Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

9 minutes ago, Milko Miller said:

Biće interesantno sutra gledati i prvu utakmicu u LS za mlade (sutra u 13 na terenima iza juga). Sljivic, Jovanovic, Sremcevic, Maksimovic i Milosavljević su priključeni iz prvog tima/Graficara. 


Da li će biti YouTube prenos? I ko nam popunjava tu startnih 11? Draškić pretpostavljam brani, je l' spreman Avdić?

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Ikac said:


Da li će biti YouTube prenos? I ko nam popunjava tu startnih 11? Draškić pretpostavljam brani, je l' spreman Avdić?

Zvezda TV ce da prenosi utakmicu, ne znam jel će biti i YouTube prenosa. Mislim da prošle godine nije bilo. Pored petorice plus Draksica mislim da je i Kostov siguran starter. Jedno krilo će biti Rankovic ili Djordjevic. U odbrani računam Fol pored Milosavljevića i Ristovski i Stojkovic na bekovskim pozicijama. Bar je to do sada najviše forsirao Milijas u omladinskoj ligi. Avdic je počeo opet da trenira, ali sigurno još nije spreman za takmičarski fudbal. @Markoss je valjda rekao da neće igrati ove polusezone, ne znam jel i dalje tako ili će možda i nešto ranije da proigra opet. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milko Miller said:

Zvezda TV ce da prenosi utakmicu, ne znam jel će biti i YouTube prenosa. Mislim da prošle godine nije bilo. Pored petorice plus Draksica mislim da je i Kostov siguran starter. Jedno krilo će biti Rankovic ili Djordjevic. U odbrani računam Fol pored Milosavljevića i Ristovski i Stojkovic na bekovskim pozicijama. Bar je to do sada najviše forsirao Milijas u omladinskoj ligi. Avdic je počeo opet da trenira, ali sigurno još nije spreman za takmičarski fudbal. @Markoss je valjda rekao da neće igrati ove polusezone, ne znam jel i dalje tako ili će možda i nešto ranije da proigra opet. 


Videćemo, to mi deluje prilično ofanzivno.

Kad smo već kod klinaca vidim da ovaj desni bek Boris Matić dobija šansu u prvom timu Volfsbergera koji je 3. u austrijskoj Bundeligi. Nismo imali desnog beka iz škole 20 godina i onda možda 3 igrača iz iste generacije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mister-no said:

Sastav se zna ko prati Miloja, ako nema povreda-

Glazer, Mimović, Spajić, Điga, Seol, Elšnik, Krunić, Ivanić, Olanjinka, Silas, Duarte.

Po ovome će Olanjinka igrati levo, a on se tu baš slabo snalazi. Videli smo protiv Bodea , da mu odgovara desna strana. 

Pre bi na toj levoj strani stavio i Milsona kome je to prirodna pozicija da igra od 1. Minuta dok se Radonjic ne "utegne" da startuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, No name said:

Po ovome će Olanjinka igrati levo, a on se tu baš slabo snalazi. Videli smo protiv Bodea , da mu odgovara desna strana. 

Pre bi na toj levoj strani stavio i Milsona kome je to prirodna pozicija da igra od 1. Minuta dok se Radonjic ne "utegne" da startuje.

Ja bi stavio Milsona svakako umesto Olanjinke ali Miloje ne verujem. S druge strane jasno je da je Silas naš najbolji igrač i da mora igrati. Meni bi igrao i Drkušić pre Spajića. Ali ok sam s tim, Spajić je zaradio kredit golom a i ne može se reći da ne igra sa velikom energijom i zalaganjem. Malo smo nepravedni prema njemu, prvi ja, pošteno da kažem. Znači ono je verovatno Milojev sastav, a moj bi bio

Glazer, Mimović, Điga, Drkušić, Seol, Elšnik, Krunić, Ivanić, Milson, Silas, Duarte.

Ovo je trenutno po meni naš najbolji sastav.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Neće ni Milson ni Radonja da krenu. Obojica su slabi sa odbrambenim zahtevima. Olajinka i Silas kreću sigurno. A ovi ulaze oko 60.minuta i to u slučaju da se juri gol. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ФК Црвена звезда обавештава јавност да ће утакмица Лиге шампиона за младе у ком ће наши јуниори дочекати Бенфику бити затворена за јавност и да карте нису пуштене у продају, те да ће она искључиво моћи да се гледа преко "Звезда ТВ".

