Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Screenshot-20240726-134456-com-huawei-br

Ovo skroz okej izgleda osim pozicija desnog beka i jednog štopera gde bi bilo odlično da uz Đigu imamo jednog ekstra kvaliteta. Na svim drugim pozicijama imamo po 2 kvalitetna igrača. Ostaje veliki znak upitnik na Ivanića jer ima dosta igrača sad na njegovoj poziciji pa u poslednje vreme više igra levo krilo. Uz gore navedene igrače imamo i Pruceva, Sremčevića, Kneževića i Kangu. Ovo nam je jedna od kvalitetnijih ekipa koju smo do sada imali. Mlada i kvalitetna. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Leković je prošlu sezonu igrao za Viljareal B, ekipu koja je ispala iz druge LaLige. Isto kao i Djiga sezonu pre nas samo što je njegova ekipa ispala iz francuske druge lige. Stojić je sa druge strane ima jako dobru sezonu iza njega u TSC-u. Previše se rano otpisuju igrači a bez da su dobili neku šansu. I ja bih voleo da je tu jedan proveren iskusan štoper iz neke jače lige i dokazanog tima ali ne znači da će biti loše. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako Milojevic nesto zna to je da utegne ekipu defanzivno. Naravno, uvek je bolje imati sto boljeg individualca, ali ne igraju imena, i ne igraju samo defanzivci, nego cela ekipa igra odbranu. Da nam je neko rekao pre 7 godina da ce Rodic, Le Talek, Savic i Zule Stojkovic predstavljati pravi bedem pred golom cak na LE nivou, ko bi poverovao? Djiga je dobar potencijal, moze biti sve bolji ako se bude dobro radilo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Biti štoper je nezgodna pozicija. Ja se slažem i nisam rekao da Leković i Stojić nisu kvalitetni i slažem se da treba da im se da šansa. Ali onda dolazimo baš do tog problema. Retko ko menja štoperski tandem. Ili bude najmanje jedna izmena. Lekoviću i Stojiću trebaju minuti i nisam siguran da li će ih dobiti dovoljno da pokažu šta znaju. Nadam se da grešim. 

Link to comment
Share on other sites

Navodno Saragosa zainteresovana za Lekovica ne bi imao nista protiv da ode za jedno 3,5m ako ce da se dovede kvalitetna zamena

 

Pozajmica je u pitanju verovatno uz otkup

Edited by atmsfr lnČ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, atmsfr lnČ said:

Druze Sremcevic je pre 3 meseca napunio 18 godina i da proigra u 21. godini opet moze da se ''zaradi'' na njemu.

Sto bi rekao jedan mudar covek to nije trosenje to su investicije.

Znači optimizam temeljiš na tome što će biti mlad...pa se tim vodiš da će biti prodat za dobre pare. 

Pa mora nesto I da se pokaže,  mora nesto i da se zna, osim toga " mlad je"Uostalom treba pored toga što je plaćen 2. Miliona dodati I platu, eventualne bonuse,  I ostale stvari koje mu sleduju tokom boravka, a to košta. 

 

Ja ne govorim o njegovom nekvalitetu, već o tome da mu se neće pružiti prilika da igra jer dečko već stagnira jednu sezonu  ovu prošlu, a po svemu sudeći će i ovu, jer smo doveli novog špica, uz već postojećeg Serifa.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, atmsfr lnČ said:

...

Milsona ne mogu previse da komentarisem jer ga nisam gledao ali po klipovima i nekim naprednim statistikama koje sam pogledao deluje kao bomba i bolja i vise timski orijentisana verzija Bukarija.

...

 

Hitronogio, tamnoputo krilo sa odličnom tehnikom. Stvarno na prvi pogled izgleda kao unapređena verzija Bukarija.

 

Ali kad se malo zagrebe površina, što više ga gledaš, to više razlika pronalaziš izmedju njih dvojice.

