Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Mimović i Rodić, dva igrača manje odmah u startu. Ko je uopšte ovaj golman, kad se vraća Glazer? Delije od navijačke grupe spali na one sendvičare što se razvoze autobusima po Srbiji sa SNS kačketima. RIP, oni već dugo ne postoje ali juče je zakucan poslednji ekser. 

Link to comment
Share on other sites

Bahar je sinoć pogrešio kod... Izvinite Milojević. Bukvalno gledam sinoć i setim se da Bahar više nije trener a pristup i igra kao kod njega. Igrači nisu znali ko šta radi na terenu. Ko igra koju poziciju. Toliko je bilo tumbanja da od Bahara nisam video ovo. Milion puta rečeno, milion i prvi put. Milojević je najveća slaba tačka ovog tima. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Knipex said:

Na kojoj poziciji igra Elšnik? Jel može on na zadnjeg veznog?

Po vise je ofanzivni nego defanzivni ali Mrk izvlacio statistiku koja je pokazala da je dobar u defanzivi. Meni se to uopste ne svidja toliko bas smanjujemo kvalitet nasih igraca jer moramo da ih koristimo u ulogama koje im manje odgovaraju, pravi primer je Hvang koji mora da bude prisutan svuda da zatvara pa ga blize golu nema toliko gde je najopasniji.

Link to comment
Share on other sites

Nama je i dalje jedini defanzivni vezni Mićko, što je izuzetan poduhvat imajući u vidu koliko smo veznjaka nagomilali... A i jedini levonogi igrač u zadnjoj liniji preparirani Rodić. Dovedemo 10-11 novih igrača i opet nam ostaju rupe i opet igraju starosedeoci čiji peak je bio pre 3-4 godine. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Čočo said:

Bahar je sinoć pogrešio kod... Izvinite Milojević. Bukvalno gledam sinoć i setim se da Bahar više nije trener a pristup i igra kao kod njega. Igrači nisu znali ko šta radi na terenu. Ko igra koju poziciju. Toliko je bilo tumbanja da od Bahara nisam video ovo. Milion puta rečeno, milion i prvi put. Milojević je najveća slaba tačka ovog tima. 

Upravo. Baš kao kod Bahara. Jedan tim uigravao na pripremama,  drugi počeo da igra zvanične utakmice,  plus istmbao pozicije. Preslikano.

I jos najavljuje da ima još dosta igraca, i da će ponovo rotirati. Covek nema kostur tima, već luta od utakmice do utakmice pa gde upali. Ja ne znam za sta mu služe pripreme.  

 

                Duarte

 

Milsao      Ilić          puma

 

        Elsnik.   Hvang

 

Seol  Djiga Spajic   Mijailović 

 

Cenim da će nam ovo biti tim za kvalifikacije. 

Ali poznajuci milojevica koji je poznat po tome da odnekud izvuče nekog zaboravljenog asa , ne bi bio siguran.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, K.Dot said:

Mimović i Rodić, dva igrača manje odmah u startu. Ko je uopšte ovaj golman, kad se vraća Glazer? Delije od navijačke grupe spali na one sendvičare što se razvoze autobusima po Srbiji sa SNS kačketima. RIP, oni već dugo ne postoje ali juče je zakucan poslednji ekser. 

Marko Ilic je najbolji domaci golman kojeg smo mogli dovesti da bude drugi golman.

2 hours ago, No name said:

Upravo. Baš kao kod Bahara. Jedan tim uigravao na pripremama,  drugi počeo da igra zvanične utakmice,  plus istmbao pozicije. Preslikano.

I jos najavljuje da ima još dosta igraca, i da će ponovo rotirati. Covek nema kostur tima, već luta od utakmice do utakmice pa gde upali. Ja ne znam za sta mu služe pripreme.  

 

                Duarte

 

Milsao      Ilić          puma

 

        Elsnik.   Hvang

 

Seol  Djiga Spajic   Mijailović 

 

Cenim da će nam ovo biti tim za kvalifikacije. 

Ali poznajuci milojevica koji je poznat po tome da odnekud izvuče nekog zaboravljenog asa , ne bi bio siguran.

