Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

8 minutes ago, suptil said:

Koji je finansijski maksimum koji mozemo Hvanu da ponudimo? Sto da ide u Holandiju... Trebali bi da se dodatno isprsimo za njega. 

Ima on i sada mnogo veliku platu,nije do para,voli covek nove izazove ali nadam se da ce ostati i ovu zimu

Link to comment
Share on other sites

Radonjiću je glavna karakteristika brzina, što nam trenutno zaista fali i sa te strane dižem obe ruke za Necu. Sa druge strane mi se ne sviđa ukoliko dođe na postojeću garnituru igrača gde već imamo ogromnu gužvu na krilnim pozicijama, no ne bih se iznenadio da se desi eventualno odlazak Pume ukoliko bi došao Radonjić. U tom slučaju zaista bi imali dosta nekih mogućih kombinacija na krilnim pozicijama, od nekih defanzivnijih varijanti gde su krila Milson/Radonjić i Olajinka do nekih ofanzivnih gde su par Milson i Radonjić, uz to je Radonjić odličan i da uđe u poslednjih pola sata i da napravi par šansi iz kontre.

 

Ono što bih voleo da vidim jeste da Jovanović dobije sto više šanse ove sezone, brz je, napada protivnika direktno, moderno krilo i mislim da ga treba sto više isforsirati pa da sledeće godine dobijemo startera, sto da ne.

 

Što se tiče Arnautović, ukoliko prodamo Šerifa, dižem obe ruke za, čovek je možda trenutno injury prone igrač, ali je i dalje klasa, nema tu priče.

 

A ako nas naš Brus Li napusti, nisam pametan…Rade bi definitivno bio kvalitetna zamena, mada pitanje koliko je to realno.

 

Da se dotaknem i žreba, nemam nekih posebnih želja osim da bude kombinacija i nekih atraktivnih protivnika tipa Real Madrid i klubova gde možemo traziti i pobedu tipa Šturm (da imamo bar 2-3 takva protivnika).

 

Sve u svemu drugu godinu za redom smo tamo gde i pripadamo svojom velikom istorijom ❤️🤍

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Prijatelj Mitar said:

Meni se pak Milson svidja, i u prvom mecu je uneo pometnju svojim ulaskom, lepo saradjuje sa Duarteom. Neuigran je i to se vidi, ali ima i dobru reputaciju i nesporan kvalitet mislim da bas mnogo mozemo da dobijemo od njega. 

 

Mislim da je problem sto je  vecina mislila da je isti tip igraca kao Bukari

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odma su krenule priče kako se Miloje popišao po svojim kritičarima. Kako? Tako što je ubacio Duartea umesto Šerifa? Rodića išutirao napolje? Vršio presing na protivničku zadnju liniju, umesto držao najisturenijeg igrača na 40 metara od svog  gola? Pa to su sve stvari koje su kritičari tražili od njega ranije.
"Pišanje po sirotinji" bi bilo da je na onaj drugi način postigao rezultat i tako dokazao da kritičari nisu bili u pravu.

Ali nema veze. To što su kritičari tad bili u pravu, ne znači da on nije bio u pravu kad se podvuče crta. Na kraju je napravio promene gde su bile potrebne i izborio plasman u LŠ, a to je jedino što če se pamtiti.

  • Like 19
  • Thanks 7
Link to comment
Share on other sites

nije se Miloje uplašio kritičara po forumima već onih iz kluba koji bi ga pustili niz vodu da su ostali bez 18 miliona evra, to terza ne prašta

srećom Miloje je odustao od uobičajene taktike, sklonio Rodića, zamenio šerifa i izaša visoko da napadne, to je donelo rezultat

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mora se pohvali i golman Ilić. Posle početne paralize u Norveškoj, sada je odradio vrlo zrelu partiju. I to prilično rutinsku i autoritativnu obzirom da nema nikakvog iskustva na ovom nivou. Jebeno je ući u Glazerove cipele za kratko vreme. Cela odbrana je bila na višem nivou već posle par odličnih istrčavanja. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Miloja bih uzeo za dvomec jer mu ocito leze protiv ovih middle class or lower timova. Jer zna da spremi dvomec gde on svojim analizama zna da pretoci i da napadne protivnicke slabosti.

