Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

On 6/13/2024 at 3:57 PM, McLeod said:

Pa iako im i ja ne verujem, objektivno gledano, koga bi stavio na peto mesto?

 

Evo Francuska, Portugal, Engleska i Nemacka su cenim vecini top 4, verovatno i ovim redom.

 

Ko ti je peti? Spanija? Italija? Holandija? Belgija? Bukvalno su jaci Hrvati od svih, eventualno da kazes ajde ta Spanija, mada Spanija je bukvalno na Rodrijevu povredu od laganog treceg mesta u grupi, kamoli nesto vise, a Hrvatska ima vise dobrih igraca.

 

Iako opet kazem da su meni u jasnom padu i ne verujem im, razlika izmedju top 4 i ostatka je ogromna.

 

Mislim da su sanse da neko drugi osim ove cetiri ekipe uzme bas male.

 

8 hours ago, McLeod said:

Trebalo bi da dobiju Hrvati, da.

 

Ne zaboravimo da se zahvalimo

spacer.png

  • Like 3
  • Love 3
  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cilemile said:

Takoe. Dosta su ti Hrvati zla nanijeli s finalom i polufinalom svjetskog prvenstva i finalom Lige nacija u zadnjih 6 godina, a da se ne bi radovao kada prime gol.  

 

Mislim da je poprilicno jasno da tim (sa konkretno odredjenim pojedincina) koji je iskoristio istorijski uspeh svoje reprezentacije (i objektivno ogroman i zasluzen uspeh) da javno reafirmise sve najgore unutar sebe i unutar drustva koji predstavlja zasluzuje samo da bude ispracen na smetliste istorije. 

 

Ovo od strane svih normalnih ljudi, a narocito od ljudi koji imaju interes da se posle vise od cetvrt veka zatre jedan otrov koji i dalje bespotrebno tinja na exyu prostorima. 

 

Razumljivo je da navijaci Hrvatske predju preko odredjenih stvari usled uspeha tima za koji navijaju, pa ja prvi sam bio u stanju da progutam svasta, ukljucujuci i Gurovića kretena koji donese pobedu protiv Amerike sa sve svojim istetoviranim četnicima. Ali nemojmo se pretvarati da je to dobro ili da nema ista lose u tome. Razumljivo je, ljudski je (u smislu ljudsko-gresni) ali nije dobro. 

Edited by Horium
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BattleBender said:

Apsolutno je profesionalmo. Moralna je obaveza svakog čoveka navijati protiv hrvatske reprezentacije, bio taj čovek Srbin ili ne.

Kad u timu ne bude nijednog igrača koji je slavio uz Tompsona, onda ce niti neprofesionalno.

Ovako… tako i bi trebalo da bude.

A protiv Srbije jel navijaš moralni? To ti nije obaveza? Pošto igraju za Vučićeve pare. 

3 hours ago, Helena said:

...što bi Borko kazo..

 

Tog lopova su potjerali prvo iz Beograda, pa iz Sarajeva.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Cilemile said:

Takoe. Dosta su ti Hrvati zla nanijeli s finalom i polufinalom svjetskog prvenstva i finalom Lige nacija u zadnjih 6 godina, a da se ne bi radovao kada prime gol.  

O tome se i radi. Nisam čuo ni da je moralna obaveza navijati protiv Đokovića. Licemjerje na kvadrat.

 

Lik gore kaže da navijamo za Hrvatsku zbog rezultata, inače bi valjda navijali za Bugarsku. Nerealno. 

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako krenemo sad da nabrajamo protiv koga je sve i iz kojih razloga moralno navijati ostaće nam otprilike Malta i San Marino kao neukaljane države i reprezentacije. Šta vam je?

 

Npr. navijam uvek protiv Engleza, a sinoć mi je odgovarao remi (al' mi je bilo žao Hrvata da baš onako dođe do istog), iako od poslednjeg EP simpatišem Italiju, ali stvarno mi ne pada na pamet da objašnjavam da je to pozitivno za ljudski rod ili šta već. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Bugl Khan said:

O tome se i radi. Nisam čuo ni da je moralna obaveza navijati protiv Đokovića. Licemjerje na kvadrat.

Pa nisi kad ne dolazis na tenis. Nolo je inace dobar lakmus papir.

