Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

Francuzi i sa Mubapeom deluju prilicno jalovo, prosto mi je neverovatno da od toliko talenta koji imaju nisu uspeli da sastave ekipu koja vise pruza na terenu. Neko rece da nedostaje Pogba i tu bi morao da se slozim. Koliko god da se zajebavao na klubskom nivou pruzao je odlicne partije za reprezentaciju. Posle Engleza i Belgije broj tri razocaranje na prvenstvu.

Link to comment
Share on other sites

Da sastaviš repku engleske od igrača koji nisu došli na Euro, uz dobrog selektora bili bi top 3 favorit za osvajanje. Uz ovog dunstera ne bi me čudilo da izgube od Slovenije i zavrse kao treći u grupi i ispadnu od koga već. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Old 666 said:

Da sastaviš repku engleske od igrača koji nisu došli na Euro, uz dobrog selektora bili bi top 3 favorit za osvajanje.

 

Oni su top 3 za osvajanje sve da ih vodimo i ti, ili ja. I to jer ih je taj isti Sautgejt digao iz pepela i decenija neuspeha pa im je doneo polufinale svetskog, i finale evropskog. 

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Tokom Sautgejtovog mandata, reprezentacija engleske je igrala 24 utakmice sa reprezentacijama koje su u momentu odigravanja utakmice bile TOP 10 na FIFA rang listi. Ajde pogađaj koliko su utakmica pobedili od te 24. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Old 666 said:

Tokom Sautgejtovog mandata, reprezentacija engleske je igrala 24 utakmice sa reprezentacijama koje su u momentu odigravanja utakmice bile TOP 10 na FIFA rang listi. Ajde pogađaj koliko su utakmica pobedili od te 24. 


Ajde pogađaj @diego, baš me interesuje ovaj podatak.

Link to comment
Share on other sites

Jako dugo nije bilo utakmice HR repke a da nisam imao pojma šta prognozirati…dno smo dotakli, očekujem da nećemo i treću utakmicu odigrati tako loše a s druge strane su ipak aktualni prvaci i majstori taktike.

 

Aj navijački, 2-1 za nas. Vodimo, Italija izjednačuje i gol u 86. za pobjedu i prolaz u 1/8 protiv Švicarske.

Link to comment
Share on other sites

Ne interesuje me Engleska, samo kazem da su bili u svetu fudbala veciti luzeri, i to sa doktorom Eriksenom, Dzerardom, Lampardom, Ovenom... sa ovim su i dalje luzeri, ali ih je ozbiljno pogurao ka trofeju. Sreca, pa Englezi misle da su im trofeji bogom dani, pa ce da ga sutnu, i onda nece jos 50 godina videti polufinala.

Edited by diego
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jović sa nekim od njih dvoijca ima više smisla jer Jović je drugačiji tip napadača. Ono što nema smisla je da igramo sa dva napadača protiv Danske gde ćemo prvih 20 minuta sigurno da se branimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam mišljenja da će ovo biti jako gadan meč za gledanje, kontam da ću više gledati Špance. No komšijama želim sreću, Italija nije ništa specijalno ove godine da bi za njih navijao.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Old 666 said:

Nemoj onda da ulaziš u diskusiju tako što ćeš odvaliti nešto, pa onda "ne interesuje me to". Nije lepo.

 

Izvini moderatore, nisam te prepoznao. Pisacu sta hocu i kad hocu. Ali da odgovaram na nebitan statisticki podatak i da trazim po internetu neka hvala, pricao sam o drugoj temi, o tome sta je Engleska bila pre Sautgejta, a sta posle. Za to ne mora da se guglaju statistike.

Link to comment
Share on other sites

 

3 minutes ago, neko me sabotira said:


Molim odgovor na to koliko je top 10 tekmi dobila ENG pod Southgateom. Da pogodim - 6 puta.

 

Ti si baš optimista.... 4 top 10 protivnika su dobili za Sautgejtovog mandata.

