liga, Sergej penzos liga, Gudelj stariji nego pre i losiji, bekove nemamo. 

 

Jedini upgrade u odnosu na ranija izdanja su golman i stoperi, Rajkovic je pouzdaniji od Vanje, iako Vanja verovatno moze da brani neke teze suteve, jer je vislji, Rajkovic je jednostavno pouzdaniji i stabilniji i golman, a mozda i licnost. 

Stoperi odlicni , sto je bilo tesko zamisliti, ali jeste tako bilo u ove tri utakmice. 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 2
  • Thanks 3
  • Ha-ha 6
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...