Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

3 hours ago, СтелаРоса said:

Pretpostavljam da Duarte sada ponovo postaje drugi spic, sto je bas nepravedno prema momku jer igra odlicno od kako je dosao. Protiv Bodea u gostima nas je preporodio zajedno sa Milsonom, u revansu dao gol iz penala i odigrao dobro. Na osam utakmica u prvenstvu 5 golova i 2 asistencije. Protiv Benfike je bio solidan, nije dao gol, odmah popio klupu za derbi i sad ce mu trebati ponovo vremena da se vrati u 11 s obizom na Serifov het trik. Ne sumnjam da bi i Duarte sinoc dao bar gol-dva da je bio starter, ali jbg. 

Vise mu odgovara da pocinje sa klupe

Link to comment
Share on other sites

Meni Silas baš ima Odžoov vajb. Čak i fizički liče pomalo. Deluje kao čista duša, prava dobrica i veliko dete. Meho Baždarević je to skoro pričao, ono gola socijala i dosta toga teškog je prošao po Francuskoj. Surova je to sredina za afro igrače a konkurencija jeziva. Onda taj meteorski zamajac u Štutgartu, pa tribine i frka sa soškom i krimi menadžerom. Ostavi to traga na psihi i na većim talentima od njega. Ne sumnjam da Miloje daje sve od sebe da bude što pre prihvaćen i voljen, da skapira ovu cirkus ligu, okruženje i da će se u LŠ skroz otključati i pokazati šta može. 

Edited by Molina23
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Small Owl said:

Milojević je ovih dana izjavio da smatra da je Olanjinka protiv Benfike "bio fantastičan" (citiram). Dakle, ili vidi nešto što mi ne ili to što je smotan je dio zadatka ili nešto treće nama nepojmljivo.

 

Olajinka i Šerif rade lavovski posao bez lopte zahvaljujući odličnim fizikalijama i vrhunskom motoru i energiji sa kojom igraju, naravno da će treneri to da cene, dok će navijači da ističu njihove tehničke nedostatke i prizivaju umetnike na petoparcu umesto njih. Nama su za Evropu potrebne i te stvari koje donose njih dvojica, idealno bi naravno bilo da uz to imaju i bolji prijem, dribling, šut, pas, ali onda verovatno ne bi ni igrali kod nas, nego u nekim jačim klubovima i ligama... Što važi i za ove plemenitije igrače koje imamo, kojima pak za viši nivo fali brzine, snage, eksplozivnosti, defanzivne odgovornosti i sl.

 

Nije ni realno u današnjim okolnostima očekivati kompletne fudbalere u Zvezdi, potpuno je normalno da svi oni imaju neku falinku, što ne znači da se i od takvih igrača ne može sklopiti solidan takmičarski tim i igrati dobar fudbal. Mada i to pre na nekom LE nego LŠ nivou, al' igraš ono takmičenje u koje se plasiraš i koje ti donosi više para... Samo bi valjalo u skladu sa tim biti malo realniji i prilagoditi očekivanja, a ne praviti kataklizmu kada se izgubi od ekipa koje upravo dolaze iz tih neuporedivo jačih liga i imaju mogućnost da sastave tim od kvalitetnijih i kompletnijih igrača. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, СтелаРоса said:

Ta prica mi je poznata jos od vremena kada su igrali Gobelja, Srnic, Pavkov, pa smo na kraju stradali od njihovih gluposti, crvenih kartona, promasaja, autogolova, itd...

 

Fudbal je za fudbalere, a ne atleticare i rvace.

 

Olajinka i Šerif su fudbaleri, a ne rvači i atletičari. I to značajno bolji fudbaleri od ovih sa kojima si ih izjednačio. 

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

Slazem se, ali su i dalje uzasno limitirani igraci koji guse potencijal ekipe da bi pruzali defanzivni doprinos u utakmicama LS koje cemo svakako izgubiti jer su preko puta mnogo bolji rivali

 

Za ovaj nivo su limitirani i ti koji bi navodno procvetali da ih ova dvojica ne guše, samo su na njihove limite navijači spremniji da zažmure. Treneri očigledno nisu, s dobrim razlogom. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam na koje tacno igrace mislis, ali mi moramo da dovodimo tehnicki obucene i brze igrace na sto vise pozicija u timu. Pogotovo sto je u dnk kluba da igra napadacki i hrabar fudbal, a ne cekalice i rudarenje. Recimo Ivanic je bio previse mekan i nesnadjen igrac u onom prethodnom Milojevicevom timu, da bi u godinama kasnije kada smo malo promenilo mentalitet i shvatili da ne moramo bas uvek da igramo defanzivno sa troduplim blokovima on postao jedan od najboljih igraca kluba u poslednjih ko zna koliko godina.

