Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, 40Wins said:

not too bad, not too bad

 

 

Mislim da je sad to nebitno. Sahranio je stranku na verovatno nekih 0,5% i mislim da im je bolje da se rebrendiraju jer pod ovim imenom teško da će išta uraditi. Imaju onu plavu gospođu koja deluje ok ali mislim da su isuviše i demonizovani i da je boško napravio isuviše grešaka da se to zaboravi. Možda za 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

A koja je politička ideologija Dveri? Na osnovu čega bi bilo ko za njih glasao? Obični mizogini neandertalci.

 

Ma jednostavna im je ideologija – Putler, RUZZija, drkva (nije greška u pisanju), Kosovo, mrzimo pederešiptareEUdrugosrbijance, on da brani, ona da rađa itd. I dobro si ih opisao kao neandertalce, ali mizoginija im nije jedini greh.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ras kass said:

Rse uvek ima dobre price

 

Ova priča više podseća na onaj vic u kome je pitanje šta je kamion punom bukvi, a odgovor je da su to Bosanci koji idu na ekskurziju. Ovde je slično. Autobus pun bukvi = Bosanci koji idu na glasanje.

Link to comment
Share on other sites

Opaaaa, sitnooo, krenuli napadi na strance, to se ne sme.

23 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Ma jednostavna im je ideologija – Putler, RUZZija, drkva (nije greška u pisanju), Kosovo, mrzimo pederešiptareEUdrugosrbijance, on da brani, ona da rađa itd. I dobro si ih opisao kao neandertalce, ali mizoginija im nije jedini greh.

 

To je i problem na političkoj sceni Srbije, imaš levicu, desnicu, građanske stranke, imaš neke zelene i šta više? Znači to bi sve trebalo da se svede pod nekakve 5-6 opcije. A mi imamo ja mislim 100 stranaka. I onda se zapitaš koja je ideologija ovde u pitanju. Dakle nije to politička stranka nego neki kult ličnosti. Glasa se za vođu.

Link to comment
Share on other sites

"Mi nismo znali ni što idemo u Arenu. Neko je pogriješio što je pet autobusa došlo do Arene, pa uđosmo, pa ne možemo da izađemo, pa oni slikaju, sto puta su slikali autobuse", priča kako je izgledao izborni dan u Areni i okolo.

Negira da je u Areni bilo ko glasao, već da su tamo podijeljene cedulje na kojima je pisala adresa na kojoj će glasati.

 

🤣

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Posmatračka misija Crta saopštila je kako je na izborni rezultat u Beogradu nedvojbeno utjecala organizirana migracija birača, koja je, kako navode, i nelegalna i nelegitimna, i koja, kako naglašavaju, nije mogla biti provedena bez znanja MUP-a. Prikupljeni su dokazi o organizovanom dovođenju birača u Beograd iz raznih dijelova Srbije, ali i s Kosova, iz Bosne i Hercegovine i Hrvatske. Zbog navedenog, u ovoj organizaciji zaključuju da je birački popis kompromitovan. Na izborne nepravilnosti u glavnom gradu Srbije ukazuje i 17 nevladinih organizacija te članovi Republičke izborne komisije iz redova opozicije, koji svakodnevnim protestima i štrajkom glađu tri zastupnice, traže poništavanje izbora održanih u nedjelju. U Beogradu je Jelena Glušac.

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Opozicija nema šanse dok svi ne ujedine. I to na način da svako ko ne pristupi toj koaliciji može da se smatra Vučićevom podvalom.
 

To bi moglo da se postigne kada bi se koalicija jednostavno zvala “Opozicija” bez ikakvih ideoloških ili nacionalnih odrednica i da se omogući da svako ko se slaže sa ciljevima koalicije može da pristupi.


A ciljevi treba da budu prosti i nešto oko čega svi mogu da se ujedine. Da ne bude tu priča oko levice, desnice, Kosova, Gej parade, ekonomske ili medjurnarodne politike, Rusije itd. Već dva prosta cilja:

 

1. Svrgavanje SNS-a - znači primarni cilj je da se na sledećim izborima skine SNS kao neko ko onemogućava poštene izbore. 


