Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

5 hours ago, Perkos2 said:

Dalsio i Luka Ilić su odlični, Puma solidan, Jovanović talentovan ali me plaši da ga Miloje ne "ubije" taktikom. Problem ekipe je naravno na levom beku i na štoperu. Điga jedini tu može da igra ozbiljan fudbal, Stojić da bude neka treća opcija,mora ozbiljan igrač na toj poziciji.

 

Stojić ima jako dobru igru nogom, bolju nego svi naši trenutni centralni bekovi. Juče je delovao malo uplašeno i imao je par grešaka ali nisam siguran da ijedan naš štoper (pa i Điga) može da pošalje pas kao on ovde:

 

Ili da vrati loptu u šesnaest kao ovde: 

https://youtube.com/clip/UgkxK9_GJ7ZmeKyayHZzigpH9EkffUVWGsmJ?si=wZ4QCPSos9eQA9nJ

 

Plus je bolji u vazduhu i više učestvuje u igri od svih naših štopera (ima za trećinu više dodira loptom po utakmici). Ako želimo da gradimo igru iz odbrane mislim da je on tu dobro rešenje i da nam ne gori kao na levom beku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stojić jeste bolji od Spajića i Lekovića ali to ne značinda je zreo za evropske utakmice. Ja kad procenjujem igrače Zvezde gledam šta mogu da doprinesu na evropskom nivou. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Dzistrou said:

Ako je istina, onda je to najveće pojačanje. Kompletan igrač. Milijaš za bogate.

Taj Milijaš, kakav je takav je, bar je igrao u Premijer ligi, za razliku od ovog "Milijaša za bogate" koji se vrteo po pozajmicama u engleskim trećeligašima.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzistrou said:

Ako je istina, onda je to najveće pojačanje. Kompletan igrač. Milijaš za bogate.

 

Kad pričamo o poredjenjima, i meni su takvi igrači padali na pamet. Milijaš, Dejan Milovanović, Njegoš Petrović... S tim da je Elšnik verovatno ipak malo bolji trkač i fizikalac, kad pričamo o odradjivanju prljavog posla. Inače sigurno ne bi bio starter kod Keka. Po drugoj strani, nema baš ni prekid kao Milijaš, ili top u nozi kao Milovanović. Dobar šut, ali ne elitan kao ovispomenuti.

 

On je svojo igru trebao da gradi po uzoru na nekoga kao što je Xhaka recimo. Ali jednostavno nema taj osječaj za te stvari kao ti prirodni veznjaci, od kojih sve kreče u napadu.

 

26 minutes ago, pentatonik said:

Taj Milijaš, kakav je takav je, bar je igrao u Premijer ligi, za razliku od ovog "Milijaša za bogate" koji se vrteo po pozajmicama u engleskim trećeligašima.

 

Ne treba mu to uzimati za zlo. On je kao jako mlad otišao u Englesku. A tamo ti jednostavno ne ginu ti Macclesfieldi, Wallsali i Leyton Orienti u prvih par sezona seniorskog fudbala. Osim ako nisi  baš vrhunski talenat, a on to nije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stojic kriminalan ove tri utakmice. Ali nije prosao pripreme, plus ga pamtim kao boljeg igraca, tako da se nadam da je trema i da ce doci sebi. Doduse jebe ga malo i to sto igra levog stopera, pa mora i Rodica da cuva, ali kliza se, ispucava lopte, ispada lako. 

 

Mogu misliti na sta ce tek Spajic da lici bez dana priprema. Prilicno je neozbiljno sto su mu dozvolili da propusti doslovno cele pripreme, a minut nije na EP odigrao. Uz to je decko kapiten. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ne treba mu to uzimati za zlo. On je kao jako mlad otišao u Englesku. A tamo ti jednostavno ne ginu ti Macclesfieldi, Wallsali i Leyton Orienti u prvih par sezona seniorskog fudbala. Osim ako nisi  baš vrhunski talenat, a on to nije.

Ne uzimam konkretno tom dečku ništa na zlo, svaki igrač ima svoj put i to je u redu.

Ali čemu te, i na čemu utemeljene, ocene da je taj Slovenac svemirko za Miljaša?

Pritom, dva igrača iz različitih era.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Antologijska 2008, 11 igrača u jednom danu, ukupno 15-16 samo letnji rok. Nemam onu čuvenu sliku gde se pokojni Bunja ne vidi od velikog Ibrahima Somea, Dejana Jakovića, Vukobratovića, Saše Stamenog i Marjana Markovića. Good old days. 