Link to comment
Share on other sites

Igrači kao Olajinka i Šerif daju dobar alibi treneru za neku grešku ili lošiju partiju. Kao što je Vladan to juče iskusno iskoristio i izjavio da mu je Olajinka rekao šefe, gde god me staviš daću svoj maksimum. Slično i sa Šerifom, postigao het-trik i ne postavlja se pitanje njegove igre (legitimno) a pošto sam utakmicu opet odgledao danas mogu da vam poređam 10 gifova gde je loše primio loptu, dao loš pas, loše se postavio itd. Elementarne stvari. 

 

Legitimno je pitati se da li su Bruno i Milson toliko lošiji s ozbirom da su mu spasavali guzicu u Norveškoj. Valjda se očekuje od trenera da zađe dublje u svoj tim i taktiku i napravi sistem koji neće mnogo osetiti slabu defanzivu ofanzivnog igrača a sa druge strane će to doneti dosta plodova u napadu. Neki rizik mora da se preuzme jer uvek je lakše je reći ovaj se trudi u odbrani a ovaj ne. 

 

Zar nije logičnije da utakmicu počnu igrači kao što su Bruno i Milson koji će povezati redove, doneti kreativna rešenja i biti opasniji po protivnički gol pa ako to ne ide i protivnik je opasan uvedeš Pitera i Endiaja. Ili je bolje da krenu Olajinka i Šerif da uspore igru, učvrste defanzivne redove i izvuku dosta prekida pa onda ako to ne prođe daj ove što znaju sa loptom. Po mom laičkom mišljenju ako forsiraš drugu stvar u pitanju je trenerska taktička neobučenost, sigurica i lenjost. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ne brinem za Endiaja, ovaj derbi ga je prodao. Mogu da ga istrpim do decembra. Treba reci da mi nismo odigrali spektakularno sinoc. Bili smo dobri u polju. Postojale su klasicne greske u pasovima od Elsnika pa nadalje. Sto se tice price o bonusima kada se oporavi Mimovic pa neka ih bude i trojca na terenu. Mnogo mi je drago zbog Maksimovica. Dobijamo suvi kvalitet koji ce biti top u sledecem ciklusu kvalifikacija za LS.  Treba videti to oko Jovica na zimu, prodati par igraca i bezbrizno uigravati ovu ekipu.  Mislim da ova ekipa trenutno nije ni na 40 posto mogucnosti.

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da se porede Serif i Olajinka ovaj drugi je neuporedivo korisniji.

 

Olajinka kao krilo jednostavno ne moze da mu jedini kvalitet bude zelja za igranjem odbrane ali i to mu je dzaba kada prodaje posed u zadnje dve utakmice po 15 puta i time otvara prostor za tranziciju protivniku a cesto je gubi i na nasoj polovini. Plus sto je totalno bezopasan i kad dobije loptu cak i kad ima prostora mu treba vremena dok smisli sta ce i obicno uspori napad mnogo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Serif je pokazao ko je i sta je , cestitke na hetriku i sjajnoj partiji.

Drago mi je zbog svih kriticara.

Ja sam njega uvek cenio kao napadaca i sigurno je u 10 najboljih stranaca koji su igrali u Zvezdi.

Momak ima odlicne karakteristike za napadaca.

Nadam se da je ovim zasluzio prvih 11 u narednom periodu,bice sigurno jos puno golova ove sezone .

Link to comment
Share on other sites

Šerif jeste često deluje trapavo, često smo mu se i smejali zbog njegovih šeprtljavih reakcija, al mora se reći i za Endiajea da ulazi u šanse, prati igru, videlo smo da ume i asistirati. Ogroman problem je njegova loša realizacija.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Мџе said:

 Slično i sa Šerifom, postigao het-trik i ne postavlja se pitanje njegove igre (legitimno) a pošto sam utakmicu opet odgledao danas mogu da vam poređam 10 gifova gde je loše primio loptu, dao loš pas, loše se postavio itd. Elementarne stvari. 

Ajde ako mozes ljubi te brat 🙂

 

Juce me na lajv temi ubedjuju kako igra dobru utakmicu, a meni u glavi te situacije gde je sjebao akcije koje su mogle da budu opasne. Da je Duarte bio tu to je nastavak akcije i potencijalna sansa. 
 

