Jump to content

Davis Cup & druga timska takmičenja


zoe Bg

Recommended Posts

2 minutes ago, L' Imperatore said:

Šteta. Lepa prilika je propuštena, obzirom da je Kecmanović stvarno igrao odličan tenis.

 

Pa čak i u ovome dublu je možda bio bolji igrač. To možda i najbolje odslikava ovaj poen na ovoj poslednjoj break šansi. Preživi sve i svašta na mreži, vrati poen u kakav takav balans, i onda Novak diže neki nebulozan lob koji oni lagano smešuju umesto da nadje taj pass po paraleli bekhendom

Nije mozda, bolji je bio Kecmanovic. Pa Nina je u Tokiju bila bolji par u mix dublu. Djokovic je gromozoran dubl igrac.

Pored te brejk lopte i nebuloznog loba, u gemu u kojem su Italijani napravili brejk na 3:3 Novak je na gem lopti promasio takvu zicercinu da mislim da niko sa foruma ne bi to uspeo da promasi.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alcesta said:

Dobro je što je taj jedan DC osvojen pa je manja šteta. Ionako niko nije imao velika očekivanja do pre par dana :classic_tongue:

Ja mislim da su ocekivanja bas bila velika. I kod igraca I kod navijaca. Zato se mislim povela onolika svita u Malagi, Realno Srbija je bila veliki favorit ove nedelje. Sto zbog Djokovica, sto zbog toga sto skoro sve reprezentacije koji su realno jaci od Srbije, nisu bili ovde, tipa Spanija, Rusija, USA. Realno veliki kiks. Mislim da i Noletu nece biti svejedno. Bez obzira na fantasticnu sezonu koju je imao.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elias said:

Ja mislim da su ocekivanja bas bila velika. I kod igraca I kod navijaca. Zato se mislim povela onolika svita u Malagi, Realno Srbija je bila veliki favorit ove nedelje. Sto zbog Djokovica, sto zbog toga sto skoro sve reprezentacije koji su realno jaci od Srbije, nisu bili ovde, tipa Spanija, Rusija, USA. Realno veliki kiks. Mislim da i Noletu nece biti svejedno. Bez obzira na fantasticnu sezonu koju je imao.

Šta znam, ja sam mislio da ćemo već izgubiti protiv Velike Britanije, ali je pozitivno iznenadio Kecman. Ali teško da smo mogli da budemo veliki favoriti jer koliko je siguran bio bod od Djokovica (ili ipak ne) toliko je bilo sigurno da nemamo šta da tražimo u dublu. A Djere/Kecman/Lajovic protiv Musetija/Drejpera/Popirina/… je svakako lutrija. Nama u ovom formatu svakako ne odgovora sto dubl ima ogromni uticaj na ishod meča. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Del Piero said:

Djokovicu treba zabraniti da igra dubl, covek unistava svog para svaki put. 

 

Ovo čak i nema nikakve veze sa kvalitetom tenisa za dubl. Več je čisto psihološki. Tada sa Ninom za bronzu dolazi posle one katastrofe sa Zverevim koja mu izbija šanse za golden slam. Sad sa Kecmanom posle neiskorištene tri vezane meč lopte u prošlom meču. Jbg, teške su to situacije kad pričamo o mentalnoj pripremi. Ako bi od nekoga očekivao da može to da izdrži, to je valjda on. Ali koliko se pokazalo u tim situacijama, ipak je i on čovek.

 

A teško mogu da zamislim da ga ostavimo na klupi za ovaj meč. Dobili bi po repu isto (ako ne i gore) kao sad. Pa bi onda bilo, dali smo normalni što idemo u ovakav meč sa Lazslom/Ducijem/Hamadom. Ajde da je neko od njih odličan dubl igrač pa i nekako. Duci klasičan šljakaški baseliner. Djere all-court baseliner (mogo bi da prodje kao last resort). Hamad bombarder kome fali osečaja a i malo iskustva za ovakve mečeve.