 

Na SP u Rusiji su došli do polufinala tako što su dobili Tunis i Panamu izgubili od Belgije u grupi, dobili Kolumbiju na penale i Švedsku i izgubili od Hrvatske

 

Na prethodnom EP su bili faktički domaćini bili su nešto bolji. Izbacili su nemačku koja  prethodna dva velika takmičenja nije prošla grupu. U drugom minutu poveli protiv Italije u finalu i zahvaljujući Sautgejtu nisu osvojili. Sve što su ostvarili tokom tog perioda bilo UPRKOS Sautgejtu

4 minutes ago, diego said:

 

Izvini moderatore, nisam te prepoznao. Pisacu sta hocu i kad hocu. Ali da odgovaram na nebitan statisticki podatak i da trazim po internetu neka hvala, pricao sam o drugoj temi, o tome sta je Engleska bila pre Sautgejta, a sta posle. Za to ne mora da se guglaju statistike.

 

Možeš da pišeš šta hoćeš, ja i ne pokušavam da ti zabranim, samo te savetujem da ne odvaljuješ gluposti, a da posle kad neko proba da ti argumentuje da si odvalio kažeš da te to ne zanima. Nije lepo, veruj mi, 

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čitam kako je,po engleskim novinarima,jedan od problema ovog tima taj što im se (navodno) ponavlja "slučaj Lampard&Džerard" sa Fodenom i Belingejmom. Tačno je da su prva dvojica bili igrači vrlo sličnih karakteristika,da su faktički igrali istu poziciju i nisu baš bili komplementarni,ali ovo poređenje mi je promašeno.

Ja Fodena i Džuda vidim prilično drugačije: dva izuzetno talentovana igrača koji mogu da igraju zajedno. Po meni,Foden je najiskoristiviji kao 10. Najbolje partije pruža kad igra kao ofanzivni vezista,iza napadača i sa slobodom da eksploatiše prostor između linija. Belingejm apsolutno može da igra i kao 10,ali i kao 8 - kao pravi box-to-box veznjak. Nešto što je više igrao u Dortmundu i što će dolaskom Mbapea,uveren sam,više i igrati sledeće sezone u Realu. Dakle,ne preklapaju se njih dvojica,nisu igrači istih karakteristika i mislim da su kompatibilni.
Čak i Rajs treba da igra malo dublje,povučenije u odnosu na ono što igra u Arsenalu.

To je verovatno njihova najjača kombinacija koju mogu izvesti u veznom redu. To ne mislim ja kao ja..ja se samo slažem sa nekim analizama njihovog tima koje sam čitao.

No,Santrač na njihovoj klupi ima drugačiju viziju pa umesto da izvuče maksimum iz njihovog potencijala on presudno deluje na njih da podbacuju.
 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska-Italija su 50:50 šanse po meni.

Od Italije smo videli možda pola sata fudbala,ostalo je bilo u njihovom stilu,ubijanje vremena i katenaćo.

Kod Hrvatske je odbrana ogroman problem,a i ekipa ne deluje toliko gladno ako pogledamo unazad neka prethodna prvenstva.

 

Druga utakmica,sve osim rutinske pobede Španije ma kakav god sastav izašao će mi biti iznenadjenje.

Albanija osim trke i nesumnjivo velike borbe je poprilično slaba reprezentacija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Španija izlazi na teren sa desetom postavom.

 

Kod Hrvata počinje Pongračić na halfu, Gvardiol na beku. A Italijani kreću sa dva špica, Raspadorijem i Reteguijem. Zanimljivo.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ledd said:

Piksi je prelomio – dve velike promene za meč odluke!


39296-unnamed-orig.jpg

 

https://www.b92.net/sport/fudbal/vesti/34106/srbija-startnih-11-danska-euro/vest

Znao sam da nema šanse da Tadić ne počne šta je po meni i dobra odluka unatoč tome šta je loš i da nema jaja da stavi Jovića u špic. Gudelj umjesto Ilića je po meni loša odluka. Mislio sam da će Veljković bit centralni half. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Kako ide pravilo sa žutim kartonima, briše se u nokaut fazi ili ne?

 

Jer ovde na prvu, žuti imaju Gudelj, Lukić, Tadić i Mladenović.

Sve igrači (osim Tadića) koji ne smeju da budu mekani i puštaju olako protivnike.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...