Svakako treba imati i malo srece ali tu srecu treba i zasluziti.

 

Dok za ovo takmicenje...Da se pomolimo da ne izadjemo i izgledamo kao protiv Bodo-a u gostima jer ce ti timovi te sanse koristiti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda bi mogli malo i da iskuliramo sa pojačanjima, posebno ovim zvučnim koja dolaze specijalno za Ligu šampiona... Već smo u ovom prelaznom roku doveli 12 novih igrača (od čega smo jednog već prodali, a jednog poslali na pozajmicu) i još trojicu vratili sa pozajmica iz inostranstva - to je ogroman broj igrača koji nisu bili tu prošle sezone i koje bi trebalo nekako uigrati, pritom vodeći računa o tome da u prvenstvu moramo da imamo 2 bonusa na terenu. Pretpostavljam da ni Miloje nije baš oduševljen što ima ovako glomazan roster koji se konstantno menja, a nije da u njemu već nemamo kvaliteta i talenta pa da su nam dodatna pojačanja baš neophodna. Ja bih više voleo da nastavimo da uigravamo upravo one igrače koji su sinoć startovali i pokazali potencijal da igraju dobar fudbal, eventualno dovesti još jednog levog beka da pojača konkurenciju i to je to... Ako ode Hwang logično je dovesti i zamenu za njega, ovo dalje spamovanje sa krilima i napadačima koje se stidljivo najavljuje mi je pak too much.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Guru said:

Možda bi mogli malo i da iskuliramo sa pojačanjima, posebno ovim zvučnim koja dolaze specijalno za Ligu šampiona... Već smo u ovom prelaznom roku doveli 12 novih igrača (od čega smo jednog već prodali, a jednog poslali na pozajmicu) i još trojicu vratili sa pozajmica iz inostranstva - to je ogroman broj igrača koji nisu bili tu prošle sezone i koje bi trebalo nekako uigrati, pritom vodeći računa o tome da u prvenstvu moramo da imamo 2 bonusa na terenu. Pretpostavljam da ni Miloje nije baš oduševljen što ima ovako glomazan roster koji se konstantno menja, a nije da u njemu već nemamo kvaliteta i talenta pa da su nam dodatna pojačanja baš neophodna. Ja bih više voleo da nastavimo da uigravamo upravo one igrače koji su sinoć startovali i pokazali potencijal da igraju dobar fudbal, eventualno dovesti još jednog levog beka da pojača konkurenciju i to je to... Ako ode Hwang logično je dovesti i zamenu za njega, ovo dalje spamovanje sa krilima i napadačima koje se stidljivo najavljuje mi je pak too much.

Ovde se slazem delimicno pre svega za krilo ali ako odu Hwang i Serif moraju da dodju zamene pre svega za Hwang-a neko ''zvucno'' ime, da koliko toliko nadoknadi njegove igre i ako smatram da igraca koji toliko doprinosi nasoj igri cemo tesko da nadjemo. 

Umesto Serifa ne bi dovodio nijednog ''zvucnog'' vec bi probao sa nekim manje afirmisanijim da probamo da ga izguramo, tu se ne bi bunio ni za nekog od Cukinog dua Cvetkovic/Vinisijus Melo. I ovo samo jer se Sremcevic slabije razvijao od ocekivanog.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Uglavnom se u tom slučaju igraču ne isplaćuje cijeli ugovor. Ima naravno onih s ugovorima kakve nigdje drugdje ne mogu ni sanjati (Maguire, Antony, Sancho...), i takvih se ne možeš riješit. Ili onih što su potpisali u Saudijskoj Arabihji, Emiratima i sl. Jer tamo negdje imaju limit od 2 stranca. pa ako si tijedan od njih, a oni su našli boljeg, daju ti sve samo da osloboda mjesto. Ali ostali uglavnom pristanu na manji iznos za slobodne papire i mogućnost da potpišu negdje drugdje. Tako npr. jednu sezonu prima 2 plaće.