Naravno, na kraju je imao odlicnu realizaciju i dao het trik, dodatna tezina je sto je derbi, ali protivnik je nivo nekog Spartaka i ti golovi ne smeju da zamaskiraju sve te greske koje je imao.

Link to comment
Share on other sites

uh uh uh. 

Ima ona reklama, nije svejedno kad lik pogrijesi tribinu na derbiju.

 

Otprilike, moja sinocna seansa pocinje tako.

Zadesim se u BG ( dosao da starog izvadim iz KC Misovic na Dedinju ), pa se nesto zakomplikovalo i morao ostati do danas. Nekom rat, nekom brat.

 

Odem ti ja tako sinoc do JNA. Solidna guzva za kupovinu karata. Naravno, tu su braca tapkarosi za ovakve giliptere kao sto sam ja jer tesko je guzici cekati 15 min. za kupovinu na salteru ( ali ajde, utakmica treba poceti za 30 min ). Kaze lik, treba li kome karta za istok centar. Ja sav srecan, rekoh daj jednu, jer kontam na miru cu gledati ako sjednem na zapad ili istok 😏. Ni na kraj pameti mi nije bilo da su grobari na istoku zbog bojkota ( za koji znam ali zaboravioo ) 😁.

Sefe, izvoli 1800 i ja lagano vodeci se onom " kud svi turci, tud' i mali mujica", krenem za masom. Dolazi momak onako sa visoko podignutom kartom kao pravi baja, do ulaza. Redar naravno kaze, druze, istok je skroz sa druge strane stadiona i moras okolo. " druze, nasao si bosancu govoriti o stranama svijeta, Bog te mazo ".  Ali ajde, dodjem nekako do istoka i vidim nesto tu smrdi. Naravno kad sam usao, imao sam sta i vidjeti. Upade medju najgrdje. Ugledam par slobodnih mjesta na samom vrhu. Naravno, jezik za zube uz po neku gestikulaciju prema sudiji, cisto da me kao briga.

 

Moje subjektivno misljenje onog sto sam vidio i cuo a vjerujem da je tako i sa nase strane.

 Djeca, balavci koji ni vjerovatno jos pišati ne znaju sami, vokabular toliko bogat da bi im i sam Vuk S. Karadzic pozavidio. Lezi Milson uz aut liniju" sve ti bre jebemo. Dabogda ti svi pomrli itd...". Oni malo stariji cca 18 god. koji vjerovatno jos nisu poceli jesti velikom kasikom, okrenuti prema Delijama,  ( da zaboravim na srednjake i sl. ), 'ladno galame da i sami ne znaju na koga i jedan govori ( tik uz mene stoji ), kako bi ih tukao sad i sakom u glavu udarao.... joooj kako mi se sada bije. Ispred njega prazna stolica i on udara onako rukama i svadja se sam sa sobom. 

Topovski udar pogadja Duartea. Tako je. Oba ti oka ispala govno jedno...

 

Utakmica zavrsena, izlazi se tacno ispod sjeverne tribine. Odozgo naravno prozivanje. Oci su mi ispale kad sam ugledao neku curu od cca 24 god. uzima punu flasu vode sa poda i baca gore na tribinu. 

 

Zapitam se: koliko ce te omladine zavrsiti na ulici, koliko ubudale potrosenog vazduha kojeg dišu. Da li ti djuturumi imaju roditelje. Da li su to mozda i vidjeli od roditelja i sl.

 

Da li mozda drzavi odgovara da ima takve šupogljavce ( odgovara sigurno ).

 

Ovakve utakmice, desavanja ili sta god, su idealna prilika da fino ministarstvo posalje 20-ak psiloga i psihijatara na sve tribine i da samo upijaju ono sto cuju i vide. Vjerujem da bi mogli seminar da odrzavaju na tu temu i da gledaju i prave plan kako i sta raditi sa omladinom da ih se izvede na pravi put a pocevsi vec od 1. razreda OS.

 

 

Sve u svemu, bravo Zvezdo.

 

 

 

 

 

Edited by Abizolirni
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Volter said:

Šerif jeste često deluje trapavo, često smo mu se i smejali zbog njegovih šeprtljavih reakcija, al mora se reći i za Endiajea da ulazi u šanse, prati igru, videlo smo da ume i asistirati. Ogroman problem je njegova loša realizacija.