 

 

 

Treba nam brzi stoper od Spajica i zadnji vezni da Elsnik i Hvang ne glume 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Čočo said:

Bahar je sinoć pogrešio kod... Izvinite Milojević. Bukvalno gledam sinoć i setim se da Bahar više nije trener a pristup i igra kao kod njega. Igrači nisu znali ko šta radi na terenu. Ko igra koju poziciju. Toliko je bilo tumbanja da od Bahara nisam video ovo. Milion puta rečeno, milion i prvi put. Milojević je najveća slaba tačka ovog tima. 

Mora Milojevic jos dosta puta da kiksne da bi bio najslabija tacka tima. U prethodnom mandatu je bio najbolja. Jucerasnja utakmica se moze svakome desiti. Komentarise se kao da nas je Mladost nadigrala, a odnos suteva je bio 32-3 sto ne znam kada sam poslednji put video. Jednostavno takav dan. Ono gde Milojevica krivim je sto ne trazi bekove od uprave nego mu igra ispovredjivani i istroseni Rodic na jednoj, odnosno sumnjivi Mimovic na drugoj strani. Poznavajuci Milojevica, videce se ozbiljan pristup ekipe vec na prvoj sledecoj utakmici, sigurno. Verujem da ce neke igrace i klupirati. Ali naravno, i Milojevic ima svoje mane. On je iz Zvezde otisao posle dve i po godine zasicen, nemotivisan, sa dvadeset bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranog u prvenstvu. Nije znao sta treba da rad dalje. Jeste Zvezda specificna sredina koja iscrpljuje, ali ipak nije da je bio deset godina, nego nepune tri. Mislim da to dovoljno govori da dugorocno nije najbolje resenje, ali on kao trener donosi disciplinu i maksimalan pristup, bar u to ne treba sumnjati.

Link to comment
Share on other sites

Kakav god da je dan, kasapsku i seljačku ekipu poput Lučana moraš da raskantaš. Dva zaslužna giliptera se bukvalno šetaju terenom 90 minuta i trener to opušteno posmatra.  Nema  nikakvog opravdanja za Milojevića a u vezi sa sinoćnom utakmicom.

Edited by Bejn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, СтелаРоса said:

Mislim da to dovoljno govori da dugorocno nije najbolje resenje, ali on kao trener donosi disciplinu i maksimalan pristup, bar u to ne treba sumnjati.

Ako zelimo napredovati kao klub Vladan Milojevic svakako nije najbolje resenje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, СтелаРоса said:

Komentarise se kao da nas je Mladost nadigrala, a odnos suteva je bio 32-3 sto ne znam kada sam poslednji put video. Jednostavno takav dan

Od toga je bar 20 bezopasnih šuteva van 16 m, tako da ta statistika vara, tim pre što je vrlo teško setiti se propuštenih velikih šansi na utakmici. Milojević je protiv Mladosti pokazao da nije korigovao svoju najgoru osobinu, a to je preterana ubeđenost u to da je majstor za postavke na terenu. On je u želji da mu igraju Rodić i Katai promenio uloge petorici drugih igrača, što je dovelo do toga da smo praktično do 80 minuta bili nemoćni na terenu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, TB Told said:

Od toga je bar 20 bezopasnih šuteva van 16 m, tako da ta statistika vara, tim pre što je vrlo teško setiti se propuštenih velikih šansi na utakmici.

 

Odgledao sam drugo poluvreme u reprizi, tako da se ograđujem jer ne znam šta se dešavalo u prvom, video sam samo golove. Ne pamtim nešto mnogo šuteva van 16, poslednjih 20 minuta je sve vreme visio gol u vazduhu, što je zasluga plana: svi u 16 i napucavanje sa strane, a Mladost je zbog igrača manje bila prinuđena da isto tako primeni plan svi u 16 ali sopstvenih.

 

Razumem kritike, opet je uloženo dosta u igrački kadar, opet je roster glomazan a dvojica veterana i dalje u 11, dok novopridošli sem Duartea nisu imali nikakav uticaj na igru. Jedino ne razumem kritikovanje Hwanga, čovek je neki 6/8 hibrid, jeste odličan tehničar i mozak ali na bunkericu u 16 on može samo da razlaže loptu levo i desno, a pritom je ideja bila da se napucavaju N'Diaye i ekipa.