 

Da sam neki kurčevi režiser napravio bi dokumentarac samo o Lukić-Vesić Zvezdi 08-12, prodavao bi se kao Cecina svadba. 

Edited by Molina23
  • Like 3
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, berti said:

Koliki je rekord u broju dovedenih igraca u jednom prelaznom roku?

Mislim 15, leto 2008/09 Bunjevčević.

Onda je to i Ilija Ivić pojačao sa svojih 10 na zimu.

Imam ih u glavi sve redom.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Ikac said:

Mislim 15, leto 2008/09 Bunjevčević.

Onda je to i Ilija Ivić pojačao sa svojih 10 na zimu.

Imam ih u glavi sve redom.


Kad sam već kod toga, onda je došao Lukić i odradio odmah novih 11 u letnjem, pa još 7 u zimskom prelaznom roku. Tako da je u te dve sezone 43 igrača potpisalo ugovor, i to samo za prvi tim ne računajući omladince i još mlađe kategorije. Bili su među njima i Nemanja Nikolić i Miloš Reljić za koje nikad nije bilo jasno da li su bili na pozajmici ili su raskidali ugovor pa onda vraćeni, ali ne menja to mnogo situaciju.

Takođe, Terzić je u prvoj sezoni iskopirao Lukić/Adžić sistem: 11 u letnjem i 7 u zimskom roku, mada jeste bila drugačija situacija jer je posle 13/14 titule klub ostao bez Evrope, pa je većina tih igrača napustila ekipu na leto ili zimu: Milijaš, Ninković, Mrđa, Dauda, Pečnik, Kelhar...

Link to comment
Share on other sites

On 7/21/2024 at 7:23 PM, Perkos2 said:

Stojić jeste bolji od Spajića i Lekovića ali to ne značinda je zreo za evropske utakmice. Ja kad procenjujem igrače Zvezde gledam šta mogu da doprinesu na evropskom nivou. 

 

U tom slučaju nećeš otići mnogo dalje od Hvanga recimo.

 

Nemamo mi ekipu ni za ligu evrope, samo se zavaravamo.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

U tom slučaju nećeš otići mnogo dalje od Hvanga recimo.

 

Nemamo mi ekipu ni za ligu evrope, samo se zavaravamo.

onda ove što pobeđuju po srpskim livadama nema potreba da komentarišemo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova vest oko Elsnika je bitna samo sto pokazuje da se trazi zamena za Hvanga, jer ocito u klubu ne veruju da ce ostati tj da ce otici na kraju kvalfikacija kao best case scenario za FKCZ, osim ako se ne udje u LS pa Hvang ostane. 

Realno, 10 mil za njega je dostizno veoma lako, ne deluje mi realno da ce ostati, jer decko se sada skroz navikao i opustio, deluje odlicno, bilo bi dobro da ostane bar za polusezonu i Evropu. Pa onda nek naplati znanje , a i FKCZ sa njim. 

 

Elsnik nemam pojma kakav je, nisam bas pomno obratio paznju na slovenacke fudbalere, osim na Seska i Drukusica, ovi ostali su mi delovali kao timski fudbaleri. 

Mada Elsnik je samo jedan od bezbroj fudbalera iz teftera Marina, ko zna sta je zapravo tacno i koliko ima istina u svemu tome. Smesno je uopste i komentarisati vise ovakve vesti, na kraju se ispostavi kao dimna zavesa, u koje cak i oni nard core navijaci vise ne veruju, jer su provalili kako rade portali, nazovi mediji i slicni klik bajt sajtovi. 

 

Na kraju dana, neko ce da potrefi neko pojacanje, jer od tolikih promasaja, nekog ce i FKCZ da dovede, pa ce ispostaviti da ce neki mediji da potrefi bas to pojacanje. 

2 hours ago, Juan Pablo Montoya said:

 

U tom slučaju nećeš otići mnogo dalje od Hvanga recimo.

 

Nemamo mi ekipu ni za ligu evrope, samo se zavaravamo.

 

Jok i nemamo, u LIgi Evrope imas bar 10-15 timova slabijih od Zvezde, ne potcenjujte sad i FKCZ, idete u drugu krajnost. 

 

Mi i u LS nismo lose izgledali, nije to bilo ni bajno, ali ni lose, Lajpzig i City su prejaki timovi sa ultra ofanzivnim stilom igre, sto ne moze nikada da pashe timovima iz slabijih liga sa klaj klaj intezitetom utamica. Protiv YB smo se ispromasivali, ne znam sta je Bahar mogao da uradi, da udje i sam zabije golove koje Sheriff samo u prvih 10 minuta je morao da ima bar dva na svom kontu. 