Link to comment
Share on other sites

Hrvati bez sportske srece na ovom EURU i protiv Albanije i protiv Italije, mada protiv Albanije je trebalo malo vise pameti, nisu bas slucajno Albanci dosli u poziciju da sa 10m neometan sutne prema golu. 

Ali kao sto su Danci, Japanci, Rusi, Belgijanci, Brazilci ostajali na drugom kraju sportske fortune protiv Hrvatske , sada je bilo obrnuto. 

Jos jedan dokaz da moras da imas malo sportske srece u ovakvim utakmicama , gde jedan sut, greska te ili salje kuci ili ides do 1/2 ili finala. 

To sam milion puta pisao ovde. Da je Lukaku zabio bar jednu od onih sansi, Hrvati bi ispali u grupi SP ili da su Danci imali malo vise srece na penal seriji 2018, a i tada je Modric fulao prvi penal, ako se secam. Tanka je linija od 1/2 Sp i finala, dva puta zaredom, do ispadanja u 1/8 i grupi. Isto kao i sada, da su prosli Italiju, vrlo je moguce da bi opet dosli do 1/2, jer Svajcarska i Engleska su rivali koje bi Hrvati vrlo moguce prosli.

 

Hrvati nisu imali srece protiv Turske 2008 i sinoc , ali su to i vise nego obilato nadoknadjivali na SP dva puta zaredom. 

 

Mada jos uvek imaju teoriju, Danska da dobije Srbiju, Englezi sa 3 0 Sloveniju ( ili sa 4 razlike ako Slovenci zabiju jedan gol ) i da Portugal dobije Gruziju i Turci Cehe. 

 

Sve u svemu veliki podbacaj, ocekivao sam minimum 1/4, mozda i vise od toga , a to bi se vrlo moguce i ostvarilo da su prosli grupu, ovako je ovo epic fail, 2 2 sa Albanijom je ipak kljuc svega, posebno sto su poveli sa 2 1 pred kraj. Mada ih je i tada spasavao golman na 1 0 odbranio dve velike sanse za Albance. Isto kao i sinoc na 0 0 Bastoniju skinuo maltene siguran gol. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio ubijeđen da će nas Danci razbiti baš, ali kad nešto bolje razmislim Engleska nije nikakav pokazatelj. Veći je pokazatelj njihova utakmica protiv Slovenaca. Nisam gledao prvo poluvrijeme ali u drugom ništa oni nisu igrali.

Nije sad da su neka Njemačka ili Španija. Čist prosjek.

Jeste da mi ne znamo gdje udaramo ali ako onom stručnjaku neko sastavi formaciju da se igra sa jednim špicem (ja bih Vlahovića stavio, ali sigurno je to Mitrović), da iza igra Tadić i ja bih Milinkovića stavio sa njim iako ga svi pljuju, on je bolji igrač od većine. 

O formaciji sa tri nazad sa ovim krilima da se ne ponavljam ali to nema šanse da se promijeni tako da tako je kako je.  

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, diego said:

 

Oni su top 3 za osvajanje sve da ih vodimo i ti, ili ja. I to jer ih je taj isti Sautgejt digao iz pepela i decenija neuspeha pa im je doneo polufinale svetskog, i finale evropskog. 

 

Na SP su prosli Kolumbiju nakon penala, mogli su laganeze da ispadnu vec u 1/8. A u grupi sa Panamom i Tunisom. 

 

Mnogo bolje su odigrali EURO, ali tada su igrali manje vise sve utakmice u Londonu, plus nepostojeci penal protiv Danske u 1/2. 

 

Ipak od tada igraju slabo, ispali u B grupu Lige Nacija, neubedljivo, tromo, bez energije. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li je ovo recency bias, jer se uopste ne secam proslog EP, ali ovde mi deluje masa golova u nadoknadi vremena. 

 

Jbg, to je fudbal, nekad te jedan gol skroz poremeti, falilo je ovog puta malo sportske srece Hrvatima i to je to, ide se dalje. Ako nista, treba da iskoriste ovu situaciju da vide u kom pravcu zele da idu nakon ovoga, da li Da li (da li u galamiiii) ću dati novu šansu na konto pređašnih uspeha ili je došlo do prezasićenja na relaciji trener - igrači... 