2. Reforma izbornog zakona- pod ovim smatram i reformu RIK-a, digitalizaciju birackih spiskova, omućavanje glasanjem onlajn, sms-om ili preko aplikacije, jača kontrola sa prisustvom policije itd. Da ne bacam neke random ideje ali kapiram da bi nešto od ovoga imalo smisla. I znam da zvuči nemoguće ali ja radim u kompaniji koja ima jak CyberSecuirty odeljak i zaposlio sam mnogo dobrih inžinjera i arhitekti tako da sam siguran da bi oni mogli ovo da izvedu.

 

Nakon ovoga bi trebalo odmah raspisati izbore gde bi se svi opet podelili i onda sa poštenijim izborima bi mogli  o svim temama da diskutujemo i biramo po volji. Možda deluje daleko ili nemoguće ali ja stvarno ovo vidim kao jedino rešenje.

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, fancy said:

OK, ajmo sad još nešto, malo profesionalnije od nagađanja:

  1. Da prenesem: 

    Sutra izlazi CRTIN izveštaj koji će da pokaze da se radi o najvecoj izbornoj krađi u kojoj su učestvovali policija, sudovi, Zavod za statistiku i statističari.
    5 ambasadora zvalo Vučića na sastanak, on vrdao objašnjavao da je ta samo BGD, u Srbiju stiže postizborna misija koja treba da utvrdi sta se desilo, u nedelju (kažu, sprema se) veliki skup pred Skupštinom.

  2. Na N1:  https://n1info.rs/n1-tv-live-stream/ ide izeštaj CRTE - dočekali su ovo spremni.

  3. crta.rs definitivno rade svoj posao.

  4. Indikativno, ovom niko iz sveta nije čestitao na rezultatima izbora (ona dvojica cirkuzanata se ne računaju.

Možda sam preveliki optimista (za večitog pesimistu) ali mislim da se nešto sprema.

Informacije iz Srbije i početak protesta u raznim mestima su možda znak...

 

Gde si našao/video to

Edited by Урош19
Link to comment
Share on other sites

Opozicija nema šanse dok svi ne ujedine. I to na način da svako ko ne pristupi toj koaliciji može da se smatra Vučićevom podvalom.
 
To bi moglo da se postigne kada bi se koalicija jednostavno zvala “Opozicija” bez ikakvih ideoloških ili nacionalnih odrednica i da se omogući da svako ko se slaže sa ciljevima koalicije može da pristupi.

A ciljevi treba da budu prosti i nešto oko čega svi mogu da se ujedine. Da ne bude tu priča oko levice, desnice, Kosova, Gej parade, ekonomske ili medjurnarodne politike, Rusije itd. Već dva prosta cilja:
 
1. Svrgavanje SNS-a - znači primarni cilj je da se na sledećim izborima skine SNS kao neko ko onemogućava poštene izbore. 

2. Reforma izbornog zakona- pod ovim smatram i reformu RIK-a, digitalizaciju birackih spiskova, omućavanje glasanjem onlajn, sms-om ili preko aplikacije, jača kontrola sa prisustvom policije itd. Da ne bacam neke random ideje ali kapiram da bi nešto od ovoga imalo smisla. I znam da zvuči nemoguće ali ja radim u kompaniji koja ima jak CyberSecuirty odeljak i zaposlio sam mnogo dobrih inžinjera i arhitekti tako da sam siguran da bi oni mogli ovo da izvedu.
 
Nakon ovoga bi trebalo odmah raspisati izbore gde bi se svi opet podelili i onda sa poštenijim izborima bi mogli  o svim temama da diskutujemo i biramo po volji. Možda deluje daleko ili nemoguće ali ja stvarno ovo vidim kao jedino rešenje.
 