Утакмица ће бити одиграна на теренима иза југа Маракане, али због мањег капацитета, карте нису биле пуштене у продају. У складу с тим, апелујемо на све да утакмицу Лиге шампиона за младе гледају преко малих екрана, с обзиром на то да ће пренос бити на "Звезда ТВ", и да се након тога полако запуте ка Маракани где нас очекује утакмица између сениорских тимова Црвене звезде и Бенфике.

Link to comment
Share on other sites

Posle dosta mečeva sa bezličnim klubovima poput PSŽ-a, Sitija, Lajpciga, Totnama konačno jedna istorijska poslastica. Nije frazetina, baš se oseća u vazduhu dolazak pravog giganta, na čelu sa maestrom fudbala Di Marijom. Čast je igrati u takvom društvu i treba uživati i strpljivo čekati i skupljati bodove, bez prevelikog katastrofisanja. 

 

Večeras hrabro, drsko, ciganski. Zvezda! 

Edited by Molina23
  • Like 15
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, No name said:

Po ovome će Olanjinka igrati levo, a on se tu baš slabo snalazi. Videli smo protiv Bodea , da mu odgovara desna strana. 

Pre bi na toj levoj strani stavio i Milsona kome je to prirodna pozicija da igra od 1. Minuta dok se Radonjic ne "utegne" da startuje.

Izjaviti da se olajinka slabo snalazi na levoj strani a pritom kroz celu karijeru igra upravo na toj strani je diskutabilno :default_coffee:
Na desnoj strani je napadacki bio vise nego smotan na levoj strani ali ga je izvadilo to sto je dobar bio defanzivno i opasan presing vrsio.

Edited by kojan
Link to comment
Share on other sites

Mene generalno nervira što je nama winger lik koji će igrati zato što je prioritetno dobar u defanzivi. Po meni, tu bi trebao da igra neko kome je prioritet napad a dobar je i u odbrani. Neko koga ne možeš ispratiti pogledom, ko probija tamo gdje treba. Pričam generalno o toj poziciji. Mada, Olanjinka koliko god smotano i krakato izgledao, zna zabiti golčinu, da ne griješim dušu.

Sve u svemu, vjerujem da će Miloje nešto iskombinovati. 

Sretno svima!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Treba mi jos utakmica da bih stekao pravi utisak o Duarteu kakav je igrac, ali s obzirom da mi za sada ne deluje kao klasicni poacher nego kao neko ko voli da ucestvuje u igri, onda i Olajinka dobija smisao po boku jer ce moci da trazi loptu u dubinu kroz centralni deo. Nesto sto sa Serifom ne bi bilo moguce, pa bi Olajinka morao da dobija loptu po boku gde nema ni dribling ni centarsut.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Morao je Terza da daje intervju to se obicno kobno zavrsi po nas 🙂

 

Ovoga se plasim vise nego Benfike, kad god se ta baksuzcina oglasi i ne uspe da zauzda svoju megalomaniju, po pravilu ide surovo prizemljenje...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@СтелаРоса Dva mala detalja. 

- Poacher je termin engleskog fudbala (koji generalno zbog taktičke inferiornosti u odnosu na ostale top države, dosta kuburi sa nazivima) nastao u prošlom veku vezan za napadače koji se oslanjaju na greškama protvnika. Kako se pre 30-40 godina igrao direktan i vertikalan fudbal u Engleskoj, gde su štoperi po pravilu bili igrači obdareni fizikalijama ali tehnički inferiorni dolazilo je do grešaka u dodavanju, izbacivanju lopte, ofsjad zamci, promašenim ispucavanjima glavom ili nogom i tako dalje. Poačer bi tu bio neko ko bi imao odličnu anticipaciju i hitrost da te greške iskoristi. U današnjem fudbalu, gde su svi igrači na zavidnom tehničkom nivou, do tih grešaka mnogo manje dolazi samim tim i tip napadača kao poačeri više ne postoje. S tim treba dodati da su i očekivanja od napadača mnogo veća nego da budu samo poačeri.
- Ako sam dobro razumeo, u tvom postu se dubina odnosi na igranje bliže golu protivnika. To bi onda bilo pogrešno. Na dubinu se referiše kao poziciju gde igraš bliže sredini ili svom golu, kao recimo plejmejker koji stoji dublje je desetka koja se nalazi na pozicije šestice.

 

Duarte, meni, izgleda kao lažna devetka. Neko ko na papiru stoji napred na poziciji devetke ali se spušta u dubinu/sredinu i učestvuje u izgradnji pozicionog napada ili tranziciji. Ali nije njegova pozicija uvek ista, protiv Napretka se nije spuštao mnogo dole, dosta je ulazio u duele i tu je igrao kao klasična devetka dok je protiv Novog Pazara dosta povezivao igru i igrao kao lažna devetka. 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...