Napadač koji ulazi u šanse i ima lošu realizaciju je bolji od napadača koji ne ulazi u šanse. Kod Šerifa je najveći problem taj prvi utisak da je loš igrač i dobar deo ljudi pokušava po svaku cenu da odbrani taj svoj početni stav.

Evo recimo u onakoj lošoj utakmici u Norveškoj Šerifu su nedostojali milimetri da bude strelac vodećeg gola ili protiv Benfike  gde je imao asistenciju za gol, što je bila i jedina prava šansa iz igre u celoj utakmici.

Neko je napisao da bi i Duarte sinoć dao golove jer je ipak Partizan loš, a Duarte u poslednjih sedam mečeva ima dva gola iz penala i to je to. Što ne znači da je Duarte loš igrač, ali je Šerif bolji napadač pre svega jer neuporedivo bolje prati igru.

 

Edited by TB Told
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Abizolirni said:

uh uh uh. 

Ima ona reklama, nije svejedno kad lik pogrijesi tribinu na derbiju.

 

Otprilike, moja sinocna seansa pocinje tako.

Zadesim se u BG ( dosao da starog izvadim iz KC Misovic na Dedinju ), pa se nesto zakomplikovalo i morao ostati do danas. Nekom rat, nekom brat.

 

Odem ti ja tako sinoc do JNA. Solidna guzva za kupovinu karata. Naravno, tu su braca tapkarosi za ovakve giliptere kao sto sam ja jer tesko je guzici cekati 15 min. za kupovinu na salteru ( ali ajde, utakmica treba poceti za 30 min ). Kaze lik, treba li kome karta za istok centar. Ja sav srecan, rekoh daj jednu, jer kontam na miru cu gledati ako sjednem na zapad ili istok 😏. Ni na kraj pameti mi nije bilo da su grobari na istoku zbog bojkota ( za koji znam ali zaboravioo ) 😁.

Sefe, izvoli 1800 i ja lagano vodeci se onom " kud svi turci, tud' i mali mujica", krenem za masom. Dolazi momak onako sa visoko podignutom kartom kao pravi baja, do ulaza. Redar naravno kaze, druze, istok je skroz sa druge strane stadiona i moras okolo. " druze, nasao si bosancu govoriti o stranama svijeta, Bog te mazo ".  Ali ajde, dodjem nekako do istoka i vidim nesto tu smrdi. Naravno kad sam usao, imao sam sta i vidjeti. Upade medju najgrdje. Ugledam par slobodnih mjesta na samom vrhu. Naravno, jezik za zube uz po neku gestikulaciju prema sudiji, cisto da me kao briga.

 

Moje subjektivno misljenje onog sto sam vidio i cuo a vjerujem da je tako i sa nase strane.

 Djeca, balavci koji ni vjerovatno jos pišati ne znaju sami, vokabular toliko bogat da bi im i sam Vuk S. Karadzic pozavidio. Lezi Milson uz aut liniju" sve ti bre jebemo. Dabogda ti svi pomrli itd...". Oni malo stariji cca 18 god. koji vjerovatno jos nisu poceli jesti velikom kasikom, okrenuti prema Delijama,  ( da zaboravim na srednjake i sl. ), 'ladno galame da i sami ne znaju na koga i jedan govori ( tik uz mene stoji ), kako bi ih tukao sad i sakom u glavu udarao.... joooj kako mi se sada bije. Ispred njega prazna stolica i on udara onako rukama i svadja se sam sa sobom. 

Topovski udar pogadja Duartea. Tako je. Oba ti oka ispala govno jedno...

 

Utakmica zavrsena, izlazi se tacno ispod sjeverne tribine. Odozgo naravno prozivanje. Uci su mi ispale kad sam ugledao neku curu od cca 24 god. uzima punu flasu vode sa poda i baca gore na tribinu. 

 

Zapitam se: koliko ce te omladine zavrsiti na ulici, koliko ubudale potrosenog vazduha kojeg dišu. Da li ti djuturumi imaju roditelje. Da li su to mozda i vidjeli od roditelja i sl.

 

Da li mozda drzavi odgovara da ima takve šupogljavce ( odgovara sigurno ).

 

Ovakve utakmice, desavanja ili sta god, su idealna prilika da fino ministarstvo posalje 20-ak psiloga i psihijatara na sve tribine i da samo upijaju ono sto cuju i vide. Vjerujem da bi mogli seminar da odrzavaju na tu temu i da gledaju i prave plan kako i sta raditi sa omladinom da ih se izvede na pravi put a pocevsi vec od 1. razreda OS.