 

Svejedno, Liga Evrope jeste verovatno liga po meri za nas, kao i za vecinu klubova slicne snage kao i FKCZ, posebno sto se i Liga Evrope igrao po novom modelu, sa 8 utakmica i termina i u januaru mesecu, 4x si domacin, znacajna sredstva od ulaznica, veoma jaki timovi, tako da i Liga Evrope je dosta jako takmicenje, ali naravno u LS mozes najvise da naucis, to bi  bila 4ta LS u relativno kratkom periodu, i budi siguran da bi i FKCZ kao klub i svi ti fudbaleri, izasli bar za naijansu bolji nego sto su bili pre LS. 

 

Jednsotavno to su lekcije koje klubovi moraju da uce i da prodju, a ako hoces da budes deo elite, onda je stalno ucesce u LS najbolji nacin za to, bez obzira na prilicnu razliku u kvaliteti izmedu timova. 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lično mislim tj. imam osećaj da će Hvang ostati ako igramo Ligu Šampiona. Otišao bi valjda do sada ako bi postala jaka želja na njegovoj strani da ode ili naša da ga prodamo. Nadam se da sam u pravu.

 

Ako se pogleda naš roster mi trenutno imamo:

Na trouglu pozicija 6/8/10: Hvang, Dalsio, Ivanić, Ilić, Kanga, Kangva, Katai, Knežević, Šljivić - ukupno 9 igrača sa tim što mislim da su se Kanga i Katai pozdravili sa ozbiljnim fudbalom u Zvezdi a da se na Kangvu ne računa. To nas ostavlja na 6 igrača od kojih su dvojica mladi i neiskusni. Znači po ovoj nekoj proizvoljnoj proceni ima mesta za još jednog.

 

Na krilima imamo (7/11): Prucev (levo), Lučić (levo), Puma (desno), Jovanović (desno), Kabić (desno), Olanjinka (i levo i desno) - ukupno šest krila sa tim što je nejasna situacija oko Olanjinke i on je verovatno bivši kao i Kabić. Ostavlja nas 4 krila gde na levo krilo mora doći jedan dobar igrač. Tu možda ubace i Ivanića ili Kataia po potrebi ali to bi bilo suprotno potrebama nekog ozbiljnog fudbala. 

 

Sa dolaskom levog krila i Slovenca mislim da je taj središnji deo rešen, ostaje da pojedini igrači otpadnu i odu uz Božiju pomoć da to neće biti Hvang. Onda defivinitvno ostaje da se popuni goruća pozicija levog beka i eventualno štopera. Možda i napadač ako Šerif ode što je teško verovatno.

Edited by Мџе
Link to comment
Share on other sites

Nije Hvang nesrećan u Zvezdi, daleko od toga, ali kao što je već rečeno, čovek je izjavljivao da želi da igra u najjačim ligama, i ako ga neko bude hteo on će otići. To naravno ne znači da baš hoće da ide u 15. ekipu Serie A, ali recimo ako ga neki Brajton bude hteo, ode on.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milko Miller said:

Bar dok Olimpija jos igra u Evropi

 

Neče oni dugo, ja mislim.

https://www.nogomania.com/Novica/V-sredo-bo-Timi-Max-Elsnik-odpotoval-v-Beograd-Crvena-zvezda-zmaguje-bitko-zanj-koliko-bo-dobil-Milan-Mandaric

Evo i vest sa jednog slovenačkog portala, gde pišu o tome kako Mandarić drži neka prava na odštetu za Elšnika, pa verovatno i zato klub ne zapinje toliko baš da ga proda. Spominje se i transfer Motike i to da Zvezda drži prava na 1,5m narednog transfera tog igrača, te da bi transfer Elšnika mogao tu da posluži kao neko prebijanje. Uglavnom, baš ga iskompliciraše sa svih strana. Nisam puno promašio, kad sam rekao da je ova ekipa na čelu Olimpije idealan partner za Terzu i njegove dilove

Link to comment
Share on other sites

Kako saznaje MaxBet Sport, Felisio Milson je novi fudbaler Crvene zvezde. Sa njim je potpisan ugovor na četiri godine. Crvena zvezda je Makabiju iz Tel Aviva platila 4,5 miliona evra za obeštećenje uz 10 posto od sledeće prodaje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...