Jump to content

Iz Stambola moji, znaš ti dobro koji...


L' Imperatore

Recommended Posts

                                                                                                              Bah-e-ehir-Koleji-S-K-logo.png

 

 

 

Nema smisla da se utakmica večeras dočeka bez topika. A pošto vidim da se niko ne prihvata posla, moram izgleda ja, iako nisam nešto naročito vešt u ovim stvarima.

 

 

Ambiciozni Baščešehir je iskoristio prenemaganje regionalniih klubova (pre svega Olimpije i Budučnosti) i doveo trofejnog trenera Dejana Radonjića, u želji za iskorakom kako u Turskoj, tako i na evropskoj košarkaškoj sceni.

 

Moram da priznam da sam ovaj tim gledao samo par puta ove godine i da su mi izgledali onako dosta skromno. Rezultatski ne stoje katastrofalno. U domačem prvenstvu su trenutno na mestu koje vodi u playoff, dok su u FIBA kupu na prvom mestu u svojoj grupi. No, očigledno je da su apetiti klubi veliki, pa je verovatno zbog toga i došlo do ove pomalo neočekivane promene trenera.

 

Roster onako na oko ne izgleda ništa posebno. Dosta domače drvne gradje, uz nekoliko legionara kao što je Cavanaugh (ex Zalgiris) i Boutsiele (ex Monaco). 

 

Za bolje upoznavanje tima i ostale analize če biti vremena posle narednih nekoliko utakmica. Ali za početak, mislim da je bitnije da krenemo redom i upoznamo predsednika kluba. Radi se o perspektivnom košarkaškom radniku, sa potencialom da postane jedan od poznatijih u svom poslu.

 

 

 

Screenshot-140.png

 

 

 

Ozbiljan upgrade za Radonju, u odnosu na Čovića i Janakopoulusa. U svakom pogledu.

 

😅

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 13
  • Love 14
  • Ha-ha 14
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Vidim sad da tamo igra Axel Boutielle, prilično dobar šuter i kompetentan igrač koji bi verovatno mogao da pomogne i slabijim evroligašima.

 

18poena u Turskoj ligi,sa 42 posto suta za 3

Prosle godine u Evrokupu 18p i 45 posto za 3

U Bilbau jedne sezone 17poena i skoro 50 posto za 3

 

Pa koji je to bolji suter u evropi,

to su bolji procenti od Bili Berona.

 

Link to comment
Share on other sites

brao :) 

nie bas da cesto vidimo nesto bas ono, full duhovito i interesantno :)

ajmo bahesehir. da se crveni teren od krvi iz kolena. not. (nit ce dejo to proba, a ako proba za mtr dana je out. msm to ce bude usvakom slucaju :) ) 


ajde i nesto kao ozbiljno. jbg, neko je dejo a neko ataman. postoji razlog sto su...

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Radonja nikako da nauci da se ne cima sa tim likovima koji gaje rodbinske veze medju klubovima... 

 

Brat (Hüseyin Yücel) od doticne gospodje (Begüm Yücel) je vice-president sportskog drustva Besiktas, a Nedim Yücel (i on im je neki rodjak?) je GM kosarkaskog kluba Besiktas (koji vodi Alimpijevic). 

 

FMP i Covici da pozavide. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

Radonja nikako da nauci da se ne cima sa tim likovima koji gaje rodbinske veze medju klubovima... 

 

Brat (Hüseyin Yücel) od doticne gospodje (Begüm Yücel) je vice-president sportskog drustva Besiktas, a Nedim Yücel (i on im je neki rodjak?) je GM kosarkaskog kluba Besiktas (koji vodi Alimpijevic). 

 

FMP i Covici da pozavide. 

 

 

Mozda Begüm bolje sprema sarme, a i baklava nije za bacanje?

:smiley33:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Свака част за тему и поздрав за целу екипу! 

 

Драго ми је због овог човека за кога док сам био члан другог форума могу да кажем само најпозитивније ствари, како што се тиче сарадње и међусобне комуникације, тако и што је поред оне своје симпатичне смушености својим радом, односом и личним улогом озбиљно загазио у ниво култа код нас навијача ККЦЗ.

 

Мислим да је добар потез овај корак уназад, ако буде добио неку аутономију у раду и време да успостави свој начин рада може ово бити фин повратак.

 

Надам се да ће мало проширити видике у будућој селекцији и успети да превазиђе неке ствари и бушења у свлачионици са којима се суочавао док је био у Минхену.

 

Радоња легендо срећно, winter is coming!

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nele said:

Uhhh zamalo, los zadnji napad falio je Radonja da nacrta

 

Dobro nije Radonja crtao, bacao bi Boutsiele poluhorog sa 6 metara 😂

 

Šalu na stranu, šteta za ovaj poraz. Neki prvi utisak je da ovde ima materiala da se radi. Možda sam ja preterano optimističan, ali ovo bi mogla na kraju da bude plodna saradnja. Ovome timu fali upravo trener koji je sposoban da malo dotegne neke stvari u odbrani. Mislim da su ovi igrači individualno sposobni da igraju odbranu. Pokazuju i želju. Ali ono, nema komunikacije u nekim situacijama, pogrešno preuzimanje, zakasni rotacija, itd itd. Očekujem da Radonja ozbiljno podigne te segmente u timskoj odbrani, tamo za finiš prvenstva.

 

Kad sam rekao da ima sa čime da se radi. Cavanaugh je ozbiljna 4-ka za ovaj nivo. Boutsiele mi je ostao u pamčenju kao obično drvo iz Monaka. Ali i on na ovom nivou izgleda upotrebljivo, jer koristi svoju snagu i nije alergičan na znojava tela. On če biti kao neki Landry Nnoko za siromašne. Šuta spolja ima u izobilju. Pozicija plejmejkera mi je najupitnija. Taylor mnogo dribla u prazno, a pročelavi čiko iz Kanade, nit smrdi nit miriše

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...