 

Milson ima fantastičan dribling i odličnu kontrolu lopte na malom prostoru. Ok, možda mu ne bi dao čistu desetku za first touch, ali kad je jednom lopta u njegovom posedu, jako mu je teško oduzeti. Igrač koji stvara višak.

Dok je u open fieldu (po mom mišljenju) dosta manje opasan od Bukarija. Nema neku vratolomnu brzinu ni sa loptom, ni bez nje da bi sa njom lagano pretrčavao protivničke defanzivce. Sa loptom je problem možda to što i na otvorenom prostoru često dira loptu na svaki korak, što ga naravno usporava. Mada, i u tim open field situacijama na highlightsima možemo videti da igra sa uspehom. Ali po mom mišljnju to dolazi iz jakog driblinga i prvog koraka, gde stvori inicialnu prednosti pa su defanzivci u startu u catch up mode-u.

 

3 hours ago, Мџе said:


Znači koliko prihoda (kapitala) imamo skoro toliko smo i zaduženi jer je koeficijent zaduženosti 0,83%. Finansijske obaveze (dug) su nam 70 miliona, skočile sa 63m.

 

...

 

 

 

Ovo nije bilo teško predvideti. Pisao sam više puta o ovome. Da su uspeli da smanje dug za jedan jedini euro, iskoristili bi svaku priliku da to kažu. A pošto o dugu ništa nismo čuli več x godina, znači da je veči nego što je bio. Logično.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nemam nista protiv da Mimovic pocne sezonu na desnom beku. Na prolece je odigrao par finih partija, nase je dete, dosta prostora za napredak. Uvek je to bolje nego da se dovode menadzerske kombinacije. Slazem se da bismo jednim kvalitetnim stoperom mogli da zaokruzimo bas dobar tim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod kvalitetnog štopera, Drkušiću propao transfer u Sevilju. Treba stvarno pojuriti ga kako znamo i umemo. Ko je gledao EP mogao je da vidi o kakvom štoperu je reč. Mlad, jak, brz. Ističe mu ugovor sledećeg leta i ovo je poslednja šansa Sočija da uzme neku paru za njega. Problem je što posle EP su i drugi veći klubovi pokazali interesovanje. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, No name said:

Znači optimizam temeljiš na tome što će biti mlad...pa se tim vodiš da će biti prodat za dobre pare. 

Pa mora nesto I da se pokaže,  mora nesto i da se zna, osim toga " mlad je"Uostalom treba pored toga što je plaćen 2. Miliona dodati I platu, eventualne bonuse,  I ostale stvari koje mu sleduju tokom boravka, a to košta. 

 

Ja ne govorim o njegovom nekvalitetu, već o tome da mu se neće pružiti prilika da igra jer dečko već stagnira jednu sezonu  ovu prošlu, a po svemu sudeći će i ovu, jer smo doveli novog špica, uz već postojećeg Serifa.

Ne svidja se on ni meni nesto specijalno samo kazem da je prerano da se govori da li je promasaj ili ne a pogotovu zbog njegovog stila igre, takvi igraci obicno malo kasnije sazrevaju. Tek on treba da stasa i fizicki i na puno jos polja da bi videli taj talenat a vremena ima itekako. Skupice on minute i ove sezone u to ne sumnjam talenat sigurno ima igrao je on fino u Lucanima samo treba da krene da ga pokazuje na terenu. 

A i posto si se uhvatio za promasaje navedi mi jedan klub na svetu pocev od Sitija i Reala koji ih nema i ja cu reci da si za sve u pravu. Jbg u situaciji smo da dovedemo sve sto deluje talentovano i to i radimo isto kao taj naprimer Siti sto radi u engleskoj a ne verujem da su se njihovi igraci potresli zbog promasaja sa Lukom i Ivanom ilicem i jos bezbroj mladih igraca koje dovode na tone svake godine.