Link to comment
Share on other sites

Dosta loša utakmica. Hrvati će doživeti ogroman pad sad kad Modrić, Perišić i Brozović odu u zasluženu penziju, jedino Gvardiol koji je već sad suva klasa i Sučić mi deluju kao igrači koji mogu da igraju na top nivou godinama. Što se Italijana tiče, oni su još gori. Pelegrini i Di Lorenco - kakva dva nevidljiva stvora, kakva dva bezveznjaka, kao Srnić i Veljko Simić, duplo golo. Darmijan je verovatno najgori igrač na svetu koji se vucarao po dobrim klubovima, totalno nemoćan igrač. Kalafjori je sjajan, baš šmekerski igra i izgleda na terenu, štoper koji zna sa loptom, šteta za Italijane što će zbog kartona da propusti osminu finala. Od svih ofanzivnih igrača Italije jedino Kijeza ima kvalitet adekvatan istorijskom renomeu Italije.

 

E da, na stranu tompson i slični, komentarisanje onog Matića je katastrofalno, kao da je izronio iz devedeset četvrte npr. Težak moron.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Englezi imaju nekoliko top class igrača - Belingem, Saka, Foden, Kejn, Rajs, Voker su svi redom među najboljim igračima na svojoj poziciji na svetu, pri tome niko se tu ne preklapa jedan sa drugim već svi mogu da igraju zajedno. Ova generacija Engleza nije prehajpovana kao mnoge ranije, svi ovi nabrojani igrači su objektivno suva klasa + još dosta veoma dobrih igrača poput TAA, Stounsa, Palmera itd. Nema dakle tu više Rosa Barklija, Volkota, Geret Berija i sličnih osrednjih igrača koji su hajpovani samo zato što su Englezi. Stvarno treba biti ozbiljan antitalenat pa igrati ovakav fudbal sa ovim igračima. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Hrvati bez sportske srece na ovom EURU i protiv Albanije i protiv Italije, mada protiv Albanije je trebalo malo vise pameti, nisu bas slucajno Albanci dosli u poziciju da sa 10m neometan sutne prema golu. 

Ali kao sto su Danci, Japanci, Rusi, Belgijanci, Brazilci ostajali na drugom kraju sportske fortune protiv Hrvatske , sada je bilo obrnuto. 

Jos jedan dokaz da moras da imas malo sportske srece u ovakvim utakmicama , gde jedan sut, greska te ili salje kuci ili ides do 1/2 ili finala. 

To sam milion puta pisao ovde. Da je Lukaku zabio bar jednu od onih sansi, Hrvati bi ispali u grupi SP ili da su Danci imali malo vise srece na penal seriji 2018, a i tada je Modric fulao prvi penal, ako se secam. Tanka je linija od 1/2 Sp i finala, dva puta zaredom, do ispadanja u 1/8 i grupi. Isto kao i sada, da su prosli Italiju, vrlo je moguce da bi opet dosli do 1/2, jer Svajcarska i Engleska su rivali koje bi Hrvati vrlo moguce prosli.

 

Hrvati nisu imali srece protiv Turske 2008 i sinoc , ali su to i vise nego obilato nadoknadjivali na SP dva puta zaredom. 

 

Mada jos uvek imaju teoriju, Danska da dobije Srbiju, Englezi sa 3 0 Sloveniju ( ili sa 4 razlike ako Slovenci zabiju jedan gol ) i da Portugal dobije Gruziju i Turci Cehe. 

 

Sve u svemu veliki podbacaj, ocekivao sam minimum 1/4, mozda i vise od toga , a to bi se vrlo moguce i ostvarilo da su prosli grupu, ovako je ovo epic fail, 2 2 sa Albanijom je ipak kljuc svega, posebno sto su poveli sa 2 1 pred kraj. Mada ih je i tada spasavao golman na 1 0 odbranio dve velike sanse za Albance. Isto kao i sinoc na 0 0 Bastoniju skinuo maltene siguran gol. 

 

 

Ovo je sve istina. Zato je izuzetno važan redovit plasman na svjetska i europska prvenstva. Ako si u nekih top 20-25 reprezentacija svijeta, na nekim od tih prvenstava će ti se stvari poklopiti (igrači, selektor, navijači, atmosfera, dobar ždrijeb, sreća, ...) i ostvarit ćeš dobar rezultat.

 

Malim državama je jako teško održavati kontinuitet nastupa, čak i one velike povremeno upadaju u rupe i ne plasiraju se ili ispadnu u ranoj fazi natjecanja. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...