Zašto svi zapinju odmah na nove izbore posle svrgavanja sns sa vlasti? Pa vratiće se sns brže od svetlosti.
Jedino ako to ne podrazumeva lustraciju pre tih izbora, sprovođenje krivičnih sankcija za režim i sluge režima i odsecanje svih pipaka sns (i SPS, da ne zaboravimo) hobotnice.
Dalje, reforma javnog servisa i podela rts1 i rts2 u smislu urednicke politike na taj način da opozicija (kriterijum treba utvrditi valjano) uvek ima pristup nacionalnoj frekvenciji kroz rts2 i da ne zavisi od "komerecijalnih" tv stanica.
Dakle, prvo denacifi, ovaj desnsizacija Srbije pa onda izbori.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:

Pa vratiće se sns brže od svetlosti.

 

Sns će se, kada jednom padne, kao stranka jednostavno raspasti. To je interesna grupacija i gro njenih članova je tu samo zbog privilegija i pozicija moći.

 

Ono zbog čega je lustracija potrebna je da se ti ljudi ne infiltriraju u novu vlast i ponovo krenu da šire svoj kancer.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

  

Quote

Vuk Jeremić @jeremic_vuk

Podneo sam neopozivu ostavku na mesto predsednika Narodne stranke. 

Ovu odluku sam doneo pre nekoliko dana, a večeras sam je saopštio ljudima za koje sam osećao potrebu da o tome budu obavešteni pre ostatka javnosti - članovima Predsedništva Narodne stranke.

Imajući u vidu izborne rezultate, ovo je jedini odgovoran korak kojim se čuva dostojanstvo stranke, i neophodan preduslov za to da bi ona mogla da se ponovo uzdigne, ostajući verna svojoj izvornoj politici i principima.

Ponosim se što sam u prethodnih šest godina imao čast da predvodim izuzetne ljude, kojima je interes naroda i Srbije bio na prvom mestu. Oni su mi postali porodica i moći će uvek na mene da računaju.

Novog lidera Narodne stranke će izabrati naši članovi na Izbornoj skupštini stranke. Ja se neću ponovo kandidovati za predsednika, ali novo rukovodstvo će imati moju bezrezervnu podršku.

O učešću i eventualnim koalicijama na svim izborima koji bi mogli da se dogode pre Izborne skupštine stranke odlučivaće Predsedništvo Narodne stranke, koje je od danas u tehničkom mandatu.

Podržavamo zahteve građana i opozicionih stranaka da dođe do novih izbora na svim nivoima, u skladu sa zakonom.

Nezavisno od izbornih uslova i svih drugih nepovoljnih okolnosti u kojima smo se borili, nema sumnje je da je volja građana Srbije takva da Narodna stranka u ovom trenutku ne predstavlja značajan činilac u političkom životu naše zemlje. Poštujući to, moje kolege iz Predsedništva i ja smo odlučili da do daljnjeg u javnosti nastupamo samo u ličnom kapacitetu.

Želim da se od srca zahvalim svim građanima Srbije koji su nam na ovim izborima poklonili poverenje, kao i svim svojim saborcima na nesebičnom zalaganju u prethodnim mesecima u borbi za vrednosti i politiku u koju iskreno verujemo.

Srbija zaslužuje mnogo više i mnogo bolje od onoga što danas ima. Nastaviću da činim sve što je u mojoj moći da se to ostvari.

twitter.com/jeremic_vuk/status/1738283344503169229

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Smrtokapa said:

Sns će se, kada jednom padne, kao stranka jednostavno raspasti. To je interesna grupacija i gro njenih članova je tu samo zbog privilegija i pozicija moći.

 

Šteta je što mnogi ne shvataju ovo što si napisao. Više puta sam kritikovao sve protivnike režima zbog opsednutosti Vučićem jer on nije dobio moć zbog toga što je najpametniji ili najlepši, već zato što ima podršku mafije, koja ga je izabrala za portparola. Kada bi taj isti Vučić gurnuo mafiji prst u oko, prvi koji bi mu skočili za vrat su ti iz mafije, a ne neka grupa razočaranih građana. Ako bi npr. gurnuo prst u oko Željku Mitroviću, Pink bi počeo da ga kritikuje na svim kanalima, tako da bi kritike koje upućuje opozicija bile kao mala maca u odnosu na njega. Ukoliko bi jeftini sendvičari ostali bez parizera i kačkavalja, napustili bi ga kao što pacovi napuštaju brod koji tone.