Edited by atmsfr lnČ
Link to comment
Share on other sites

Ne bih imao nista protiv da za promenu posle x godina kroz kvalifikacije udjemo u LS. Te price da igra ovaj ili onaj, ama ljudi konacno zatvorite te decenijske rupe na odredjenim mestima u timu sta se pravite blesavi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kakvu je Elšnik odigrao brutalku na Evropskom prvenstvu, dve milje evra su, iskreno, možda i malo za takvog igrača.

 

Sad mi je već žao što nećemo u isto vreme gledati kombinu Dalsio-Elšnik-Hvang-Ilić u vezi, i što neko od njih mora na klupu. Ali će zato i na klupi da pršti. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Bacio sam malo istraživanje o Timiju iz Olimpije. Nije mi bilo jasno koju tačno poziciju igra i gde ga je Milojević zamislio pa sam pokušao da to razbistrim. Prvo što sam primetio je da Elšnik pokriva manje terena nego brat Hvang. Na 33 utakmica koliko je odigrao (6 više od Hvanga u SL) u prvoj ligi Slovenije, Heatmap mu je znatno manje "ispečatirana" od Hvanga, što znači da se dosta manje kreće iako je kao i on prisutan na velikom delu terena.  

 

Elšnik

spacer.png

 

Hvang

spacer.png

 

Dalje statistika kaže da Elnšik dosta bolje stoji u defanzivi od Hvanga i da je čvršći u duelu (na klipovima dole se vidi da jeste). Ima 5,9 dobijena duela po utakmici dok Hvang ima 4,1. Timi ima 2,8 presečene lopte u proseku dok Hvang 0,7 presecanja, Timi je 6 puta osvajao posed za svoj tim dok je Hvang to radio 4,5 puta. Ono gde Hvang šije Elšnika su dodavanja, ima znatno veći broj tačnih dodavanje (43) od njega (29) i veći broj tačnih dugih lopti i centaršuta, što bi moglo da znači da je Hvangu igra napred na sredini puno bolja a Timiju pozadi.  

 

Evo nekih zanimljivih sekvenci koje malo potkrepljuju statistiku:

 

- Ovde je on jedini igrač sredine terena (broj 10) pored Agba (80) i Dofa (34) koji se odgovorno vratio nazad, istrčao sprint i sprečio mnogo opasniju situaciju: https://youtube.com/clip/UgkxcThx27NG9Ze2N4IWvaNQ0fl47EScP9ql?si=oqWckzNJdsLrFIP0

- Ovde se u duelu od njega odbio litvanski levi bek Širvis koji je inače prilično jak u duelima: https://youtube.com/clip/UgkxIbNhfpHIB6BsVAHA5zLyZTWrr3wU-xW_?si=HDarOEBMOv5tIDVX 

- Opet dobar u duelu: https://youtube.com/clip/UgkxWASX-EwspoNLY4S6uOSutWFAcD3hSWd8?si=RfxIymac4gqgmAFB 

-Zanimljivo da voli da zabija u završnicama utakmica, baš deluje hladan kao špricer i još ima 4/4 sa penala prošle sezone (fazon lider ekipe tip ličnosti): https://youtube.com/clip/Ugkxj3g8V-I-jfijkDWeNbe-VlFPr-MlvLG6?si=bAMrMS1KlxOnGtdehttps://youtube.com/clip/Ugkx2m-BRF1Y9gjrzQKsU6QB2YuhbOrw9xHB?si=w5o_JyarzR_PRbuo

- Sličan gol kao i protiv Ludogoreca dao je Portugalu u pijateljskoj samo ovaj put desnom nogom. Deluje kao da ima odličnu kontrolu lopte što ide sa brojem driblinga koji pravi: https://youtube.com/clip/UgkxncqwpckrlNXjBtBk-Tca7tWhPwpqBq2e?si=uT2kgzqa2UqS45iA 

 