 

 

Sve u svemu, bravo Zvezdo.

 

 

 

 

 

Mene zanima kako si uspeo da se suzdržiš za sva četiri gola? Naši ti takođe nisu bili blagonakloni. Četiri puta te stavljali u iskušenje. 😄

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Mene zanima kako si uspeo da se suzdržiš za sva četiri gola? Naši ti takođe nisu bili blagonakloni. Četiri puta te stavljali u iskušenje. 😄

Iskustvo steceno na Gripama kad gostujemo Splitu 😁

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Abizolirni said:

uh uh uh. 

Ima ona reklama, nije svejedno kad lik pogrijesi tribinu na derbiju.

 

Otprilike, moja sinocna seansa pocinje tako.

Zadesim se u BG ( dosao da starog izvadim iz KC Misovic na Dedinju ), pa se nesto zakomplikovalo i morao ostati do danas. Nekom rat, nekom brat.

 

Odem ti ja tako sinoc do JNA. Solidna guzva za kupovinu karata. Naravno, tu su braca tapkarosi za ovakve giliptere kao sto sam ja jer tesko je guzici cekati 15 min. za kupovinu na salteru ( ali ajde, utakmica treba poceti za 30 min ). Kaze lik, treba li kome karta za istok centar. Ja sav srecan, rekoh daj jednu, jer kontam na miru cu gledati ako sjednem na zapad ili istok 😏. Ni na kraj pameti mi nije bilo da su grobari na istoku zbog bojkota ( za koji znam ali zaboravioo ) 😁.

Sefe, izvoli 1800 i ja lagano vodeci se onom " kud svi turci, tud' i mali mujica", krenem za masom. Dolazi momak onako sa visoko podignutom kartom kao pravi baja, do ulaza. Redar naravno kaze, druze, istok je skroz sa druge strane stadiona i moras okolo. " druze, nasao si bosancu govoriti o stranama svijeta, Bog te mazo ".  Ali ajde, dodjem nekako do istoka i vidim nesto tu smrdi. Naravno kad sam usao, imao sam sta i vidjeti. Upade medju najgrdje. Ugledam par slobodnih mjesta na samom vrhu. Naravno, jezik za zube uz po neku gestikulaciju prema sudiji, cisto da me kao briga.

 

Moje subjektivno misljenje onog sto sam vidio i cuo a vjerujem da je tako i sa nase strane.

 Djeca, balavci koji ni vjerovatno jos pišati ne znaju sami, vokabular toliko bogat da bi im i sam Vuk S. Karadzic pozavidio. Lezi Milson uz aut liniju" sve ti bre jebemo. Dabogda ti svi pomrli itd...". Oni malo stariji cca 18 god. koji vjerovatno jos nisu poceli jesti velikom kasikom, okrenuti prema Delijama,  ( da zaboravim na srednjake i sl. ), 'ladno galame da i sami ne znaju na koga i jedan govori ( tik uz mene stoji ), kako bi ih tukao sad i sakom u glavu udarao.... joooj kako mi se sada bije. Ispred njega prazna stolica i on udara onako rukama i svadja se sam sa sobom. 

Topovski udar pogadja Duartea. Tako je. Oba ti oka ispala govno jedno...

 

Utakmica zavrsena, izlazi se tacno ispod sjeverne tribine. Odozgo naravno prozivanje. Oci su mi ispale kad sam ugledao neku curu od cca 24 god. uzima punu flasu vode sa poda i baca gore na tribinu. 

 

Zapitam se: koliko ce te omladine zavrsiti na ulici, koliko ubudale potrosenog vazduha kojeg dišu. Da li ti djuturumi imaju roditelje. Da li su to mozda i vidjeli od roditelja i sl.

 

Da li mozda drzavi odgovara da ima takve šupogljavce ( odgovara sigurno ).

 

Ovakve utakmice, desavanja ili sta god, su idealna prilika da fino ministarstvo posalje 20-ak psiloga i psihijatara na sve tribine i da samo upijaju ono sto cuju i vide. Vjerujem da bi mogli seminar da odrzavaju na tu temu i da gledaju i prave plan kako i sta raditi sa omladinom da ih se izvede na pravi put a pocevsi vec od 1. razreda OS.

 

 

Sve u svemu, bravo Zvezdo.

 

 

 

 

 

Sledeci derbi te saljemo na jug Marakane 😄

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...