 

Odluka da Ilić počne levo mi je korektna, ovo su utakmice gde probaš jednu, dve, tri stvari a nije kao da je nešto potpuno besmisleno. Polako se bliži trenutak kada će obojica veterana biti van 11 sem u revijalnim domaćim utakmicama i to je dobar trenutak za vas. 

Glede trenutka, imate ponovo odličnu situaciju u Evropi, jedan dvomeč na nivou donosi grupe LŠ i 8 utakmica, worst case scenario stiže 8 utakmica u zaista nikad jačoj LE, ali u tom slučaju kinta više nije toliko lepa već se pojavljuje takmičarski i bodovni imperativ koji vam je možda podjednako i potreban. Uskoro ćemo se kao liga vratiti u neke realnije okvire pa će sa mnogo manje prostora za rizik morati da se ulazi u sastavljanje ekipe i biće potrebno proći više rundi kvalifikacija. Ova i prethodna sezona su i sportski i poslovno opravdani trenuci za svojevrsni all in (za naše uslove), mada u fudbalu stvari mogu brzo da se promene, pa nekada i vredni asseti postanu teret. Mislim da je ovo glavni motiv iza guranja pravila o dva bonusa, osim Hwanga ne vidim trenutnog kapitalca, iako neki od novopridošlih mogu to da postanu, tako da će mladi igrači u koje je dosta ulagano poslednjih godina verovatno biti glavni za izlog i obećanje nekakve reciklaže u narednim godinama.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Vladanu je karijera u popriličnom padu. Baš ništa nije pokazao u Grčkoj i na Kipru (u SA ne ulazim) koji su mu domaći teren jer je kao igrač i trener tamo proveo mnogo vremena. Od trenera koji igra LŠ i osvaja trofeje do 4. ili 5. ekipe (Apolon) po ugledu na Kipru.  Ne verujem da bi došao kod nas da trpi ovaj pritisak i toksičnost naše uprave da nije izgubio mnogo na ugledu a verovatno i na finansijama.

 

Samim tim mislim da mu je ova sezone biti ili ne biti za celu karijeru, ako ne odigra dobru sezonu u Evropi posle može da se nada samo osrednjim grčkim i kiparskim klubovima ili nekoj dalekoj Aziji. Na papiru ima dobru ekipu, trenerskog kapaciteta nema mnogo ali ima dovoljno da oformi ekipu koja će igrati konkurentan fudbal. Ono što mislim da je na Vladanu da odluči u avgustu:

- Da li će mu igrati istrošene vedete (Katai, Rodić, Kanga) ili će se fokusirati na definisanje uloge novih igrača

- Da li u napada želi brže i tehnički potkovanije igrača (Duarte, Jovanović) ili će mu igrati igrači koji su bolji u duelu (Šerif) i odgovorniji u odbrani (Puma Rodrigez)

- Da li želi da mu kirla stoje visoko i bude napadački orijentisana i da rupe pokrivaju pivoti i da se napadač spušta dole ili će se krila spuštati dole da budu dupli bekovi

- Da li želi igrače na sredini koji se rotiraju i igraju dvosmerno ili će ih koristiti kao klasične desetke/šestice

- Da li će oba štopera igrati sa nogom i ulaziti u sredinu ili samo Điga kao do sada

- Da li želi da mu golman stoji napred i učestvuje više u igri ili će kao Ilić do sada stojati samo u šesnaest

Itd.

 

Vremena nije ostalo mnogo, prva utakmica plej-ofa se igra 20. avgusta i moraće da zasuče rukave i prelomi neke stvari.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ovaj Duarte je već zaslužio mesto startera i to umesto Kataia. Prilično pokretljiv i snalažljiv igrač i sa solidnom tehnikom, ume da napada po boku, nije prebrz ali je solidne brzine za centarfora. Može da igra i u paru sa Šerifom.