 

16 minutes ago, Del Piero said:



Pored te brejk lopte i nebuloznog loba, u gemu u kojem su Italijani napravili brejk na 3:3 Novak je na gem lopti promasio takvu zicercinu da mislim da niko sa foruma ne bi to uspeo da promasi.

 

Da, u pravu si. Ali ponavljam, taj udarac nema nikakve veze sa nekim dubl kvalitetima. Jednostavno nisu bile stvari u glavi kako treba.

 

Jedino gde bi ja rekao da je bio slab kad pričamo o stvarima koje su specifične za dubl - previše pasivan na mreži. Pogotovo u prvom setu, kad je Sinner baš dominirao te forehand razmene. Tu je morao posle svakog dobrog udarca Kecmanovića da pripreti na sredini i prisli Sinnera u teži udarac, brzo razmišljanje/odluke. Tako bi izvukli više greški.

 

Takodje, verovatno je postavljanje i zatvaranje uglova u nekim situacijama loše. Ali nemam dovoljno znanja da to baš najbolje procenim. a i rekao bi da je kod svih singl igrača to na znatno lošijem nivou od specijalista

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, L' Imperatore said:

A teško mogu da zamislim da ga ostavimo na klupi za ovaj meč. Dobili bi po repu isto (ako ne i gore) kao sad. Pa bi onda bilo, dali smo normalni što idemo u ovakav meč sa Lazslom/Ducijem/Hamadom.

Mogli su povesti Ćaćića, mada je i on bolji s Kecmanovićem u paru nego s Novakom. Ali čini mi se da se insistira na logici da Novak mora da igra dubl kad je bitno još od onog izgubljenog finala sa Česima i priče o Ferariju u garaži. Čistro sumnjam da bi se Srbija išta bolje provela da je Novak tada igrao dubl, ali eto, to je ostalo...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Ovo čak i nema nikakve veze sa kvalitetom tenisa za dubl. Več je čisto psihološki. Tada sa Ninom za bronzu dolazi posle one katastrofe sa Zverevim koja mu izbija šanse za golden slam.

Sa Ninom je igrao polufinale posle Zvereva, a za bronzu u miks dublu nisu ni igrali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, alcesta said:

Mogli su povesti Ćaćića, mada je i on bolji s Kecmanovićem u paru nego s Novakom. Ali čini mi se da se insistira na logici da Novak mora da igra dubl kad je bitno još od onog izgubljenog finala sa Česima i priče o Ferariju u garaži. Čistro sumnjam da bi se Srbija išta bolje provela da je Novak tada igrao dubl, ali eto, to je ostalo...

 

b1: Pa realno i mora da ga igra. Nemamo nekih boljih opcija. Najbolji igrač sveta u singlu. Ogromno iskustva u pressure situacijama i teškim mečevima, itd itd.

Ali, problem je što mora da odigra bolje nego recimo danas. A ja sam siguran da je toga sposoban.

 

b2: Legitiman take. Isto tako bi ja rekao da su još manje šanse da mi danas bolje prođemo sa recimo Čačić/Kecmanović kombinacijom. Jeste Nikola naš najbolje rangirani dubl igrač, ali to ipak ne znači mnogo jer je u svetskim okvirima to ipak puki prosek.

A da je trebao da bude tu, to se apsolutno slažem. 5 singl igrača dosta sličnog profila je čisti overkill.

 

2 minutes ago, Del Piero said:

Sa Ninom je igrao polufinale posle Zvereva, a za bronzu u miks dublu nisu ni igrali.

 

Tačno, hvala na ispravci. Poenta ostaje. Ti dublovi su dolazili odma nakon teškkih poraza u singlu, posle kojih nije uspeo mentalno da se oporavi.