Pricamo ovde o konkretnim igracima koji imaju ugovor do kraja leta, koji nisu planirali da traze novi klub, a prelazni rok samo sto nije zavrsen. Takvima prosto moras da isplatis ovu godinu, nece se toga odreci. Zasto bi? I zato kazem da to nema smisla, ako ces im vec isplatiti ovo, neka budu tu. 

 

 

 

Generalno, druga prica bi bila ako igrac ima neki klub gde bi presao, pa da oprosti plate za ovu sezonu (osim ako u novom klubu ne dobija znacajno manje). Ili ima duzi ugovor pa kaze "ok, necu vam naplatiti ceo ugovor, naplaticu vam samo ovu godinu jer me dovodite pred svrsen cin pred kraj prelaznog roka, ali ne morate ostatak ugovora ako mi date papire pa da ja ovih godinu dana potrazim nesto drugo ili treniram individualno mozda i pola godine do zimskog prelaznog roka". 

 

Bukvalno, ne razumem zasto neko misli da ce se igrac odreci i jednog dinara za koji postoji potpisan ugovor. 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Molina23 said:

Mora se pohvali i golman Ilić. Posle početne paralize u Norveškoj, sada je odradio vrlo zrelu partiju. I to prilično rutinsku i autoritativnu obzirom da nema nikakvog iskustva na ovom nivou. Jebeno je ući u Glazerove cipele za kratko vreme. Cela odbrana je bila na višem nivou već posle par odličnih istrčavanja. 

Meni se golman Ilić uopšte ne sviđa. Očajan je prilikom prekida što je jedna od jako bitnih karakteristika golmana. Jednom prilikom u drugom poluvremenu u trenutku kada je Bodo izborio korner kamera ide na njega u krupnom planu, golman Mare se krsti i verovatno moli da centaršut ne ide na njega :lol_2:

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja bih svakako doveo beka, uprkos tome sto je Mimovic sinoc delovao dobro. I to je to, u slucaju da niko ne ode.

 

Cak bih pre gadjao levog, a da se desno rotiraju Mimovic i Seol. Sigurnije nego da Rodic vaskrsne. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Knipex said:

Meni se golman Ilić uopšte ne sviđa. Očajan je prilikom prekida što je jedna od jako bitnih karakteristika golmana. Jednom prilikom u drugom poluvremenu u trenutku kada je Bodo izborio korner kamera ide na njega u krupnom planu, golman Mare se krsti i verovatno moli da centaršut ne ide na njega :lol_2:

Nisam bio na utakmici 😁. Dobro si primetio za našeg golmana. Ne uleva baš poverenje u tom segmentu. Njihov golman je pak bio odličan u tom segmentu. Vrlo siguran u izlascima van na loptu. Skinuo čisti gol Olaynki nakon udarca glavom. Morao bih pogledati još jednom akciju da vidim da li je eventualno mogao izaći na tu loptu pre udarca glavom u petercu. Čini mi se onako bez replaya da nije. Mada moram se ograditi malo s obzirom da mi je stream dosta šteka pa postoji mogućnost da sam nešto propustio. I da kod penala je bio dosta blizu. Inače ono je idealno za golmana za braniti ako pogodi stranu. Čini mi se kao da je propao kad je već imao dobru poziciju za branit te da nije imao snage u rukama za eventualnu dobru intervenciju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lepo je sto igramo LS i zbog LS za mlade i možemo tu da sastavimo interesantan tim: 

 

Draskic - Avdic, Stojanović, Milosavljević, Bubanja - Maksimovic, Kostov, Vasilic - Rankovic, Sremcevic, Djordjevic

 

Iako ćemo verovatno opet imati suviše mladu ekipu za neki ozbiljniji rezultat. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

Odma su krenule priče kako se Miloje popišao po svojim kritičarima. Kako? Tako što je ubacio Duartea umesto Šerifa? Rodića išutirao napolje? Vršio presing na protivničku zadnju liniju, umesto držao najisturenijeg igrača na 40 metara od svog  gola? Pa to su sve stvari koje su kritičari tražili od njega ranije.
"Pišanje po sirotinji" bi bilo da je na onaj drugi način postigao rezultat i tako dokazao da kritičari nisu bili u pravu.