 

Opet su nam bekovi blagi užas. Mimović dečko nije to to... kad će da igra ovaj novi Korejac?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, CuaTheTime said:

Ne bi da ispadne da branim bilo koga ali imas zapad i istok pa tamo mozes ici i iskazati nezadovoljstvo. Ali je ipak lakse na internetu 

Sto volim srpsko shvatanje demokratije, imas slobodu da na zapadu i istoku izrazis svoje  misljenje  ali cemo precutati da ces biti našamaran, u najboljem slucaju, bez ikakve reakcije  organa reda 

Edited by DejoLazaKalina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Мџе said:

Vladanu je karijera u popriličnom padu. Baš ništa nije pokazao u Grčkoj i na Kipru (u SA ne ulazim) koji su mu domaći teren jer je kao igrač i trener tamo proveo mnogo vremena. Od trenera koji igra LŠ i osvaja trofeje do 4. ili 5. ekipe (Apolon) po ugledu na Kipru.  Ne verujem da bi došao kod nas da trpi ovaj pritisak i toksičnost naše uprave da nije izgubio mnogo na ugledu a verovatno i na finansijama.

 

Samim tim mislim da mu je ova sezone biti ili ne biti za celu karijeru, ako ne odigra dobru sezonu u Evropi posle može da se nada samo osrednjim grčkim i kiparskim klubovima ili nekoj dalekoj Aziji. Na papiru ima dobru ekipu, trenerskog kapaciteta nema mnogo ali ima dovoljno da oformi ekipu koja će igrati konkurentan fudbal. Ono što mislim da je na Vladanu da odluči u avgustu:

- Da li će mu igrati istrošene vedete (Katai, Rodić, Kanga) ili će se fokusirati na definisanje uloge novih igrača

- Da li u napada želi brže i tehnički potkovanije igrača (Duarte, Jovanović) ili će mu igrati igrači koji su bolji u duelu (Šerif) i odgovorniji u odbrani (Puma Rodrigez)

- Da li želi da mu kirla stoje visoko i bude napadački orijentisana i da rupe pokrivaju pivoti i da se napadač spušta dole ili će se krila spuštati dole da budu dupli bekovi

- Da li želi igrače na sredini koji se rotiraju i igraju dvosmerno ili će ih koristiti kao klasične desetke/šestice

- Da li će oba štopera igrati sa nogom i ulaziti u sredinu ili samo Điga kao do sada

- Da li želi da mu golman stoji napred i učestvuje više u igri ili će kao Ilić do sada stojati samo u šesnaest

Itd.

 

Vremena nije ostalo mnogo, prva utakmica plej-ofa se igra 20. avgusta i moraće da zasuče rukave i prelomi neke stvari.

 

 

Milojevic pre svega nije trener kome bi neki klub dao odresene ruke da uspostavi sistem, filozofiju i da radi na duze staze. Meni je utisak da on ni sad ne razmislja previse sta ce biti za 5-6 utakmica, a da ne pricamo za pola godine ili naredne sezone, nego daj sta das, sastavice se vec neki funkcionalan tim. I u tome zaista jeste jak, da skupi redove, igraci mu veruju, unese disciplinu i napravi jedan realan rezultat u skladu sa kvalitetom. 

 

Ono sto smo probali sa Baharom prosle godine je pravi put kojim se trebalo ici, ali nazalost niko nije stao iza tog coveka, cak ni uprava koja ga je tu i postavila. Od totalne rekonstrukcije pre godinu dana smo dosli do toga da su pre dva meseca sezonu i prvenstvo "zatvorili" Kanga, Katai i Rodic, igraci koji su bili medju prvim otpisanima kod Bahara. Da stvar bude jos ludja, u novoj sezoni je Rodic i dalje prvi levi bek, Katai se magicno vratio u 11, a Kanga je uveden protiv Lucana da spasava utakmicu i ne sumnjam da ce i on posle nekog vremena da se vrati u startnu postavu. To su stvari koje guse tim i guse klub. Nemogucnost da se nastavi dalje i stalno oslanjanje na proverene snage. Nekada se mora i rizikovati ako zelis da napravis vise. Mali Knezevic i Sljivic su vec pokazali da se na njih moze osloniti, ali njihova uloga je vec godinu dana nepromenjena. Po koji upad na teren u 11 ili sa klupe, ali u hijerarhiji su medju poslednjim opcijama na svojoj poziciji. 