Ovo danas mi i nije tolliki problem. Ali tad je trebao da pronadje snage i motivacije da odigra bolje i ispoštuje Ninu. Neko bi rekao, da ona nebi ni blia u toj situaciji da nije bilo njega, ali nema to veze. Onakvo (ne)izdanje je bilo baš bezveze. Ali, kao kod mnogih stvari u životu, lakše je reči nego sprovesti u delo

Link to comment
Share on other sites

Da je pre dve godine"ispoštovao" Ninu, NĐ bi izgubio 4 puta (teniski meč) za (mislim da ne grešim) dva dana.

 

Sad, na završnom, Alkaraz je izjavio da mu je mnogo čudno što i dalje igra, a izgubio je meč.

 

Zamisliti kako izgleda kad se izgubi četiri meča u kratkom roku..

-------

Naleto, ako osvoji o. zlato, neće Vimbldon i/ili USO (ne može da drži formu/fokus).

Link to comment
Share on other sites

Ha dobro, ovo je DK, šta mislite kako je bilo Fedu posle Vimbldona 2019. :wicked:

Tako mu pao grah tj Siner danas.

Neko me je pitao za himnu-ja sam nastavila kronosovo pitanje, meni ne znači ništa.

Generalno, posle Hej Sloveni ( a tad sam stvarno bila mlada), me ne dodiruje, ni zastave, ni grbovi ni himne.

Pisala sam već, sve su to ofarbane krpe, gipsani reljefi ili klepanice od nekoliko nota koje ne znače baš ništa.

Meni, nama, našoj deci treba država gde ćemo se osećati kao ljudi, ne Srbi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pise se da je propustio 3 vezane ML kao da je on servirao pa se stegao. Jedina sansa je bila na prvoj, i moj utisak je da ga je taj bekhend slajs koji je debelo otisao u aut totalno izbacio iz ritma. Pre toga je Siner pogresio u 3 razmene i mirisalo je da je to to. Nakon tog poena sve se okrenulo, Siner je odlicno servirao, a neki crv se ocito uvukao u Novaka. Ceo set je dominirao na svom servisu i onda u sledecem servis gemu je poklonio Sineru brejk svojim greskama. Onaj bekhend na 30-30 je bio zicer. Imao je dva druga servisa koja je samo ubacio u teren bez nekog veceg rizika, na kraju na onaj drugi na BL krenuo i na servis volej pa sta bude. Kao da ima ekstra teret na sebi kada nosi crvenu majicu sa kragnom u boji nase zastave i u jednom trenutku se samo slomi pod njime. Moze se tu dodati i prvi set meca, Novak "rasterecen" jer je Kecmanovic dobio svoj mec, a Siner pod ekstra pritiskom jer je biti ili ne biti protiv Novaka. I umesto ocekivanog pocetka imamo brzinskih 1-5 za Italijana.

 

Moze Novak da igra dobro u dublu, ali ovde on sigurno nije bio skroz mentalno u mecu, prekratka je ovo pauza bila da se slegnu utisci iz singla. U prvom setu je on sigurno bi bolji deo naseg dubla, Kecmanovic se dosta "trazio" kao da i nije ocekivao da ce biti potrebe igrati mec. U drugom u ona dva gema moglo je otici na nasu stranu pa da se igra treci set, ali nas je "izdao" servis, njih nije (naravno i vrh mreze). Siner j stvarno odigrao odlicno u prvom setu, njega je pozitiva iz pobede u singlu "radila" i tada.

 

Na kraju kad se crta podvuce, dva boda i pobedu Italijanima je doneo spomenuti ocajan Novakov bekhend slajas na prvoj ML, nakon toga smo mi potonuli, a Italijani isli samo gore. Steta jer smo sutra mogli da dobijemo oba singla, Kecmanovic je fantasticno odigrao oba svoja meca i imao bi dobre sanse protiv Popirina ili Tompsona, a Novak bi se izborio sa De Minaurom sigurno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Milutinov Tata said:

