Jump to content

IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci


Div

Za koga ćete glasati na parlamentarnim izborima u Srbiji 2023?  

144 members have voted

  1. 1. Liste na glasačkim listićima 17. decembra i redni brojevi:

    • 1. ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE
      4
    • 2. IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE
      0
    • 3. DR VOJISLAV ŠEŠELJ – SRPSKA RADIKALNA STRANKA
      0
    • 4. MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLJANJE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI
      1
    • 5. DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NOVI DSS – POKS – VOJISLAV MIHAILOVIĆ
      13
    • 6. VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! / SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST!
      0
    • 7. SRBIJA PROTIV NASILJA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE "SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE)
      107
    • 8. USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI
      1
    • 9. SDA SANDŽAKA – DR SULEJMAN UGLJANIN/SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN
      0
    • 10. ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU
      0
    • 11. NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILJNI LJUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ
      4
    • 12. DOBRO JUTRO, SRBIJO – SAŠA RADULOVIĆ (DJB) – BORIS TADIĆ (SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE)
      2
    • 13. POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLJA – ŠAIP KAMBERI / BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI
      1
    • 14. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – MI – GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ
      3
    • 15. SRBIJA NA ZAPADU – DA SE STRUKA PITA
      4
    • 16. RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ
      0
    • 17. ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE
      1
    • 18. ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINJENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR
      3

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

56 minutes ago, Smrtokapa said:

@shonke

 

Vidi, napisao si

 

što nije tačno, treba ti samo tvoj jmbg i broj lk da bi došao do spiska imena po biračkim mestima, a poenta nije da ovo bude zakonski validna provera biračkog spiska, već da se pronađe nešto što bi ljudima koji imaju uvid u birački materijal bilo od pomoći pri utvrđivanju gde su bile moguće neregularnosti, kao i da imaš konkretnije brojke sa kojima možeš izaći u javnost.

 

U Beogradu ima 1180 BM, puta dva zbog dva nivoa izbora, da kažemo 2400 upita. S tim što ne bi gledao sva BM, već ona gde je broj birača sumnjiv (odnos upisanih na parlamentarnim i lokalnim), što se može utvrditi na osnovu zapisnika koji su dostupni na sajtu RIK.

 

Stranica pamti jmbg i lk, ne moraš ih svaki put kucati, treba samo captcha. Mislim da bi nekoliko vrednih ljudi to završilo za tri-četiri dana.

 

Pa probao sam, učitavanje podataka traje po 15-20 sekundi, kad tražiš sledeće bm, izbaci te napolje i polje za jmbg i lk su prazna, jmbg pamti chrome a lk ni browser.

I opet, to nije samo za BG, trebalo bi da se uporedi i za ostala mesta zbog "preseljenja" itd. pa ni tako nemaš jmbg i ne možeš da dokažeš po imenu i prezimenu da je to baš taj neki Pera Perić koji je rešio da ove godine glasa u BG umesto u Nišu. Spisak mora da se radi i proverava kroz institucije, tačnije njihove mehanizme, stavljene na raspolaganje strankama.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, shonke said:

 

Pa probao sam, učitavanje podataka traje po 15-20 sekundi, kad tražiš sledeće bm, izbaci te napolje i polje za jmbg i lk su prazna, jmbg pamti chrome a lk ni browser.

I opet, to nije samo za BG, trebalo bi da se uporedi i za ostala mesta zbog "preseljenja" itd. pa ni tako nemaš jmbg i ne možeš da dokažeš po imenu i prezimenu da je to baš taj neki Pera Perić koji je rešio da ove godine glasa u BG umesto u Nišu. Spisak mora da se radi i proverava kroz institucije, tačnije njihove mehanizme, stavljene na raspolaganje strankama.

Recimo poresku upravu jer bilo gde da zivis morala bi poreska uprava da te ganja za ponesto. Ako ne tebe onda onog ko ti kao izdaje

taj stan. Da li ti ljudi imaju u Srbiji i besplatno zdravstveno, na primert?

Link to comment
Share on other sites

Just now, fancy said:

 

Možda je nekom i smešno, ja nalazim da je donja slika krajnje neukusna :thumbdown:

 

 

Užasna je. Nije smešna. Odslikava stanje naše nacije. Baš sam je postavio bez komentara da vidim kako će ljudi da reaguju.

 

Ovaj koji je ovo napravio je apsolutno nesvestan istorijskog trenutka u kojem smo, i uopšte se ne može nazvati inteligentnim oblikom života.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Selina said:

Postoje hiljade i hiljade glasaca u Srbiji koji ne zive u Srbiji, ali imaju svoje nekretnine, uredno placaju dazbine,

u opstinama se tacno zna da ti ljudi nikada ne izlaze na izbore i postavlja se pitanje sta se dogadja sa njihovim

glasovima. Ovde mislim na sela i varosice u recimo Istocnoj Srbiji. Znajuci da su opstine u rukama SNS-a

ja licno imam velike sumnje u pravcu manipulacija bas u takvim sredinama.