Ali nema veze. To što su kritičari tad bili u pravu, ne znači da on nije bio u pravu kad se podvuče crta. Na kraju je napravio promene gde su bile potrebne i izborio plasman u LŠ, a to je jedino što če se pamtiti.

Upravo tako. I ajde sto se navijaci medjusobno prepucavaju, jbg svako voli isterati svoje, ali sto se Milojevic i igraci nesto nasli uvredjeni pa prozivaju deo navijaca. Ne kazem da nema ljudi koji jedva cekaju da pljuju, ali ne znam da li stvarno misle da su svih 50k ljudi sa stadiona sinoc koji su se iskreno radovali pobedi posle prvog meca bili zadovoljni i nisu kritikovali? Jbt kao da igraju za neki TSC, uz duzno postovanje, a ne za Zvezdu. Tacno ne znaju iskreno ni da se obraduju nego im nesto smeta i nekome moraju kao da zapuse usta. Milojeviceva konferencija posle utakmice sva neka depresivna, o cemu covek prica nakon plasmana u LS. Umesto da sve puca od radosti i pozitivne energije, od planova u nastavku sezone, on se smorio jer ga je neko nazvao bunker trenerom. Pa pokazi da nisi bunker trener, nemoj dozvoliti da protiv Bodea u gostima ne mozes 70 minuta da spojis tri pasa. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Kooineeperk said:

Pricamo ovde o konkretnim igracima koji imaju ugovor do kraja leta, koji nisu planirali da traze novi klub, a prelazni rok samo sto nije zavrsen. Takvima prosto moras da isplatis ovu godinu, nece se toga odreci. Zasto bi? I zato kazem da to nema smisla, ako ces im vec isplatiti ovo, neka budu tu. 

 

 

 

Generalno, druga prica bi bila ako igrac ima neki klub gde bi presao, pa da oprosti plate za ovu sezonu (osim ako u novom klubu ne dobija znacajno manje). Ili ima duzi ugovor pa kaze "ok, necu vam naplatiti ceo ugovor, naplaticu vam samo ovu godinu jer me dovodite pred svrsen cin pred kraj prelaznog roka, ali ne morate ostatak ugovora ako mi date papire pa da ja ovih godinu dana potrazim nesto drugo ili treniram individualno mozda i pola godine do zimskog prelaznog roka". 

 

Bukvalno, ne razumem zasto neko misli da ce se igrac odreci i jednog dinara za koji postoji potpisan ugovor. 

Nisam znao da navedeni igrač Crvene Zvezde ima ugovor do kraja sezone. Naravno da se taj neće odreći te plaće. Ja sam govorio o slučaju da npr. neki igrač Crvene Zvezde (ili nekog kluba iz najboljih 19 europskih liga, ili bilo kojeg kluba van Europe) ima ugovor još 2 godine i plaću 750k po godini. U takvim slučajevima igrači često uzmu 750k-1M i čiste papire. Naravno, u slučaju da se ne radi o nekom igraču Crvene Zvezde (ili nekog kluba iz najboljih 19 europskih liga, ili bilo kojeg kluba van Europe) koji više nije u mogućnosti naći drugi angažman.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Knipex said:

Meni se golman Ilić uopšte ne sviđa. Očajan je prilikom prekida što je jedna od jako bitnih karakteristika golmana. Jednom prilikom u drugom poluvremenu u trenutku kada je Bodo izborio korner kamera ide na njega u krupnom planu, golman Mare se krsti i verovatno moli da centaršut ne ide na njega :lol_2:

Popović je za Ilića Borjan iz prajma. 

 

Sva sreća pa golman nije morao sinoć da nas spasava, kao u nekim ranijim kvalifikacijama, jer bi bilo ružno.

 

Od dečje preplašene face, preko stava i nemanja autoriteta u petercu, do one parade u mestu u Norveškoj, stvarno nije ni blizu golmana kakvog moramo da imamo. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, gucevo said:

Hocemo li odmah znati protiv koga igramo kuci a protiv koga u gostima ?

 

Jer vidim da ce se konacni raspored/tacni datumi znati tek u subotu.

Odmah se zna, ja mislim da se tako i izvlaci jedan mec na domacem, jedan na gostujucem terenu iz svakog sesira.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...