 

24 minutes ago, Smrtokapa said:

Ono zbog čega je lustracija potrebna je da se ti ljudi ne infiltriraju u novu vlast i ponovo krenu da šire svoj kancer.

 

Ovde se slažem 200%, ali ne znam koliko je izvodljivo. Reče odavno jedan moj prijatelj da su ljudi generalno govna. A na teritoriji od Horgoša do Merdara je procenat takvih izuzetno visok.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Misliš na forum ili na saopštenja u javnosti? Što se tiče foruma, ne mogu da govorim u tuđe ime, ali što se tiče ovog drugog, akcenat je na mahinacijama koje su se desile pre izbora. Evo primera kojim ću objasniti na šta mislim:

 

Biračko mesto X ima 350 birača, od kojih je izašlo 300. Ukoliko je od tih 300 njih 50 prijavljeno na adresu Pere Perića 10, za koju se ispostavi da je polusrušena kuća u kojoj se ne može živeti i gde oni ne žive, onda se brišu sa spiska za to biračko mesto, a trebalo bi da odgovaraju za lažnu prijavu prebivališta.

 

Isto važi i za dupla prebivališta, kao što je slučaj sa onim bosanskim ministrom koji je prijavljen da živi u Novom Sadu, ali redovno ide na posaou Sarajevu. Vidim da su ovde pisali da je moguće imati jedno prebivalište npr. u Bijeljini, a drugo kod rođaka u Beogradu, što treba takođe srediti. Ne mogu se imati dva prebivališta i tačka. Ako postoji registrovano bosansko prebivalište, što policiji nije problem da utvrdi, onda se beogradsko briše, a mogla bi da padne i prijava.

 

Ima toga još, ali ako je jasno da ovakvim mahinacijama može da se prekroji izborna volja ili da su procedure masovno kršene putem lažnog prebivališta i drugim svinjarijama, onda su izbori neregularni.

Tacno je ovo sto pises, ali opet ja ne verujem da oni tako naivno rasporedjuju lazne birace. Mislim da oni, na primer, nadju soliter koji ima 150 biraca i tu ubace jos 30 fantoma po razlicitim stanovima.  Tada niko nema nema cvrst dokaz da se to desilo, osim ako neki clan birackog odbora ne vidi da je u njegovom stanu prijavljen nepostojeci stanar. Zato ne verujem da ce  se dokazati masovna kradja, bez obzira na to sto svima izgleda ocigledna.  Ali, posto nema velikih i malih lopova, jer su lopovi i oni koji ukradu cokoladu kao i oni koji maznu par zgrada, dovoljno je da postoji dokazana namera i delo i za sasvim mali broj slucajeva, da bi izbori bili neregularni.  Ne zelim da idealizujem svet, pa zato i ne verujem da ce se desiti ovo  o cemu pisem, ali eto, dobro se osecam kada kazem istinu. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Edinburgh said:

Tacno je ovo sto pises, ali opet ja ne verujem da oni tako naivno rasporedjuju lazne birace. Mislim da oni, na primer, nadju soliter koji ima 150 biraca i tu ubace jos 30 fantoma po razlicitim stanovima.  Tada niko nema nema cvrst dokaz da se to desilo, osim ako neki clan birackog odbora ne vidi da je u njegovom stanu prijavljen nepostojeci stanar. Zato ne verujem da ce  se dokazati masovna kradja, bez obzira na to sto svima izgleda ocigledna.  Ali, posto nema velikih i malih lopova, jer su lopovi i oni koji ukradu cokoladu kao i oni koji maznu par zgrada, dovoljno je da postoji dokazana namera i delo i za sasvim mali broj slucajeva, da bi izbori bili neregularni.  Ne zelim da idealizujem svet, pa zato i ne verujem da ce se desiti ovo  o cemu pisem, ali eto, dobro se osecam kada kazem istinu. 