 

Upravo tako, a tu je jedina brana dobar kontrolor. Ako npr. Gile geometar iz Golupca gastarbajteriše u Getingenu, a ima prebivalište na sopstvenoj adresi, može da glasa o Golupcu. Bitno je samo da to bude on lično, a ne neki Pera iz Petrovca ili Steva SNS-ovac.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, shonke said:

 

Pa probao sam, učitavanje podataka traje po 15-20 sekundi, kad tražiš sledeće bm, izbaci te napolje i polje za jmbg i lk su prazna, jmbg pamti chrome a lk ni browser.

I opet, to nije samo za BG, trebalo bi da se uporedi i za ostala mesta zbog "preseljenja" itd. pa ni tako nemaš jmbg i ne možeš da dokažeš po imenu i prezimenu da je to baš taj neki Pera Perić koji je rešio da ove godine glasa u BG umesto u Nišu. Spisak mora da se radi i proverava kroz institucije, tačnije njihove mehanizme, stavljene na raspolaganje strankama.

 

Meni firefox pamti, no nije ni bitno. Sve je ovo zbog rekla-kazala priče da su upravo ljudi uvezeni iz Republike Srpske oni koji se pokazuju kao višak u lokalnim biračkim spiskovima, te je ovo bila samo ideja kako doći do jasnijih indicija, a naravno da je za pravu proveru spiska to nedovoljno, već bi se moralo ići kroz institucije.

Link to comment
Share on other sites

OK, ajmo sad još nešto, malo profesionalnije od nagađanja:

  1. Da prenesem: 

    Sutra izlazi CRTIN izveštaj koji će da pokaze da se radi o najvecoj izbornoj krađi u kojoj su učestvovali policija, sudovi, Zavod za statistiku i statističari.
    5 ambasadora zvalo Vučića na sastanak, on vrdao objašnjavao da je ta samo BGD, u Srbiju stiže postizborna misija koja treba da utvrdi sta se desilo, u nedelju (kažu, sprema se) veliki skup pred Skupštinom.

  2. Na N1:  https://n1info.rs/n1-tv-live-stream/ ide izeštaj CRTE - dočekali su ovo spremni.

  3. crta.rs definitivno rade svoj posao.

  4. Indikativno, ovom niko iz sveta nije čestitao na rezultatima izbora (ona dvojica cirkuzanata se ne računaju.

Možda sam preveliki optimista (za večitog pesimistu) ali mislim da se nešto sprema.

Informacije iz Srbije i početak protesta u raznim mestima su možda znak...

 

  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

Upravo tako, a tu je jedina brana dobar kontrolor. Ako npr. Gile geometar iz Golupca gastarbajteriše u Getingenu, a ima prebivalište na sopstvenoj adresi, može da glasa o Golupcu. Bitno je samo da to bude on lično, a ne neki Pera iz Petrovca ili Steva SNS-ovac.

U tom Golupcu postoje recimo tri glasacka mesta i na recimo dva ima tri kontrolora, ali na jednom samo je SNS jer je onog

iz tzv.opozicije ili mrzelo da dodje ili su mu dali dnevnicu i rekli da ne mora da se (h)aka. Ima svega i svacega.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Selina said:

U tom Golupcu postoje recimo tri glasacka mesta i na recimo dva ima tri kontrolora, ali na jednom samo je SNS jer je onog

iz tzv.opozicije ili mrzelo da dodje ili su mu dali dnevnicu i rekli da ne mora da se (h)aka. Ima svega i svacega.

 

Uh, nisam znao da je tamo ispao baš takav cirkus. Ja sam lupio Golubac da bi mi se slagalo sa Gile i geometar i zato što je u istočnoj Srbiji, ali ako je ovog bolelo uvo da radi svoj posao, onda je i Gile iz primera svakako glasao iz Getingena.

Link to comment
Share on other sites

Just now, DJ_Vasa said:

 

Uh, nisam znao da je tamo ispao baš takav cirkus. Ja sam lupio Golubac da bi mi se slagalo sa Gile i geometar i zato što je u istočnoj Srbiji, ali ako je ovog bolelo uvo da radi svoj posao, onda je i Gile iz primera svakako glasao iz Getingena.

I ja sam lupila Golubac, ali mi je situacija poznata iz jednog drugog mesta i to nije tako samo u Golupcu nego po svim manjim

i nevaznijim glasackoim mestima po Srbiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

Ovaj koji je ovo napravio je apsolutno nesvestan istorijskog trenutka u kojem smo, i uopšte se ne može nazvati inteligentnim oblikom života.

 

Format mima je takođe promašen.

 

Mogu se po dubinama društvenih mreža naći i dosta gore stvari i sprdanja, uglavnom od strane desno nastrojenih omladinaca, svisuistaša i Nestorovih glasača.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fancy said:

Možda sam preveliki optimista (za večitog pesimistu) ali mislim da se nešto sprema.

Informacije iz Srbije i početak protesta u raznim mestima su možda znak...

 

 

I meni se čini. Ukoliko izuzmemo (de)Bilčika, primećujem da su poruke iz inostranstva sve ozbiljnije u skladu sa novim saznanjima. Prvo se mislilo da je bilo natezanja samo oko Beograda, a kako se odvija klupko, sve više prljavštine izlazi na videlo. A ako se ispostavi da su manipulacije mnogo veće nešto što se u prvi mah dalo zaključiti, biće veselo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, fancy said:

Zavod za statistiku i statističari.