 

Tako da ja zaista ne ocekujem nista previse od Milojevica, ali voleo bih recimo da trazi od uprave nove bekove, a sto se postojeceg igrackog kadra tice da stavi malog Jovanovica u 11 jer decko izgleda vec sad bolje i od Kataija i od Pume. Takodje, da se konacno klupira Serif dok ne nauci da primi loptu i pogodi gol sa tri metra, bar sad ima ko da igra umesto njega.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Jeste da je protiv Mladosti bilo all in ali meni se svidela kombinacija sa dva napadača. Deluju kompaktno Šerif i Duarte. Duarte je pokretljiviji i ima ga svuda. Mogli bi da probamo sa obojicom u napadu. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Мџе said:

Baš ništa nije pokazao u Grčkoj i na Kipru

Ne mislim da je Miloje dobar izbor za trenera, ali molim vas bio je prvi sa apollon skoro do celo prvenstvo

3 minutes ago, Čočo said:

Jeste da je protiv Mladosti bilo all in ali meni se svidela kombinacija sa dva napadača. Deluju kompaktno Šerif i Duarte. Duarte je pokretljiviji i ima ga svuda. Mogli bi da probamo sa obojicom u napadu. 

Daj 4-4-2 i krenimo u boj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, CuaTheTime said:

Ne mislim da je Miloje dobar izbor za trenera, ali molim vas bio je prvi sa apollon skoro do celo prvenstvo


Miloje je sam podneo ostavku jer je bio vezao 4 ili 5 poraza.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas je najveći problem što ne igraju najbolji i najspremniji, kao što bi bilo normalno, nego igraju kombinacije i stare zasluge. Milojević sigurno trši ogroman pritisak, što od menadžera, što od Terzića, ali ima i njegove krivice. Ako već moraš da ispoštuješ neke kombinacije, onda se barem potrudi da napraviš balans tako da tim što manje trpi i da ne dozvoliš kompromis u jačim i odlučujućim utakmicama.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Knipex said:

Kod nas je najveći problem što ne igraju najbolji i najspremniji, kao što bi bilo normalno, nego igraju kombinacije i stare zasluge. Milojević sigurno trši ogroman pritisak, što od menadžera, što od Terzića, ali ima i njegove krivice. Ako već moraš da ispoštuješ neke kombinacije, onda se barem potrudi da napraviš balans tako da tim što manje trpi i da ne dozvoliš kompromis u jačim i odlučujućim utakmicama.

Ko po tebi igra a da mora da igra? Za koje igrace sumnjas da su menadzerske kombinacije i da se Miloju kaze taj i taj mora da igra? 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amigo21 said:

Ko po tebi igra a da mora da igra? Za koje igrace sumnjas da su menadzerske kombinacije i da se Miloju kaze taj i taj mora da igra? 

Za početak Katai, Rodić i Mimović.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Knipex said:

Za početak Katai, Rodić i Mimović.

Katai i Rodic ne mogu nikako da igraju zbog pritiska menadzera. Menadzeri mogu samo da forsiraju mlade igrace da bi se prodali ova dvojica su veterani i menadzeri nemaju vise koristi od njihovih transfera. Mimovic se ni meni ne svidja ali je bonus. Koja dva bonusa bi po tebi bila starteri? Mislim nemoj da mislis da te kritikujem nego konstatujem da nije tek tako lako sastaviti nas tim. Video si postavu protiv Lucana sta bi ti konkretno tu promenio? Ja bih menjao al ne mogo, generalno mislim da nam je dobra postava izalsa na teren...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo21 said:

Katai i Rodic ne mogu nikako da igraju zbog pritiska menadzera

Katai zbog starih zasluga, Rodić Zbog Terzića. Mimović zbog kombinacije.

 

Starter može da bude mali Jovanović bez problema. Može da bude i Knežević. 

 

Očigledno je da mora da se dovede još jedan bek jer i kada bude počeo da igra Seol fali nam još jedan pošto Mimović ne može to da iznese. Mijailović može da krpi na manjim utakmicama, ali čim dođe neka malo jača biće propast.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...