Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

5 hours ago, СтелаРоса said:

Meni se ovo uopste ne svidja. Silas i Olajinka, iako su po prirodi krila, su blize centarforu nego ving beku. Ivanic je protiv Bodea bio medju najboljim igracima, a u ovom sastavu ima jedno 3-4 slabija igraca od njega u veznom redu. 

 

U svakom slucaju se slazem da bi mogli da krenemo da igramo sa 3 nazad, jer odlaskom Hvanga imamo potencijalnu rupcagu na sredini terena koju nisam siguran da Elsnik i Krunic mogu da pokriju. Ja bih ovaj sastav iznad malo modifikovao:
Glazer

Djiga - Drkusic - Spajic

Radonjic - Krunic - Elsnik - Seol

Silas - Duarte - Ivanic

 

Varianta sa 3 pozadi i ima smisla, jer imamo 2 odlična štopera, plus se nadje mesto i za Spajića. Jedino mi je tu žao Mimovića, koji je uhvatio malo zaleta u ovih zadnjih nekoliko utakmica.

Olayinka mislim da je isto siguran na jednom od bočnih pozicija. Ja sam tako mislio čim je Milojević preuzeo ekipu. On jednostavno jako ceni ta krila koja trče i pomažu u defanzivi. Na drugoj strani jedan od ova dva pridošla brzinca, da trče kontre. Drugi ulazi kasnije, ako zagusti.

Samo neznam sa kakvom to kombinacijo rešiti u napadu. Ja bih preskočio Ndiaya ako je moguče. Možda bi čak probao Milsona u nekoj SS ulozi. Mislim da njegov skillset možda čak i bolje deluje tako negde u sredini gde je gužva i njegova kontrola lopte/prvi korak dolaze do izražaja, a manjak brzine u otvorenom prostoru nije toliko bitan,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Varianta sa 3 pozadi i ima smisla, jer imamo 2 odlična štopera, plus se nadje mesto i za Spajića. Jedino mi je tu žao Mimovića, koji je uhvatio malo zaleta u ovih zadnjih nekoliko utakmica.

Olayinka mislim da je isto siguran na jednom od bočnih pozicija. Ja sam tako mislio čim je Milojević preuzeo ekipu. On jednostavno jako ceni ta krila koja trče i pomažu u defanzivi. Na drugoj strani jedan od ova dva pridošla brzinca, da trče kontre. Drugi ulazi kasnije, ako zagusti.

Samo neznam sa kakvom to kombinacijo rešiti u napadu. Ja bih preskočio Ndiaya ako je moguče. Možda bi čak probao Milsona u nekoj SS ulozi. Mislim da njegov skillset možda čak i bolje deluje tako negde u sredini gde je gužva i njegova kontrola lopte/prvi korak dolaze do izražaja, a manjak brzine u otvorenom prostoru nije toliko bitan,

Ceni krila koja pomazu u deganzivi i dovede krilo iz Štutgarta koje odbranu ne pipa....

Link to comment
Share on other sites

Glazer

Djiga - Drkusic - Spajic

Mimovic                    Seol
Krunic  - Ivanic-Elsnik

Silas - Duarte

Mislim da bi ovako bilo najbolje protiv Benfike. Taman Radonjic da udje u poslednjih 30 minuta jer ko zna kolko je spreman posto nije igrao 3 mjeseca. Evenutalno Olajinka umjesto nekog od bekova od starta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Amigo21 said:

Kurir pise da pokusavamo Jovica da dovedemo na pozajmicu a da ako to ne uspemo plan B nam je Marko Arnautovic. Manje vise pisu sto su ovde pisali pojedini informisani clanovi...

Sine ne čitaj to smeće. Kad bude nešto objaviće se i to je to. Strpite se još malo jbg.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ako je tako, grejaće klupu Olayinki, skoro sigurno.

 

Najzanimljivije u svemu što je krilna pozicija kada igraš sa samo jednim napadačem zamišljena da bude glavno napadačko ubojito sredstvo. Jedan napadač je namerno žrtvovan iz 4-4-2 da donese prevlast na sredini dok preostali napadač služi da se zadrži posed u trećoj trećini i da se lopta distrubira prema krilima ili drugim veznjacima koji utrčavaju. Naravno ovo je pojednostavljeno ali su krila ta koja su najofanzivnija u 4-2-3-1 postavci dok bi napadač čak trebalo po potrebi da se spušta dole i pomaže tranziciji.

 

Čak su i akcije napravljene za moderna krila:

 

1. Up, back, through

spacer.png

 

2. Outside, inside, outside

IMG-1500.jpg
 

3. Izolacija za krila

spacer.png


I onda gospodina Vladan izmišlja toplu vodu i forsira krila koja imaju samo defanzivne karakteristike. Obesmišljavanje trenerskog zanata.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

I dok terza vodi grčevittu bitku da proda još nekog škarta što je kupio a mi čekamo 12 ko da je nova godina da nas obraduje bonbom, ovde se igraju mice i komentarišu modni neukusi. Lepo bogami.

Link to comment
Share on other sites

Ne nadajte se ponocnoj bombi, Silas parafirao pre oko sat i po vremena, sa njim, Krunicem i Radonjom je zavrsen prelazni rok. Jos se resavaju neke sitnice oko Puminog odlaska i to je to.

 

Izvor - Terza

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...