Pise se da je propustio 3 vezane ML kao da je on servirao pa se stegao. Jedina sansa je bila na prvoj, i moj utisak je da ga je taj bekhend slajs koji je debelo otisao u aut totalno izbacio iz ritma. Pre toga je Siner pogresio u 3 razmene i mirisalo je da je to to. Nakon tog poena sve se okrenulo, Siner je odlicno servirao, a neki crv se ocito uvukao u Novaka. Ceo set je dominirao na svom servisu i onda u sledecem servis gemu je poklonio Sineru brejk svojim greskama. Onaj bekhend na 30-30 je bio zicer. Imao je dva druga servisa koja je samo ubacio u teren bez nekog veceg rizika, na kraju na onaj drugi na BL krenuo i na servis volej pa sta bude. Kao da ima ekstra teret na sebi kada nosi crvenu majicu sa kragnom u boji nase zastave i u jednom trenutku se samo slomi pod njime. Moze se tu dodati i prvi set meca, Novak "rasterecen" jer je Kecmanovic dobio svoj mec, a Siner pod ekstra pritiskom jer je biti ili ne biti protiv Novaka. I umesto ocekivanog pocetka imamo brzinskih 1-5 za Italijana.

 

Moze Novak da igra dobro u dublu, ali ovde on sigurno nije bio skroz mentalno u mecu, prekratka je ovo pauza bila da se slegnu utisci iz singla. U prvom setu je on sigurno bi bolji deo naseg dubla, Kecmanovic se dosta "trazio" kao da i nije ocekivao da ce biti potrebe igrati mec. U drugom u ona dva gema moglo je otici na nasu stranu pa da se igra treci set, ali nas je "izdao" servis, njih nije (naravno i vrh mreze). Siner j stvarno odigrao odlicno u prvom setu, njega je pozitiva iz pobede u singlu "radila" i tada.

 

Na kraju kad se crta podvuce, dva boda i pobedu Italijanima je doneo spomenuti ocajan Novakov bekhend slajas na prvoj ML, nakon toga smo mi potonuli, a Italijani isli samo gore. Steta jer smo sutra mogli da dobijemo oba singla, Kecmanovic je fantasticno odigrao oba svoja meca i imao bi dobre sanse protiv Popirina ili Tompsona, a Novak bi se izborio sa De Minaurom sigurno.

Piše se vrv zato što se ili prati površno ili su to mahom komentari kojima se likuje iz bilo kog razloga , porede neki mečevi  koji je izgubio u prošlosti  u nacionalnom takmičenju, svaki meč  i oklonosti koje mu prethode je priča za sebe, a kada se baci pogled na nekoliko strana od početka DC može se videti da su neki jedva i čekali priliku.

Sve standardno za forum Sem, tema se čak i zatvarala i prebacivala na politiku. Videla sam to , htela da napišem nešto povodom Kecmanovicevog meča i odustala posle toga.

Tako da je uvek lepo pročitati analizu vezanu za meč. Hvala

.

Delimično je i Novak "kriv" navikavši navijače i antinavijače na pobede, preokrete ako treba gotovo uvek kada je važno.Uzima se zdravo za gotovo

Meni se učinilo da je Sinnerova lopta na koju je slajs izbacio u aut bila duboka i da je Novak hteo da ga uspori i natera na grešku a umesto toga je sam pogrešio i to se ispostavilo kao turning point kao što si i napisao Takodje mi se učinilo da je defanzivom i terao Janika da greši u tim raznenama na osnovu kojih je došao do te tri ML i da se tu dosta istrošio . Biti brejknut nakon neiskoriščenih prilika nije neuobičajeno ako se mentalno ne pomeri unapred a Novak to nije mogao. Naravno Sinner je odigrao fantastično svoj sg i uopšte več drugi put dobio meč gde je bio ili izjednačen u broju poena ili imao manjie osvojenih. Sve važne poene je dobio u ta dva meča. Što je za njega fenomenalno, naročito posle načina na koji je Novak dobio ATP F pre manje od nedelju dana.