Takođe sam pronašao jedan zanimljiv intervju koji za Gardijan dao direktor akademije Derbi Kauntija, Darren Wassall. Dao ga je pre mesec dana, pred utakmicu Engleza sa Slovenijom i tu je istakao neke zanimljive stvari o Elšniku. Najviše je istako njegove tehničke sposobnosti gde kaže da mu tehnika nije bila prosečna već na visokom nivou (posebno ističe levu nogu) i to da je još kao mlad sa 17-18 godina nije se plašio da puca penal tj. da odlično igra pod pritiskom i jako je hrabar. Dalje kaže da ga je najviše sputalo da uspe povrede i to što kada je Lampard preuzeo klub fokusirao se na iskusnije igrače jer su jurili prolazak pa je Elšnik eventualno ispao iz tima. Generalno smatra da je odličan igrač i da će se tek dokazati u budućnost. Suma sumarum, za kraj ističe Timijevu profesionalnost i da je jako dobar momak kao ličnost:

spacer.png

 

Za kraj ne mislim da Elšnik može biti zamena za Hvanga. Više deluje kao desetka i zamena za Ivanića sa samo mnogo boljom defanzivnom igrom. Mislim da bi u trouglu Hvang, Elšnik i Dalsio naš tim bio kao zemlja jak na sredini.

 

  • Like 24
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Po komentarima na našoj objavi o dolasku Milsona, navijači Makabija baš kivni na njega što je otišao što donekle govori da je kvalitetan igrač. Sve najgore mu žele a nama poručuju da će i od nas otići čim mu se otvori dobra prilika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma meni je ovo sve super ali nemam pojma kako oni ovo misle posložiti. Nisu ovo igrači top kvaliteta da odmah daju maksimum, moraš im dati malo prostora, vremena, da se snadju, organizuju, prilagode...Mi imamo 30 igrača i kako onda dati šansu i čekati nekoga kad na njegovoj poziciji ima još 3 igrača sličnog kvaliteta kojima isto moraš dati priliku?! I na to sve, nama će Kanga, Katai, Rodić i Mićko i dalje igrati kad se bude lomilo, jebo mater. A o Malom Mesiju (Cvetkovic), Malom Lanetu, Kneževiću, Šljiviću i ostalim "top talentima" za koje se pričalo da su naši budući nosioci i šta još ne i da ne govorim. Trenutno mi izgleda da se neće izboriti da dohvataju lopte iza gola. Na primjer, nedavno smo imali Azarova, nismo ga mogli čekati, eno Šahtjor odbio ponudu 10 mil EUR za njega. A šta je naš plan i naša ideja, bojim se da se ne zna. Nadam se da sam Žalosna Sova, da sam negativac i sve ostalo ali baš ne znam...U svakom slučaju, jedva čekam da vidim kako će to izgledati na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masa nije ni svesna kakva je Milson zverkica. Što je i dobro u neku ruku, više vremena za adaptaciju i manje početnog hajpa. Još kad se spoji sa malim Lanetom, to će biti krš i lom po bokovima i konstantna opasnost iz kontri i polukontri. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Molina23 said:

Masa nije ni svesna kakva je Milson zverkica. Što je i dobro u neku ruku, više vremena za adaptaciju i manje početnog hajpa. Još kad se spoji sa malim Lanetom, to će biti krš i lom po bokovima i konstantna opasnost iz kontri i polukontri. 

Malo mi je falilo da se kloniram kad si napisao da je Luka Ilic iz Durlana, on je momak iz Duvanista sto se i da videti po vaspitanju 😛

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, atmsfr lnČ said:

Malo mi je falilo da se kloniram kad si napisao da je Luka Ilic iz Durlana, on je momak iz Duvanista sto se i da videti po vaspitanju 😛

Pardonne-moi, iskočio mi Ivan kako pika mali fudbal na Durlanu čini mi se, pa pomislio da su to u rodnome kraju 😄 

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Molina23 said:

Pardonne-moi, iskočio mi Ivan kako pika mali fudbal na Durlanu čini mi se, pa pomislio da su to u rodnome kraju 😄 

 

 

I to je u Duvanistu bilo 200 metra od moje zgrade a teren bas ispred njihove 😁

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...