 

Ono o čemu izveštaji govore su često slučajevi bahatog prijavljivanja fantomskih birača, kao npr. kada se njih trideset prijavi da živi u raspadnutoj kući koja nema ni krov, o tome da su ljudi zaticali tuđe pozive u svom sandučetu ili da su se pojavili pozivi bez broja stana u zgradi. Nisu toliko česti slučajevi da član biračkog odbora bude raspoređen tako da birače poznaje sve do jednog, bar kad govorimo o gradovima. Slažem se da je potpupak dokazivanja svih malverzacija praktično nemoguć, ali ovi očigledni koji se sve više pojavljuju su bar nešto.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, DJ_Vasa said:

Šteta je što mnogi ne shvataju ovo što si napisao. Više puta sam kritikovao sve protivnike režima zbog opsednutosti Vučićem jer on nije dobio moć zbog toga što je najpametniji ili najlepši, već zato što ima podršku mafije, koja ga je izabrala za portparola. Kada bi taj isti Vučić gurnuo mafiji prst u oko, prvi koji bi mu skočili za vrat su ti iz mafije, a ne neka grupa razočaranih građana. Ako bi npr. gurnuo prst u oko Željku Mitroviću, Pink bi počeo da ga kritikuje na svim kanalima, tako da bi kritike koje upućuje opozicija bile kao mala maca u odnosu na njega. Ukoliko bi jeftini sendvičari ostali bez parizera i kačkavalja, napustili bi ga kao što pacovi napuštaju brod koji tone.

 

Ako bih za ovu vladajuću strukturu napravio analogiju u vidu neke zgrade, rekao bih da su mafija i kriminal njen temelj, a Vučić je noseći stub koji drži na okupu mnoge nadzemne delove građevine i najvidljiviji je kao njen simbol. On je najčvršći nadzemni element (njegov rejting je recimo značajno veći nego rejting sns-a) i ostali se drže za njega i kriju iza njega. Protivnici znaju to, svesno ili nesvesno, i zato ga i napadaju, jer bi se njegovim rušenjem mnogo toga okolo rasulo, ali je on i projektovan kao element čija je uloga da prima i amortizuje udarce, dok okolno tkivo hipertrofira.

 

Da mi je dinar za svaki put kada sam čuo rečenicu Vučić je dobar ali ovi oko njega ne valjaju, imao bih para za jedan solidan obrok. Ali da mi je dinar za svaki put kada sam uspeo ljudima da objasnim da je i Vučić kriv i odgovoran jer je oko sebe okupio to što je okupio, ne bih se baš najeo. Obično se takvi pokušaji završe tako što za uzvrat dobijem samo zbunjene poglede. :classic_smile:

 

1 hour ago, DJ_Vasa said:

Ovde se slažem 200%, ali ne znam koliko je izvodljivo. Reče odavno jedan moj prijatelj da su ljudi generalno govna. A na teritoriji od Horgoša do Merdara je procenat takvih izuzetno visok.

 

Kada se zgrada jednom sruši i budemo pravili novu, neminovno će neki elementi stare ruševine ući u njen sastav, jer jednostavno nemamo dovoljno kvalitetnog materijala.

 

Kada je Milošević pao, SPS se sunovratio sa njim, a DOS je ubedljivo dobio naredne parlamentarne izbore. Bilo je potrebno izvesno vreme (kratko) da ljudi uvide da mnogi činioci nove vlasti nisu u biti bolji od činilaca stare i da radikali okupe pristalice starog režima i nezadovoljne i izdignu se kao najjača opoziciona grupacija.

 

Tako će verovatno i u budućnosti postojati jedan vremenski prozor kada će biti potrebno da se u što većoj meri raščisti šut i pokuša da se zadre u temelj, da se ugradi neki element zdrave osnove pre nego što nova struktura naraste toliko da se ne može tako lako srušiti.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...