 

U dublu, Novak je brejknut u 1 setu energija je bila u -, očekivano

Miomir dva puta u drugom. Več nije mogao da servira , servis mu vratio na njegov uobičajeni nivo dok je servirao skoro besprekorno u prethodna dva Delovao je umorno. Ne krivim ga i on je imao težak meč, vec vidjena Novakova pobeda kao što si rekao izaziva i nesvesno spuštanje tonusa , vratili su prvi brejk zahvaljujuči Novaku.. I opet su protivnici dobili najvažnije poene spasili BP odličnim servisima, svoje koristili i zasluženo prošli u F

 

Opteretio se Novak , činjenica, ciljem koji je na kraju jedini ispao jedini neostvaren u ovom delu sezone. Kada se malo smire emocije i razočarenje ove tri nedelje gotovo neprestanog igranja sa 36 i pol u nogama, uvideće i sam Novak da je postavio sebi nadljudske ciljeve. Evo posle toliko godina on se našao u situaciji da oseča da je glavni krivac za poraz Srbije u DC a gotovo uvek je bilo obrnuto

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Pise se da je propustio 3 vezane ML kao da je on servirao pa se stegao. Jedina sansa je bila na prvoj, i moj utisak je da ga je taj bekhend slajs koji je debelo otisao u aut totalno izbacio iz ritma. Pre toga je Siner pogresio u 3 razmene i mirisalo je da je to to. Nakon tog poena sve se okrenulo, Siner je odlicno servirao, a neki crv se ocito uvukao u Novaka. Ceo set je dominirao na svom servisu i onda u sledecem servis gemu je poklonio Sineru brejk svojim greskama. Onaj bekhend na 30-30 je bio zicer. Imao je dva druga servisa koja je samo ubacio u teren bez nekog veceg rizika, na kraju na onaj drugi na BL krenuo i na servis volej pa sta bude. Kao da ima ekstra teret na sebi kada nosi crvenu majicu sa kragnom u boji nase zastave i u jednom trenutku se samo slomi pod njime. Moze se tu dodati i prvi set meca, Novak "rasterecen" jer je Kecmanovic dobio svoj mec, a Siner pod ekstra pritiskom jer je biti ili ne biti protiv Novaka. I umesto ocekivanog pocetka imamo brzinskih 1-5 za Italijana.

 

Moze Novak da igra dobro u dublu, ali ovde on sigurno nije bio skroz mentalno u mecu, prekratka je ovo pauza bila da se slegnu utisci iz singla. U prvom setu je on sigurno bi bolji deo naseg dubla, Kecmanovic se dosta "trazio" kao da i nije ocekivao da ce biti potrebe igrati mec. U drugom u ona dva gema moglo je otici na nasu stranu pa da se igra treci set, ali nas je "izdao" servis, njih nije (naravno i vrh mreze). Siner j stvarno odigrao odlicno u prvom setu, njega je pozitiva iz pobede u singlu "radila" i tada.

 

Na kraju kad se crta podvuce, dva boda i pobedu Italijanima je doneo spomenuti ocajan Novakov bekhend slajas na prvoj ML, nakon toga smo mi potonuli, a Italijani isli samo gore. Steta jer smo sutra mogli da dobijemo oba singla, Kecmanovic je fantasticno odigrao oba svoja meca i imao bi dobre sanse protiv Popirina ili Tompsona, a Novak bi se izborio sa De Minaurom sigurno.

Ovo nije pošteno prema Sineru, ja meč gledala nisam, ali Novak je izgubio, ne zbog povrede, prosto je izgubio.

I to sam rekla, mi se na ovo moramo navikavati jer će se dešavati sve češće.

Rekla bih da kod starijih igrača, bez obzira na tehniku i iskustvo, zna da se desi taj gubitak fokusa koji krasi upravo Novaka.

 

I jedan mali of, jako me zanima sledeća sezona, Siner se nametnuo ispred Alkaraza i Medvedeva, bez obzira na ( sve manji) hajp  oko prvog.