 

Mala lična nota - (pre)dugogodišnji drugar mi radi u ex Gradskom zavodu za statistiku, sadašnjoj gradskoj upravi... zadnja 3 meseca je u bio poslu do guše (nismo se čuli, samo mi čestitao slavu) o kome nije ništa pričao samo "pusti, imamo posla oko sređivanja biračkih spiskova, nisam po ceo dan kod kuće" - njegova je gospođa pre nedelju dana "ponosno" rekla mojoj da oni "neće glasati za Đilasa jer je u njegovo vreme vrtić bio skuplji (!!!!)" (na šta smo ih i gospođa i ja, dok mi je to priičala, oterali u 3 p.m. jer im je dete napunilo 18 prošle godine :lol_2:)

 

Stoke. Uglavnom smo bili na sličnim političkim pozicijama, doduše on je od nastanka bio simpatizer Čede, zadnji put smo se pokarabusili kad je počeo da mi prosipa neke avax teorije pre 2-3 godine... ali ovo, bez obzira gde radi, nisam očekivao.

Dabogda ga uhapsili, alal mu sređivanje biračkih spiskova... :classic_dry:

 

Kad samo pomislim kako sam mu ja pomogao da napreduje u karijeri :ajme:

 

Edit: Koji sam bolid, nisam najvažnije napisao - bez obzira što nismo mnogo pričali uspeo je da mi se pohvali pre mesec dana da dok rade taj "težak posao" dobijaju po 2 plate.  Njegova je, inače, za njegovu poziciju načelnika, oko 110,000 tako mi je rekao ranije, pa eto...

Edited by fancy
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Format mima je takođe promašen.

 

Mogu se po dubinama društvenih mreža naći i dosta gore stvari i sprdanja, uglavnom od strane desno nastrojenih omladinaca, svisuistaša i Nestorovih glasača.

 

Nebitno, onaj kome je ovo smešno ne kapira da je vic na račun njega, odnosno svih nas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

 

Mala lična nota - (pre)dugogodišnji drugar mi radi u ex Gradskom zavodu za statistiku, sadašnjoj gradskoj upravi... zadnja 3 meseca je u bio poslu do guše (nismo se čuli, samo mi čestitao slavu) o kome nije ništa pričao samo "pusti, imamo posla oko sređivanja biračkih spiskova, nisam po ceo dan kod kuće" - njegova je gospođa pre nedelju dana "ponosno" rekla mojoj da oni "neće glasati za Đilasa jer je u njegovo vreme vrtić bio skuplji (!!!!)" (na šta smo ih i gospođa i ja, dok mi je to priičala, oterali u 3 p.m. jer im je dete napunilo 18 prošle godine :lol_2:)

 

Stoke. Uglavnom smo bili na sličnim političkim pozicijama, doduše on je od nastanka bio simpatizer Čede, zadnji put smo se pokarabusili kad je počeo da mi prosipa neke avax teorije pre 2-3 godine... ali ovo, bez obzira gde radi, nisam očekivao.

Dabogda ga uhapsili, alal mu sređivanje biračkih spiskova... :classic_dry:

 

Kad samo pomislim kako sam mu ja pomogao da napreduje u karijeri :ajme:

 Oni su uvek bili takvi nego smo mi bili mladi, lepi, blesavi pa to tada nismo registrovali.

Ljudi uvek pokazuju ko su u sta su tek kad dodju neka nezgodna i cupava vremena.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, fancy said:

crta.rs definitivno rade svoj posao.

 

https://n1info.rs/vesti/izbori-2023/crta-organizovane-migracije-biraca-presudno-uticale-na-rezultat-izbora-u-beogradu/

Svaka čast ljudima.

 

@shonke Iz linkovane vesti:

Quote

Dodatne analize napravljene su posle izbornog dana korišćenjem i ukrštanjem kvantitativnih podataka iz javno dostupnih podataka iz elektronske verzije biračkog spiska na sajtu Ministarstva države uprave i lokalne samouprave (imena i prezimena birača po biračkim mestima) i rezultata glasanja. Ustanovljene su bitne razmere izmena u biračkom spisku do kojih je došlo u periodu od jedne godine.

 

O ovome sam govorio, izvučeš maksimum iz resursa koji su ti na raspolaganju.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Smrtokapa said:

O ovome sam govorio, izvučeš maksimum iz resursa koji su ti na raspolaganju.

 

Kako su informacije krenule da se pojavljuju, izgleda da će svašta isplivati iz mulja. Sve ovo o čemu pišemo deluje kao vrh ledenog brega.

 

Mislim da je realno očekivati i da će uskoro da se pojave konkretnije i detaljnije informacije o bugarskim vozovima, podmićivanju birača, ucenama i slično. Iako su neke od njih već dostupne, očekujem da će se desiti ovo što sam naveo u prethodnoj rečenici.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy changed the title to IZBORI '23 i '24 - prognoze, analize i odjeci

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...