Plus se vraća Rafa.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Poraz Djokovica je stvar mentaliteta - njemu je potrebno okruzenje u kojem je sam protiv svih i zbunjuje ga to sto ima saigrace i na terenu u dublu, ali i u svlacionici. Naucen je da su uz njega samo porodica i Vajda, trebalo mu je nekoliko mjeseci da Ivanisevica prihvati na taj nacin. Kada u udje u mindset da su svi protiv njega, onda je nepobjediv, ali kada je tu jos neko, onda mu fokus pada.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Milutinov Tata said:

Pise se da je propustio 3 vezane ML kao da je on servirao pa se stegao. Jedina sansa je bila na prvoj, i moj utisak je da ga je taj bekhend slajs koji je debelo otisao u aut totalno izbacio iz ritma.

 

Bila je sansa i kod trece mec lopte, i to velika - Siner je totalno nerezonski izasao na mrezu, ali Djokovic je dao slab pasing shot, ni levo ni desno nego u sredinu tacno u Sinera... ali nema veze, kazem i nismo zasluzili kad nas vodi ko nas vodi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, diego said:

 

Bila je sansa i kod trece mec lopte, i to velika - Siner je totalno nerezonski izasao na mrezu, ali Djokovic je dao slab pasing shot, ni levo ni desno nego u sredinu tacno u Sinera... 

Netacno da je nerezonski krenuo,Novak je returnirao kratko jak servis na T ,da li sa zeljom da ga izvuce na mrezu I prodje passingom ili nije mogao bolje,meni 2 opcija izglednija Passing shot istina je mogao paraleli .

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Elias said:

Ja mislim da su ocekivanja bas bila velika. I kod igraca I kod navijaca. Zato se mislim povela onolika svita u Malagi, Realno Srbija je bila veliki favorit ove nedelje. Sto zbog Djokovica, sto zbog toga sto skoro sve reprezentacije koji su realno jaci od Srbije, nisu bili ovde, tipa Spanija, Rusija, USA. Realno veliki kiks. Mislim da i Noletu nece biti svejedno. Bez obzira na fantasticnu sezonu koju je imao.

Rusima zabranjeno da igraju tako da se moze jedino za njih reci da nisu bili tu.Spanija i USO eliminisani pre F faze.20godisnjem Alcarazu nije palo na pamet da igra posle USO,cak ni na domacem terenu,jurio je bodove I No.1 tada.Realno sa Sinnerom u formi Italija u proseku ima najkvalitetniji DC tim ove godine.Jannik im njje ni bio potreban I nije ni igrao do ove faze

Kiks jeste Novakov,tesko mu je trenutno.Preuzeo je odgovornost

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, ters said:

Poraz Djokovica je stvar mentaliteta - njemu je potrebno okruzenje u kojem je sam protiv svih i zbunjuje ga to sto ima saigrace i na terenu u dublu, ali i u svlacionici. Naucen je da su uz njega samo porodica i Vajda, trebalo mu je nekoliko mjeseci da Ivanisevica prihvati na taj nacin. Kada u udje u mindset da su svi protiv njega, onda je nepobjediv, ali kada je tu jos neko, onda mu fokus pada.

Da je to tačno ne bi imao niz od 20+ pobeda u DC i jedini siguran bod za reprezentaciju već duže od decenije. Godinama nosi taj pritisak sam a tim se oslanja na njega po sistemu imamo njegovu pobedu a ostali šta ubodu, ako ubodu. Posle toliko mečeva u kojima je sam vadio kestenje iz vatre i gledao kako ostali prosipaju ono što on sakupi, red je bio jednom da bude i obrnuto, ne znam ko mu može to zameriti.

Nabio je sebi preveliki pritisak ove godine, po meni skroz nepotrebno ali šta da se radi. Da mu manje znači verovatno bi pobedio, isto kao i na OI. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...